Léčba anorexie

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

babrlinqa
2 příspěvky 11.02.11 08:31
Léčba anorexie

Dobrý den, jmenuji se Míša, je mi 14, měřím 162 cm a vážím 48kg. Trpím mentální anorexií a potřebuji pomoc. Můj denní energetický příjem se pohybuje kolem 1 000kJ, energetický výdej občas 1 000kJ i přesahuje. Mám problém jíst. Není to tak dávno co jsem jedla úplně normálně, nnebo přijímala alespoň 5 000kJ, ale teď toho vůbec nejsem schopná. Mám chorobný strach z toho, že ztloustnu. Popravdě, nemám motivaci se léčit, možná to ani nechci (a to je můj problém), ale nemůžu se dál dívat na to, jak trápím všechny lidi kolem sebe a neustále se jim odcizuji. Navíc trpím depresemi a absolutní apatií ke všemu, jsem sobecká a nervózní, nejsem schopná se s někým bavit bez toho, abych křičela, jsem agresivní a nedokážu se soustředit, je mi zima, padají mi vlasy, mám horší kůži a pleť než má babička… Nedávno jsem byla u doktora, který mi moji nemoc diagnostikoval, já to však věděla už mnohem dřív, a řekl mi abych si psala jídelníček, což je pro mě kámen úrazu. Prý jesli do příští návštěvy zhubnu, nebo se mu jídlo, které (ne)jím nebude zdát, nechá mě v nemocnici. Od té doby jsem zhubla víc než tři kila. Do další návštěvy mi zbývají asi tři týdny, mám strach. Vidím jak se mi můj soukromý, obzvlášť rodinný, život hroutí a já s tím chci něco udělat. Prosím, poraďte mi, co mám dělat? Máma kvůli mě onemocněla, pořád jenom brečí, táta mi nadává…Já se chci změnit (ale nechci přibrat), jakou mám najít motivaci, jak se mám donutit k tomu, abych jedla? Prosím, poraďte, jsem zoufalá.

Reakce:

katka1982
2 příspěvky 11.02.11 21:05

Ahoj zlatíčko.Ve 14letech jsem měla 168cm a 40kg.přestaň si bát jídla,ono to nekouše.Chceš mít děti? tak papej.ani klukum se nelíběj vyzábliny.Měla jsem taky ten problem,ale v čas jsem si probrala sama.teď mám skvělou rodinu,a mám 169cm,65kg a jsem šťastná.pokud jsi schopná sama hledat pomoc, tak jsi jako já.stačí,dost,jsem ženska, a musím mít něco na sobě, z čeho moje miminko bude žit v bříšku.držím ti palečky, když tak napiš soukromou zprávu

katka1982
2 příspěvky 11.02.11 21:06

PS:vytvoř si cíl :wink:

babrlinqa
2 příspěvky 12.02.11 08:45

Dodala jste mi odvahu, děkuji. Navíc já děti strašně zbožňuju, takže jste se trefila do černého. A kdybych cítila, že zase padám, ozvu se. Mockrát děkuji za pomoc :wink:

Miszullka  29.12.12 20:43

Ahoj Míšo, jmenuji se taky Míša, akorát z rozdílem věku. Je mi 22 let, vážím 49 kilo a měřím 169 cm. Cely život jsem byla moc hubená, ale právě ted mě to postihlo už ve velkém. Je těžké si připustit že je s tebou něco špatně, ale když to dokážeš tak je to velký krok k tomu aby jsi s tím začala něco dělat. A věř mi že jednou už muže být pozdě. Hodně mi pomáhá moje rodina, přítel a hlavně doktor.Tak ti přeju ať to vše zvládneš, i když mi kolikrát v depkách přijde že tenhle svět je zkažený a nesmyslný tak mi věř že každý tu má něco pro co chce žít. Drž se holka :*

Terezaa K.  06.03.15 16:38

Dobrý den, jsem studentkou třetího ročníku bakalářského studia Sociální pedagogiky se zaměřením na etopedii a svou závěrečnou práci píši na téma Vliv mentální anorexie na příbuzné a okolí klienta. Ráda bych se zeptala, zda by se ve Vašem okolí nenašel někdo, kdo by byl ochotný vyplnit mi krátký výzkum. Jedná se o zcela anonymní informace, které nebudou nikdě zveřejňovány, ale poslouží jen pro napsání práce. Jakékoliv dotazy ráda zodpovím. Případným respondentům zašlu otázky k výzkumu na email.
Budu velice ráda za jakoukoliv reakci.

Kontakt: tereza. kabova@seznam.cz

Hezký den
Tereza :)

adelaflickova
10 příspěvků 31.03.15 16:23

Jídlo není zlo, potřebuješ ho k životu jako sluníčko nebo vodu. :)

87niki  05.04.15 12:28

Ahoj Míšo je mi 27 a od 17ti let jsem se lečila s mentalni anorexií, později to přešlo v bulimii, zavislost na adipexu a pervitinu, to vše jen kvuli udržování stále nízké váhy, je to rok co jsem přestala s tím vším a otěhotněla jsem, bohužel jsem miminko v 5měsíci porodila mrtvé-selhalo mu srdíčko moje tělo ho špatně vyživovalo i když jsem jedla a žila zdravě už nejaký čas, tím chci říci že si hladověním huntuješ na mnoho let dopředu, nestojí to za to.Tak jako to nestálo mě, co z perfektní postavy? nic, chlapi stejně mají raději zdravé ženy, takové které mají třeba i pár kil navíc. Vím co zažíváš, já se léčila v těch 17ti letech v praze v motole s tou MA, pomohly mi antidepresiva na nějaký čas, ale vždy když přišel v mém životě nějaký neuspěch znova jsem to řešila hubnutím a pořád dokola. Teď už to tak není, po tom co jsem zjistila co je v životě opravdu důležité-mít zdravé dítě. Buď chytřejší a mysli na budoucnost! držím ti moc palce.

katerinaspichalova
9 příspěvků 07.04.15 12:34

Souhlasím s Niki, co z toho, když budeš hunbená, ale nemocná.

Lekale  05.10.15 21:30
Anorexie mi ničí rodinu

Jsem mamkou dvou osmnáctiletých holek a už dva roky bojujeme s MA. Nechala jsem holky hospitalizovat v Motole.Sice přibraly, ale teď po roce jsme zase na začátku. Holky cvičí, běhají, jedí jen zdravě. Kuchyňská váha je jejich největší kamarádka. Vše si hlídají. Pohled na ně mě ničí. Rodina už nefunguje, doma se jen dohadujeme. Prosím, poradte kde najít pomoc. Jsem už zoufalá a moje tělo ten tlak dlouho nevydrží. Děkuji. :,(

Váš příspěvek