Lumbální punkce u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

babicta
6 příspěvků 09.11.11 19:47
lumbalka

Ahoj,nemate nekdo zkusenosti s lumbalni punkci?
Zajimalo by mne jek donuti dite dva roky stare 24 hodin lezet v klidu na luzku.dnes ji absolvoval muj vnuk

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 10.11.11 18:36

spousta zkušeností…i s mlad­šíma…

babicta
6 příspěvků 13.11.11 07:04
house

ja uz ted take

babicta
6 příspěvků 13.11.11 07:10
sorry

jsem tu nova ,neznam vas co toto?

zacalo to tim,ze maly si nechtel sedat v noci se budil bolestmi,hospi­talizace v nemocnici,vsechna vysetreni negativni,lumbalka ukazala zanet mozkomisnich kanalku,zatim se nevi z ceho,maly je cim dal tim horsi,spatne chodi a zacina mit problem s rucickama.jsme zoufalí.

Dr.House
622 příspěvků 14.11.11 18:02

to vám nezávidím. ale pokud se včas zjistilo co mu je, tak se stan hned začlo s léčbou. příčina neznámá?..kla­sicky..pokud šlo o viry nebo cokoliv jiného mělo by to prokázat analýza z mozkomíšního mo­ku.

babicta
6 příspěvků 14.11.11 19:19
uz vime

polyradikulone­uritida,jde to uplne vylecit?prosim a dekuji

Dr.House
622 příspěvků 14.11.11 20:51

co chcete vědět - co to znamená? vyléčení tohohle onemocnění se vyléčit dá…tak 70% imunoglobuliny nebo plasmaferesou to záleží na stavu dítěte. je nutno počítat i s komplikacemi, jako např. dechové selhávání a následná umělá plicní ventilace a další…s tímto by vás měl ale seznámit ošetřující lékař a pokud neseznámil vzkažte mu že bych si ho rád vyfotil jako idiota týdne.

babicta
6 příspěvků 15.11.11 08:16
vice hlav

samozrejme nas s tim lekar seznamil,ale clovek to potrebuje vedet od vice lidi,ja vim,divne.prominte a dekuji vam za vasi trpelivost a odpovedi.prdolka se nam zacina lepsit po plasmaferese.libus

Dr.House
622 příspěvků 15.11.11 19:26

tak at jí to drží a stoupá stále k lepšímu. plasmaferesa zabíra a to je důležité! neztrácejte naději!

Ivanaaa  01.02.13 13:11
trauma z výkonu

Dobrý den, máme za sebou pobyt a lumbální punkci u dítěte 25 měs. Jsem velmi znepokojená tím že se u takto malých dětí provádí při plném vědomí. Malá dostala jen pulku prášku co jí vůbec nezabral a byla uplně aktivní. Celé to proběhlo velmi dramaticky.. malá bojovala všemi silami a křičela snad 10 m. v kuse šíleným křikem který ještě vystopupal při vpichu. Malá tak bojovala, že se to nepovedlo a má tam celkem 3 vpichy. Ještě dvě hodiny po zákroku vzlykala ze spaní. Bylo to opravdu velmi traumatizující. Nyní je na mě fixovaná jak roční dítě. Nemůžu se vzdálit, odejít nechat jí doma s tátou apod. nejlze jí nic vysvětlit, strach přetrvává. Co s tím? Je to již 3 týdny po zákroku a stav psychiky se nelepší. V noci se budí a křičí. Opravdu jí to velmi vyděsilo, to že jí drželo 5 lidí násilím a druhý den skoro nemohla chodit jak já bolely svaly z toho jak s nimi zápasila. :( :,( To se dnes jak nedává nějaký plyn na krátkodobé chvilkové oblbnutí tak jako dřív když se trhaly dětem mandle?

Silly  12.03.13 19:02

Teoreticky to jde, ale u lumbalni punkce se to nedela. Je potreba, aby dite bylo pri plnem vedomi a vnimalo a jeho telo spolupracovalo. Nekdy se davaji anestetika do mista vpichu, ale pokud si vyslovene nezazadate a neprosadite si to, stejne vam to v narkoze neudelaji. Zkratka si tim musi dite projit, az bude starsi, zkuste ji vysvetlit, ze to bylo kvuli tomu, aby byla zdrava. Dulezite jsou snad vysledky, nebo snad ne?

Váš příspěvek