Léčba kulatých zad

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hrbatka  06.09.13 20:29
Léčba kulatých zad

Dobrý den,
mám hodně kulatá záda, v posledním roce se mi kvůli neustálému sezení nad knížkami dokonce vytvořil „hrb“. Začala jsem s posilovacím cvičením, ale zajímalo by mě, jestli můžu vůbec čekat nějaké výsledky (dočetla jsem se, že časem se změní i tvar obratlů a žádné cvičení nepomůže), máte s tím někdo zkušenost? Do jakého věku lze čekat zlepšení a odkdy už cvičení jen udrží stávající stav? Myslíte že má smysl navštěvovat fyzioterapeuta, přestože mě záda nebolí, jen špatně vypadají? Existují nějaké pomůcky, korzet nebo něco podobného, co by mi mohlo pomoci?
 Děkuji

Reakce:

koltík2  10.09.13 09:41
Kulatá záda a hrb

Neplač, všechno bude dobré. Budeš si dávat kašovité obklady z kostivalu lékařského: Usušené kořeny pomeleme na moučku: v šálku vřelé vody, do které jsme přidali několik kapek jedlého oleje, rychle smícháme na kaši, na pláténko, teplé položíme na nemocné místo a zabalíme. Čerstvé kořeny nastrouháme a položíme na postižené místo. Předem namažeme měsíčkovou mastí. Obklady z listů čerstvých: čerstvé listy umyjeme, na desce válečkem na nudle rozválíme. Teplé přiložíme a zavážeme. Mast z kostivalu: umyté kořeny kostivalu postrouháme a krátce povaříme v 250g sádla, necháme stát. Druhý den ohřejeme, scedíme a zbytek vylisujeme. Naplníme malé nádobky a uložíme v chladničce. Můžeme použít i místo obkladu z kaše. Mast je nepostradatelná i při léčení RAN lidí i zvířat. Zábal z přesličky rolní: Na noc v teple. Dvě hrsti přesl. rolní napaříme a přiložíme. Sedací koupel z ořechu vlašského:listy namočíme na 12 hodin poté ořejeme a dáme do koupele. Místo můžeme masírovat esencí z řebříčku obecného. Je potřeba pro tvorbu kostní dřeně denně popíjet 2 - 3 šálky čaje z řebříčku. Lžičku na šálek vroucí vody. Krátce povaříme. Šálek čaje z kopřivy a z přesličky ROLNÍ!

Váš příspěvek