Kvasinková infekce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

motive-force  19.02.12 15:01
kvasinková infekce pochvy

Nevím, jak to mám říct, ale už dva dny mě svědí pochva, ale není to tak urputné, jak to všude píší a ani při močení mě nic nebolí … u gynekologa jsem ještě nebyla a vím, že mi řeknete, ať tam jdu, že se nemám ničeho bát, ale s tím mám opravdu problém :,(
prosím o nějakou babskou radu

Reakce:

klfkafioerwradf  02.03.12 07:58

Zkuste Canesten jednorázovou tabletu. Zabírá to

houhi  03.03.12 09:32

tak tohle nevymizí a bude se to jeste zhoršovat,pokud jsou to kvasinky!vím o čem mluvím,ja jsem to dostla poprvé 3roky nazpet, poprvé sem se uplne nevyléčila,pak se na to vykašlala a od té doby to mam porád,davam si mastičky,vodič­ky,čípky,ale stejně..jakmile je to dobrý par dnů,pak to přijde znovu a nevím,kde se dřív škrábat.vsechno me bolí,z milování už se vyhybam a celkove se cítím spatne..je to prenosné a dlouhodobě léčitelné,radila bych,vyleč se ihned,nebo mas hodně let dopredu ,,kamárad vsude s sebou"..

Eeliinn  08.03.12 12:24

Skočte do lékárny a kupte si gyno pevaryl

houhi  08.03.12 14:04

cože?co to je?no ja sem v zahraničí,tak nevim,jestli tady budou mít nejaky ,,gyno pevary"..hm co to je?

Mirumiru  14.03.12 15:54
léky

v lékárně volně prodejný: jenamazol, canesten, gyno-pevaryl, candybene… mast i čípky. pokud nepomohou, pak lékař, ale při včasné domácí léčbě účinné. samozřejmostí je omezení slakostí a při sprchování nepoužívat parfemovaná mýdla.

Mirumiru  14.03.12 16:01

a ještě dodatek: po léčbě nasadit grepové kapky z prodejny zdravé výživy…

houhi  14.03.12 17:40

jo,tak to vím,canesten,ten užívám tak 2×-3× do roka.vím,že se to nesmí více jak jednou,jenomže proste mně už snad nic nepomáhá a bolí to jak čert:(

Mirumiru  14.03.12 20:01

v tom případě pomůže lékař a cílená léčba. třeba i protikvasinková dieta. u mě třeba opakované mykózy pak signalizovali cukrovku 2.typu a úpravou stravy s vyloučením cukru mám problémy jen občas a pomohou ihned nasazené čípky právě z lékárny. jinak lékař. netrapte se zbytečně, jsou horší nemoci…držím palce. :mavam:

houhi  15.03.12 07:49

děkuju..takže jakže jste říkala ten název, po kterém se mám v lékárně ptát?jak jsem psala,nejsem v cechach(egyp­t),tak si nejsem jistá,jestli se to dá tady sehnat.normálně tu mívaj vsechno,jen po pozměněném názvu..jeste když sem pred mesícem byla doma,doktorka mi napsala,at si obstarám ROsalgin.

motive-force  15.03.12 13:20
Děkuji

moc děkuji všem za rady :D … opravdu si toho vážím :hug:

Sarvaja  30.03.12 12:52
nevím, jak v zahraničí

Pokud by se ty mykózy vracely, tak to může znamenat rozhozenou imunitu, buď celkovou nebo v genitální oblasti. V Čechách bych na to nasadila Wobenzym, je volně prodejný, dá se objednat i přes internet.

houhi  30.03.12 12:55

Prave to není v egypte, kde práve jsem.. tak nevím,co s tím mam delat..a prosím vás, gyno-prev.. ten můžu užívat vícekrát? za rok? i 2× za sebou treba behem par mesíců??

Adriiana  24.04.12 07:55
OUHÁ

Nevím, jak vám, ale mně rozhodně nepomohlo hned jen tak něco. Musela jsem zkoušet různé varianty poměrně dlouho, abych docílila stop kvasinkám. Gyno-pevaryl, wobenzym a zvýšený přísun jogurtů platí u mně.

houhi  24.04.12 09:21

Ja bych bez jogurtů neprežila,kefíry a podmáslí piju kazdy den,jen ty jogurty..musí byt jen bílé,ano?nemůžou byt ovocné(kvůli cukrům?), a ten gyno-pevaryl,ten jsem zkusila,ted to bude druhy mesíc,co jsem v pohodě,ale už začínám cítit,že se ty potvory zase vrací,začíná svedění opět :( jak často můžu tohle užívat,práve ten gyno- p. ? děkuju

OOpice
2 příspěvky 24.04.12 13:18

Dobrý den. Můžete mi, prosím, sdělit, zda u kvasinkové diety můžu užívat karob? Třeba ořechy v karobu? Co celozrné těstoviny? Syrovátku? A čím nahradím kofein? Kávu piju 1-2 denně, je povolené takové množství?
Celice děluji za odpověď.

regy
23 příspěvků 25.04.12 13:48

Holky PROBIOTIKA, tea tre olej a krém a bude to OK. Sama jsem na to trpěla a už nemusím chodit k doktorovi, pomůžu si sama :-) A navíc je to vše přírodní. Kdo by měl zájem, ráda poradím.

houhi  25.04.12 15:37

Pro REGY : tea tre olej?mno,nevim,jes­tliho tady sezenu,tady maji celkem vsechno v lekarnach,ale nevim,pod jakym nazvem to tu maji :( to je to.. nevim jinak co na to,je to priserny!dokonce me z toho svedi hlava,jakože když je to tam dole,tak se prida svedení ve vlasech,je to priserny,skrabat se cely dny :( opravdu help!

