Bechtěrerova nemoc - diagnóza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kateřina Vítková  26.03.10 10:16
Magnetická rezonance - Bechtěrerova nemoc

Dobrý den,
ráda bych se Vás touto cestou zeptata, zda Bechtěr se dá poznat dle magnetické rezonance? Nebo lze pouze rozpoznat z krve?
Děkuji moc za odpověd

Reakce:

Koblížek123  02.04.10 16:55

Pěkný den..
Mohu Vám jen říci, že po osmi letech, mi bylo řečeno. Že Běchtěreva nemám. Vyšlo mi dle testu na Hla 27.. číslo 2. Mám hrozné bolesti, bederní páteře, kloubů, zvýšené teploty. Revmatologa jsem navštívila , pro změnu bydloště. Prý se řídí pouze rentgenem a nositelství na Hla 27 má většina obyvatel. Pozastavit se dá, pouze cvičením. Cvičit, cvičit. Tak nevím jak na tom vlastně jsem. Musím opět navštívit svého revmatologa. A požádám o vysvětlení. Takže pokud máte bechtěreva doporučuji cvičit. To mi vždy pomohlo, trochu i bolest utlumilo. Pěkný den.

Bábina
1450 příspěvků 19.10.10 16:26
Bechtěrevova nemoc

Mohu Vám poradit jen jedno.Vyměňte revmatologa.Bechtěr je revmatické onemocnění páteře s tuhnutím vazů okolo ní.A jsou dva druhy.Ten dopředu uhýbající, Vám bere dech a ten dozadu, láme obratle a stlačuje míšní kanál.Je pravda,že pokud chcete žít normálním životem,tak to není nemoc pro lenochy.Opravdu cvičit,cvičit a cvičit .A pochopitelně by vám lékař měl předepsat antirevmatika­.Vyvarujte se jíst vše co se nedoporučuje revmatikům a záda ,ne po páteři,ale těsně kolem ní si mažte tymiánovým olejem.Pokud ho nebudete moct koupit,napište a já vám popíši postup,ale dobré bylinkářství by ho mnělo mít.Natírá se to do prohřátýh zad.A nálev: Do termosky si udělejte 1l nálevu ze směsy 4Ogkořen a nať pampelišky 20g nať dobromysli(ore­gano)20g oddenek pýru 1Og květ tužebníku a 10g nať rozrazilu.Bylin­kářsví Vám ho určitě namíchá,když si přinesete papírek ,jak to chcete Tem litr je ze 4 lžiček bylin zalejete teplou vodou a necháte 10min louhovat.Vylou­hovaný nálev dáte do termosky a dolijete na 1l teplou vodou.Pije se v průběhu dne.Přeji hodně zdraví a hooodně pohybu.

peakpool  29.10.10 10:56
Re:

Dobrý den,
mám také Bechtěreva už pár let. Je mi sice jen 24 ale už jsem si také prožil svoje jeden čas. Jediný způsob co mi doktoři říkali jak diagnostikovat Bechtěreva je jenom z CT. Náznaky jdou už poznat i z rentgenu prý.

Bábina
1450 příspěvků 07.11.10 14:13
Bechtěrev

Nemoc se dá poznat i z krevního testu,ale to by bylo třeba navštívit revmatologii.Tam taky léčba této nemoci patří,protože se léčí podobmě jako revmatoidní artritida.A protože jste mladý,měl by jste začít u správného lékaře hned.Bohužel se nedá vyléčit ale dobrou léčbou zpomalit o mnoho let.V první řadě si doplňte D vitamín a nechte si zkontrolovat štítnou žlázu,aby jste mněl dostatečný přísun jodu.Jodové tablety nedoporučuji,tím si ŠŽ rozhodíte.Jinak můžete 3× denně pít čaj z 4Oglist černého rybízu,20g list jasanu ztepilého,2Og tymiámu1Og kořen jehlice trnité a 1Og kořen celeru.4aj Vám na požádání udělá podle Vašeho požadavku každé dobré bylinkářství.4aj s pije 3 týdny,pak se 3 týdny vynechá a koru zase opakovat.A cvičit a cvičit acvičit.Někde jsou přímo cvičení pro bechtěreviky.Přeji Vám,pevnou vůli a sílu se s nemocí poprat.Klikněte si nahoře na této stránce na babské rady a tam najdete ,jak si ulevit od bolesti,pokud se nemoc „rozjede.“

mirka 88  08.02.11 18:28

dobry den mam takovy dotaz muze tato nemoc ovlivnit i sexualni zivot??

peakpool  08.02.11 22:11

Je to dobrý lék na Bechtěreva … mě to zatim nijak neovlivňuje

mirka 88  09.02.11 21:01

ani se vam to nikdy nestalo vuci te bolesti??

Tenisák  13.11.11 23:33

Dobrý den!

Chtěla bych se zeptat, zda léčba této choroby je spojena s nějakou dietou? Omezeními co se týče stravování, vyvyrování se alkoholu apod. Nemáte prosím popř. někdo rady, co pomáhá?

Děkuji a přeji všem mnoho sil!!!

Klofan  04.06.12 20:54

Dobrý den,

mám aktuální diagnozu bechtěreva - IV stupeň, funkčně b-c. Nemocnici jsem navštívil pro velké bolesti zad - oblast SI skloubení - a úbytek na váze, doktoři mi vyšetřili zažívání a to je v pořádku. Z rentgenů jsou i mě - laikovi - patrné změny na páteři. Když Vám doktor dobře ukáže a vysvětlí rentgen, uvidíte jistě také.

Na gen HLA27B jsem byl nabírán 2× a nevyšel ani jednou. Bohužel 10-15% lidí s bechtěrevem nemá tento gen.

Dostal jsem kortikoidovou injekci, protizánětlivé léky a pro případ bolesti analgetika. Bolest po injekci přešla téměř ihned. Nyní po 5 měsících intenzivních rehabilitací (teplo - parafín na bederní a hrudní páteř, obě strany, tělocvik - protahování a jako poslední vojtův princip) je konečně lépe.

Nicméně ještě se to několikrát denně ozve, ale bolesti slábnou. Hybnost mám omezenou, ale už to není tak špatné, po prvním kole rehabilitací (rozuměj, první sezení) se mi ulevilo. Cvičení 1-2× denně v klidu a poctivě, jinak cvičit jak to jen jde. Zatím do konce života, snad přijdou na to jak zastavit tuto nemoc.

Jinak co se týká stravy (Ano Tenisáku, pro tebe) tak strava má být velmi pestrá, samozřejmě více vitamínů neuškodí, ale omezovat se nijak moc nemusíš, alkohol s mírou, spíš tak pivčo po obědě v neděli. A hlavně, pokud kouříš, přestat. Sám s tím bojuju, ale zdroje udávájí až 40% horší průběh nemoci…

MarieTe  02.06.13 16:58
Diagnostika - dobrý lékař

Má někdo z Vás typ na dobrého diagnostika na tuto chorobu?
Už pět let se bavím roztomilým dialogem lékařského světa o této chorobě: Má - nemá?
Vnější příznaky všechny, včetně bolestí, táta, babička Bechtěrev, ale mně chybí nějaké ty výsledky v krevních testech.
Existuje lékař, který se na tuto nemoc specializuje a je dobrý? Jsem v Praze.
 MarieN

MarieTe  02.06.13 17:04

Milý Koblížku,
podle mého revmatologa, revmatoložky, nemám Bechtereva, protože mi nevyšly krevní testy. Cvičit, cvičit, cvičit, je roztomilé, ale jak, když to tělo nezvládá? Naštěstí mám skvělou fyzioterapeutku, ta mi moc pomáhá. Myslím si, že potřebujeme pomoc zvenčí, když se tělo nemůže hýbat samo - ať už si lékaři myslí, že to co člověk má je Bechtěrev, nebo to nezmámé kdovíco, co se jim nevejde do šuplíčků. Držím palce :D

Dádana  14.07.13 18:02
potíže Bechtěrev

Moc prosím o radu, mám Bechtěreva, veliké potíže nastali před 3 týdny, zimnice, pocení, horečka, nemohla jsem se ani hnout, šílený, odvezli mě do nemocnice, CRP 97 dostávala jsem injekce ATB, mám veliké bolesti svalů, bylo mi řečeno že mám bakteriální zánět, nevím zda to souvisí k tomu Bechtěrevu, prosím máte někdo takovou zkušenost, pOkud ano co pomohlo? Ležím doma, jsem vyčerpaná unavená, atd, v úterý jdu na revmatologii, tak uvidím, jsem ráda, že jsem našla diskuzi co se týče mého problému, mějte se všichni krásně Dagmar, ještě jsem se chtěla zeptat je třeba nějaká zvláštní strava u této nemoci?

Váš příspěvek