Co mám dělat po pokousání psem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

werrru
2 příspěvky 16.04.11 23:01
kousnutí vlčákem

dobrý den, dnes mě pokousal vlčák, pustil se do mého psíka muslea jsem je od sebe otrhnout nedalo se na to dívat a prokousl mi pod zápěstí byla mi až vidět kost, uprostřed dlaně a pod malíčkem s ukazováčkem když malíček s ukazováčkem napnu bolí to .. moc.. spíš kloub než ta rána.. byla jsem na pohotovosti a jen to obvázali a videzinfikovali řekli že kvůli ionfekci to nemohou zašít, taky že to mám mít 2 dny zavázané a pak sundat, ale o když už teď mám prokrvácený obvaz a bolí to jako čert?.. o naší městský nemocnici nekolujou zrovna dobré pověsti a po výpisu ,,drobné ranky,,… když jsem viděla svou kost..... nevím co si myslet :?:

Reakce:

this is not lupus
66 příspěvků 19.04.11 11:34

No to je teda vazne dobry, ze vam to nemuzou zasit tomu moc nerozumim,ale rozhodne vam mohli alespon nasadit antibiotika,znala jste toho psa co vas kousnul byl ockovany? Pri pokousani psem lekar vetsinou zjistuje jaka situace predchazela utoku a jak se zvire chovalo,ponevazd kdyz vas pokouse pes bezduvodne,mam na mysli kdyz na vas zautoci jen tak bez toho aby bylo predtim nejak podrazdeno nebo provokovano je pravdepodobnost ze pes byl prehnane agresivni a to byva znamka vztekliny. Pisete ze vas pokousal kdyz se rval s vasim psem z toho se moc vydedukovat neda, psi se proste rvou a utoci na sebe,ovsem to nevylucuje moznost ze zvire by mohlo byt nakazeno vzteklinou.
Nechci vas strasit ale pokud se vcas nepoda ockovaci latka tak je na vzteklinu 100procentni umrtnost.
Tohle vi kazdy lekar,pokud tedy doktor na pohotovosti usoudil ze ockovani neni nutne nejspis mel pocit ze vi co dela.
Ale rozhodne psi tlamy jsou smetiste bakterii,proti kterym maji oni odolnost ale my uz tolik ne,rozhodne vam meli nasadit antibiotika, je tam riziko prenosu stafylokokove infekce a pod.
Bezte co nejdrive k jinemu lekari a pokud ruka boli a krvaci tim spis je tam neco zanedbaneho ze strany lekaru. Preji hodne stesti.

kmotra
114 příspěvků 19.04.11 21:06
bYL ten pes očkován proti vzteklině?

Pokud ano, je vše v pořádku. Snad aspoň toto máte ověřeno. Polud ne..,,,,snad víte co dělat.

werrru
2 příspěvky 19.04.11 23:23

pán kterýmu pes patří má papíry na hlavu podle toho co mi řekl městský veterinář.. pes je totálně nesocializovaný u baráku ho naberou do auta odvezou na pole vyvenče a jedou zpátky… v nemocnici mi údajně měli dát žádost o vyšetření psa což neudělali.. ale majitel psa mi dal očkovací průkaz a očkován proti vzteklině je.. obvaz už jsem sundala a praktická doktorka mi předepsala betadine ruka trochu pobolívá spíš co se týče těch ran .. stejně mám stále strach..

Bordik  25.04.11 14:44
Pokousání

Je pravdou, že v nemocnici měli žádat o to, že pes je očkován proti vzteklině. Tudíž to znamená, že ještě týž den měl jít majitel se psem na veterinu. Co vím z vlastní zkušenosti, tak nestačí lékaři ukázat očkovací průkaz zvířete. Pokud by se nenašel pes nebo by nebylo ještě týž den provedeno vyšetření zvířete, pacient-Vy, nastupuje injekční léčbu proti vzeklině v nemocnici. Pes po prvním vyšetření jde za 5 dní na další vyšetření. Pravdou je, že již několik let je ČR státem prostým od vztekliny. Co se týče hojení ruky po kousnutí zvířetem, tak jak už psali přede mnou,zranění se hůře hojí, trvá to delší dobu. A hlavně pokousané místo nejvíce bolí den po poranění

