Diazepam - účinek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucka  10.11.09 16:55
léky na deprese

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak dlouho bude diazepam v těle?? Děkuji

Reakce:

Montrealer  03.01.10 20:33
Diazepam
Lucka píše:
Dobrý den chtěla bych se zeptat jak dlouho bude diazepam v těle?? Děkuji

Poměrně rychle se vylučuje, do 24 hodin (nebo spíš dříve) je úplně zmetabolizovaný. Účinkuje od 1 do 5 hodin, nástup účinku asi za hodinu. Pozor! Je návykový!

Bábina
1450 příspěvků 29.12.10 17:52
Diazepam

Pokud ho berete na spaní,je lepší čaj z meduňky a lipového květu a nebo horké mléko s medem a budete spát jak miminko a klidně si na to můžete navyknout.Pokud ho berete z jiného důvodu,měl Vás Váš lékař infornovat.Pokud ho berete na deprese přidala bych Vám čajíčel 4Og nať dobromysli(ore­gano)2Og nať třezalky(pokud jste prodělala rakovinu vynechat)2Og vrbovky uzlolisté list 1Og meduňky nať a 1Og petrklíč květ.Podává se jako nálen 4× během dne šálek.Z počátku jako léčba podpůrná s léčbou lékaře a postupně snižovat dávku léku až zůstane jen čaj .Tento čaj se může vyjímečně podávat dlouhodobě.

HELENACLARE  17.04.12 01:15
DIAZEPAM

dobrý večer, chci se zeptat beru diazepam asi 10let 1/2tbl 50mg denně dá se vysadt aniž bych měla nějaké problémy a dá se nahradit něčím jiným s podobnými učinky abych kvuli němu nemusela chodit pro něj k doktorce a pokud bych jej nahradila něčím jiným a postupně jej vysazovala jak jej mám vysazovat aniž by to mělo nějaké neblahé účinky?? děkuji za odpověd

Hanzz  13.07.12 10:21

2,5 mg denně není dávka kdo ví jak velká… zkuste snížit ještě na půlku - 1,75 a pokud nenastanou žádné komplikace, můžete po dvou - třech týdnech vysadit uplně. Resp. první zkusit užívat 1,75 mg obden a pak vysadit… je to malá dávka, komlikace by neměly být vážné, ale doba užívání 10 let není málo. Nic podobného bez předpisu není, snad jen novo passit - směs tlumivých bylinek s guianesinem - lékem na uzkost a strach.
Takže zkuste snížit na polovinu - koupit novo passit, počkat, zažít brát ob den, počkat – vysadit uplně a nechat novo passit. Kdyby něco, běžte za lékařem ;) poradí líp co a jak

Lenka1-1  14.11.14 15:53
Diazepam

Dobrý den, prosim o radu. Jsem hospitalizovaná a užívala jsem diazepam první den v dávce 40mg denně, druhý den to bude 35mg, třetí den 30 mg, čtvrtý den 25mg a pátý den 20 mg. Existuje vážné zdravotní riziko, když bych šestý den potřebovala opustit nemocnici? Nebo by bylo možné snižovat dávky rychleji? Děkuji za Vaši odpověđ.

skyppy2000
8 příspěvků 15.11.14 20:56
Diazepam

To Lenka1-1 : Diazepam je lepsi vysazovat postupne. Je lepsi stravit v nemocnici radeji vice casu - ac sam vim jak je to tam nudne pro aktivni lidi - nez to uspechat. Poradte se spise s doktory, protoze ti to budou vedet nejlepe.

Lenka1-1  15.11.14 21:28

Děkuji za odpověď Je to tedy opravdu tak životu nebezpečné snižovat dávky každý den o 10mg? Zdá se mi to od nich zbytečné strašení. Dekuji

skyppy2000
8 příspěvků 16.11.14 13:53
@Lenka1-1 píše:
Děkuji za odpověď Je to tedy opravdu tak životu nebezpečné snižovat dávky každý den o 10mg? Zdá se mi to od nich zbytečné strašení. Dekuji

Skokove snizovani diazepamu muze byt i zivotu nebezpecne a uprime si myslim, ze tech 10 mg je opravdu max. Toto snizeni (o 10 mg) uz tak dost zatezuje jatra a kdyby se to jeste zvedlo - treba na 15 mg a vice - mohlo by u slabsich jedincu dojit i k selhani, nebo pokud mate nejake problemy jako epilepsie, tak by se mohli objevit zachvaty, nebo by se mohli objevit ruzne stavy uzkosti, deprese…
Pokud bych mel vyjmenovat vsechny mozne komplikace pri vysazovani, bylo by to peknych par radek. Opravdu to vydrzte - je lepsi tam byt dele, nez pak mit celozivotni zdravotni nasledky.

Jáddddddd  06.03.15 00:01
co jiného pomáhá na spánek?

Pracuji i na noční, nedělají mi dobře tím, že mi rozhodí režim a já potom před denní nemůžu usnout. Nočních mám jen tak 4 do měsíce, ale i tak je pro mě těžké zase nastolit ten spací režim. Čaje na spaní mýchaný byliny koupený zatím bez efektu. Novo Passit jsem si koupila včera, ten mi nedělá dobře fyzicky, i když si myslím, že by zklidňoval. Že je kvalitní, ale obsahuje malinké množství alkoholu a to se se mnou nesnese. Brát ho nemůžu. Diazepam píšete, že je návykový, takže taky ne? Když je nejhůř, lupnu si Stilnox a usnu, a ráno můžu pracovat. Je to smutný nekonečný příběh a nevím jak z toho. jestli někdo poradíte co pomohlo vám?

lalofaj  25.05.15 19:02

Chci se zeptat, zda si můžu vzít diazepam před zkouškou (státnice) (mám předepsaný 5mg, tak jen půlku) zda by mě to moc neutlumilo?

miky123  24.09.15 18:05
chci vedet jaka davka diazepanu je zivotu nebezpecna dekuji

Chci vedet jaka davka diazepanu je zivotu nebezpecna dekuji

Váš příspěvek