Krev ve stolici - příčiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vak  13.02.10 17:07
Krev ve stolici

Mam světlou krev ve stolici.Před deseti roky mě dělali rengen do konečniku a byly tam hemeroidy v klidu ktere sem tam prasknou.JInak nehubnu blbě mě neni zacpu ani průjem nemam.Ale bojim se rakoviny tlusteho střeva

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

angel  02.03.10 13:41

Dobrý den tento problem jsem měl také. Nemusíte se obávat hned rakoviny tlusteho střeva. Rakovinu tlusteho střeva doprovázejí bolesti břicha stále krvácení z konečníku teploty zavratě zvracení. Doporučují navštívit lekáře

Mony03
12 příspěvků 07.05.10 15:18

Ahoj,může to být zase zlobivý hemeroid nebo taky trhlina.Nikdy i když víš že máš hemeroidy bys neměl nad tímto mávat rukou,že jsou to jen hemeroidy,měl bys určitě chodit na kontroly.Pokud máš strach z rakoviny o to víc bys měl jít k lékaři!

Mony03
12 příspěvků 07.05.10 15:20

Angel,tohle není dobrá rada.Já znám jednoho,co měl slabé krvácení z konečníku,šel k doktorovi když mu krev i běhěm dne odcházela,žádné bolesti-nic,a má rakovinu v pokročilejším stavu.Ty bolesti jsou už opravdu konečná fáze.

tut  25.05.10 17:56

Může to být z hemeroidu, tužšího výkalu, nebo, pokud jíte semena, ostrá špička špatně rozkousaného a tudíž nestráveného semínka. Sliznice je jemná a snadno se poraní. Kdaž budete denně myslet na zlé nemoci, tak si je skoro objednáte.Je třeba jíst pomalu a na kašičku rozmělnit každé sousto. Zlepší se tím celý trávicí proces, protože do potravy se dostane hodně látek ze slin a to je moc důležité. A hodně pijte.T.

Hanka.XY
71 příspěvků 26.05.10 14:30

To, že je krev světlá a nenatrávená svědčí pro to, že se krvácení odehrává v nižších částech tlustého střeva - nejspíše v konečníku nebo v esovité kličce. Pokud jste byl na vyšetření a o hemoroidech víte, jsou to s největší pravděpodobnos­tí ony.

Abyste měl ale stoprocentní jistotu, můžete si zajít na kolonoskopii. Od 55 roku na ni máte v rámci preventivních programů všech pojišťoven v ČR nárok zdarma. Není potřeba mít doporučení a můžete se rovnou objednat na specializované pracoviště. Preventivní kolonoskopie se provádí jednou za deset let - to znamená, že pokud se nic nenajde, máte na deset let klid. Před 55 rokem ale doporučení potřebujete a nebo si jí musíte uhradit sám (cena se pohybuje okolo 1000Kč).

Pokud ale chcete udělat vše pro to, aby u Vás rakovina střev nebyla, doporučuje se mít stravu bohatou na vlákninu, ovoce, zeleninu, omezit nadměrnou konzumaci červeného masa a alkoholických nápojů.

Přeji Vám hodně štěstí

Michalka65  31.05.10 10:38
mám strach

Dobrý den, ráno jsem byla na záchodě a ve stolici jsem měla krev, výkal byl hodně tuhý což se mi nestává ale mám strach že by se mohlo jednat o něco bážného. Je mi 22 let a nikdy jsem takoý problém neměla bolesti břicha ani jiné prblémy taky nemám a co se týče výživy snažím se jíst hodně zeleniny. Prosím poradte mi mám hrozný strach.

misa16  10.08.10 21:46

Dobrý den, já osobně bych se ve Vašem případě tolik nenervovala - ta krev mohla být důsledkem drobné oděrky právě z tuhé stolice. Zkuste si stolici pár dní kontrolovat a pokud by se to opakovalo, raději navštivte lékaře. Přeji zdraví, Míša

Bábina
1450 příspěvků 02.09.10 12:38
Krev ve stolici

Bože zase hemeroidy.Opravdu na nic horšího to zatím nevypadá.Pokud ktev nebyla tmavá a jakoby sražená,využijte rad těch předemnou A ještě k tomu si udělejte obklade z odvaru dubové kůry 5.10g na pullitr vody svařit,obklady případně omývání po stolici odvar vlažný.Dále jezte potravu takříkajíc ředící,jogurt s živou kulturou, pohanku,lněné semínko atp.Pokud opravdu máte silmou zácpu pár kapek lněného oleje by to mělo časem upravit,Dá se vzít jen tak,nebo do salátů ,a podobně.Do pitného režímu zařaďte čaje z komonice nebo routy vonné,popřípadě jinan dvoulaločný.A hlav­ně zůstaňte v klidu.Přeji, ať je vám brzo dobře.

MarTas S  16.11.10 21:24

Dobry den,je mi 22 let,uz cca 1 rok,mam problemy s prujmy a bolesti bricha,je to pravidelne,jednou se mi objevila krev, Na vysetreni krve vse ok,vyter vse ok,vcera jsem byl na kolonoskopii a melo by byt vse ok,cekam jeste na vysledky z laboratore.Ale po navratu domu jsem byl asi 6 na stolici a pokazde jen voda a krev!Chci se jen zeptat,nebo poradit,zda je to normalni po vysetreni ?Uz jsem docela zoufaly,predem dekuji za odpoved

Bábina
1450 příspěvků 17.11.10 11:12
Krev ve stolici

Nepíšete zda krev byla světlá nebo tmavá.A ty průjmy tentokrát opravdu ukazují,že to nejsou opět hemeroidy.Pokud nebudete vědět výsledek,těžko Vám mohu pomoct a po vyšetření nevím,zda je normální tolikrát jít na WC.Vypadá to spíše na nějaký virus.Nebo zánět střevní sliznice.Ale prvotní zájem by měl být zastavit to Vaše běhání.Nepíšete,jak dlouho vás to trápí a Váš popis je pro nás dost neurčitý.Na zastavení běhavky bych zatím dala jen psílium,které koupíte v lékárna ,buď v kapslích nebo rozpustné do vody.Nenechte se mást tím že je tam napsáno proti zácpě.Je to vláknina z indického jitrocele a celkově upravuje stolici do normálu.Ale asi budete muset brát vyšší dávku než je uvedena v návodu.Až budete znát výsledek,vyšetření můžeme pokračovat.Prosín Dr.House a Hanku XY o vyjádření z lékařského hlediska.

Dr.House
622 příspěvků 17.11.10 14:59

a já zaslechl že HankaXY je medička…tipuji tak 4-5. ročník…

já se mezitím pokochám stanovující diagnosou, léčbou a prognosou…

ale proč si to hned nevyzkoušet…co řikáte Hanko na infekci? nebo se vám to příjde jako anomálie?…

Bábina
1450 příspěvků 17.11.10 15:22
Krev ve stolici

Jo je medička,požádala jsem jí o komzultaci na osobní stránce stejně jako Vás.Já můžu pomoci s dietou nebo bylinnou léčbou,můžu říct který orgán je podle příznaků na tom špatně,ale diagnozu to musíte vy.A mně se pak bude snáze určovat náprava.Ale jestli se Hanka XY neozve tak je to na Vás doktore.To psílium ho snad zastaví.Taky bych dala k jídlu jen suché brambory vařené ve slupce,a po lžičkách ledovou kolu.To je všechno neutrální zastavení běhavky,pokud nemám jasnou příčinu.Už jsem se lekala,že jsou to další hemeroidy.

