Tříselná kýla a typ operace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fomirda  16.03.11 18:39
kýla

Je mi 45 roků. Mám tříselnou kýlu asi 3 měsíce. Čeká mě operace. Chci se zeptat, mám-li se nechat operovat klasicky nebo laparoskopicky. Je opravdu laparoskopická operace šetrnější? Je rekonvalescence rychlejší? U které jsou menší pooperační komplikace? Nevím jak se rozhodnout. Jaké jsou výhody a nevýhody té které operace? Která operace je na delší dobu do dalších problémů s kýlou na té samé straně? Jak je velká pravděpodobnost, že tělo nepřijme síťku při lapar. operaci? Věřím že vaše odpovědi přispějí ke správnému rozhodnutí. Děkuji Mirek

Reakce:

letitý  23.03.11 07:44

Pane Mirku já jsem absolvoval operaci oboustranné kýly ve svích 58 letech
15.3.11 a dělali mi ji laparoskopií a za dva dny jsem šel domů je fakt že ještě pár dnů to dává o sobě vědět
ale jste doma ranky jsou malé tak na 2-3 stehy dávájí tam takovou síťku která je z poloviny vstřebatelná a ten zbytek potom slouží jako fixace nemějte obavy že by tam zůstaly velké díry nic takového pokud mohu poradit
a půjde to nechte si ji udělat laparoskopií je to míň
bolestivé a jdete dřív domů.

Caruso
1 příspěvek 26.04.13 11:43
operace tříselné kýly

Dobrý den, já jsem absolvoval 3 operace tříselné kýly, tu první mě dělali laparoskopicky a po 3 měsících jsem ji tam měl znovu, po roce jsem šel na operaci s druhou stranou a tu jsem si nechal operovat klasickou cestou, ale už ve Vinohradské nemocnici v Praze a jsem spokojený a tento rok jsem absolvoval reoperaci co mě dělali laparoskopicky také ve Vin. nemocnici tou samou cestou, sice rehabilitace trvá delší dobu, ale chirurgové pořádně vidí, v jakém rozsahu je ta tříselná kýla a podle toho můžou operovat.Je pravda, že u lapar. operaci máte jenom 3 dírky po operaci, ale u nás chlapů, to přeci nevadí, když tam mám jizvu s 4-5 stehy. Jiří 55 let.

Navikso  27.01.14 20:30
Moje zkušenosti s kýlou

Měl jsem problémy s kýlou zhruba třičtvrtě roku a to především proto, že jsem musel jít - dle lékařů - nejdříve na operaci prostaty a poté mě už na „kýlu“ chtěli pustit. Nicméně i na to je pořadí a fronta - mám termín 2.4. a to v ÚVN. Ale k tomu nedojde protože v sobotu před třemi dny jsem bolest nevydržel - měl jsem kýlu hodně „venku“ a lékař na ambulanci ÚVN, když ji vracel, tak rozhodl, že je to akutní. Tak mi ji v neděli operovali - klasicky. Není třeba se bát, celý tým „šlapal“ - sice to, pravda, ukrutně bolí - třísla - ale je to úleva. Měl jsem celkovou anestézi…chtěl jsem lumbální, ale přesvědčili mě…Na nic si nepamatuji, komplikace nemám, zítra jdu domů. Ivan 66 let. P. S. Před zhruba 15 lety mi dělali kýlu na druhé straně - laparoskopicky. Paráda… :)

Navikso  27.01.14 20:31
Dodatek

Operace samozřejmě nebolela, byl jsem v narkóze, ale pooperační stavy jsou dost bolestivé - třísla…

kveta82  19.03.14 16:11

Mně sice neoperovali kýlu, ale mám za sebou jinou operaci dvakrát po sobě s odstupem 1a půl roku, poprvé bez Wobenzymu a podruhé s a absolutně nesrovnatelné. Cítím povinnost ho teď každému doporučovat:) Poprvé opravdu silné bolesti celý měsíc a pomalé zacelování a podruhé jsem po dvou dnech byla schopna se téměř normálně pohybovat a rána se rychle zahojila. A to šlo o absolutně stejnou operaci.

petr u.  27.10.14 20:05
tříselná kýla

Jak dlouho jste měl bolesti po operaci? V mém případě to bude zítra týden a bolesti jsou stále velké i když se dá říct, že mírně ustupují.

Silvie.K.123  23.11.14 11:16

Ahoj! ;-)
Mám týden po laparoskopicke operaci triselne kýly. Tříslo i břicho je stále hodné natekle.
Měli jste někdo stejný problém?
Moje kamarádka také byla a neměla sebemenší otok či problém.
Děkuji. Silvie

Silvie.K.123  23.11.14 11:34
@Petr u. píše:
Jak dlouho jste měl bolesti po operaci? V mém případě to bude zítra týden a bolesti jsou stále velké i když se dá říct, že mírně ustupují.

Mohu se Vas Petře zeptat, jak dlouho byly bolesti u Vas? Moc děkuji. Silvie

kacagugu  23.01.15 15:25
Kýla tříselná

Ahoj jsem dva dny po oeraci tříselné kýly laparoskopicky a mám hodně nateklý šourek je to normální? V nemocnici mi ani neřekly jak mám vstávat s postele a ani že když zakašlu že si mám držet tříslo, prostě super nemocnice. :zed:

janpavel  03.02.15 10:23
Tříselná kýla

Dnes je to přesně týden po klasické operaci tříselné kýly. Po 2 dnech mě pustili domů, tj. hned poté, co zjistili, že jsem se doplazil na wc. V současné době bolestí ustupují, můžu celkem normálně ležet, sedět, stát. Varle mám stále zvětšené, cca 7 cm, ale prý to není nic divného.

lubil  29.11.15 20:08
tříselná kýla-ONSTEP

Zdravím vás, není tu někdo kdo je po operaci tříselné kýly metodou ONSTEP?

trocky  07.12.15 06:14
kyla

Jsem skoro tyden po operaci prave triselni kyly i mensi pupecni, hoji se to dobře bolest odezniva ale odpoledne mivam 37.3 teplotu, beru paralen a rano me je dobře. zase odpoledne prijde zvysena teplota, podotykam ze normalne mivam 35.5 teploty.je to normalni pooperacni stav,? ve ctvrtek jdu vytahovat stehy tak se zeptam doktorky pokud teploty budou pretrvavat., dekuji,,za radu,,,

Honza33  27.01.16 16:14
Kyla

Dobrý den, chci se zeptat byl jsem u své obvodní doktorky protoze se mi vedle šourku udelala docela velká boule paní doktorka me poslala do nemocnice ze se jedna o kýlu trisélnou. Jen se chci zeptat jak jsou dlouhé čekací doby na operaci kyly? Protoze mi bylo řečeno ze to spraví pouze operace.
 Děkuji

Váš příspěvek