Bábina
1450 příspěvků 23.05.11 17:47
Pokousání psem

Pokud opravdu máte vyřešené to,že pes neměl vsteklinu a obvaz už máte dole,Dávejte si na ránu obklad z jitrocele.Ji­trocel už roste.Utrhnete pár listů, omyjete ,rozklepete paličkou , nebo v hmoždíři přiložíte na ránu a ovážete.Jitrocelu natrhejte hned víc a dejte ho v mikrotenu do lednice.Obklad se musí měnit hned jak bylinky zaschne.Přeji brzké uzdravení.

Evča26  18.03.12 19:03
Kousl mě pes

Dobrý den, v pátek mě kousl pes. Jen nějaký malý oříšek. K doktorovi jsem nešla, protože kousnutí je malé, jen horní zoubky (tesáky), ani krev z toho prakticky netekla. Jen jsem to vydezinfikovala. Teď však přemýšlím, zda by nebylo lepší toho lékaře přece jen navštívit. Na druhou stranu si říkám, že by mi nic hrozit nemělo, když vím, že potvrzení o očkování proti vzteklině ten pes má. Dnes mám kolem ranky jen modřinu a na místě kousnutí 2 stroupky. Prosím poraďte mi. Děkuji

Bordik  18.03.12 19:26
pes

Myslím, že to už nemá cenu řešit.

JančaV  25.04.12 16:42

V sobotu ráno mě pokousal známý pes. Mám roztrženou dlaň pod palcem a dva zuby na hřbetu ruky. Jak mě kousl, tak mi sjel zuby i po palci - jen drobné povrchové ranky, ale s palcem nemůžu hýbat. Mám jej stále nateklý. v zhledem že se to stalo v sobotu k doktorovi jsem nešla, ránu vydezinfikovala a zavázala a kontrolovala. Rána sama osobě vypadá, že se hojí, ale ten palec sice trochu splaskl, ale stále nemůžu jej ohnout, je jinak citlivý a bolí. Nevíte nějaký recept na zhiojení. budu muset asi k lékaři. Majitelé psa slíbily že s ním půjdou k veterináři v pondělí - nešli. Prosím o nějaké rady. děkuji

Bordik  25.04.12 22:28
pes

Dle mých zkušeností, kdy mě již pes párkrát pohladil svými zuby vím, že dobrý týden mám ruku málo pohyblivou. Záleží na rozsahu pokousání. Ránu jsem vydesinfikovala septonexem, když není tak alpou, líhem, zkrátka aby se rána vyčistila. Trochu to štípe, ale to se dá vydržet. ;) Pak jsem ji zasypala dermatolem, obalila ránu gázou, trochu zalepila. Nebo používám na rány listy aloe. Kousek uříznu, naklepu, přiložím na ránu, stáhnu obvazem. Co se týká psa, tak už je zbytečné k veterináři jít. Pokud byste šla týž den k lékaři, kdy Vás pes kousl, tak s největší pravděpodobností by ošetřující lékař chtěl potvrzení veterináře, že pes nemá projevy vztekliny. Ale teď už je podle mě zbytečné se psem jít. Důležité ze všeho nejvíce je, aby Vám rána nezačala hnisat a ruku aspoň týden až dva moc nezatěžovat, palec co jak nejméně ohýbat. Dát si ale pozor, když se rána zatahuje, aby uvnitř nevznikalo ložisko hnisu. Přeji brzké zahojení.

JančaV  26.04.12 10:01

Děkuji za pomocné informace. Akorát ta doba hojení mě děsí. Je to pravá ruka, potřebuji nejen pracovat, ale i se učit na státnice do školy, které budou za tři týdny, a nemůžu psát. :,( Ještě zkusím to aloe. Dík

Chválová  19.06.12 15:26
pokousání psem

Dobrý den v sobotu jsem byla pokousaná psem Box stefl dostala jsem od majitele psa očkovací průkaz mám vykouslou ránu 3 cm a pod ní další2cm šít to nechtěli, mám mírné sekrece serosang obsahu. Jak dlouho bude asi moje léčení trvat? děkuji za odpověd

Chválová  19.06.12 15:30

Dostala jsem tetanovku a ještě Amoksiklav a mám to pořád ledovat

Bordik  19.06.12 23:37

Ruka teď bolí, no, tak bude pobolívat ještě cca týden. Ruka než se zahojí, tak asi další týden. Ale je to dosti individuální.

JančaV  20.06.12 14:00

… tak shrnu mé konečné léčení: takže mi zůstala na dlani 2 cm jizva a na hřbetě ruky otisky dvou „upířích zubů“. Palec byl nateklý a nehybný 2 týdny a to na něm byla jen povrchová zranění. Jizva na dlani se hojila lépe. Ruku jsem desinfikovala septonexem. Když se rána začala hojit, potíral jsem to různými mastmi na hojení od antibiotických (bactroban nebo tak něco, co jsem měla doma v lékárně) po přírodní masti (kombinace lékařské vazelíny a levandulového oleje; domácí masti z trávi a aloe) a myla - potírala jarišovou vodou z lékárny. Dost dlouho to bolelo a hlavně v tom pnulo. Zvýšila jsem přísun vytamínů C a B komplexu. Nevím, zda se mi podařilo urychlit hojení, ale snaha byla. Jo palec se mi 2× sloupal a až pak to začalo být lepší. Takže pevné nervy při hojení. Snad někomu info trochu pomohou, jako mě pomohly ty zde vyčtené.
P. S. Státnice mám úspěšně za sebou, ale byl to děs.

JančaV  20.06.12 14:02

Jo a ruku (ránu) výš než srdce - rada paní doktorky

Chválová  20.06.12 15:35
pokousání psem
@Chválová píše:
Dostala jsem tetanovku a ještě Amoksiklav a mám to pořád ledovat

Bordik  20.06.12 16:33

Jo a když mě pokousal pes, tak ruku pod tekoucí studenou vodu, ať se nečistoty z rány vyplaví, pak desinfikovat.

Chválová  21.06.12 11:21
pokousání psem

Děkuji za radu, šla jsem hned do nemocnice k odborníkům.

Electria  17.12.12 10:01
Obava

Zdravím,
můj pes mi před dvěma dny pokousal sestru do ruky. Jeli jsme hned na pohotovost, sestře rány dost bolestivě vyčistili, zavázali a včera jsme byly opět na kontrolu. Rány nešijí, protože se předpokládá už dopředu, že to zhnisá kvůli spoustě psím bakteriím. Nicméně i po důkladném vyčištění kousanec začal hnisat, znovu, ještě bolestivěji, jí to opět čistili, dostala ATB, silné léky od bolesti a dlahu. Bojím se ale, co může následovat dál. Lidi mě straší, že jí může jít i o ruku, a jelikož mám dosti silné výčitky i přes to, že jsem sestru varovala a ona mě neposlechla, nemůžu se této obavy zbavit. Proto se ptám, je v dnešní době možné, aby to zašlo až tak daleko?? Co může ještě nastat za komplikace?? Děkuji..

Reya89  23.04.13 21:15
Pokousání psem

Dobrý den, 14.3. mě kousnul můj pes když dorázel na dalšího psa. Jen 2 malé ranky ze kterých netekla ani krev a okolo se utvořilo modré kolo(prostě modřina). Od začátku byla uprostřed žlutá a mezi kousanci to bylo napuchlé a bolelo to. Teď po více jak týdnu se modřina začíná velice pomalinku ztrácet ale mezi kousanci je to stále tvrdé a na dotek to bolí. Nevím jestli to něco znamená nebo ne. Jestli s tím něco dělat nebo ne. Děkuji za radu.

boom  13.07.13 09:24

Dobrý den. Včera me kousnul pes me kamarádky šiba inu. Není to nějak Velka ran na ale začalo to bolet a mám porad strach že bych mohla dostat vzteklinu i když je pes ockovany… mám si zajít k lékaři?

megieee  14.01.14 20:06
kousnutí před pul rokem

Na Konci června 2013 mě kousl pes do stehna mám tam pořád bouli ale ted mě to začalo hrozně bolet… byla jsem u doktora a příští týden jdu na ultrazvuk… mohla by to být vzteklina? nebo do by to mohlo být děkuji ta odpově ď :)

Kamila.7  15.01.14 20:56
Pokousána psem

Dobrý večer 7.1 2014 mě kousl pes, šla jsem si zjistit jestli je očkovaný, a pán našel očkovací průkaz a pejsek byl na vzteklinu a na ostatní nemoci očkovaný 2012 v říjnu, tak doufám, že něco nedostanu, u lékaře jsem s tím nebyla, je to jen malá ranka, ale nechce se hojit, poraďte mi někdo prosím co s tím?
Pán mě odbil, nadal mi a odmítá cokoliv řešit.
Doufám, že nic nedostanu

Lucie Mičková  25.03.14 15:37
Jít na policii!

Když vás kousne pes běžte hned k lékaři a od něj hned na policii. Pokud budeme tolerovat bezohlednost tzv. milovníků psů, nikdy se situace nezmění a obětmi často s trvalými následky jsou děti. Podívejte se na internetu třeba na „kousnutí rotvajlerem“ nebo na statistiky a zjistíte, že někdy oběť i zemře!!!

AAisha  25.03.14 18:22
zjistěte očkování

Hlavně si zjistěte jestli je dotyčný pes očkovaný, i přes to že se u nás vzteklina nevyskytuje náhoda je… však to znáte a na vzteklinu se stále umírá, tak pozor.

koltík2  07.04.14 13:19

:* náš pejsek sežral malému děcku koláček, co drželo v ruce. Majitelé děcka si vymínili, že musíme k veterináři pro potvrzení, vyšetření na vzteklinu! A tady nejdete ani k MVDR po pokouání?

koltík2  07.04.14 13:20
@koltík2 píše: :* náš pejsek sežral malému děcku koláček, co drželo v ruce. Majitelé děcka si vymínili, že musíme k veterináři pro potvrzení, vyšetření na vzteklinu! A tady nejdete ani k MVDR po pokousání?

adelaflickova
10 příspěvků 31.03.15 16:25

Rozhodně jít na testy.

Pan D.  01.01.16 23:29
Neco jako kanibalismus

Dobrý den. Prosím poraďte mi. Porval jsem se s jedním chlapem, co je trošku divný, má cukrovku, divné chování a trochu retart a on mě hryznul do pravé ruky. Měl jsem to až do kůže pokousané tak se bojím abych něco nechytil. Doma jsem si ránu vydezinfikoval a po 3 dnech mi to kolem rány začlo žloutnout, podle mě to modřina není, nebolí to, ale mám strach. Poraďte mi, nevím co to může být.

Karel Červenka  12.02.16 14:15
Pokousání psem

Dobrý den. Prosím o radu. 5.2.2016 jsem byl pokousán vlčákem na 3místech těla. Lékařsky jsem byl ošetřen vč. injekce proti tetanu. Majitel psa zjištěn ale odmítá jít se psem na vyšetření. Městský úřad mu to nařídil ale přesto se nic neděje. Vše jsem nahlásil na policii ale bylo mi řečeno, že na vyšetření mají 30dnů a majiteli psa nemůžou stejně nic přikázat. Protokol prý předají na MÚ a tím to končí. Nevím co mám dál dělat.

Radudas  01.03.16 23:35
kousnutí psem

Dobrý večer, máme štěně a kouslo mě pod okem, ránu jsem sice vyčistila, nahnisá to, ale zůstala tam malá bulka. Pejsek nebyl ještě očkovaný, mám radši zajít k lékaři? Děkuji za radu

Váš příspěvek