Operace refluxu a jícnové varixy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sovadina  10.12.10 09:13
Jícnové varixy

Mám se podrobit operaci jícnu pro reflux jícnu a jícnové hernii.
Mám ale asi i jícnové varixy a tak nevím zda je operace možná, bojím se poškození varixú při zákroku, který se provádí laparoskopicky.

Reakce:

dylynka
1 příspěvek 07.06.12 18:54
operace refluxu jícnu.

Operace refluxu jícnu jsem absolvovala před 10 lety v Domažlické nemocnici, jiné řešení již nebylo možné. Každou noc jsem se dusila, dokonce jsem vdechla obsah žaludku a málem umřela, než doktoři přišli na to co mi je. Vybrala jsem si klasickou operaci, tenkrát měla větší procenta úspěšnosti, dnes je to asi jiné… Jsem za to ráda, že jsem na to šla. Od té doby nemám žádné problémy, neberu žádné léky! Sice hned po operaci bylo pár dní hnusných, ale každý den mi bylo o trošku lépe… Od operace sice nemůžu nějaké čerstvé potraviny, např. ředkvičky, český chleba, vše co má slupky musím oloupat, ale tělo si řekne co nesnese…Po operaci jsem jedla opatrně, bála jsem se, tak jsem i zhubla.
Moje rada: nebojte se a jděte do toho, stojí to za to, být trvale bez léků. A samozřejmě obrovské poděkování lékařům v Domažlicích, resp. primáři Šauerovi!
 Monika

Petr stovka  14.12.14 19:50

Dobrý den
Já jsem asi týden po laparoskopické operaci refluxu.
Každé jídlo co sním je nepříjemné.
Tlačí a je jedno jestli to je kaše nebo řízek.
Zhruba tak hodinu než vyvolá bolest kašel nebo škytavku a pak se to zlepší.
Taky vykašlávám sliny a myslím si že před operací bylo lépe.

Jak dlouho tenhle stav potrvá a jestli můžu čekat vylepšení?
Díky za odpověd.

Monika66  15.12.14 22:05
Reoperace.

Jsem několik měsíců po reoperaci, protože mi bylo špatně, nechutnalo mi jídlo, tak mi zjistili 2 uvolněné stehy a zánět. Po vyléčení zánětu již zmíněná operace klasicky řezem, když už jsem řez měla a v pohodě! Jím úplně vše, od ředkviček po chleba, maso, cokoli…Tentokrát mi ale řekli, abych začala jíst pomálu, malé porce a nejdřív tekuté a kašovité. Jasně, že žaludek bolel, ale chvilku po soustu jsem čekala, jestli bude protestovat. Taky jsem porci přehnala, zvracela jsem a ty ukrutný bolesti, fuj… Takže moje zkušenost, po operaci velmi malé porce a postupně přidávat, jakož si dát pozor i na koření, smažený snad až po 2 měsících. Dá se to vydržet, když i já gurmán vydržela, bolesti mi za to opravdu nestály. Je ale fakt, že jsem byla v soukromé nemocnici v Praze a nedám na ně dopustit!

Petr stovka  16.12.14 19:19

Dobrý den
já byl ve státní nemocnici a až na jídlo jsem byl velmi spokojený.
Po čtyřech dnech od operace mě pustili domů.
Ošetřující lékař řekl abych jedl kašovitou stravu, těstoviny s omáčkou, jogurty a ne maso zeleninu a hlavně ne rýži.
To všechno dodržuji ale myslel jsem si že se budu moc za pár týdnů zařadit do normálního režimu práce a tak a zatím to kuli jídlu nevypadá.

Děkuji vám za info sem snad chytřejší.

iams  23.06.15 20:03
dotaz na Monika 66

Dobrý den Monika 66, zajímalo by mě, po jak dlouhé době jste podstoupila reoperaci refluxu a jak došlo k uvolnění stehů a proč klasická operace, když existuje šetrnější laparoskopická. Mám za tři týdny termín k operaci refluxu a brániční kýly a když čtu na internetu různé zkušenosti, tak mám čím dál tím větší obavy, aby pak nebylo nevratně ještě hůř nebo téměř stejně jako před operací. Slyšela jsem, že po operaci je trvale nutné se vyhýbat silnému kašli, zvracení a nově nastoupí potíže s plynatostí. Operaci mám podstoupit též v Praze v Palas Athéně u primaře Drahoňovského - nebyla jste též na této klinice? Byla bych velice ráda, kdyby jste do mého termínu nakoukla na tuto stránku a poslala mi odpověď, za což děkuji.

rinjan  13.07.15 08:47
iams

Dobrý den, už máte po operaci?? Já na ní mám jít v září a tak sháním informace.
Prosím jestli mi někdo můžete sdělit své pocity, tak budu moc ráda. Na operaci se mi nechce, ale…asi budu muset :-(

iams  14.07.15 19:44
@rinjan píše:
Dobrý den, už máte po operaci?? Já na ní mám jít v září a tak sháním informace.
Prosím jestli mi někdo můžete sdělit své pocity, tak budu moc ráda. Na operaci se mi nechce, ale…asi budu muset :-(

iams  14.07.15 19:54
pro rinjan

Dobrý den, operaci jsem musela pro nepříznivý zdravotní stav momentálně zrušit.

rinjan  15.07.15 07:44
iams

Dobrý den,
to mě mrzí a děkuji za odpověď.

MKMKM  02.09.15 13:20
operace fundoplikace

Dobrý den Monika, taky bych se ráda zeptala po jaké době jste podstoupila operaci.Co jste měla za problémy, jak dlouho Vás léčili než byla volba operace.Jak se máte po operaci a drží fundoplikace?
Děkuji M

Sima93  04.11.15 20:00
Po jaké době operace?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak dlouho po nějaké léčbě vás poslali na operaci? Já ani nevěděla že nějaká existuje :D mám reflux, hlavně v noci kdy vždycky žaludeční obsah vdechnu a nemůžu se vůbec nadechnout zkrátka lapám po dechu a přemýšlím jestli je to už můj konec nebo jestli to zase rozdýchám. Stalo se mi to v té nejvážnější formě již třikrát. Doktor mi příjde že mě asi nikdy ani neposlouchá nebo nechápe můj problém, protože když mu tohle řeknu, že vždycky obsah žaludku vdechnu a nemůžu se nadechnout a nevím jestli se udusím nebo ne dočtu se ve zprávě pak pouze Pocit dušnosti. No tak nevím asi je to o doktorovi, ale jestli to takhle bude dál no tak nevím je to fakt něco hroznýho a nepřála bych to nikomu jen čekat jestli se nadechnete nebo udusíte. Jinak beru Lanzu 1× ráno před jídlem.

jitule.jitulova
1 příspěvek 20.11.15 21:52
mám reflux jícnu

Dobrý den - a také je řešení operace… jak je po laparoskopické operaci? Již nejsou žádné problémy? odepište mi prosím někdo - moc se bojím… ale ty noce po tom, kdy se dusím a pak následně dostanu strašný kašel se nedá vydržet… děkuji j. :nevim:

milio
73 příspěvků 24.06.16 19:32
Čekám na operaci

Dobrý den, taky čekám na operaci. Asi 7-8let mě pálí žáha a teprve teď jsem se odvážila na to pěkné vyšetření a výsledek, kýla na jícnu. A dotaz zní jak dlouho jste byli v neschopnost? Děkuji milio

sapatero1  06.09.16 10:54
reflux

Ahoj všem, dnes jsem podstoupil vyšetreni a zjistili mi reflux jicnu :,( několik let užívám apoome, při medikaci je klid ale když dojdou léky je zle na operaci to zatím nevypadá, uvidíme za tři mesíce. Lekař mi zvíšil davkovaní a pak se uvidí co dál. Hodně mi vadí těstoviny, sladkosti atd. všichni víme co nám vadí a k tomu se živím jako svářeč což asi není to nejlepší. Všem přeji brzské uzdravení a hodně štěstí při léčbě.

srab
1 příspěvek 24.10.16 13:47
Dotaz na Moniku66

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat na které klinice jste operaci podstoupila (píšete, že na soukromé). Také píšete, že jste i po operaci zvracela. Mně bylo řečeno, že trvalým důsledkem této operace je nemožnost zvracet, což mne pře dvěma lety odradilo od operace. Děkuji předem za Vaši odpověď.

Váš příspěvek