OOpice
2 příspěvky 25.04.12 20:28

Asi se pustím do kvasinkové diety. Je to drsné. Kromě zeleniny je snad vše zakázané. Na konci diety je napsáno:„Pokud se budete stravovat těmito potravinami, kvasinky prakticky zmizí skoro okamžitě. 2-3 měsíce a vymřou hlady. Jsou přecejenom nejvíce zastoupeny v tlustém střevě, takže pokud se množství potravy spotřebuje aniž by tam došlo, nemají nejmenší šanci na přežití.“ To dříve umřu hlady já…

houhi  25.04.12 20:59

:D tak to je mazec! hned jdu na tu dietu a objednávám se k hrobníkovi na lopatu,prvně jeste sepsat závět.. To bylo moc hezky, OOpice :D :D :D aspon vidím,že v tom nejsem sama.. ale nekdy si stejne dávám nejakou susenku..

regy
23 příspěvků 26.04.12 13:35

Tea tre olej myslím od firmy Just, tu v lékárně nemají, je to švýcarská firma, ale můžu ti ho poslat. Chce to určitě ale i krém tea tree a brát probiotika.

houhi  26.04.12 13:44

Regy: jsi strasne moc hodná,ale tady pošta nefunguje :( egypt je egypt,ch jo..tak to nevím a wobenzym tady nemají,jediny,co beru je gynopevaryl a pak nejakou čistíví vodu MALVA se to jmenuje.

regy
23 příspěvků 26.04.12 14:20

Aha aha, no tak to je blbý no :( Tomu wobenzymu bych moc nevěřila. A probiotika?

houhi  26.04.12 15:50

tam se řadí co?kefír a tak?to piju porad!

regy
23 příspěvků 27.04.12 12:27

Myslím ve formě potravinových doplňků, samotný kefír nestačí.

houhi  27.04.12 12:58

A tam se počítá co,jako doplnky,myslíš tablety nebo jak?

premyslovna  21.05.12 22:16

mně velice pomohly výplachy pochvy. V lékárně se dá koupit nádobka na výplachy, k tomu prípravek tantum rosa (sáčky, jejichž obsah se rozpustí ve vodě). Skvělé, potíže jsou zanedlouho pryč.

Kamtcha  25.05.12 12:09

Jako prevence se mi osvědčilo dlouhodobé používání probitoik Biopron 9.

hana.jina  04.07.13 09:52

S kvasinkovou infekcí jsem se potýkala poměrně často v dřívější době. Postupně jsem toho vyzkoušela spoustu, takže dokážu říct, co mi pomohlo a co byly vyhozené peníze nebo ztráta času. Takže za sebe můžu říct, že mi pomohlo brát dlouhodobě probiotika (navíc posilují imunitu a pomohlo mi to vyřešit nadýmání a pocit nafouklého břicha), potom jíst co nejmíň sladkostí, nošení spodního prádla z bavlny a když jsem měla mykózu, tak mi zabraly probiotické kapsle maldion. Ostatní produkty třeba na chvilku fungovaly, ale potom to bylo zase to samé

thxthx
2 příspěvky 08.07.13 19:34

Zdravím. Potřebovala bych prosím poradit. Poprvé jsem se odhodlala vstoupit na nějakou diskusi na internetu, jelikož už si s partnerem nevíme rady. Podstoupila jsem během posledního půl roku v životě spoustu změn. Stěhovala jsem se za přítelem, na druhou stranu republiky, změna prostředí, práce, lidí - občas stres.. prostě všechno dohromady. Už jsem se malinko přizpůsobila, ale i tak mám velké potíže. Od doby, co jsem tyto změny podstoupila, opakovaně navštěvuji gynekologa.. mám neustálé vaginální problémy. Už jsem byla několikrát přeléčena, ale opakovaně se všechno vrací. Momentálně mám malé puchýřky, kolem pochvy. Děsně mě svědí a pálí a občas i bolí, kolem pochvy. Mám celý spodek zarudlý, občas výtoky.. prostě už nevím, jak to zastavit a jak si poradit. Vyhodila jsem už spoustu tisíc, za různé léky a přípravky a stejně se všechno vrací. Také jsem přes rok vegetariánka a skoro vůbec nepřijímám žádné živočišné produkty. Jen velmi zřídka tvrdý sýr a občas vejce, ale mléčných výrobkům se vyhýbám. Myslíte, že to může mít vliv na kvasinky, když se vyhýbám mléčným výrobkům? Už si s partnerem nevíme rady a jsem už zoufalá. Děsně mě to v životě brzdí. Děkuji, za jakoukoliv radu.

strouha  09.07.13 13:45

Jen jestli ti partner nezahýbá pokud je „kvasinkonosičem“ dalo by se usoudit, že tě při každém styku nakazí. Tak to měla švagrová, pak chlapa vyhodila, vyléčila si problémy, našla nového a má pokoj.

thxthx
2 příspěvky 09.07.13 17:27

No, tak to mi určitě nezahýbá. To je to poslední, co by mě napadlo. Sám jde tento týden na urologii, jestli není problém u něho. To si teda švagrová, moc dobře nevybrala… Spíše se milujeme až moc často a nejspíš se ani nestihnu pořádně doléčit a problém je opět na světě. Myslím, že v tom hraje velkou roli, že jsme prakticky oba vegani a já nepřijímám žádné mléčné výrobky. Mám spíše problémy s imunitou, i když se cítím naprosto skvěle. Dneska jsem si nakoupila probiotika, kefír a Wobenzym. Počkáme, jaké bude mít partner výsledky a pak se uvidí.

vikill  29.07.13 23:34

Mohu se zeptat, má nějaký vliv kouření na tuto infekci? A je nějakà hranice popř věkový přelom kdy,,mají kvasinky možnost zautočit''? Myslím si že v šestnácti je dost brzo na to aby mne začali trápit tyhle problémy… :-(

prima-masaz
2 příspěvky 11.08.13 15:40
Kvasinkové záněty a byliny

V období mládí, kdy jsem ještě neměla děti, se mi často vracely kvasinkové záněty, díky nim jsem nemohla ani otěhotnět. Bolest a pálení byly těžko snesitelné a když jsem někam měla cestovat, měla jsem především v letních měsících hrůzu, že v horku se mi zánět opět objeví… mastičky a poševní čípky zabíraly jen dočasně…

Manželova babička mi doporučila vařit si odvar z bylin (dubová kůra, heřmánek a kontryhel) a dělat si výplachy pochvy co nejteplejším odvarem. Kůru jsem povařila, pak přidala heřmánek a kontryhel, nechala odstát a scedila. Poměr bylin zhruba stejné díly. Po měsíci pravidelné aplikace večer před spaním (v akutním stavu denně) jsem se zbavila nejen otravných kvasinek, ale po více než dvou letech jsem otěhotněla. Po několika letech se ještě zánět jednou objevil, ale s bylinnými výluhy jsem se jej opět zbavila a už se mi nikdy nevrátil.
Nutno podotknout, že určitě pomáhá bavlněné prádlo a také používám na intimní hygienu pro jistotu Ph neutrální mycí prostředky…A není naškodu občas popíjet ženskou bylinku - řebříček :)

JanaVol  30.08.13 14:15
Myslím, že Wobenzym jo

Pro Regy: já si teda nemyslím, že Wobenzym vůbec není špatný. Mně tedy pomohl a zatím (4 měsíce) se cítím bez infekce. Za dva týdny jdu na kontrolu, tak se uvidí.

M. Růžičková  10.09.13 13:35

Já jsem se tím taky dlouho trápila. Pak mě ségra navedla na antibakteriální prádlo Nanosilver. Moc jsem tomu nevěřila, ale po čase infekce zmizela. Pátrala jsem, jak je to možné, když mi nepomály mastičky atd. Na stránkách výrobce jsem se dočetla, že kalhotky obsahují mikrovlákno stříbra, které likviduje bakterie, plísně odvádí vlhkost pryč atd. Mimochodem dobře se nosí:)

dituš123  24.09.13 12:17

Ty kalhotky se stříbrem mám taky. Lepší než mastičky, taky mi pomohly. Manželovi jsem od stejné firmy nakoupila ponožky se sříbrem, proti plísním na nohách a proti smradu z bot. Taky pomohlo :)

Mool
2 příspěvky 22.09.15 18:48
Kvasinky???

Ojte holky, mohly byste mi prosim pomoct? Na pyscich mam takové bílé hrudecky. Nic me nesvedi, nepali při močení. Vše je dobré až na ty hrudky. Chtěla jsem se objednat k doktorovi, ale on by mel na me čas až za tři týdny. Poradil by mi někdo prosim co by to mohlo být? Jestli se taky jedna o kvasinky? A jestli by jste byly tak hodné a poradily mi, co s tím můžu dělat. Budu velice vděčná :)

Pavlinka12
1 příspěvek 27.01.16 19:17
Bulka bradavicky

Ahoj mam kvasinkovou infekci ale k tomu se mi na pochve udelali asi 4 bradavicky plus nejaká bulka na kuzi u pochvi a v ni červený flicek ktery páli kdyz na nej šahnu a silena bolest pri moceni prosím o radu

Váš příspěvek