Karpální tunel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Animák  21.04.13 22:43
Karpální tunel

Dobrý den,
mám potíže s brněním v prstech. Poslední dobou mě při určitých pohybech začínají brnět prsty. Jsem kadeřnice a hlavně při barvení musím pětkrát i vice přestat než brnění odezní. Občas i při stříhání a taky když kreslím. Někdy začínají brnět ikdyž jsem naprosto v klidu a koukám třeba na televizi. Můj dědeček měl karpálni tunel a má ho i táta tak se bojím aby tohle nebyli prvotní příznaky. Děkuji za případné rady :)

Reakce:

Dalibor7
213 příspěvků 22.04.13 06:16
Dalibor7

Brnění v prstech může a nemusí být KT. Zeptám se, jestli je ta ruka celkově slabší, než druhá, jestli někdy necítíte i bolest v lokti, rameni a někde mezi lopatkami.Taky jestli je to KT, to brnění by bylo intenzivnější v noci, nebo po ránu a přes den při pohybu by ustupovalo, což Vy popisujete naopak. Podle mě ten problém pochází od páteře a je velmi snadné se toho zbavit.

Animák  22.04.13 23:12

Teď když jste zmínil jestli je slabší tak vlastně ano. Většinu věcí už nosím spíše v levé ruce než v pravé a docela mi věci z ruky padají. Loket ani rameno zatím niak nebolí, ale mezi lopatkami někdy ano. Pokud by to tedy bylo od páteře pomohla by naka rehabilitace? Moc děkuji trochu jste mě uklidnil :) Pokaždé když vidím tátu jak ho to hrozně bolí tak bych to nerada zažila a proto se pidim po původu toho brnění abych tomu případně předešla. :)

Dalibor7
213 příspěvků 23.04.13 06:56
Dalibor7

Takže jde na 99% o blog v páteři, což je velmi pozitivní. Můžete zkusit rehabilitace, ale cvik, kterým se toto řeší, na rehabkách málo používá. Můžu pomoct tak, že se spojíme po skypu a vysvětlím co udělat. Jde o velmi snadnou věc, kterou lidem takto často vysvětluji a v podstatě vždy to pomůže.

Tinna1  09.06.13 15:29
Tinna1

Dobrý den, prosím, chtěla bych se zeptat, ted' jsem měla měsíc na ruce celkem velkou zátěž a právě celý ten měsíc jsem měla problémy s pravou rukou, příznaky syndromu karpálního tunelu. Tak se chci zeptat, myslíte, že je to jen namožené, nebo to už je ten syndrom karpálního tunelu? Nejvíce poránu mě bolí zápěstí a všechny prsty mám jako zmrzlé, brní mě, mravenčí a nemůžu s rukou hýbat, pak se to ale za chvíli uvolní a je to " celkem " dobré, moc děkuji za Vaší odpověd'.

wikous
1 příspěvek 26.06.13 20:17
Karpalni tunel

Dobry den, byla jsem na EMG vys…
Dobry den, byla jsem na EMG vysetreni pro syndrom karpalniho tunelo. Vysetreni dopadlo se zaverem stredne tezky SKT, je mozne, ze kdyz jsem absolvovala vysetreni pred 3 lety, tak jsem mela vysledek negativni a najednou to mam stredne tezke? Pracuji uz 10 let jako prodavacka -krajeni uzeniny, u pokladny a vybalovani zbozi a odnaseni baliku vod. Je mi 30let a myslim si ze jsem na to jeste mlada. Jeste se chci zeptat, ze mi do zaveru napsala-Nema pracovat v riziku 3 zatizeni Hk.Co to znamena?
Dekuji za odpoved.

janv.kominictvi  18.05.15 16:22
dotaz na KT

Dobrý den před 14 dny jsem spadl na loket, od té doby mě stále brní palec, ukazováček a prostředník na pravé ruce. Toto brnění se mi už dřív „ukazovalo“ při jízdě na motorce, kde jsem si asi před třemi roky při pádu narazil zápěstí, na rentgenu nic nebylo, ale stačilo nechat ruku chvíli v klidu nebo ji „vytřepat“ a bylo po problému. Ještě dříve cca 11 let zpátky (v předchozím zaměstnání ZZN - se mi občas toto brnění objevovalo při zametání, pravou rukou nahoře. Může to být karpální tunel? Děkuji za odpověď Vajbar

h.dalibor
1 příspěvek 28.10.15 15:25
přeřezání vazu

Dobrý den, na operaci jdu za 14 dní. Není mi jasné, jak se projeví přeříznutí vazu, které je smyslem operace. To se to neprojeví nějakým pozdějším deficitem v hybnosti ruky? Nebo pak zase sroste? Jestli přeříznutí nevadí, k čemu tedy ten vaz v ruce je?
Děkuji.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu