Ledvinové kameny a LERV

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anaj34  21.10.13 19:07
Ledvinové kameny a LERV

Dobrý večer, prosím, byl jste někdo na rozbití ledvinových kamenů metodou LERV? Jaké to bylo a jak dlouho jste byli po zákroku v pracovní neschopnosti? Jsem objednaná na 18.11.do FN v HK a bojím se! Mám jeden kámen veliký 8×4mm a po kolice mám zavedený sten do močovodu. Děkuji za odpověď.

Reakce:

Radus55
1 příspěvek 29.10.13 20:45
Odpověď

Dobrý den, nemusíte se ničeho bát můj 3,5 letý syn už na tomto zákroku byl již 3 krát za poslední 2 měsíce. Zvládl to dobře, ale byl uspaný v celkové narkóze. Byl v nemocnici 7 dnů.

MajaJ  08.12.14 14:34

Dobry den, mam velkou prosbu. Nemate nekdo zkusenosti ohledne rozbijeni ledvinovych kamenu? Mam zavedeny splint.Jem 3 tydny po rozbijeni a vsimla jsem se ze pokud lezim v klidu na luzku, tak to docela jde, mam sice hodne zakalenou moc, ale da se ric „normalni“.Jakmile se pohybuju (2 x jsem musela do lekarny) tak hned curam krev a to docela hodne, je to normalni? Mam otazku, mate nekdo s tim zkusenosti, je to v poradku ze po takove dobe je porad krev v moci? Na kontrolu jsem objednana az 19.12.2014,mam cekat do tohoto data nebo radeji jet tam driv? Predem moc dekuji za pripadnou odpoved.

Casio70  09.01.16 14:49
Ledvinový kámen

Asi Vás nepotěším, ale tohle je moje story: Mě se udělal před 13 lety jeden ledvinový kámen a zacpal mi močovod. Ve FN Plzeň mi tam strčili pig-tail (trubičku do močovodu. Kámen se 2× marně pokoušeli rozbít. Pouze jsem dostal infekci a léčili mi antibiotiky. Pak mě vykopli na Vánoce domů. Močil jsem krev a po dobrání Augmentinu jsem na Silvestra dostal znovu horečky přes 40°C a kdyby si žena nevšimla, že mi černá zlatý prstýnek, tak mi dokopala zavolat sanitku. Než ta se přikodrcala, tak byla půlnoc. Pak zbytečné vyšetření na příjmu. Ráno jsem měl tlak 50/40 a kdybych neměl metrák, tak bych asi nepřežil. První den 25 kapaček, aby mi zvedli tlak, museli mi pak ohřívat, jak rychle mi to pouštěli do žil. Druhý den pak ještě 10 infuzí antibiotik a pak ještě 16 dnů ve špitále. Kámen na čtvrtý pokus rozbili LERVem a průjem jsem měl, že jsem se nehnul ze záchoda. Zhubnul jsem přes 10 kg, ty už mám bohužel zpátky. Se soukromou firmou jsem málem zkrachoval. Řeči o tom, jak pacient jde druhý den domů, si nechte pro kanára. Mě to málem stálo život.

Mates65  03.02.16 00:48
Ledvinové kameny

Souhlasím s Casiem, že v dnešní době sehnat slušného urologa co Vás nepoškodí je velký problém! Ti co něco umí Ti se věnují výnosným operacím typu prostata, odstranění ledviny nebo odstranění nádorových onemocnění močového aparátu za což jím přitékají slušné kačky do jejich prasátek. Takové pro ně né tolik výnosné lapálie jako je zavedení splyntu či lervem drcení kamenů ponechávají svým doktorským cucáků, kteří mají ještě mokrý diplom, ale tváří se, že umí s podáním ruky vyndat jakýkoli orgán bez toho, aby si toho člověk všiml. Pak klidně místo do kamenu tlučou rázovou vlnou úplně někam jinam a :cert: po pár hodinách provedou sono a klidně Vás pustí domu. Vy se doplazíte s velkou bolestí domů k čemuž se během noci přidá celková slabost a nevolnost a máte po spaní. Když to ustojíte ráno se doplazíte zpět na místo činu a zkušenější doktor pomocí sona zjistí kámen je celý a ejhle kolem ledviny je velký otok. Okamžitě nabývá podezření, že to může někde krvácet. Honem letíte na CT tam napichujou kontrastní látku ani si nestačíte lehnout a 30 min. se vozíte v zařízení sem a tam. Pak honem zpět do výchozí ordinace a než se usadíte zkušenější doktor suše řekne ledvina nekrvácí operovat se nebude. Nabere se moč a krev a hybaj na oddělení, kde se začínají do zmrzačeného těla ládovat kapačky a antibiotika v koňských dávkách. Po 5 dnech honem domů dobrat antibiotika a v klidu domova čekat několik měsíců až se otok vstřebá. Na návrat do práce zapomeňte pokud nepracujete v parlamentu či státní zprávě.
Dále bych chtěl varovat před zavedením splyntu na dobu delší jak 1 měsíc do té doby je to klid před bouří. Pak se začne bránit tělu ve formě zánětů, bolesti zad a nepříjemným řezání v močáku při chůzi a nutkání močit na každém rohu směsicí moče a krve.
V dnešní době doktoři preferují svůj byznys před pomocí zbavit pacienta nepříjemných obtíží v co nejkratší době.
A když náhodou dojde k nenávratnému poškození zdraví špatnou metodou léčení, mají na svou obhajobu slova: jsme přeci taky omylní lidé.

Váš příspěvek