Hanka.XY
71 příspěvků 17.11.10 18:32

Dobrý den, Vaše příznaky by podle toho, co píšete, pasovaly na několik onemocnění, ale uvidíte, jaké výsledky přinese ta kolonoskopie. Nepozorujete třeba jestli má na to, zda máte zácpu nebo průjem strava? A jakou barvu ta krev má? Vzhledem k tomu, že máte krev normální bych počítala spíš s tím, že ji máte ve stolici menší množství - protože pokud byste dlouhodobě více krvácel, na krvi by se to projevilo. Toto krvácení by mohlo být způsobeno mechanickým poraněním - třeba kvůli těm častým průjmům.
Další variantou by mohl být dráždivý tračník, ale ten je spíše typický pro ženy.
Nebo potom idiopatické záněty střev - Crohnova nemoc nebo ulcerózní kolitida. Pro ně je střídání zácpy a průjmu typické.
Ještě zde může být rakovina tlustého střeva (kolorektální karcinom), ale pokud nemáte rakovinu střev v rodině a vzhledem k tomu, že jste mladý, bych tuto nejhorší variantu vyloučila.
Všechna tato onemocnění by se poznala na kolonoskopii.
Poslední varianta mě ještě napadá, zda nejste ve stresu - i to by pak mohlo způsobit tyto potíže.

Dr.House
622 příspěvků 17.11.10 18:52

to jsou přímo učebnicové vzory…

a bez odpovědi..jak netaktní…

tomu první jsem nerozuměl co ste tím chtěla říct, dráždivý tračník by to mohl být, jelikož pacient neudává žádně velké příznaky tak by se o to mohlo jednat…a že je typický spíše pro ženy?…co vy víte co pacient má za povahu…víte že existuje i mužská menopauza??!
o můj bože, idiopatické choroby to nejsou. jelikož pacient je asymptomatický…Croh­nova choroba by se mu projevila rozhodně větším příznakem než jedenkrát krev ve stolici a ulcerozní kolitida bolestmi ale ty tu pacient neuvádí…osobně bych to neviděl na zánět…je to prostě autoimunitní…někdo má celý život zácpy…vy zase průjmy…tak nevím co je horší…kdyby šlo o zánět…vaše zánětlivé markery CRP, by byly alarmující (a to mi musí dát medička za pravdu)…užíváte léky proti průjmu? ..zkuste to

Bábina
1450 příspěvků 17.11.10 19:52
Bolesti břicha

Děkuji Vám oběma za konzulataci,ale moc jste mi nepomohli,protože na všechno co jste tu popsali je vždy jiná bylinná léčba.Proto bych já zůstala u psília,které upraví stolici do normálu a u suché diety s ledovou kolou(pravou)po­dávanou po lžičkách.Omlouvám se ,že se zapojuji až teď,ale nepracuji jen tady.Teprve až zhodnotíte výsledky zadavatele,a rozhodnete se pro jednu nemoc,doporučím podpůrnou léčbu.Ale těch infornaci je takové minimum(od dotazovatele) ,že mi nedává možnost volit nic jiného než běžné zastavení průjmu.

Ollcca
1 příspěvek 20.02.11 17:15
Mám strach.

Nechci nic zlehčovat, dojděte pro uklidnění k lékaři, ale já mám tyto problémy od cca 16 let a je mi 57. Vždy když mám trošku tužší stolici, mám v míse krev, udělá se mi tak zvaná řitní trhlinka ajsem přesvědčena, že je to to samé co se stalo Vám, někdy je světlounká krev pouze na papíře a někdy nějaká ta kapka ukápne i do mísy. Doporučuji se jít po každé stolisi opláchnout vodou. A toho lékaře navštivte, ať se zbytečně nenervujet, zdravím Olga. :wink:

Bábina
1450 příspěvků 20.02.11 18:14
Krev ve stolici

Příčine krve ve stolici jak už bylo řečeno je několik,ale každá by měla být vyčetřena lékařem.Může to být opravdu trhlinka,mohou se Vám začít dělat hemeroidy,a může to být i několik onemocnění střev.Jde o to čím je to zapříčiněno a jakou stolici jde.Pokud trpíte na hustou až tvrdou stolici,může vám pomoci již nahoře doporučené Pssilium,,popřípadě již nahoře doporučený čaj.popřípadě občas čaj s lusku senny,nebo nějaká hořká minerálka na zjemnění stolice.Ale musíte tyto věci střídat,aby jste si nevypěstovala mávyk.Dobrá je koupel z odvaru dubové kůry.A po každém vyprázdnění střev pokud trochu krve uvidíte omytí v slabě růžové vodě a hypermanganem­.Dubová kůra ranky a hemeroidy stahuje a hypermangyn kvůli desinfekci ranky.Jinak Vám též mohu doporučit glicerinové čípky(vlékárně)ale někomu zabere i jako čípek kousek mokrého mýdla.Tím si zajistíte,že nedojde k poranění.Ale pro klid duše navštivte lékaře.Nemusíte se ani bát a ani stydět,není proč.

kotasova
1 příspěvek 16.03.11 10:34

Dobry den Ollcco chci se zeptat mam stejny problem je mi 17 let a ve stolici mam taktež krev. Mela jsem strach z rakoviny a hemeroidu ale vse nasvečuse te trhlince protože krev ve stolici je to jedine co mne trapi a jinych problemu jsem si zatim nevsimla..... Jen se chci zeptat zdali jste byla u lekaře? Nebo jste to nechala jen tak ?? děkují za odpověd

Bábina
1450 příspěvků 17.03.11 10:07
Krev ve stolici

Pro nick Kotasova,prosím,i když nemáte žádné jiné potíže než krev,lékaře navštivte.Už pro jistotu.Mohu Vám říct,že rakovina dělá potíže až v posledním stádiu.A pokud opravdu jste přesvědčená,že jsou to jen trhlinky,zkuste na babských radách najít rady proti zácpě,ale pozor,redakce je zařadila jako rady na průjem,tak musíte zapátrat.Nejde ani tak o zácpu,jako o změkčení stolice,pokud i pak bude krev.Ihned k lékaři.Babské rady najdete nahoře na stránce.Stačí si na ně kliknout.

pavel1
1 příspěvek 17.03.11 16:41

Jen se chci zeptat je možne že človek v 18 letech ktery sportuje muže mit rakovinu tlusteho střeva? Ve stolici mivam krev a nekdy se spusti v malem množstvi sama od sebe tyto problemy mam jen par dnu a nevim kde to zařadit. Bojim se at to neni nic važneho myslite že se to strati ?

Bábina
1450 příspěvků 17.03.11 17:21
Krev ve stolici

Na zdraví našeho zažívaciho ústrojí nemá ani tak vliv ,jestli jste sportovec,pokud neděláte nějaký silový nebo nebezpečný sport.Tím myslím rány do břicha atp.Ale Vaše stravovací návyky .Prostě způsob života,to co jíte,pijete,zda kouříte,alkohol atp.Není to o dietě jako takové,ale stačí užívat tak propagovaný růžový zázrak na bolest, Ibalgin, na lačno a ve větším množství(delší dobu) a už na problém máte zaděláno.Proto doporučuji každému s tímto problémem vyšetření u lékaře.Protože krvácení ve stolici může být s mnoha příčin,poranění konečníku zácpou,poranění střev nebo jiné části u sportovců,ža­ludeční vředy ,dráždivý trakčník a bohužel i rakovina tlustého střeva,a to i u madých a sportujících lidí.Stačí si léčit natažený sval ibalginem nebo jinou takovou dobrotou a je to.Stravování ve fastoodu taky není to pravé ořechové,a pití koly ve větším množství je přímo hazard.Zkuste naložit kousek masa přes noc do koly.A přesně to dělá s Vaším zažívacím traktem,pokud dáte na reklamu,že kde je kola tam to žije.Na to maso se ráno podívejte.Vypsala jsem Vám vše co by-kdyby,ale pokud Vaše situace nepřestává, vyhledejte lékaře.A zatím zkuste využít rad napsaných zhora.A je lepší špatná jistota,než dobrý strach.Ale nemusí také jít o nic vážného.Zapněte hlavu a popřemýšlejte,zda jste si někde nedal pořádnou šupku do břicha nebo si nepomohl k tomuto problénu čínkou na kterou jste neměl.Poku Vás nic podobného nenapadne,raději jděte k lékaři a začněte s dietou a čajem nahoře již uvedeným.Pokud máte pocit,že to mohou být hemeroidy zdkuste některou radu na změkčení stolice uvedenou v předcházejícím příspěvku.Jen až budete pátrat v Babských radách redakce místo zácpy na psala průjem,tak musíte projít asi vše.Ale bude to na můj nick.Píši tam věci k volnénu použití pro všechny

