Kámen v jícnu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pazule  30.04.10 23:40
Kámen v jícnu

Dobrý večer,
ráda bych se zeptala, zdali je možné mít KÁMEN v jícnu. Tato diagnóza byla řečena mému dědovi, nevím, jestli se nepopletl děda nebo lékař.

Reakce:

Hanka.XY
71 příspěvků 08.05.10 00:06

Dobrý den,
studuji medicínu a o kameni v jícnu jsem nikdy v životě neslyšela. Je vyloučeno, aby se kámen v jícnu vytvořil, velice nepravděpodobné je i možnost, že by se přesunul třeba vyloučený žlučníkový kámen ze střeva do jícnu (např. při zvracení). Je také možnost, že by se kámen dostal do jícnu společně s potravou, ale i tak by se po určité době (v rámci hodin) dostal do žaludku.

Bábina
1450 příspěvků 05.10.10 09:05
Kámen v jícnu

Hanko tak tam asi teprve dojdete,kámen si nepředstavujte jako šutr ze skály, ale je to vlastně zvápenělé cosi a udělá se to ve slinné žláze,mízní uzlině atp,tak proč ne v jícnu?V jícnu jsem to ještě neřešila,ale to ostatní ano.Ale vždy až jako doléčení po odoperování.Zkuste to vypátrat třeba ve škole a dejte nám vědět,co jste zjistila.Určitě to bude zajímat zadavatele ,ale i mně.Ráda se dovím něco nového.

Váš příspěvek