Kyselina listová a vitamin B12

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vikynka
6 příspěvků 17.09.10 12:43
Kyselina listová a vitamin B12

Beru už přes měsíc kyselinu listovou (400 mcg), protože se snažím otěhotnět. Teď protože všichni kolem mě onemocněli jsem si koupila vitamíny a ty též obsahujou kyselinu listovou (264 mcg), tak nevím jestli mám jedno z toho vysadit?

Na internetu jsem se dočetla, že pokud beru kyselinu listovou, měla bych zároveň brát vitamín B12. Ve vitamínech, které jsem si koupila je ho 0,8 mcg, nevím kolik se toho má brát? Dá se sehnat v lékárně samotný?

Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 18.09.10 17:54
Otěhotnění a vytamíny

Milá Vykino,je v podstatě vaší věcí co jste načetla na internetu a co berete,ale prosím ,nepleťte lidem hlavu a nepište tu věci,pokud je nemáte ověřené.Zbytečně zavádíte ,ženy,které se potýkají se stejným problémem jako vy na špatnou cestu.Proč se raději neporadíte,než napíšete nějakou hloupost.Víte dobře ,že je tu plno lidí,kteří vědí o čem mluví a ne ,že si něco,někde přečetli.Vaše rady mohou napáchat víc škody než užitku.

Dr.House
622 příspěvků 18.09.10 21:44

víte na internetu psali, že dětský smích je rychle nakažlivý.....já vim že infekce a jiní paraziti ještě rychlejš…vlastně je to diskuze o ničem…

vaše kys. listová vám otěhotnět nepomůže, protože máte problém se štítnou žlázou…B12 vám akorát dodá pár vitamínků…třeba posílení svastva, tkáně a vlasů…

B12 je parádní věc, hlavně když se nevysadí a přehání se…to je pak s kys. listovou úplná procházka rájem…ve vašem krevním řečišti se ty vaše hormony pěkně zatřepou…a zatřepané hormony nevěstí nic dobrého..kord u plánované gravidity…

VYSADTE OBA! JSOU TO ÚPLNĚ NEPOTŘEBNÝ VĚCI PRO OTĚHOTNĚNÍ…

Bábina
1450 příspěvků 19.09.10 08:49
Kyselina listová

Zřejmě nečtete tyto stránky celé.Na jiné místě běží na toto téma už dlouho diskuse.Radím Vám,nejprve se podívejte,jestli už někdo podobnou otázku nedal?Protože tady najdete odpovědi a dotazy na cokoliv.

Makykyy  12.12.15 18:11

Kyselina listová, může pomoci tělu připravit se na těhotenství, a v průběhu pomáhat výživě plodu. Myslím, že vysazovat se nemusí nic :)

Mišupa  18.12.15 08:36

Kyselina listová je super v těhotenství. Ale je potřeba vybrat opravdu kvalitu.

makykyy  25.12.15 20:31

Tak to určitě nějaký kvalitní doplněk stravy. Na takových věcech, bych určitě nešetřila a pořádně si zjistila informace o produktu. Já jsem třeba měla od femibion.cz a dobrý.

Mišupa  28.12.15 11:36

Jako jde o početí miminka nebo spíš o přípravu těla na otěhotnění a těhotenství. V tomto případě je opravdu důležité nešetřit a pořídit ověřený prostředek. Femibion jsem měla také a těhotenství bez problému :)

makykyy  30.12.15 22:59

V tomto není dobré šetřit a dát si léty prověřený přípravek.

Mišupa  31.12.15 13:49

Já bych si kupovala jedině znovu od femibion.cz, který mám ověřený, vyzkoušený a věřím mu.

Martinučka  02.01.16 10:51

O něm jsem slyšela, ale v čem je jiný než ostatní. Je přece jedno jakou kyselinu listovou koupím.

Kati22  18.01.16 17:44

My jsme měli problém otěhotnět a byla jsem v pořádku ani doplňky stravy mi nepomohly. Tak jsem zkusila koupit příteli spermotrend, na který jsem narazila nečekaně a otěhotněla jsem během 3 měsíců.

Lidunina  22.01.16 23:07

Oni existují i doplňky pro muže? Jako výživa spermií, to by mě zajímalo, čím je člověk vyživí, protože se snažím taky otěhotnět a nic.

Kati22  24.01.16 20:04

Jasně podívej se na http://www.linklekarna.cz/…0811111.html. Je to výživa pro muže.

Lidunina  26.01.16 08:33

TO se teda podívám, zkoušíme totiž a nic.

puclik88
26 příspěvků 27.01.16 13:00

@Kati22 muj manzel spermotrend taky bral a zadarilo se cca po 3 mesicich :-)

Martinučka  29.01.16 21:10

Hledala jsem si info o té kyselině a našla jsem články o nějakých mutacích zdravi.doktor­ka.cz/mthfr-mutace-nemusi-byt-prusvih.

Mišupa  30.01.16 18:47

Tomuto ale předchází přípravky od femibion.cz, které mají aktivní foláty kyseliny listové.

Martinučka  31.01.16 22:13

Aha, to jsem nevěděla, že není potřeba. On už má ty foláty na které se kyselina listová přeměňuje opravdu?

Mišupa  18.02.16 17:54

Ano on má všechno potřebné, aby tělo nemuselo mít práci s přemenami. Někdy to prostě nejde a tělo není schopné kysleinu listovou přetvořit.

Martinučka  22.02.16 21:59

Vůbec mě nenapadlo, že se přeměňuje kyselina listová v těle.

Mišupa  26.02.16 21:14

Taky jsem to nevěděla až potom mi to řekla kamarádka, o přeměnách, původně jsem si myslela, že dodáš nějakou kyselinu listovou a je to.

Andryiska  29.02.16 14:17

Kyselinu listovou jsem brala také na doporučení gynekologa.

Mišupa  01.03.16 01:51

Oni už to doporučují, aby braly maminky v této době různé doplňky stravy.

wendulinaa
1 příspěvek 13.03.16 10:18

Já jsem viděla na femibion.cz v čekárně u doktora plakát. Vysadila jsem antikoncepci a přemýšlím, jestli něco jíst. Ptala jsem se doktora a ten mi řekl, že je to na mě, ale doporučoval by.

jarka.modra
26 příspěvků 31.08.16 12:07

Ja jsem femibion mela take na doporuceni od lekarky a jsem spokojena, jsou dobre ohlasy i o dalsich mych kamaradek.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu