Lék Lyrica

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wertos  01.12.12 21:50
Lék LYRICA

Má tu někdo zkušenost s lékem Lyrica?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Liliku
1 příspěvek 16.01.14 14:36
Lék Lyrica

Dobrý den, lék Lyrica 75 beru už od roku 2005 a pomáhá mi na neuropatickou bolest močového měchýře. Občas jsou výpadky v dodávkách tohoto léku, ale prozatím ho vždy seženu a doplatek není žádný. Tento lék dovede rozrušit bolest na bázi pregabalinu. Mám s ním dobrou zkušenost. Vlastně mě zachránil od velkých bolestí. Přeju hezký den.

jana měřínská  23.03.15 01:57
lyrika

Již asi 3 roky jsem měla strašné křeče do nohou a to hlavně v noci, takže jsem byla beze spánku. Paní doktorka na diabetologii mi předepsala Lyriku a po dlouhé době jsem spala jako špalek. Beru ho již půl roku a jsem štastná. Známa jí bere a říkala mi, že to má špatný vliv na kosti, tak jdu kouknout na vedlejší účinky, ale stejně jí brát budu. jana :potlesk: :D

emirama  20.11.15 23:30
lyrica

Léky beru teprve třetí týden. První týden 1-1 a teď 2-2. Prosím je možné aby mi tyto léky dělali takové problémy že jsem po nich jak přiopilá. Jinak to neumím popsat. Náladu mám dobrou ale občas je mi špatně a motá se mi hlava. Léky jsem dostala na silné křeče v těle hlavně v nohou. Zatím křeče moc nepřestaly.

jana měřínská  21.11.15 00:17

Nedávno, jsem tady dala příspěvek o léku Lyrica. Dnes po několika měsících, musím napsat, že jsem tento lék musela přestat užívat. Byla jsem po něm úplně mimo. A to jsem brala denně 1×1 večer, pořád jsem spala a nohy mne opravdu nebolely, ale za jakou cenu. Ted už neužívám nic, ale nohy si večer umyju a pořádně natřu krékem nebo dětským olejem. Sice to nepomáhá jako Lyrica, ale vím o sobě. Myslela jsem že jen já mám takové potíže, ale zde a i jinde čtu, že toto Lyrica dělá. jana :roll:

emirama  22.11.15 13:00
Lyrika

Dobrý den Jano. Chci se jen zeptat co vám řekl doktor když jste léky přestala brát. Já mám opravdu silné bolesti a křeče a doktor nemůže přijít na to od čeho to je tak mi zkouší dávat různé léky. Je to vlastně test. Mě to taky vadí ale nevim co mám dělat. Jsou to nějaké oblbováky nebo co. První den jsem si připadala jak sfetovaná. Chci mu to také oznámit že je nechci.

jana měřínská  22.11.15 18:24

Přeju hezký den, já jsem to lékařce neřekla, jí to neubližuje, ale mě ano. A to jsem to brala asi 4 měsíce. Je pravda, že mi to už tak moc nebolí, zřemně ten prášek něco obsahuje co nám pomůže, ale brát ho stabilně, dfakt, byly by jsme v Bohnicích, ale nohy by byly OK, hihi. Tak si opravdu udělejte jak Vám vyhovuje a ne, že to musíte brát pořád, já bych Vámi, nechala bych si jednu krabičku, jako záchranu, kdyby to začalo někdy hodně bolet. Mám jí také doma a čekám, že bych si jednu vzala, ale jak naschvál, nohy jsou jakž tak dobrý. Hlavně to chce klid, ju?! zdraví Jana :mavam:

emirama  22.11.15 21:59
lyrica

Přeji hezký pozdní večer. Děkuji za hezké popovídáníčko o tom úžasném léku :).Pravda je to co jste napsala lékař to nebere. Takže si to udělám podle své úvahy. Ještě bych si udělala návyk. A to mi to chce ještě navýšit na 3-3. To už bych ležela jak sfetovaná ani bych se nrhla. Už dnes jsem je nevzala a je mi fajn.Jen mi vadí že lékař neví co mi to způsobuje. Hezký pozdrav a doufá že moc neotravuji.

jana měřínská  22.11.15 22:09

Jsem ráda, že si sdělíme a poradíme se. Mě trvalo než jsem zjistila, že to dělá Lyrica. Dostala jsem jí v IKEMU, a tam se někdy zkouší, asi co nám to dělá. Příště se pochlapím a řeknu jí to. Potom Vám dám vědět, co mi řekla a nebo napsala něco jiného. Ale jak píšu, zůstalo ve mě něco z Lyricy a nohy mi bolej fakt málo. Jana :mrgreen:

Věra1123  17.01.16 09:40
Pomáhá i škodí.

Liliku, jsem udivená, že vám pomáhá na močový měchýř. Já beru lyricu na neuropatii nohou, moc mě zabrala, já byla šťastná. Jenže postupně mám únik moči a nyní hodně, opravdu hodně, někdy vložka Molimed nestačí. Jsem z toho nešťastná. Je to napsané i v příbalovém letáku, že to má vliv na únik. Jenže ty bolesti! :roll:

Velvet
4 příspěvky 17.01.16 14:19
Lék Lyrika

Dostala jsem Lyriku na úzkostnou poruchu, jak po ní přibíráte?

Sidonius5  22.01.16 16:27
Lyrica nepůsobí na každého stejně

Lék Lyrica užívám na úzkost. poruchu GAD. Její účinky mohu hodnotit pozitivně, navíc mi při jejím užívání zmizelo letité svědění kůže. Ikdyž užívám poměrně vysokou denní dávku, nepociťuji sebemenší známky omámení atp.
Dle mého a ostatních příspěvků nelze tedy jednoznačně říct, zda je Lyrica lék dobrý či špatný - je to záležitost silně individuální.
(Ještě tam byl dotaz na přibírání po Lyrice - za čtvrt roku jsem nepřibral.)

klavre
17 příspěvků 27.01.16 13:55
Lyrica

Dnes jsem dostala lek Lyrica na uzkost. poruchu Gad.Mohu se vas zeptat za jak dlouho vam zabrala? Dekuji za odpověď.

Sidonius5  27.01.16 16:54

Lyrica mi zabrala rychle, už druhý den jsem cítil úlevu. Bral jsem ale 450 mg denně. Nicméně po dvou měsících jsem opět začínal pociťovat příznaky poruchy, tak mi doktor zvýšil dávku na 600 mg denně. Poněkud se to zlepšilo.

klavre
17 příspěvků 27.01.16 18:28

Ja mam zatim brat jednu tabletu vecer a po 4dnech jednu rano a jednu vecer.Moc se obavam vedlejších ucinku, pry hrozna ospalost a zavrate, mam 10mesicni mimi tak musím fungovat. Presne nazev mych prasku je preglenix 75mg. Jeste jsem se chtela zeptat bral jste nekdy antidepresiva?

Sidonius5  27.01.16 19:12

Já, ač jsem bral od začátku vysokou denní dávku (3×150 mg),nepociťoval jsem žádné nežádoucí účinky. To ale neznamená, že to takhle musí fungovat u každého.
Název mých přášků je Pragiola. Antidepresiva jsem bral, ale vždy bez žádoucího efektu (tam jsem nežádoucí účinky většinou pociťoval).

klavre
17 příspěvků 27.01.16 19:48

No jsem zvedava jak na tom budu rano.AD jsem taky brala, první mi nesedli ted mam druhy bez nezadoucich ucinku, ale bohužel bez efektu, beru ty nejslabší co jsou. Uzkost mam vzdy rano když se probudím pak už je to celkem dobry.Vy jste uzkost pocitoval cely den? Jak dlouho trpite touto poruchou? Omlouvam se ze se porad na neco ptam.Je fajn ze vam Lyrica pomohla :)

Sidonius5  27.01.16 20:16

Poruchou Gad trpím už dlouhá léta. AD různého druhu jsem užíval minimálně 10 let, nikdy ale neměly valný efekt. Jediné, co mi pomáhalo byly BZD (Xanax, Rivotril…).Teď jsem rezistentní i na ně.
Intezita úzkostí (někdy přecházející do depresí) byla značná, nekolik let jsem byl na ČID.
Nevadí mi, že se ptáte, jsem zvědavý, zda vám Lyrica zabere. Pokud se po ní nebudete cítit nepříjemně, nobojte navýšit dávku, jak vám řekl doktor.

Můj psychiatr říká, že na GAD je potřeba brát vyšší dávky.

klavre
17 příspěvků 27.01.16 20:57

Jež. iš uplne me zaraží že vam žadna AD nezabrala.Ja tim trpim od zaři je to vazne velice neprijemny. Jinak ja beru na uklidnění lexaurin pulku denne.Muzu vam rict ze se ten prasek bojim vzit, ale zkusit to musim. Zitra urcite napisu co to se mnou udelalo. Tolik bych si prala aby mi nebylo zle a hlavne aby mi to pomohlo.

klavre
17 příspěvků 28.01.16 10:49

Dobry den, tak rano jsem byla unavena a trosku se motam, ale zatim to neni tak hrozny, nic se mi ale nechce :) Vy uz jste teda uplne v pohode?

Sidonius5  28.01.16 13:54

Tak uvidíte za pár dnů, jak se situace vyvine, doufejme, že lyrica zabere.
Moje pohoda trvala první dva měsíce užívání lyricy, teď můj stav není zrovna ideální. :(
U vás může být průběh léčby ale úplně jiný. Držím palce

klavre
17 příspěvků 28.01.16 15:29

Ach jo to je mi moc lito takovejch let se trapit :,( Kdyz jste bral AD tak jste necitil vubec zadnou ulevu? Doufam ze mi zabere, kdyz ne bude zmena uz se chci z toho vazne dostat.Je zajimavy ze mam nekdy dny kdy mi je uplne dobre a pak to zas prijde, nechapu to. Chodite uz normalne do prace? Jinak dekuji…Vam bych moc prala aby jste se z toho taky dostal :)

Sidonius5  28.01.16 19:59

Jsem jakž takž práceschopný. Všechna AD mi byla k ničemu, to říkám otevřeně, naštěstí to neplatí u každého, takže máte naději na vyléčení nebo aspoň na zmírnění potíží.
Přeju Vám taky, abyste se z toho dostala :)

klavre
17 příspěvků 29.01.16 11:19

Doufam ze se z toho vyhrabu, představa ze to budu mit celej zivot je hrozna. U leku Lyrica je nastup ucinku rychlejsí nez u AD že? Ty dva mesice co vam to pomohlo musela byt pro vas obrovska uleva že? Snad vam to zvysení pomuze vic a vic :)

Sidonius5  29.01.16 15:24

Nástup účinku u Lyricy u mě proběhl překvapivě rychle (cca 2 dny), ale začínal jsem na poměrně vysoké dávce (150 mg) a během týdne jsem byl na 450 mg.
Po určitém propadu, jak už jsem psal, mi dr. navýšil dávku na 600 mg, a zdá se, že se mi postupně ulevuje.
Jinak můžu potvrdit, že GAD dovede člověka hodně potrápit. Věřím, že u Vás nepřejde do chronického stavu, jako u mě, a že se z toho dostanete. :)

klavre
17 příspěvků 29.01.16 15:58

Jeee ani nevite jakou mam radost ze se vam ulevuje, urcite to bude jen a jen lepsi ;) Jinak ja mam dnes pekny den, zatim zadna uzkost, ale to jsme mívala i pred tim, kdyby to tak vydrzelo :)

klavre
17 příspěvků 30.01.16 11:06

Myslíte, že když mi po ty jedny tablete nic neni, že mi ani po těch 2 nic nebude?

Sidonius5  30.01.16 14:02

Myslím, že to vypadá slibně :)
Když švagr začínal s Lyrikou, bylo mu špatně hned po prvé tabletě. Někeří lidé ji prostě nesnáší.
Tak uvidíte, jak to bude vypadat dál.

klavre
17 příspěvků 30.01.16 15:40

Zítra začínam tak jsem zvědava. ;)

ajgorek  17.02.16 19:21
Lyrika

Každé 3 roky se mi vrací GAD. A asi i deprese. Vždy jsem se z toho dostal. Ale naposledy mi to trvalo 1/2 roku. Teď znova zkouším Lyriku. 50mg večer a ráno. Začal jsem včera a dnes dopoledne jsem pociťoval při řízení divné pocity. Jakoby bych byl mimo realitu. I chůze a motorika byla podivná. Navíc jsem byl stále v uzkosti. Nakonec mám vzít jen večer 50mg. Doufám, že ty negativa odezní a pomůže mi to. Musím jezdit autem.

klavre
17 příspěvků 18.02.16 16:00

Ja beru 75mg rano i vecer a snasím to dobre. Dřive kdyz jste bral lyricu tak jste potiže neměl? Snad vam to odezni a pomuze vam to ;)

ajgorek  18.02.16 20:36
@klavre píše:
Ja beru 75mg rano i vecer a snasím to dobre. Dřive kdyz jste bral lyricu tak jste potiže neměl? Snad vam to odezni a pomuze vam to ;)

Před 3 roky jsem ji začal brát taky 75mg ráno a večer. A hned ráno jsem byl po ní jak opilý. Motorika zajímavá, divné vnímání. Večer se to zhoršilo tak, že jsem nemohl se ani podepsat… Tak teď znova. Takže nevím no. Buď to odezní a nebo ne. Nemohu se zbavit úzkostí celý den. Neurol nechvi brát pořád. Navíc mne uklidní jednorázově 1,5mg…

klavre
17 příspěvků 19.02.16 15:55

Před tím vam ta Lyrica teda pomohla? Mě zatim ne a jeste k tomu mam nově AD, někdy mam dny dobry, ale ted to stoji za prd, bez lexaurinu se neobejdu.Je to vazne boj :(

ajgorek  19.02.16 19:15
@klavre píše:
Před tím vam ta Lyrica teda pomohla? Mě zatim ne a jeste k tomu mam nově AD, někdy mam dny dobry, ale ted to stoji za prd, bez lexaurinu se neobejdu.Je to vazne boj :(

Mně se zdálo, že jsem nějak mimo. Prostě jsem jel autem a nebyl to reálný svět. Ale spravil to Neurol. No po konzultaci s paní dr. ted zkusím Lyriku 2×50 noc a jednu ráno. Je víkend, tak snad to přežiju. U mě tedy zatím nic. Já se jen modlím, aby zabrala. Nechci brát Neurolu více, než je třeba… Ale celý den v úzkosti, to fakt nejde. Já Vám držím palce.

ajgorek  20.02.16 16:36

Tak dneska jsem byl na veřejné akci. Závody RC modelů aut. Večer před jsem měl 100mg Lyriky, ráno dalších 50mg. A postupně jsem cítil, jak mám knedlík v krku, sucho v ústech, byl jsem jak na drátkách, neklid a cítil jsem se mimo realitu. Jídlo nemělo chuť. Divný pocity. Musel jsem si vzít 1mg Neurolu a ten mne sklidnil a já začal vnímat realitu. Pak jsem byl unaven. Takže asi vedlejší účinky. Prý se to dle dr srovná. Ale toto není úleva. Opravdu ne. Leda že bych to přežil a najednou došlo ke zvratu.

ajgorek  20.02.16 17:54

Tak dnes jsem s Lyrikou skončil. Můj mozek to prostě nedává. Ani 150mg. Přecházím na Gordius nebo něco podobného. Ještě že mám solidního psychiatra.

klavre
17 příspěvků 21.02.16 15:06

To me mrzi ze vam Lyrika delala takove potize.Co vam pred tim pomohlo kdyz jste se z toho dostal? Bral jste nekdy antidepresiva? Gordius neznam, to je taky na uzkosti? Preju vam aby vam neco sedlo a hlavne aby to pomohlo.

klavre
17 příspěvků 21.02.16 15:08

A co vy Sidonius5 jak se vam dari?

ajgorek  21.02.16 17:58
@klavre píše:
To me mrzi ze vam Lyrika delala takove potize.Co vam pred tim pomohlo kdyz jste se z toho dostal? Bral jste nekdy antidepresiva? Gordius neznam, to je taky na uzkosti? Preju vam aby vam neco sedlo a hlavne aby to pomohlo.

Já začal brát Olwexya AD, tuším že Buspiron a ten Gordius. Mezitím jsem místo Neurolu bral Xanax SR (abych si nevytvořil závilost). Prostě se mě to drželo půl roku a pak najednou se to začalo zlepšovat. Já teď měl 2× rychlé spravení, ale když už jsem byl nahoře 3 dny, další jsem pocítil nejistotu, slabost (ne myšlenka jako spouštěč) a už jsem v tom byl znova. A ted jsem v tom skoro měsíc. Přitom doma pohoda, práce pohoda (moji diagnozu znají a chápou ji), ale prostě tomu mýmu debilnímu mozku neporučím…

ajgorek  21.02.16 18:02

Moje doktorka se diví, že mi Lyrika nesedla. Že jsem výjimka. Ale prostě ty vedlejší účinky nehodlám snášet. Gordius není přímo na GAD, ale asi má podobné složení a nemá tak brutální vedlejší účinky. Buď to placebo efekt a nebo měl podíl na uzdravení. Zítra na to přecházím. Neurol beru na uklidnění. Ale jen na noc 1/2 1mg a přes den trpím a beru si jej až už to fakt přejde meze. Ale to musím apsoň 1mg 1,5mg. Mám rozum, ale co jiného. čekám že mi zabere zvedlá Olwexye.

ajgorek  21.02.16 18:04
@klavre píše:

Jinak před ím jsem brl Seroxat, pak se to změnilo na Olwexya. Obě mi vyhovovaly, neměly vedlejší účinky. Když jsem v cajku tak 3 roky jen 75mg ráno Olwexya a na večer spím na 1/2 prothazinu. Toť vše. Chci se vrátit na tento stav.

klavre
17 příspěvků 22.02.16 15:46

Nebojte urcite se z toho dostanete jako předtím, bohuzel to ale trva.Ja uz se taky tesim az budu v cajku. Nejhorsi jsou pro me rana, musim si vzit pulku lexaurinu a pak dobry, celej den pak jde, no jak kdy. Jinak jeste k ty Lyrice beru AD paroxetin, tak jsem zvedava kdy to zebere. A u me se spaním nemam problem, akorat jidlo docela šidím.

ajgorek  22.02.16 18:00
@klavre píše:
Nebojte urcite se z toho dostanete jako předtím, bohuzel to ale trva.Ja uz se taky tesim az budu v cajku. Nejhorsi jsou pro me rana, musim si vzit pulku lexaurinu a pak dobry, celej den pak jde, no jak kdy. Jinak jeste k ty Lyrice beru AD paroxetin, tak jsem zvedava kdy to zebere. A u me se spaním nemam problem, akorat jidlo docela šidím.

Já v to věřím. Jen mám strach z toho Neurolu. Mám dost rozumu na to, abych ho vzal, když je mi nejhůř. A konzultuji to s mojí dr. Tak snad ok. Nyní jsme nasadili gordius 300mg (ten jsem snášel) a jen doufám… A díky za podporu!!!

Dagmar69  22.02.16 18:36
Panická ataka

Mám panickou ataku a tetanii, zkousela jsem asi 4ry AD, vzdy mi je po nich zle, jsme mimo, lita mi tlak, nekdy se i osypu. Dneska mi doktorka napsala Lyriku ale pripadne mi, ze tohle moje problemy lecit nebude. Neznate enkdo dobrehy psychouse v BrneM Díky Dáša :dance:

ajgorek  22.02.16 20:25
@Dagmar69 píše:
Mám panickou ataku a tetanii, zkousela jsem asi 4ry AD, vzdy mi je po nich zle, jsme mimo, lita mi tlak, nekdy se i osypu. Dneska mi doktorka napsala Lyriku ale pripadne mi, ze tohle moje problemy lecit nebude. Neznate enkdo dobrehy psychouse v BrneM Díky Dáša :dance:

Já chodím k paní doktorce Janě Novotné. Jugoslávská - dům zdraví. Nedám na ni dopustit. Ale je hodně obsazená.

Ales82  25.02.16 19:10
Lyrica-únava,ospalost

Ahoj, mě taky žádná antidepresiva na GAD nepomohla a, že jich bylo! Až lyrica to změnila spolu s remoodem (paroxetin). Lyricu 2×150mg a remood 2×20mg beru třetím rokem, jsem stabilizovaný, ale problém je ta každodení šílená únava a ospalost je to přemáhání. Na druhou stranu to u mě bez léků nešlo, takže tu únavu beru jako dan za zmírnění úzkosti.

Sidonius5  27.02.16 20:51

Jak už jsem výše psal, Lyrica mi hned na začátku výborně sedla. Příznaky GAD téměř vymizely, přestal jsem brát i benzodiazepi­ny.Tato úleva bohužel trvala jen dva měsíce, pak se příznaky vrátily v původní intenzitě. Nepomohlo ani zvýšení dávek na maximum 600 mg/den. Pocity opilosti nebo jiné neg. účinky jsem neměl.

Co bude dál, toť otázka, žádná AD mi nezabírají :(

ajgorek  27.02.16 21:15
@Sidonius5 píše:
Jak už jsem výše psal, Lyrica mi hned na začátku výborně sedla. Příznaky GAD téměř vymizely, přestal jsem brát i benzodiazepi­ny.Tato úleva bohužel trvala jen dva měsíce, pak se příznaky vrátily v původní intenzitě. Nepomohlo ani zvýšení dávek na maximum 600 mg/den. Pocity opilosti nebo jiné neg. účinky jsem neměl.Co bude dál, toť otázka, žádná AD mi nezabírají :(
Přeji Vám, ať máte štěstí a brzy se také dáte do pořádku. Mně asi bud změněna medikamentace. Taky bojuju… Raději zlomenou nohu než toto…

Dagmar56
7 příspěvků 29.02.16 22:15

Dnes jsem tu poprvé a čtu vaše reakce na lyricu. Beru seropran 20mg na deprese a asi před měsícem mi moje doktorka předepsala lyricu na úzkosti. Mám asi stejné vedlejší účinky jako většina. Ospalost, únava, pocity jako kdybych byla opilá, někdy horší vidění, nechuť k jídlu, ale na úzkost asi moc nezabírá. Alespoň mám takový pocit. Tento týden jdu na kontrolu k doktorce, tak jsem zvědavá co mi na to řekne. :think: Lyricu ale dál brát nechci.

Příspěvek upraven 29.02.16 v 22:18

ajgorek  29.02.16 22:18
@Dagmar56 píše:
Dnes jsem tu poprvé a čtu vaše reakce na lyricu. Beru seropran 20mg na deprese a asi před měsícem mi moje doktorka předepsala lyricu na úzkosti. Mám asi stejné vedlejší účinky jako většina. Ospalost, únava, pocity jako kdybych byla opilá, někdy horší vidění, nechuť k jídlu, ale na úzkost asi moc nezabírá. Alespoň mám takový pocit. Tento týden jdu na kontrolu k doktorce, tak jsem zvědavá co mi na to řekne. :think:

Přesně. Úzkost není pryč, ale podivné pocity, roztěkanost ano. A ani Gordius mi nesedl. A to před 3 lety ano. Asi bude celá nová farmakoterapie… Je to boj

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek