Pivo na ledvinové kameny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ome
2 příspěvky 11.04.10 15:05
ledvinové kameny

Dobrý den,mám dotaz a prosbu:již několik let mám v obou ledvinách kameny 1×o,5cm.Pomalu se asi zvětšují ale nemám žádné bolesti ani jiné potíže/písek ,krev v moči a pod./Lékař není jistý rozbíjením kamenů protože jsou uloženy v pánvičce a těžko by se vyplavily.Ptám se :existuje možnost rozpustit kameny nebo jinak je dostat z ledvin?Nakolik je riziková laparoskopická operace?Je mi 65 let,jsem celkem zdráv,neberu žádné léky,nekouřím,ne­piju alkohol.
Díky za každou radu

Reakce:

misa16  15.04.10 19:49

Dobrý den,
sama s ledvinovými kameny zkušenosti nemám, ale můj kamarád na ně opravdu hodně trpěl. Několikrát se mu tzv. „šprajcly“ a pak se s ledvinovou kolikou odplazil na pohotovost. Nezabíralo nic až mu jeden lékař poradil, dát si každý den decinku piva - ale jenom Plzně a pokud do měsíce nebude žádná změna, bude muset na operaci. Po měsíci neměl v ledvinách ani jeden kamen. Takže to striktně dodržuje už asi 3 roky a opravdu nemá problémy. A můj manžel si takto pročistil žlučník od 3 kamenů.
Mimo to je opravdu hodně důležité pít. Ono to není jednoduché do sebe denně dostat 2 - 3 litry tekutin, když nemáte pocit žízně, ale je to nutné. Přeji hodně zdraví a rychlý ústup potíží. Michaela

ome
2 příspěvky 16.04.10 20:33
ledvinové kameny

Michaelo,děkuji Ti za odpověď která mě potěšila.Je tu ale jeden problém.Já totiž nepiju alkohol a k smrti nenávidím pivo.Před lety když jsem měl koliku tak mi starý pan doktor doporučil pít teplé pivo.Je pravda ,že mi to udělalo vichřici v ledvinách a kámen vyšel,ale pivo se mi navždy zprotivilo.Musím si upravit pitný režim.Myslel jsem že piju dost tekutin ale jak jsem se začal sledovat tak je to málo.Máme doma ve studni dobrou vodu-podle rozboru kojeneckou a tak jsem ji začal pít.Za měsíc jdu na pravidelnou kontrolu a rentgen,uvidíme co se stalo s kameny.Rád bych se jich zbavil i když o nich skoro nevím,nemám nějaké velké bolesti ale už ten pocit že tam jsou mě zlobí.Mohou kdykoliv zablokovat ledviny a pak by nastal malér pokud by nebyla rychlá pomoc.Ještě jednou děkuji a přeji Ti hodně zdraví i já.Pavel

Lenka737  04.05.12 09:42
Plzeň na ledviny

Dobrý den Michaelo,

hledala jsem, jak se zbavit písku v ledvinách a teď Vám moc děkuji za radu. Hned si koupím na prodloužený víkend nějakou tu Plzeň. :-) Je sice hořčí než jiná piva, ale nejspíš známka prospěšných látek. Trochu nechápů Pavla, že nepřekoná odpor k pivu… No možná mít bolesti, tak se člověk snáž překoná.
Ale co, každý jsme nějaký. I jemu přeji ať se mu daří s kameny jako bez nich.
Ještě jednou Vám Michaelo děkuji za radu.

Lenka

sgolan  01.08.12 13:40
ledvinové kameny

Na ledvinové kameny trpím od roku 1984.Tvoří se pravidelně dvakrát do roka nebo jednou za rok a pak jsou větší. Největší jsem měl 2.5cm x 1.6cm. Všechny jsem je vždycky vymočil. Bez pití piva. Pouze zvýšeným pohybem a vůli. Sralbotkům, kteří fňukají doporučuji se modlit a doufat, že se jim více kameny nevytvoří. Mi se tvoří stále a nic s tím nejde dělat.

