Krupička v ústech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

UnknownOne  23.04.10 01:19
Krupička v ústní dutině

Dobrý den, resp. večer.

Už nějak nevím kudy dál, a tak jsem se odhodlal zaregistrovat zde na fóru a poprosit o rady.

Někdy kolem Vánoc jsem začal mít problémy s ústní dutinou, konkrétně se mi na vnitřní straně rtů začala dělat krupička, kterou jsem měl potřebu „okousávat“. Už to samo o sobě vypadá na veřejnosti dost divně.

Postupem času se tato krupička rozšířila, teď ji mám zejména na vnitřní straně spodního rtu, v záhybu mezi horní dásní a tváří mám takové jakoby jizvy, či strupy (aspoň tak mi to připadá na dotek jazykem), a na vnitřních stranách tváře mám takové bíle dlouhé vystouplé „jizvy“, jako bych se kousal do tváře. Zhruba od ledna mám nepříjemné pocity v krku (pocit cizího tělesa), na jazyku a na patře vzadu.

Další věc je, že přítelkyně měla, resp. má (já už též) genitální bradavice, které víceméně úspěšně léčíme. Myslel jsem, že je v tom souvislost a utíkal jsem k doktorce.

Bohužel, můj otec měl rakovinu hrtanu, díky tomu mě praktická lékařka nebrala vážně, prý jsem „zbytečně vystrašený kvůli tátovi“. Takže mi doporučila vitamín B a šel jsem domů. Vitamín B jsem bral, nepomohl. Výsledky krve nic neprokázaly. Šel jsem tedy na ORL, kde byla doktorka, která ošetřuje mého otce. Nepochodil jsem. Koukala mi tam kamerou skrz nos (přes ústa to nešlo, dávící reflex je svině), prý tam vidí jen lehce podrážděný krk, doporučila mi BIOPAROX a šel jsem domů, prý mám zbytečný strach kvůli tátovi.

Poté jsem šel na kožní, kde jsem se svěřil i s tímto problémem (šel jsem tam hlavně kvůli gen. bradavicím). Paní doktorka řekla, že by to mohl být lichen, že by se musel odebrat vzorek přímo z toho a že to nic není. Prý kloktat šalvěj.

V současné době se věc má tak, že jsem vyzkoušel BIOPAROX, šalvěj, heřmánek, ústní vody. Nic nepomohlo, krupičku mám na rtech, rádoby jizvy na tvářích a v záhybech, velmi nepříjemný pocit v krku (jakoby vás někdo škrtil) a popraskanou kůži na rukách (sama od sebe praskne a začne krvácet). Pokud si prstem projedu záhyby mezi tváří a dásní, vytáhnu na prstu takové kousky bílé hmoty, vypadá to jako nitky.

Zapomněl jsem se zmínit, že se mi odhalily krčky a při čištění zubů to bolí (tento problém jsem předtím nikdy neměl) a taky, že při čištění ústní dutiny (kartáčkem přejedu i po té krupičce, trochu se to setře) mi často teče celkem dost krev z úst, není ale vidět, že by to šlo ze zubů a největší koncentrace je právě u toho nejnepříjemnějšího místa mezi dásní a tváří.

Potřebuji konečně zjistit, co mi je - hlavním důvodem je, že potřebuji navštívit zubaře a samozřejmě nechci k zubaři s nějakým svinstvem v ústech, ještě bych tím někoho nakazil.

Za případné postřehy mockrát díky, už jsem bezradný a nevím, ke kterému doktorovi jít, když ze mě dělají všude hypochondra.

Reakce:

misa16  23.04.10 22:28

Dobrý večer, zaráží mě, že Vaši lékaři z Vás dělají hypochondra - ale asi by nemělo, protože když čtu diskuze, je to všude téměř stejné. Nikdy jsem neslyšela slovo „lichen“, proto jsem si to vyhledala a odkážu Vás na 2 stránky - třeba Vám to trošku pomůže. Každopádně hodně zdravotních problémů začíná v zažívacím ústrojí - ústa až konečník, proto si myslím, že když Vám nechtějí pomoct lékaři - zkuste detoxikaci organismu - třeba sirup z aloe vera - je to velmi výborný přírodní téměř všelék a je velmi dostupný.
Je to opravdu jediné, co mě napadá, že byste mohl zkusit.
Pak ještě navštívit jiného odborníka třeba v nějaké krajské nemocnici - dnes nemusíte mít ani doporučení od svého obvoďáka.
Opravdu ze srdce Vám přeji rychlý ústup potíží a brzké uzdravení. Michaela

misa16  23.04.10 22:44

Ještě jednou dobrý večer, ještě mě napadla jedna věc - alergie. Zkuste se zeptat zubaře - protože je Váš problém právě hlavně v dutině ústní - jestli by to nemohla být alergie na plomby - ta se nemusí projevit hned po udělání první plomby, ale třeba i za několik let. A když si vzpomenu, že když mi zubařka trhala nerv v zubu, tak mi do vyvrtaného zubu dala něco na umrtvení nervu - bylo mi potom několik dní zle a nemohla jsem jíst - měla jsem jakoby stažené hrdlo. Píšu možná trochu zmateně - prostě chci říct, že se mohlo stát, že se Vám s plombou do zubu dostalo něco, na co Vaše tělo začalo takhle reagovat.Zkoušejte, hledejte a hlavně se nedejte odbýt. Držím palce. Michaela

UnknownOne  24.04.10 17:08

Dobrý den,

velice děkuji za Vaše rady. Zkusím opět navštívit praktickou lékařku, a pokud ta mě nikam nepošle a opět jen odbude, obrátím se na zubaře.

K zubaři jsem původně nechtěl, přišlo mi to nevhodné s něčím takovým přijít k zubaři, ale když čtu možnou souvislost s plombami, asi tam zaskočím.

Zatím děkuji, zvedlo mi to náladu (a díky za ten druhý článek, ten jsem ještě nečetl a docela mě uklidnilo, že píší trvání v ústech někdy i 2 roky - už jsem se bál, že je to „nevyléčitelné“).

misa16  20.05.10 14:49

Dobrý den, tak jak jste dopadl? Udělali Vám už nějaké pořádné vyšetření? Nebo jste navštívil zubaře?
Držím palce a doufám, že už máte po potížích.

Cuket
3 příspěvky 18.09.10 03:14
krupička v ústech

Dobrý večer,že z Vás dělají hypochondra,to mě nepřekvapuje.Mám 5letý problém a posílají mě na psychiatrii,to je hlavně v případě,když si neví rady.Dnes je akorát velký … ve zdravotnictví.Ale co se týká Vašeho problému,myslím že budete muset navštívit zubaře,nebo special.pracoviště ústních sliznic,zda se nejedná o kvasinkové a plísňové onemocnění.Ale to by měl poznat i kožní.Ale mě nepřekvapí, když to nepozná ani odborník,který by měl.Mám své zkušenosti.Mám za sebou 5 let nejhoršího života a nebere to konce.Přeji Vám brzké uzdravení.

Váš příspěvek