Kolonoskopie při dráždivém tračníku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jarek Zlatica
1 příspěvek 28.07.11 18:26
kolonoskopie

Prosím někoho kdo s tím má zkušenosti o radu.
Lékařka mi sdělila, že trpím dráždivým tračníkem a aby se vyloučilo nějaké jiné závažné onemocnění mi doporučila podstoupit kolonoskopii.

Zájímalo by mne, jak se tento zákrok provádí, jak celé vyšetření trvá dlouho a hlavně zda a jak moc je bolestivé. Předem děkuji za odpověď.

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 02.08.11 08:57

jde o nepříjemné vyšetření, do řitního otvoru vám lékař zavede sondu, kterou prohlídne celé tlusté střevo, je to nepříjemné, ale většinou vás usadí diazepamem nebo jiným anxiolitikem či sedativem do žíly… vyšetření trvá asi tak 15-20 minut, je možné že vám bude dělat i biopsii TS, to znamená, že vám uchlípne kousínek tkáně z tlustého střeva na histologický snímek. a myslím, že ponaučení ste asi už podstoupila…není to to nejhorší na světě, ale spíš vám to bude vadit, tak či tak,špulit na někoho zadek aby vám tam strkal hadici s kamerou a koukal do vašich střev je určitě nepříjemné, ale dá se to…opravdu..

verona1963
5 příspěvků 03.08.11 20:48
kolonoskopie

ahoj, chodím pravidelně na toto vyšetření už 10let.
mě nikdy žádné utěšující prostředky nikdy nedali.Vyšetření je to nepříjemné,ale dá se to vydřžet.Jen bych vám mohla poradit při vpouštění vzduchu do střev,bude pro vás uleva když budete pri vyšetření si ulevovat zmírní se bolest.pro lékaře je to při tomto vyšetření normální že si pacienti uleví.Snad vám má rada trochu pomůže :wink:

Dr.House
622 příspěvků 04.08.11 08:48

tak záleží na stavu pacienta, pokud je na něm vidět, že z toho má hrůzu, dostane sedativa…ale je to indivindi - abych teda dodal…

Lukáš564  14.09.12 10:40

Dobrý den, na kolonoskopii jsem byl před rokem v 21 letech, nejdříve mi prohlíželi hadičkou žaludek a pak až střeva. Ihned jsem si nechal pichnout injekci, po které jsem usnul a vzbudil se až ke konci kolonoskopie. Nepříjemné mi to moc nepřišlo, spíš občasná intenzivní bolest, která naštěstí vždy trvala chvíli.

gasli  09.04.14 21:17
Kolonoskopie

Na kolonoskopii jsem byla v MN na Fifejdách v Ostravě u pana doktora Kovaly. Musím pochválit jak přístup pana doktora, tak sestřiček. Nejhorší na celém vyšetření byla příprava- vypití roztoku, poslední litr jsem málem vyzvracela. Před samotným vyšetřením mi píchli injekci proti bolesti a na zklidnění. Byla jsem celou dobu při vědomí, nic mne nebolelo. Po vyšetření to pak bylo horší, asi tak po hodině asi až odezněl účinek injekci se bolesti dostavily, ale dalo se to vydržet, trvalo to asi 1 hodinu. Celkově bych to zhodnotila: raději na kolonoskopii, než k zubaři:-)

Váš příspěvek