První pomoc - odstranění střepu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bábina
1450 příspěvků 15.12.10 14:01
Jak vyndat střep z prstu

Prosím tentokrát o radu já.Nevíte jak ,nebo čím vyndám malý střep ze žárovky z prstu?Magnet,smir­kový papít to není to pravé a nechci si prst moc rozrýt,protože po jedné operaci mám stížené hojení právě na této ruce.Neví někdo něco jednoduchého a chytrého. SOS.

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 15.12.10 15:51

to víte že vim, pokud máte šikovné ručičky jakože ano, tak vemte pinzetu, uchopte střep a vyndejte, předpokládám že ho nemáte vražený někde ve velké cévě nebo teplně. každopádně jakmile vyndáte střep, okamžitě udělejte tlakový obvaz - nejlíp sterilní čtverec několikrát přeložený přiložte na krvácející místo, obinadlem vše překryjte a mějte to pořádně utaženené, tím vznikne tlak na krvácejáící místo a tím zastavíte krvácení. hodně štěstí..

Bábina
1450 příspěvků 15.12.10 17:33
Jak vyndat střep z prstu

Omlouvám se doktore ale do teď jsem toho mého miláčka PC opravovala a hledala zradu.Ten střep není tak velký,je to spíše střípek ze žárovky,a pinzetou ani náhodou a jehla klouže.Cítím jak mi v prstu cuká.A bohužel je to ta ruka do které mi zasahovali při opreraci.A nechtějí mi na ní ani měřit tlak,tak to nechci moc rozšťourat.Je to ve špičce prstu.No holt to zabalím na dva dny do nahřáté cibule a snad to vytáhnu.Škoda ,že Dalibor už je na operaci s kolenem,ten je na takovéhle finty přeburník.Ale že budem voňavá dvojka co?Dík za radu.B

Dr.House
622 příspěvků 15.12.10 21:10

nesmíte se bát…prostě tam tou jehlou pořádně zaštourejte at to vytáhnete…jinak se to zanítí a bude zas o problém navíc…pro krásu se trpí…:-)

Bábina
1450 příspěvků 16.12.10 09:59
Střep

Pokud bych měla trpět pro krásu,tak to aby mně snad dali středověké mučení.Aby to k něčemu bylo.Ale jinak díky.Nebojte ta jehla je sterilní

pizduch8
1 příspěvek 06.04.15 17:11
jak vyndat střep z oka

Dělal sem jednu práci a rozbil sem sklo střep mi vlétl do obou očí a štípou mě už 5 hod a když se rodiče se to dozvědeli tak řvali a řekli at se starám a ja nevim jak nato pomůže mi někdo?

katerinaspichalova
9 příspěvků 07.04.15 12:33

ORL…

Váš příspěvek