eltorezo  10.06.13 19:51

Zdravím vás…už jsem ze sebe dostal něco kolem 10ti kamenů…nevěřím pánovi co vyčůral 2,5cm kámen protože ten otvor v přirození je snad 4× menší a opravdu bych to chtěl vidět)jde vidět že podle názvu (srabotkům) neměl ledvinovou koliku protože některé ženy by šly raději znovu rodit než mít další kámen a to je co říct…jednou mi museli dát v nemocnici opiáty abych vůbec usnul…cystoskopii jsem prošel 3× a při poslední zhruba před měsícem mi drtili 3 přímo v ledvině a to byl zážitek…každopádně je ještě možnost že byl pán v černobylu a má močovody i močovou trubici jako slon a v tom případě mu věřím)))

sgolan  11.08.13 08:32
odpověď -eltorezo

Eltorezo-pane já těch kamenů vymočil snad dvacet nebo i více. A skutečně jde vymočit i větší kámen. U lékaře, ke kterému jsem chodil jsem se dozvěděl, že nějaký pán vymočil kámen o velikosti v průměru 3.5cm. A znova říkám, že všichni ti fňukající, a Vy patříte asi také k nim, jsou sralbotkové. Je to o tom umět se s touto bolestí poprat.Ale asi každý má nějak jinak nastavený práh bolesti. Proto dnes spousta žen rodí nejraději císařským řezem. Tož tak…

Vizovice  29.08.13 12:57
práh bolesti

Nuž spousta žen rodí nejraději císařským řezem, protože je lepší udělát rychlý zásah jako od chirurga namísto párhodinových bolesti.

sgolan  01.09.13 11:48
odpověď -eltorezo

Někteří sralbotkové by šli nejraději vytáhnout i třísku pod narkozou. Jenom nedej bože, aby to snad nebolelo…Pánovi z Vizovic bych jenom připomněl, že do té doby než byl proveden první císařský řez, tak se rodilo normálně…a šlo to. Samozřejmě, že za císařský řez účtuje nemocnice asi trošku více bodů -čili aspekt finanční je zde až na prvním místě..tož tak

Vizovice  01.09.13 11:53
odpoěď sgolan

Šak neříkam, že by se pod narkozou mělo vytáhovat tříšky. Jen konstatují jak to je. A s těma bodama je to pravda. Bohužel… takže tak…

sgolan  15.01.14 22:12
ledvinové kameny

Vladka K Ovšem ze všeho nejdůležitější je třeba vědět, že lidé jako Vy nikdy žádnou koliku neprodělali. Vidím to i u doktorů, kteří se mně snaží léčit. Výsledek jejich léčby je takový, že do dnešního dne mi není žádný lékař schopen říci z čeho konkrétně se mi ty kameny(šťavelo­vé)tvoří.(od roku 1984) Jejich naučené znalosti dané problematiky pouze odpovídají poznatkům současné vědecké lékařské obce v oblasti dané problematiky. Myšleno samozřejmě problematiky ledvinových kamenů. Celé to Vaše povídání bych zkrátil do dvou odstavců. Za prvé jak dostat konkrétní kamínek ven z ledvin, potažmo z močových cest.Za druhé jak omezit stávající bolest. Samostatná kapitola je -příčina vzniku ledvinových kamenů. Všechno ostatní je omáčka o ničem…Jako dělat přednášku nemocnému se zkaženým zubem. V dané chvíli existuje pouze omezený počet možností, což je každému jasné. tož tak

Josef51  03.04.14 17:21
Plzeň na ledvinové kameny

Dobrý den,
pití 12° plzeňského piva se všeobecně doporučuje na odstranění ledvinových kamenů. Prosím o radu v jakém množství denně, po jakou dobu a kdy pivo pít (zda po jídle ráno, po obědě nebo večer), abych se zbavil 4 mm kamene?

sgolan  20.05.14 00:08
odpověď

V dnešní době je internet plný návodů jak na co čím. Jen se v tom umět vyznat.Je jedno jaké pivo budete pít. Zvýšený výkon ledviny zapřičiňují tzv.saponiny.Ale také rovatinex, káva, energydrinky, zvýšený pohyb…Nejlepší­jeovšem samozřejmě bez námahy a bolesti dobře cílený lékařský zákrok. Problematiku lze najít i na youtube…tož tak…

sgolan  12.12.14 10:25
josef51

To není kámen, ale kamínek, Pepo. Internet je plný Zaručených návodů jak se ho zbavit. Nejlepší je zkusit někdy taky lékaře-odborníka. Určitě funguje méně jíst, více pít-samozřejmě zásadité nápoje.

Petrbendaa  22.01.15 14:21
???
@sgolan píše:
Na ledvinové kameny trpím od roku 1984.Tvoří se pravidelně dvakrát do roka nebo jednou za rok a pak jsou větší. Největší jsem měl 2.5cm x 1.6cm. Všechny jsem je vždycky vymočil. Bez pití piva. Pouze zvýšeným pohybem a vůli. Sralbotkům, kteří fňukají doporučuji se modlit a doufat, že se jim více kameny nevytvoří. Mi se tvoří stále a nic s tím nejde dělat.

Vy jste vymočil kámen 2,5cm? Tak to vyprávějte holubům.

olenka_8
11 příspěvků 24.09.15 18:54

Pivo je nejlepší lek na ledvinové kameny! V žadné lékárně takového nekupite. :lol:

kolikář  30.10.15 21:52
baron Prášil

Ten, kdo tvrdí, že vymočil ledvinový kámen větší než 1 cm asi neví, že močovody mají vnitřní průměr cca 5 mm.
Jo a tento pán asi neměl kameny ucpané močovody (kolika)
Jinak nevědomost hříchu nečiní :lol:
Všem trpícím tímto neduhem přeji rychlé uzdravení.

sgolan  16.12.15 23:15
ledvinové kameny

Kolikář Jak jste „zcela správně napsal“ močové cesty mají průměr 5mm. Možná u Vás nebo u dětí do 12let. Normální průměr je 8-10 mm. Pokud se vytvoří kamínky do průměru max 4 mm dávají se sralbotkům takzvané stenty.Aby se nedej bože neposrali a nebolelo je to.To znamená nějaká umělhomotná hadička se zavede přes močové cesty rovnou do ledviny. Pokud jsem uvedl, že jsem vymočil kámen 2.5cm tak samozřejmě ne přímo z ledviny.Ale nějakou dobu si ten kamínek asi 12×6mm pobyl v močovém měchýři kde potom narostl na mnohem větší rozměr. A ten se mi potom podařilo vymočit. To jen pro pořádek. Jinak jsem nedávno prodělal odstranění ledvinového kamene velikosi 23×15mm. Tentokrát operativně metodou PEK. Pokud by Vás zajímalo jak to proběhlo rád poreferuji.

sgolan  16.12.15 23:30
ledvinové kameny

Kolikář Ještě jednou pro Vás pane „vzdělaný.“ Kolika, potažmo ledvinový záchvat, může vzniknout buď neprůchodností moče ledvinou, nebo močovými cestami.Na vině je většinou ledvinový kamínek, který může odchod moče znemožnit. Jednak tedy ucpáním průchodu moče ledvinovými kanálky nebo poraněním ledviny nebo močových cest. Vždy je to velmi nepříjemné a hlavně nečekané. V dané chvíli je třeba okamžitě jednat. Napustit vanu horkou vodou a nalít do sebe aspoň dvě piva rychle po sobě. Po ustoupení bolesti začít okamžitě skákat po jedné noze, nebo skákat po schodech dokud se kamínek nepohne a neuvolní stlačované místo v ledvině nebo močovodech. Je možné tento postup několikrát opakovat a hlavně se snažit bolest překonat a vydržet. Eventuálně zkusit ještě algifen, tramal, buscopan nebo jiné spasmolytika.Je to o vůli každého jedince. Buď se s tím poperete nebo se „poserete“

zuzana 402  23.12.15 18:43
kameny

No já je mám každý měsíc. Ještě se mě ho nepodařilo zachytit tak nevím jaký je. Momentálně ted mě bolí ledvina a měla jsem krev v moči neví někdo co s tím?

Casio70  09.01.16 15:07
Pivo a kameny

Za prvé nevěřím nikomu, že vymočil kámen 2,5×1,6 centimetru. To není anatomicky možné.
Za druhé - Plzeňský Prazdroj piji denně celý život 1- 2 denně. Přesto se mi před 13 lety vytvořil (nebo dal do pohybu) ledvinový kámen velikosti 8×5mm. Mohlo to být následkem nějakého dřívějšího zánětu a nebo nesprávného pití (4,5 roku na stavbě).
poslyšte mou story:
Mě se udělal jeden ledvinový kámen a zacpal mi močovod. Ve FN Plzeň mi tam strčili pig-tail (trubičku do močovodu. Kámen se 2× marně pokoušeli rozbít. Pouze jsem dostal infekci a léčili mi antibiotiky. Pak mě vykopli na Vánoce domů. Močil jsem krev a po dobrání Augmentinu jsem na Silvestra dostal znovu horečky přes 40°C a žena si všimla, že mi černá zlatý prstýnek, tak mi dokopala zavolat sanitku. Než ta se přikodrcala, tak byla půlnoc. Pak zbytečné zdlouhavé vyšetření na příjmu. Ráno jsem měl tlak 50/40 a kdybych neměl metrák, tak bych asi nepřežil. První den 25 kapaček, aby mi zvedli tlak, museli mi pak ohřívat, jak rychle mi to pouštěli do žil. Druhý den pak ještě 10 infuzí antibiotik a pak ještě 16 dnů ve špitále. Kámen na čtvrtý pokus rozbili LERVem a průjem jsem měl, že jsem se nehnul ze záchoda. Úplně zničená mikroflora ve střevech. Zhubnul jsem přes 10 kg, ty už mám bohužel zpátky. Se soukromou firmou jsem málem zkrachoval. Řeči o tom, jak pacient jde druhý den domů, si nechte pro kanára. Mě to málem stálo život. Spolužačka zdravotní sestra nechtěla věřit, že jsem ještě vnímal při TK, který mají ti, co umírají. Moje odpověď byla - chvílemi jsem ještě vnímal. Bolesti při kolice a potom při močení bych nepřál ani Kalouskovi. Ještě dodám, že po opětovné hospitalizaci jsem 2 dny nečůral - tlak krve byl tak nízký, že se netvořila moč. Po 35 kapačkách. Zážitek na celý život. Teď mi včera vzaly záda, tak jsem se vyplašil, že jsem si myslel, že se mě to vrátilo. Nervy na pochodu byly. Proto jsem taky skončil na tomhle fóru. Takže tomu pivu já moc nevěřím. Asi jedno je málo. Chce to větší průtok :D http://diskuse. vitalion. cz/ledvinove-kameny-331/#

sgolan  14.01.16 13:44

Casio70 Vážený pane, kámen, který jsem vymočil nejprve spadl do močovodu a tam zřejmě dorostl.Ten ,který jsem vymočil měl rozměry, které jsem udal. V současné době jsem po operaci „perkutánní extrakce konkrementu“Taky jsem si to užil. Kámen měl nyní 24mmx15mm.Na rozdíl od Vás nemívám teploty takže každou koliku, a že jsem jich měl nejméně třicet, si také odtrpím. Urologové mi ani dnes po 35 letech nejsou schopni říci jaká je příčina tvorby mých ledvinových kamenů. Ještě se vrátím k tomu jak popisujete Vaše bolesti. Koliku jste nejspíš nechal dlouho působit na Váš práh bolesti a potom se nedivím, že jste trpěl jako pes. Nicméně podotýkám, že u Vás je asi příliš nízký práh bolesti. Já jsem vydržel s kolikou 12 hodin, aniž bych se podělal. Během jednoho týdne jsem měl šest kolik a také jsem to tak moc neprožíval. Po pravdě, ale musím přiznat, že nejvíce jsem trpěl při první kolice a to jsem měl jen malé kamínky a písek. Ale při samotném močení je to už sranda takže se divím, že to popisujete tak strašidelně. Každopádně vězte, že další koliky jsou již daleko snesitelnější pro organismus, než ta první. Takže asi tak.

sgolan  14.01.16 13:54

Casio70 No jo páníčka píchlo v zádech a už se málem zase posral.Byl jste na vojně chlape?
Nebo bydlíte ještě u maminky? To by mě vážně zajímalo.

Casio70  14.01.16 23:12
odpověď - sgolan

Tak na vojně jsem byl před 35 lety. A horečky jsem měl skrze to, jak mi tam zatáhli infekci doktoři, když se mi hrabali přes močovod v ledvinách. Až zažijete polovinu toho, co já, tak se při vší úctě tutově poserete Vy.

sgolan  15.01.16 10:17

Casio70 Pane přečtěte si moje příspěvky a pochopíte o čem je ledvinová kolika. Pokud s tím neumíte bojovat a čekáte, že to za vás vyřeší doktoři, tak je to jen a jen váš problém. Jste jako ženská po prvním porodu. Některé ženy rodily kdysi 10 a více dětí. To byly ty, které si nikdy nestěžovaly. Dnes jdou na porod císařským řezem při narkoze a ještě jsou z toho připosrané. Zrovna jako vy. Znovu vám říkám, že nejhorší je první kolika.Je to jako s vojnou. Nejdříve jste vyjukaný a po vojně je každý generál. Nebo to u vás bylo jinak? Potom se nedivím, že při prvním větším problému s ledvinami jste připosraný. Jenže bohužel pravda je taková, že byste neměl soudit každého podle sebe.Lidi se slabou vůli, jako jste vy, nelituji. Ještě mám připomínku k tomu, že fabulujete něco co jsem nikde nepsal. Cituji: Řeči o tom, jak pacient jde druhý den domů, si nechte pro kanára." Já jsem opravdu někde tady něco takového napsal? Vy si rád vymýšlíte. Ale bohužel mé příspěvky si tady může každý přečíst. Dokonce i vy! Jenže vaše připosraná ješitnost je v háji tím, že vám někdo napíše na stejný problém jiný názor než máte vy. Naučte se taky přemýšlet o tom co vám někdo druhý radí a potom zkuste odpovědět. Mi pane také není už dávno 30let. A znovu podotýkám -ledvinových kolik jsem měl více než třicet!!!Každý kdo ji opravdu měl, tak ví jaké to je. Jenže každý to snáší jinak!! To je celé. tož tak

sgolan  15.01.16 10:39

Casio 70 Taky jste tvrdil, že vám kámen ucpal močovod. Jak se vám mohl někdo hrabat v ledvinách, když jste měl ucpaný močovod. Nejspíš asi přes druhou ledvinu.Nebo je to jinak? Také píšete, že bolest při čůrání„kamenů“ byla nesnesitelná. Pane to nemohly býr kameny ale jen nějaká drť-kamínky. Pokud vám kámen rozbíjeli LERVEM. Také jste se zapoměl zmínit, že při rozbíjení na lervu jste určitě dostal kapačku s lékem na zmírnění bolesti. Také se nezmiňujete kolik injekcí proti bolestem vám napíchali při kolice. A kolik dalších na uklidnění. A zničená mikroflora ve střevech? Pane vy jste měl být ekolog a ne dělat někde na stavbě. Vám jaksi nedošlo, že to co tady popisujete jsem zažil xkrát. Ale doma a sám. Jenže to vy nikdy nemůžete pochopit, že každý vnímá bolest jinak.Vy tu jste na foru hlavně proto, že musíte přece světu zvěstovat jak jste trpěl a čekáte, že vás asi celý svět bude litovat. Proto se nemůžeme shodnout.Holt mám asi jiné letité zkušenosti než vy.Ale vězte, že kamínky se objeví ještě nejméně jednou…Musíte se modlit, abyste u toho příště vydržel. Jinak si najděte něco o zákroku PEK-perkutánní extrakce kamene.Je to lepší než laparoskopie, kterou jste absolvoval vy. Daleko více pak budete vzpomínat a psát další story na fora. tož tak

Casio70  15.01.16 22:31
sgolan

Vážený pane, přečtěte si příspěvky a neklaďte zbytečné otázky. Pokud uvízne ledvinový kamínek v močovodu, NEDÁ se k němu dostat přes druhou ledvinu, jak si pošetile myslíte. Použije se stent - pig-tail (trubička) a pokud se kámen nepodaří zachytit a vyjmout, je zatlačen zpět do ledvinové pánvičky a použije se LERV. Nikdy se kámen nerozbíjí v močovodu. Ty kapačky při druhé mojí hospitalizaci byly dílem fyziologický roztok, (aby mi zvýšili tlak krve) a dílem antibiotika, neboť jsem prodělával otravu krve.
Dále s Vámi již nehodlám setrvávat v diskusi, protože jste mě přesvědčil, že jste blbec. Tož tak

Casio70  17.01.16 11:15
Zuzana 402 - krev v moči

Dobrý den, zkuste zachytit kamínek do sítka a doneste ho na urologii, aby Vám řekli, jakého je složení. Pak můžete zkusit léčbu a vynechat pokud možno nevhodné potraviny. Nejodolnější kameny jsou oxalátové (na vině jsou šťavelany, silný černý čaj, rebarbora!).
Krev v moči, pokud je a trvá tento problém - urychleně navštivte lékaře - urologa. Může se jednat o uvízlý kamínek v močovodu, který se zasekl a drásá stěnu (to jsem měl já), může to být ale i závažnější problém na ledvině - nechci Vás strašit, ale radši k lékaři včas. Zkuste ledvinový čaj proti kamenům od p. Boženy Kamenické (slavná léčitelka na Plzeňsku, ale už nežije). Možná, že se Vám ozve diskutér sgolan, který jen čeká na příležitost, jak někoho napadnout. Je to troll, ignorujte ho.
Přeji Vám pevné zdraví a mnoho štěstí v novém roce 1986. Milan

Zuzana402  06.02.16 11:47

Tak chodím k urologovi pravidelne a stale je to stejne jak se kaminek objevi tak časem vypadne už je to az směšné ale co se dá dělat jen vydrzet :mavam:

Casio70  06.02.16 12:24
Zuzana 402

Paní Zuzaně přeji pevné zdraví a jako prevence proti ledvinovým kamenům podle léčitele Janči se někdy doporučuje vitamin B6- pyridoxin. Ještě jednou se omlouvám za ten rok 1986, nevím, jak jsem to dokázal poplést. Už jsem to jednou napsal, ale cenzor to asi vymazal společně s urážkami sgolana.

ecarrrr  08.02.16 17:19

Zdarec,
zavedl mě sem strýček když mě odkázal na některé stránky věnující se problematice ledvinových kamenů a jejich „likvidaci“. To pivo je zajímavé pojetí, ale když jeden píše, že funguje a v zápětí to někdo zas vyvrací, tak to je pak těžké.

Dobře jsem si početl, něco mne i rozesmálo, i když spíše by to mělo býti k pláči.

Pokud jde o mne, tak patrně asi nějaký kámen v ledvině mít budu, jenže jsem se ještě nedokopal zajít k lékaři a tak tiše „trpím“. Už dokáži zmírnit vzniklou bolest která se pravidelně vrací každé ráno po probuzení, respektive jen tehdy když si nedám pozor a ležím na tom boku té bolavé ledviny tedy pravém, případně na břiše. To pak je ráno děsivá bolest, ale dá se přetrpět a to tak, že si vezmu v průměru tak tři capsle léku mabron což je analgetikum pro středně silné až silné bolesti a na cca půl hodiny si lehnu na levý bok, též se přikryji. Pak už bolest odezní a celý den je to v pohodě.
V jeden čas zpětně je to asi týden jsem si moč zachytával do nádoby a moč v ní se posléze třeba i do půl hodiny plně zakalila a na dně byl silný sediment pískové konzistence.
Chci tím říci to, že nepatřím(teda aspoň částečně) do té skupiny „sralbotků“ bojících se bolesti nebo jak to nazvat. Kdyby ano, tak jsem běžel a doslova utíkal k lékaři už před cca dvěma měsíci. Pravda, přiznávám, zajít tam budu muset a vidím to asi na tento týden, kdy konečně si budu muset vyhradit na to čas.
Také kvůli tomu, že už bych rád konečně zas ležel na pravém boku což je moje nejoblíbenější spánková poloha a dost mi chybí. Občas si přes den na ten pravý bok na chviličku lehnu, ale nesmím usnout to by pak potom bylo zas radosti. :zed:

Uvidíme jak dopadnu.
Nemocným se stejným problémem, zdar. :mavam:

Admin Vitalion.cz
14 příspěvků 11.03.16 15:06

Dobrý den,

z diskuse byly promazány off topic příspěvky. Přidávejte prosím pouze příspěvky relevantní k tématu.

Děkuji za pochopení
admin

Bastablasta  06.06.16 16:17
Ledvinove kameny

Dobrý den,
jsem student medicíny a je mi 23 let. Momentálně ležím v nemocnici po uroskopii. Toto byla moje druha kolika, kámen o velikosti 5mm. Měl jsem měsíc zavedený stent a dnes mi ho vyndali. Po kamenu ani stopy. I předtím jsem kámen nevymočil, takže se musel rozpustit. Na RTG byl kontrastní - to jsou převážně oxalátové kameny s vápníkem.
Nejdůležitější je hodně pít. Zjistil jsem, že jsem byl za den schopný vypít třeba jen půl litru tekutiny. Dobré je najít si seznam potravin, které obsahují vyšší množství oxalátu, jako např. černý čaj, špenát, mandle atp. Nemusí se to úplně vynechat - v tom případě se doporučuje konzumovat tyto potraviny v kombinaci s vápníkem - např. mlékem. Vápník vyváže oxaláty již v zažívacím ústrojí a do krve tolik neprostoupí. Další doporučení je zvýšit příjem vápníku jako takového. Já osobně jsem začal pít sklenici mléka denně. Ohledně piva se doporučuje Plzeň, protože je to jediné zasadité pivo na českém trhu. Na druhou stranu se ale doporučuje pít i voda s citrónem, což je kyselé, takže tuto problematiku jsem ještě neprobádal.
Všem přeji pevnou vůli a brzké uzdravení, a hlavně pít! (zkuste si to chvíli monitorovat, myslím, že 2.5 litru je ideální.)

zatraceny  11.06.16 22:53
@Bastablasta píše:
Dobrý den,
jsem student medicíny a je mi 23 let. Momentálně ležím v nemocnici po uroskopii. Toto byla moje druha kolika, kámen o velikosti 5mm. Měl jsem měsíc zavedený stent a dnes mi ho vyndali. Po kamenu ani stopy. I předtím jsem kámen nevymočil, takže se musel rozpustit. Na RTG byl kontrastní - to jsou převážně oxalátové kameny s vápníkem.
Nejdůležitější je hodně pít. Zjistil jsem, že jsem byl za den schopný vypít třeba jen půl litru tekutiny. Dobré je najít si seznam potravin, které obsahují vyšší množství oxalátu, jako např. černý čaj, špenát, mandle atp. Nemusí se to úplně vynechat - v tom případě se doporučuje konzumovat tyto potraviny v kombinaci s vápníkem - např. mlékem. Vápník vyváže oxaláty již v zažívacím ústrojí a do krve tolik neprostoupí. Další doporučení je zvýšit příjem vápníku jako takového. Já osobně jsem začal pít sklenici mléka denně . Ohledně piva se doporučuje Plzeň, protože je to jediné zasadité pivo na českém trhu. Na druhou stranu se ale doporučuje pít i voda s citrónem, což je kyselé, takže tuto problematiku jsem ještě neprobádal.
Všem přeji pevnou vůli a brzké uzdravení, a hlavně pít! (zkuste si to chvíli monitorovat, myslím, že 2.5 litru je ideální.)

No to s tím mlékem se mi to moc nezdá. Urolog mi naopak doporučil omezit mléčné výrobky.
Jinak citron ač je kyselý, působí v těle ZÁSADOTVORNĚ.

Ladínek22  02.09.16 00:42
Moje zkušenost s kamínkem

Zdravím, zkusím napsat mojí zkušenost - o kamínku jsem se dozvěděl náhodou, kdy jsem v nemocnici ležel úplně s něčím jiným a dostal jsem zimnici. CT ukázalo kamínek na konci močovodu cca 6mm. Krom občasných „zimnic“ (cca 3× za rok) jsem žádné problémy neměl předtím. Urolog mi nabízel URS (uroskopii), jinak do 2 let bych mohl přijít o ledvinu. No, začal jsem si o tom číst a důvod proč se tam kamínek usadil - skoro jsem nepil (zpětně jsem si promítal kolik toho vypiju - nebyl to ani 1 litr denně). Začal jsem tedy pít, cca 2 až 2,5litru denně - ono se to nezdá ale u PC to rychle ubíhá, tak apku v mobilu mohu jen doporučit.

Nicméně po měsíc nic, stále tam byl. Dočetl jsem se i o pivu Plzeň - bylo to těžké, pivo jsem v životě neměl, vůbec mi nevonělo a teď ve 40-ti jsem ho měl začít pít… první lok nezapomenu, to jsem myslel, že mi žaludek vyskočí z těla :D… ale vydržel jsem půl láhve a druhý den jsem dopil zbytek a nevěřil jsem tomu, ale asi den na to byl kamínek „pryč“ - poznal jsem to na záchodě, kdy mě „cvrnknul“ do předkožky… od té doby si jednou za týden dám 12-ku Plzeň jednu lahvičku - pořád lepší pivo než nějaká operace :mrgreen:

Váš příspěvek