Djbobo
1 příspěvek 06.04.11 20:22

Dobrý den, je mi 16let. A dneska jsem byla na záchodě a na papíře jsem měla krev. Bylo to poprvé. Mám strach tak se chci vás zeptat.

komožka
1 příspěvek 30.04.11 14:28
Krev ve stolici

Zdravim,mám zkušenost s krví ve stolici,začlo to prujmem,pak hlenem a později i krví až jsem se lekla co se děje. Navštívila jsem lékaře a běhala po vyšetřeních. Ještě bych podotkla,že jsem měla i jiné potíže a to nadýmání,bolest břicha,časté nucení na stolici,unava,bo­lest zad v kříži. Nakonec se zjisilo,že mám chronicke onemocnění tlustého střeva a jmenuje se to ulcerozní kolitida kterou budu mít až do konce života. Doporučovala bych vyhledat lékaře dokud není pozdě. Také bude dobrý změnit stravu,hlavně nwjíst moc mastná a kořeněná jídla. Držim palce.

1manas
1 příspěvek 06.10.11 00:55
Krev ve stolici

Zdravím,
je mi 29let, už od konce základní školy mám problém se stolicí (někdy jdu jednou denně, někdy třikrát denně a pevnost či řídkost je také čistě náhodná v nezávislosti na tom co jím). Od doktora mi bylo řečeno, že jelikož jsem měl v mládí Salmonelu (cca v jedenácti letech), tak že to prý není nic neobvyklého.
Zhruba před třemi lety jsem ve stolici zpozoroval krev, někdy mi přišlo jako by ze mě šla skoro jen samotná krev, někdy to trvalo den, dva a někdy třeba týden s tím, že někdy byla stolice pevná, někdy řídká a denně jsem chodil 2× až třeba 7×. Běhal jsem po vyšetřeních, jak na krev, tak na vyšetření sondou do žaludku, posléze i střev a například i na parazitologii… Jediné co mi zjistili byli hemeroidy a polypy ve střevech a cca po půl roce mi vše celkem v tichosti odeznělo. Z léků mi bylo podáváno železo (protože jsem díky té stolici měl skoro o polovinu červených krvinek méně než bych měl mít) a pak ještě nějaké myslím tři léky, ale pamatuji si jen na Helicid.
Moc neumím vysvětlovat, ale prostě když ve stolici byla krev, tak jsem to kolikrát v břiše cítil třeba i hodinu předtím, než jsem musel jít „zasednout“ prostě nějaký takový divný pocit, že se ve mě něco mýchá, takový divný tlak a to vše pokaždé na pravé straně břicha, zhruba mezi pupíkem a kyčlí.
Po roce jsem měl několik dnů opět stejný problém, koupil jsem Helicid, za dva dny bylo po problému a od té doby (cca dva roky) zatím klid.
Chtěl bych se zeptat, jestli zde někdo netušíte o co se mohlo nebo může jednat abych tak nějak byl v obraze kdyby se to třeba někdy zase vrátilo.
Nečekal jsem zázraky, ale v tomhle případě mě lékařská věda docela zklamala, že po půl roce „lítání“ po vyšetřeních se vlastně nezjistilo vůbec nic…

David1989  14.01.12 15:17
Konečník

Dobrý den mám dotaz ohledně problému který trvá přibližně 5 dní žádné příznaky jako teplota zvracení jen lehké bolesti břicha ale ty odezní rychle při vykonávání stolice cítím bolest okolo řitního otvoru a na toaletním papíře i v samotné stolici nalézám krev (jistě červenou) sice mě to chvíli okolo bolí ale zas to odezní.

Dr.House
622 příspěvků 14.01.12 21:11

no tak to se seznamte, máte totiž vnitřní haemeroidy…do­poručuju zajít si do lékárny pro Faktu mast - to je rektální mast, 1× Denně namastit, a denně studenou vodu na konečník nechat téct vodu..je to nepříjemné, ale aspon tím omezíte další šíření. pokud by se to zhoršovalo, je dobré si zajít za chirurgem někam do ambulancí/poli­kliniky…a tam vám už řekne co a jak…vyšetření je nepříjemné - lékař vám zavede prst do konečníku, prstem to ohmatá, je to otázka cca 5 minut..dá se to vydržet. je dobré to nepodcenovat…

Bábina
1450 příspěvků 14.01.12 23:12

Možná by bylo dobré použít zatím glicerinové čípky,nebo si udělat čípek z kousku mokrého mýdla,Pak se hemeroidy tak nedráždí.

Novak00  14.01.12 23:49
Krev ve stolici

Dobry den, mel bych dotaz. Problem, o kterem tu budu hovorit me jiz parkrat potkal, ovsem take vzdy odeznel. Ted se me priznaky opet vratili, jedna se o krvaceni z konecniku pri stolici. Ovsem krev najdu jak na papire tak i v mise, vode je vyrazne zbarvena krvi. Samotna krev ma barvu svetlou. Jsem bez teploty, bez bolesti a po ani pred stolici netrpim zadnymi problemy. Temito priznaky jsem trpel uz i drive, ovsem pokazde po urcite dobe odeznely a stolice byla zcela bez krve. Musim se priznat ze moje strava neni pravidelna, jim malo a bohuzel narazove. Taky bych rekl, ze se krev objevila spolecne se stresem z obdobi, kterym ted prochazim. Po navsteve obvodoveho i specialniho lekare me bylo receno, ze hemeroidy nenasli.

Dr.House
622 příspěvků 15.01.12 09:47

ta strava tam určitě hraje roli tak jako ten stres, ale pokud se smím zeptat, trípe te více zácpou? ono totiž ta ,,rektální dírka,, má taky své hranice roztažitelnosti, proto pokud máte ted zácpy nebo je ten boban větší můžu dojít k porušení těch svěračů a dojde k roztržení jak té sliznice tak toho otvoru.

Novak00  15.01.12 10:48

Na zacpy netrpim stejne ani jako na prujmy. Stolici mam vetsinou jednou za dva dny, ovsem z nedostatku stravy me prijde, ze se vetsinou sklada z jednoho krvaveho „bobana“ a tim to hasne.

Dr.House
622 příspěvků 15.01.12 11:10

takže víte že ten boban není velkej..takle - tak velký na to aby to potrhalo vnitřek ano?

Novak00  15.01.12 11:25

Myslim, ze ano. Jak jsem rekl, netrpim bolesti ani pri prubehu stolice a boban je velikosti normalni. Nicmene vcera jsem pozoroval lehke paleni kolem ritniho otvoru prave stolici.

Dr.House
622 příspěvků 15.01.12 12:05

to pálení je tím, že máte poškozenou sliznici a integritu kůže kolem řitního otvoru - to pálení je od toho že je tam čerstvá rána a stolice se tam dostala, to proto to pálí. já to nemusím ani vidět a řeknu vám tu na rovinu, že máte poškozenou integritu kůže a sliznice v řiti…příčinou bude stolice sama o sobě. nesprávné stravování vede k tomu že ta stolice je tuhá a pevná! to proto všechno - není to ,,zácpa,, v pravém smyslu..ale je to tak…jen vám doporučím zajít si k lékaři - pro doporučení na kolonoskopii, aby vyloučili střevní polipy a další…v tomto případě si myslím, že tak jak jsem napsal, tak to tak je. pozor na to, protože při častém vzniku vznikají potom následně haemeroidy at už vnější tak vnitřní!

Novak00  15.01.12 12:38

Kolonoskopii jsem se snazil vyhnout, ale vypada to, ze me nakonec nic jineho nezbyde. Nicmene dekuju Vam za radu a za Vas cas.

matisss  30.01.12 00:51
Krev ve stolici

Dobrý den,
už druhý den trpím průjmem (10× denně), které jsou spojené s celodenními křečemi v podbříšku.
První den jsem tomu moc nevěnovala pozornost, říkala jsem si, že jsem něco špatného snědla. Ale druhý den jsem objevila na toaletním papíru krev (světlou) a její množství se zvyšuje.
Ted jsem bohužel mimo ČR (v Anglii) a absolutně netuším, jak to tu chodí nebo k jakému doktorovi jít. Tak mě napadlo zkusit prvně nějakou osvědčenou domácí léčbu.

Předem díky za vaše rady
Martina

Dr.House
622 příspěvků 31.01.12 09:20

okamžitě do nemocnice nejlépe na urgentní příjem. nic nepodceňujte.

Demo.07  12.02.12 09:30
Dotaz

Prosím o radu. Delší dobu asi tak přes měsíc mám problém s krvácením z konečníku po vyprázdnění. Zprvu to bývalo tak jednou týdně ale poslední týden je to ob den a pravidelně po stolici i řítčí ale po ukončení odteče světlá krev do mísi. Na váze neubívám ale je mi po čtyřiceti letech tak mám obavy. Děkuju za radu

Bábina
1450 příspěvků 13.02.12 11:17

Bylo by dobré se nechat vyšetřit lékařem.Tohle opravdu není na bylinkářskou radu.Nebo místo přihlášení si udělejte registraci,a dostanete obálku jako já a doktor.Kliknutím na doktorovu obálku se dostanete do soukromých rad.Nebojte se je to opravdu lékař.Bábina

rybouš  17.03.12 11:51
prosím o radu ...

Dobrý den, mám takový dotaz. Včera a dneska se mi objevila krev na toaletním papíře. Přímo ve stolici krev nebyla řekla bych (nebyla vidět)..jen v záchodové míse a potom na papíře..přišlo mi to, jako bych udělala potřebu a potom vytekla krev. Jedná se o světle červenou krev. Dělá mi to jen při potřebě, na spodním prádle žádnou krev nemám. Nic mě nebolí. Jen mi přijde, že mi to jde víc ztuha na tom wc. Nevíte co by to mohlo být? Děkuji za radu :oops:

rybouš  17.03.12 11:54

jo ještě jsem chtěla dodat..jsem nachlazená, mám silný kašel..tak jestli to nemůže mít vliv.

mislako  20.03.12 07:05
Krev ve stlolici

Pár dní za sebou mám řídkou stolici, nutkání asi třikrát denně,stolice je zabarvená krví, ta se objevuje i na papíru.Kromě občasného nadýmání mi nic nebolí. Mám sice už dlouho hemoroidy, ale s nimi problémy mám jen vzácně a to při zácpě. Tentokrát však jde spíše o průjem, vnější hemoroidy nekrvácí,myslím,že to jde zevnitř, ze střev. Mám jít s tím k lékaři, příp. se objednat na kontrolu tračníku?

Bábina
1450 příspěvků 25.03.12 18:52

Dáte li na mojí radu,jděte hned k lékaři na vyšetření,To nejsou určitě hemeroidy.A ob­jednejte se na celkové vyšetření střev.Opravdu.Věřte mi.Předejdete tím větším komplikacím.

Pája86  18.05.12 13:02
Delší dobu trvající průjmy

Dobrý den, je mi 25 let a už delší dobu mám průjmy. Poprvé asi před třemi lety střídání zácpy s průjmem, bolesti levý podbřišek, hleny. Pak na tři roky klid a teď po porodu jsem zhubla na BMI 17,9 (nyní jsem 1 kg přibrala) Mám 2-3× do týdne průjem, ale třebas jen 1× max 2 za den. Nyní se občas vzbudím na wc v noci. Zjistila jsem, že mi asi nedělá dobře mák a neuvařená zelenina. Snědla jsem koláček a do tří hodin byl venku. Včera jsem prvně měla čerstvou krev na stolici. Normálně se mi občas dělají trhlinky a to mám krev na papíře, ale tentoktát krev na papíře nebyla. Jen na povrchu stolice mapky. Od ledna mi po ránu trochu otékají prsty na rukou :-( V říjnu jsem měla asi dvanáctníkový vřed a dva dny na to asi i žaludeční (nebyla jsem u doktora, jen usuzuji podle klasických příznaků ) Dr mi v září dělal krevní testy jestli se nejedná o štítnou žlázu, ty byly vpořádku. Krevní obraz v pořádku, jen v moči oxaláty. Už jsem si na ty občasné průjmy tak trochu zvykla :mrgreen: Mám obavy aby to nebyl nějaký crohn, ale nechce se mi strašit u doktora :andel: když nemám nějaké výraznější problémy a ty průjmy nejsou tak často. Nebo jestli by to nemohl být jen dráždivý tračník, protože průjem spouští i stres. Moc děkuji za názory :kytka:

Bábina
1450 příspěvků 20.05.12 16:52

Já bych byla pro dráždivý trakčník.Jinak by vaše potíže byly stálé.A pokud jako spouštěč funguje i stres,tak by to bylo možné.Ale lékaře by to v každém případě chtělo.Alespoň rozbor krve.Zatím to zkuste upravit jitrocelim indickým.Prodává se pod jménem Pssilium(za pravopis neručím).Je to vláknina ze semen jitrocele a upravuje funkci střev na oba způsoby.Pomáhá při zácpě a i při průjmech které nejsou virového původu.A hlavně je čistě přírodní a není návykový.A čerstvá krev je dost špatný signál.To na hemeroidy nevypadá.

andy1979
8 příspěvků 30.05.12 15:13

Dobry den,potřebovala bych poradit.Přitel ma skoro pokažde ve stolici krev a ma i bolesti břicha,většinou je to když sni něco mastneho.Je to problem dostat ho k lekaři.Děkuji za radu

Bábina
1450 příspěvků 10.06.12 14:25

No,Moc toho nepíšete.Ta krev je jaká? čictá a červené,nebo tmavá,bolí ho břicho.Kde? To je široký pojem.Pokud to nechete rozepisovat na diskusi,klikněte na mojí obálku a do soukromé stránky mi to všechno vypište.Pokud nemocného nevidím,tak ze dvou vět nemohu pocoudit o co jde.

Martin41  31.07.12 11:39

Dobrý den. Zase po dvou letech se mi ozvalo krvácení při stolici. Před dvěma lety jsem to měl docela akutní a někdy šla jen krev, ale zhruba po 8 měsících to odeznělo a teď se bojím, aby se to v plné míře nevrátilo. Je mi 22 let a často sportuji a snažím se jíst zdravě, takže mě to překvapilo. Momentálně se jedná o stolici 4-5 krát denně, docela normální, ale zdá se mi, že před stolici a po stolici krev ukápne a pak je to znát i na papíře. Můžete mi něco poradit? Děkuji.

Bábina
1450 příspěvků 31.07.12 20:03

No mohou to být hemeroidy v počátku anebo malé ranky po poranění tuhou stolicí. To že jíte zdravě, ješte neznamená, že vylučování je v pořádku. Spíše by mně zajímal Váš pitný režim. A stolice tak jak udáváte není docela OK. Možná by bylo dobré navštívit lékaře dietoloda nebo gastrologa a nechat si vyšetřit střeva. Píšete, že už to tu jednou bylo, tak radeji vyšetření, pokud bude nega, napište, Dám Vám pak yliny.

Martin41  01.08.12 16:12

Tak rád si dopřeji alkohol, ale v malém množství, cca. 2 piva denně. Teď bych to měl asi vyloučit úplně a pít hodně vody, že? Děkuji za odpověď a rady.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek