Jak na mravence v domě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bábina
1450 příspěvků 04.07.10 13:19
Jak na mravence

Prosím o pomoc,a slibuji,že zkusím vše co mi kdo poradí.Bydlím ve 12 poschodí a přesto ti malí prevíti mi každé léto ničí nervy.Už jsem vzkoušela kde co,i chemii.Ale ti drobkové jsou snad nezničitelní.Prosím všechny,kdo jsou ochotni zachránit mé duševní zdraví a mají nějaký nápad,prosím sem sním. :cry: :cry: :cry:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

misa16  04.07.10 22:52

Zdravím, mám stejný problém. Letos mi dokonce předvedly ty malý mrchy i svatební tanec, když vyváděli své královny. Postříkala jsem je repelentním přípravkem a měla jsem 2 měsíce pokoj.
moje sestra mi říkala, že je zlikvidovala tak, že na víčko od zavařovačky nalila trošku šťávy nebo vody s cukrem a neustále to kontrolovala a když jich tam pár nelezlo, vylila to do WC. Já na to neměla tak dlouho trpělivost, takže nevím, jak dlouho se to musí dělat, ale je fakt, že sestra doma nemá žádnýho. Držím palce a přeji pevné nervy.

Bábina
1450 příspěvků 05.07.10 09:54
Mravenci

Díky za radu,ale asi máte hodné mravenečky.Šťávu se sodou mám,v každém rohu,z droždí dělám cesticky a repelent na ně platí jen, když ho trefím.Klepne ho pepeka a je po něm,jinak si žijí u mně v naprosté pohodičce.Protože mám kočičku,nechci po bytě rozsevat nějaké jedy,jak mi radili přátelé.Protože bych mohla přijít o kočičku a ty bestie zrzavé by si tu lebedili dál.Ale děkuji za odpověď.

zwikip
6 příspěvků 05.07.10 11:03
Na

**mravence,které jsem měl na kompotech všech ve sklípku použil jsem RAID spray,který ještě asi 6 týdnů účinkuje. Již se tam neukázali a je tomu asi 8 let.

Bábina
1450 příspěvků 05.07.10 12:12
Mravenci

Já mám na ty potvory přímo Biolit na mravence,a mám pocit ,že je bestie slyším jak se chechtají,když ho beru do ruky,zatím nejvíč se osvědčily víčka se sodou a šťávou,ale jak přišli na to že to je zbiják,obchází to velkým obloukem.Moje Kočička je z nich celá divá,protože se s ní chtejí děli o potravu,a já jsem divá ze všeho dohromady.Mám zvířata ráda,ale žít v simbioze s tou zrzavou havětí nechci.Je zajímavé,že vylezou hlavně když je teolo a po dešti.Dnes si v mém bytě kdělali snad konferenci.Vám děkuji za radu a jak jsem řekla,určitě ji zkusím.Pěkný den bez mravenců přeji všem.

Bábina
1450 příspěvků 06.07.10 10:35
Mravenci

Huráááá.Dnes jsem náhodou v jednom starém časopise narazila na recept,jak ty bestie zrzavé zahnat.Podělím se s vámi o radu a vyzkouším to.Pak vám napíšu ,zda to funguje.Do děr kterými mravenci do bytu lezou injekční stříkačkou(kde jí vezmu?) nastríkejte savo a díry zalepte silikonem.Také na nš platí aroma Jalovce,kerblí­ku,skořice,mar­jánky a hřebíčku.To Vám rovnou mohu říct,že ti moji jsou rozmazlení,tohle jsem všechno zkusila,ale nezabralo to.Držte mi palce a přeji hezký i když deštivý den.

Hanka.XY
71 příspěvků 06.07.10 15:00

Stříkačku i jehlu koupíte v lékárně asi za 5 korun:)

Bábina
1450 příspěvků 06.07.10 15:12
Mravenci

Děkuji,za radu.A to opravdu nemusím mít žádný předpis,od lékaře?To si ji pak může koupit každý feťák.Ale jestli to ty mrchy zrzavé zničí.Tak to bude báječné.Ještě jednou díky.

Hanka.XY
71 příspěvků 07.07.10 22:12

Ne, normálně přijdete do lékárny a oni Vám jí prodají. Nejvhodnější pro Vás bude tak pět, deset mililitrů. Feťáci používají úplně jiné jehly, které dostávají (zadarmo) na místech pro ně určených. Takže nemusíte mt strach, že by Vás někdo podezíral;)

Bábina
1450 příspěvků 08.07.10 08:20
Mravenci

Moc děkuji za radu,hned na Váš první dopis jsem do té lékárny šla,a kokala jsem jako blázen,že se mně ptá jak velikou chci.Opracdo jsem vzala jak mi řekli desítku.Skoro celý den jsem všechny dírky kolem zdí pečlivě plnika savem a vešer je zatřela kytem.Tak uvidíme.Každé ráno tu pochodovali v průvodu a dnes jsem nepotkala ani jednoho.Snad to vydrží.Dík všem za rady a průběžně dám vědět,jestli to funguje,Přeji krásný den,a užijte si léta,pokud je.

Bábina
1450 příspěvků 15.08.10 10:10
Mravenci

Tak už jsem tady s mravenci zase.Savo a zakytování vydrželo asi měsíc a teď ty potvory zrzavé mi zase chodí po kuchyni v průvodu a mám dojem ,že nosí transparenty na kterých je napsáno:Heč na nás nemáš,"Je to zřejmně pátá či šestá generace těch původních a prokousali tmel a už si zase užívají tepla mého domova.Asi mi nezbyde nic jiného než je adoptovat a čekat na zimu.

zwikip
6 příspěvků 15.08.10 17:04
Na

mravence jak jsem tady psal je účinný Reid!

Bábina
1450 příspěvků 15.08.10 17:17
Mravenci v domně

Díky za radu,ale Reid,Biolit a vše co jsem přinesla z drogerie,na moje mravence nezabírá.Jsou už rezistentní.Jedině když ho tím trefím,dostane infarkt a je po něm.Jediné co se osvedčílo je jedlá soda se šťávou do mističky a mističku několiktát za den vyměnit.Nemohu použít žádné dratické jedy na ničení mravenců.Mám kočku,která je zvědavá jako opice a já se bojím,aby to nešla taky ochutnat.Prostě je adoptuji a do podzimka vydržím se sodou.Pak to vzdají oni a začnou učit další generace kudy se k nám chodí.Ale díky

broadcaster  04.03.11 21:13
savo na ne

ak jsem postřikal podlahu kde meli dalnici savem. Vzali si batuzky a utikali o dum dal huraaa

Bábina
1450 příspěvků 05.03.11 10:56
Mravenci

Díky za radu.Savo jsem nsstříkala injekční stříkačkou do všech dír co jsem našla a zamazala tmelem.Chvíli dali ty potvory zrzavé pokuj a pak šli do jiné části bytu.Bydlím v paneláku v posledním patře a tak by to asi musely udělat všichni, co bydlí pode mnou,což v našem domě je utopije.Ale děkuji všem,co se mi snaží pomoci.Zatím je ještě zima,ale už de vyzbrojuji na boj z blízka ,na jaro.Držme si všichni palce,co pěstujeme tato zvířátka nedobrovolně,ať vyhrajeme jednou zase my. :-) :-D

JaS  07.04.11 09:48
Ach jo...

Sákriš ženská, čtu to od vrchu až dolů, že se dozvím, jak s těma mrchama zatočit a ono nic.
No nic, přeju hodně štěstí v hledání toho pravého zabijáka, já to jdu zkoušet taky. …jsem na tom podobně už 4 roky :roll:

Bábina
1450 příspěvků 07.04.11 10:00
Mravenci

Nejlépe se osvědčilo a nejdéle vydrželo savo nakapat do všech dírek kolem oken a balkonů a zamazat,ale ne tmelem.,ale opravdu sádrou.To vydrželo.Ale víte,co je v paneláků škvír?A nejlepší je fakt injekční stříkačla.Zatím se neobjevili.Ale cesta do 12 patra jim asi dýl trvá.Přeju Vám ať se zadaří a za každou zkušenost jsem vděčná.

Zaki  09.04.11 11:24
Jak na mravence

Jak jsem se dočetla, tak na mravence dobře působí roztlučený řebíček a to hodně aromatický/žádné staré zásoby, které máte doma na svyřák/, posypat estičky a to co nejvíce tam, kde jste našli jejich hnízdo. Nesnáší aromatické vůně a tak se odstěhují o dům dál, také je možno použít skořici.

Bábina
1450 příspěvků 09.04.11 11:45
Mravenci

Všechny dobré staré babské rady,i prášek do pečiva a jedlou sodu zkouším celá léta,ale moji mravenci jsou asi inteligentní,nebo trénovaní a zkušenosti si předávají z generace na generaci.Prostě každou fintu obejdou a v průvodu pochodují jinudy.Prostě je asi budu muset adoptovat a dát jen někde ke škvíře něco dobrého,aby nechodili dál.

Bábina
1450 příspěvků 12.04.11 17:20
mravenci.

Nevím jestli vaše plynová bomba zabere,ale uvedený nástřik savem a zamazání všech děr,je na pár týdnů zpomalí.Nevěšte hlavu.Zkuste míchat cukr s jedlou sodou,a posypte cestičky.Moji mravenci jsou trénovaní ale vaši to třeba zbaští i s navijákem.

Renata000  15.04.11 14:18
mravenci

Dobrý den, s mravencema bojujeme také. četla jsem že nesnáší pepř, hřebíček, bobkový list toto všechno jsem vyzkoušela, nasypat na cestičky, nacpat do dírek prostě uplně všude kam to šlo. Co myslíte , chvílu dali pokoj, ale za pár dní se zase ukázali. Savo jim také vadí, ale pouze dokud nevyčichne. Pak jsem četla že jim vadí obyčejná zubní pasta, snad celej barák jsem pomazala zubní pastou a výsledek stejný. Nákupy v drogeriích taky nepomohli. U nás je pořád na dosah ruky rejd a jak se někde objeví, hned dostanou dávku. Nejvíc nám zabírá právě ten rejd. Ale to musím pořád stříkat. No a ještě všechno umývám octem, ocet jim taky moc nevoní, tak oni potom nemají takovou snahu tam lézt. Ale toto všechno se musí pořád dokola aplikovat znovu. Je to taková hra na vytrvalost, kdo z koho.
Všem přeji hodně uspěchu v boji s mravenci.

Bábina
1450 příspěvků 15.04.11 17:13
Mravenci

Jasně Reid, pokud mravence trefíte,klepne ho pepka a je po něm.Jen mám pocit ,že 100 jeho sourozenců mu příjde na pohřeb.Mám pocit,že příroda má tentokrát navrh.Mravenci byli,jsou a budou i když mi nebudem.Myslím,že umí přežít i atomovku.Já je už adoptovala,tak se třeba začnou chovat slušně.Přeji všem bojovníkům z tou zrzavou havětí hodně štěstí.

evik178
5 příspěvků 19.04.11 10:58

Dobry den, mela jsem stejny problem s mravenci a sehnala jsem si postrik ktery bezne pouzivaji deratizacni a podobne firmy jako postrik hlavne v restauracich, potravinarskych zavodech a pod. proti hmyzu,je to sice chemie ale fakt nic jinyho nepomaha. Postrika se byt kolem zdi,rohu,pod kuchynskou linkou a tyden se pak nesmi vytirat podlaha,pri postriku je dobre pouzit rousku a je lepsi domaci zvira nekam uklidit,ale po zaschnuti ccca 1-2hodiny uz jim to neuskodi,jde o to aby se toho nenadychali.Postrik provadim jednou za tri mesice a v zime skoro vubec,mravence ani jinou podobnou havet jsem u debe doma nevidela uz 3roky.

Bábina
1450 příspěvků 19.04.11 11:24
Mravenci

Dík za radu,ale mám kočku a tak chemii se bojím používat,aby někde něco neolízla. :-)

Renata000  19.04.11 18:23

Dobrý den, mužete mi prosím napsat jak se ten postřik jmenuje? moc díky

evik178
5 příspěvků 19.04.11 21:11

Ja mam taky kocku a ona nic nelize,neni prece uplne blba,kdyz ji to nevoni tak to olizovat nebude,jak jsem psala uz drive, postrik pouzivam uz tri roky a kocka je zdrava,jen ji vzdycky uklidim kdyz to jdu strikat jde tam o to aby to nevdechla. Ta firma jinak dela i domaci dratizace,desin­fekce a desinsekce takze to nemuze byt nejakej driak,protoze lidi bezne maji domaci zvirata nebo male deti,ktere lozi po zemi a vsechno olizuji.Nazev vam ted z fleku nereknu ponevadz to vzdy dostanu v plastove bandasce a pak si to jen prelivam do rozprasovace,ale zkusim to co nejdrive zjistit.

vasco  21.04.11 01:09
rada

Tak děvčata dám Vám radu jak se 100%zbavite mravenečků, žádné savo ,raid, biolit a podobné nesmysly
Ale obyčejný aceton ne acetonové ředidlo, koupíte v drogerii cca 50kč půl litru.To použijete stejně jak savo a věřte mi že už k vám nepříjdou.
Trošku to u vás chvíli bude smrdět ale nic strašného,
protože se aceton rychle vypařuje.mužete opak. vicekrat po sobě pro jistotu s pozdravem vasco :-D

zumja  27.04.11 17:49
Na mravence Contra Ants

Zdravím Vás všechny co bojujete s maravenci! ZKUSTE EKOLOGICKÝ prostředek na odpuzení mravenců , nabízí ho jedna česká firma(nevím,jestli se tu smí říkat názvy firem),stojí 94 ,– pokud chcete,napište mi,dám Vám adresu.Nebo na skype:jsem Zumroska… Hezký den

Bábina
1450 příspěvků 27.04.11 18:09
Mravenci

Moji mravenci jsou odolní a asi i cvičení.Vždy se letos vyrojí v chumlu na jednom lístě.Já je postříkám a je chvilku klid.Jen mám takový dojem,že nosí úplně malilinké trasparentíky,na kterých mají napsána.HA ha mi se nebojíme, mi se nedáme.Tak jsem je přijaka za vlastní.

justa 1902  04.06.11 21:30
mracenci

Poradím vám jak na mravence.Nevím jak je to možné ale funguje to.Už ani nevím kde jsem to vyčetla.Tak tedy dáte do víčka od sklenice pivo a do toho trochu cukru.Pozor pchvíli to pění.Uvidítě kolik se jich tam nachytá.Lovu zdar :twisted:

Bábina
1450 příspěvků 28.08.11 13:30
ravenci

Já už je adoptovala jako další domácí zvířata.Tohle už jsem taky vyzkoušela.Kdo mi co poradil,kde jsem co četla.Ale ty potvory zrzavé jdou ke mně na návštěvu stále.Ne že by tu byli každý den.To nemohu říct.Ale je zase pravda ,že do 12patra je to pro ně štreka.Ale všem kdo se mi snaží pomoci moc děkuji.Bábina v.r.

Filipex  15.04.12 09:32
Ocet

Zkusili jste někdy dát ocet do rozprašovače a postříkat všechny rohy(lišty)? FUNGUJE!!!

blaska
1 příspěvek 16.04.12 20:01
Mravenci

Bydlíme v RD. Mravenci se často objevili, dokonce i křídlatá rojení jsme likvidovali. Biolit na mravence - funguje. Když došel, použila jsem obyčejný lak na vlasy. V koupelce mám osvěžovač vzduchu ve spreji. Taky byl účinný. Nějakou dobu je klid. Snad to nezakřiknu. Nemám zájem o spolubydlící.
P.S.: Pozor na odrobinky na podlaze!

bebetka  24.04.12 14:06
Hajzlíci čení

Já zasypávám dírku, odkud lezou, práškem do pečiva a je klid, nechápu, ale fakt to pomáhá.

iuherfouiezr  09.05.12 21:13
Mravenci v kredenci

Bojuji s maravenci rok co rok, venku používám roztoky na škůdce Karate a Decis celou dávku cca za 50,–Kč rozředím do 2l lahve na postřik a chodím a stříkám a tak dokola, pokud to provádíte pravidelně, tak je docela zničíte.Pokud je rok co jich není moc, stačí jim dát ven trochu nějaké mňamky(marmiláda)a nepolezou do baráku. A na doma je dobrý ocet, buď na hanřičku pár kapek a otřít dané místo, nebo postříkat v rozprašovači a nebo injekční stříkačku. Opravdu se dá koupit v lékárně a nemusíte se bát, že na Vás budou koukat, maminky je kupují na dánkování sirupů miminkám rovnou do papulky.
Hodně zdaru při lovu.

zoufalá anna
1 příspěvek 11.07.12 21:13

…je to asi půl hoďky co jsem snad po sté vysála hordu mravenců(panelákové jádro, bohužel ne moje)ze záchodu a koupelny, používám střídavě všechny prostředky doporučené k tomuto tématu, ale bohužel také nic nezabírá, po deseti minutách odpočinku na balkoně jsem se šla pokochat uklizeným prostorem prostý mravenčího hemžení, ale k mému úděsu tam jsou opět a ke všemu ještě vylézají malinkatí okřídlenci a obrovští okřídlenci v neskutečném množství. Je to nejspíš marný boj, protože jsou všude kolem paneláku, tudíž soukromá válka je asi zbytečná a majitel po ročních urgencích stále nic nedělá. Prý si mám uklidit! Do bytu jsme se nastěhovali po dvoulech kdy se zde nebydlelo, dávala jsem jej do pořádku a od té doby ty potvory neustále likviduji. Nejspíš jim vyhovuje to teplíčko u stoupaček s teplou vodou, kde to šlo utěsnila jsem škvíry silikonem-lezli i kolem kohoutků a z vařiče, ale všude se nedostanu a taky nejsem milionář, abych cpala do cizího, není to zrovna levné, ty potvory mi prožraly i spáry kolem vany kterou jsem nechala obložit obklady. Denně mám v bytě vlastně plno toho bince co vyžírají z byt. jádra, poletuje to všude, jsem alergik a nedělá mi to dobře, takže uklízím a uklízím. A návštěvám vysvětluji, že si mravenců co jim lezou na WC po nohou nemají všímat. Nevšímají si, vlastně raději přestaly chodit…kdo na mravence něco vymyslí, dostane Nobelovu cenu, já bych mu ji tedy určitě dala… :,(

ssssstáááááňna  01.10.12 10:54
maaam je takyyy ach neee

Doma se mi obevili uplne malinkaty mravenci nikde jinde je nemam jen sem jich asi 6 zabila na lince tak nevim jestli to je takovy maly druh a nebo jsou to mladata a nekde maj zbytek rodiny nevim ale skusim koupit ty nastrahovy domecky a uvidime no :roll: :roll: :roll: :roll:

xsalinkax
1 příspěvek 17.10.12 11:23
Funguje to!

S mravenci v bytě jsem měla hrozné potíže, nebyli jen okolo linky, ale po celem bytě na koberci. Nikdy jsem přesně nemohla vysledovat odkud chodí. Nemohla jsem nechat odpadkový koš před dveřmi, okamžitě stovka mravenců. Máme doma kočku, kdykoli jsem mu nasypala granule, okamžitě se tam objevily celé zástupy, které si to zabraly a já nevěděla co s nimi. Vyzkoušela jsem spoustu přípravků, které koupíte v supermarketu, Baumax, Obi, nic nepomohlo. Pak jsem se ale naštěstí dozvěděla o přípravku který se jmenuje LOXIRAN.Jsem štastná, že jsem to vyzkoušela, do 1 dne jsem se zbavila všech mravenců, je to až neuvěřitelný. Koupila jsem si Loxiran mravenčí bufet( s 2 dozičkama). Dala jsem je okolo linky a do hodiny u nich byli mravenci a chodili na to celý den a celou noc, celé ty mističky vyjedly. Další den jsem je doplnila, ale už nebylo třeba. Je to asi 3 měsíce a neobjevil se tu ani mravenec. Perfektní přípravek který můžu všem moc doporučit. Ostatní přípravky od této značky se hodí spíše do rodinných domů, okolo domu, na chodníky, atd. Tak přeju všem hodně štěstí, ať se jich zbavíte stejně jednoduše jako já. :) :mavam:

tresa  29.10.12 17:11
funguje to také

Také jsme měli problém s mravenci. V jednom obchodě pro zahrádkáře jsme objevili přípravek s názvem „mravenčí bufet“. Podle návodu aplikovali a bylo po problému. Tento přípravek „nosí“ mravenci i do hnízda, kde s ním krmí celou populaci, takže dojde k vyhynutí celého hnízda. Stoprocentní účinnost.

lucka7
1 příspěvek 01.04.13 19:03
hnusní mravenci

Taky mě každý rok z jara trápí mravenci máme je ve všech místnostech jednou mě i vzbudili měla jsem jich plnou postel málem jsem se zbláznila protože to už bylo moc ted chodím každý večer s baterkou před spaním a kontroluji zkouším různě spreje a stejně se vrací

Kunhuta3  11.04.13 06:59
mravenci

Zdravím. Válčím s mravenci už 3 roky. Nedávno mi známá poradila dát na víčko od zavařeniny droždí a zasypat cukrem. Zatím to funguje tak, že mravenci nelezou po celém bytě, ale pouze k mističce s droždím. Co to s nimi udělá časem uvidím.

Anonymní  11.04.13 09:51
mravenčí bufet

První mravence jsem zahlédla asi před měsícem, ale bylo jich pár a pak už nikde nic. Když jsme se vrátili z jarních prázdnin, byli v kuchyni, tak jsem cestičky postříkala Biolitem, ale jsou mazaný a našly si cestu pod podlahou. Někde psali, že se musí koupit mravenčí bufet a mravenci si nanosí jed přímo do mraveniště. Je i nějaký přírodní Neudorff Loxiran. Dnes ho zajdu koupit a uvidím :o)))). Snad zabere.

MiriMiriMiri
1 příspěvek 11.04.13 09:53
bufet

První mravence jsem zahlédla asi před měsícem, ale bylo jich pár a pak už nikde nic. Když jsme se vrátili z jarních prázdnin, byli v kuchyni, tak jsem cestičky postříkala Biolitem, ale jsou mazaný a našly si cestu pod podlahou. Někde psali, že se musí koupit mravenčí bufet a mravenci si nanosí jed přímo do mraveniště. Je i nějaký přírodní Neudorff Loxiran. Dnes ho zajdu koupit a uvidím :o)))). Snad zabere.

jiripiri  14.04.13 20:39
maličkatí mravenci

Ti maličcí mravenci budou nejspíš Faraoni a na ty běžná chemie(nástrahy) nezabírá, měl by fungovat ATAK GEL na mravence nicmene zatim se mi moc neosvedčil, mně chodej na návštěvu dve skupinky jedni faraoni a jedni mravenci domací(či jak se jim nadava),veškere nastrahy(biolit reid atd) zatim bez uspechu

Vandex  16.04.13 16:50
Mravenec

Jak se ten postřik jmenuje já jen že jich je asi 15 druhu. Jinak obyč sůl a ocet zamichat a postříkat cca po dvouch dnech a do 8 dnu ani památka po mravencích. Samozřejmě jde take o to zda mravenci nemají rovnou základnu v tom daném byte či domě. Pokud maji tak rovnou Deratizátor a tím to je vyřešené. Jinak řečeno pokud máte mravence v byte či domě a mají tam někde své hnízdo ve zdi tak jste v pr… pač Biolit a jine sračky na ně sou nic proti nim. To by ste museli najit hnizdo a cele vystříkat, ale to se blbě hledá. deratizátor ma na to věci a najde to udela malou dirku tam kde hnizdo je udělá postrik a pak postřik bytu a je to v pohodě. Sranda je že mravanec ma hnizdo i pod linem, plovoučkou, parketama či pod nebo ve skrini ani o tom nemusíte vedět sou to vychcánci prťavoučký :-) :pocitac:

mat.scudder  18.04.13 18:56

Mám taky zkušenost s mravenci z práce, pomohla až firma, která dělá profi desisekci. A deratizaci, t. j, opatření proti hlodavcům, nám udělali jako cenový bonus.

Ivetka447  07.07.13 14:49
Malý a chytří

Ahojky… Tak mám stejný problém… přečetla jsem už tolik diskuzí a mám pár vychytávek… K nám začali chodit oknem (nemáme plastová okna, žijem ve starém domě), dočetla jsem se o nich, že mají velmi citlivý čich a na ten se musí zaútočit… Tak jsem na okno rozsypala skořici… dlouho se žádný mravenec neobjevil, ale pak jsem zahlédla, jak si to putují po kabelu, co vedl krs okno ze satelitu. Pokaždé když jsem se kukla, tak to vypadalo, že odcházejí. Nechala jsem je tedy být a doufala, že fakt jdou pryč. Ale oni se jen tak tvářili, že odcházejí. Ve skutečnosti přicházeli a zabydlovali se tu. Tak jsem místa kudy lezli v zoufalství vystříkala savem na plíseň a díru kolem kabelu zalepila zubní pastou. Nechutná jim a tak ji neprokoušou. Ale ty mrchy začali lézt škvírou mezi okny. Tu jsem posypala kypřícím práškem a oknem nám už domu nelezou. Bojuji s nimi už asi měsíc a dnes jsem koupila biolit na mravence, protože mi začali lézt na cukr.. Takže pokud mohu poradit, tak díry opravdu vystříkat savem a zalepit zubní pastou. Pokud nechcete aby vám chodili na určitá místa, nasypte tam kypřící prášek a oni už se tam nevrátí. A pokud ano nabali na sebe ten prášek, odnesou do hnízda, tam to sbaští, nakypří se a uhynou. Taky jsem si všimla, že po tom co na některá místa nasypu kypřící prášek a oni jej snědí, dostanou žízeň a normálně mi do dřezu. četla jsem, že se hodně osvědčují domečky, nebo jinak pasti na mravence… ty jsou bezpečné jak do domácnosti s dětmi, tak se zvířátky. mám v plánu taky vyzkoušet…

Ivetka447  07.07.13 14:49
Malý a chytří

Ahojky… Tak mám stejný problém… přečetla jsem už tolik diskuzí a mám pár vychytávek… K nám začali chodit oknem (nemáme plastová okna, žijem ve starém domě), dočetla jsem se o nich, že mají velmi citlivý čich a na ten se musí zaútočit… Tak jsem na okno rozsypala skořici… dlouho se žádný mravenec neobjevil, ale pak jsem zahlédla, jak si to putují po kabelu, co vedl krs okno ze satelitu. Pokaždé když jsem se kukla, tak to vypadalo, že odcházejí. Nechala jsem je tedy být a doufala, že fakt jdou pryč. Ale oni se jen tak tvářili, že odcházejí. Ve skutečnosti přicházeli a zabydlovali se tu. Tak jsem místa kudy lezli v zoufalství vystříkala savem na plíseň a díru kolem kabelu zalepila zubní pastou. Nechutná jim a tak ji neprokoušou. Ale ty mrchy začali lézt škvírou mezi okny. Tu jsem posypala kypřícím práškem a oknem nám už domu nelezou. Bojuji s nimi už asi měsíc a dnes jsem koupila biolit na mravence, protože mi začali lézt na cukr.. Takže pokud mohu poradit, tak díry opravdu vystříkat savem a zalepit zubní pastou. Pokud nechcete aby vám chodili na určitá místa, nasypte tam kypřící prášek a oni už se tam nevrátí. A pokud ano nabali na sebe ten prášek, odnesou do hnízda, tam to sbaští, nakypří se a uhynou. Taky jsem si všimla, že po tom co na některá místa nasypu kypřící prášek a oni jej snědí, dostanou žízeň a normálně mi do dřezu. četla jsem, že se hodně osvědčují domečky, nebo jinak pasti na mravence… ty jsou bezpečné jak do domácnosti s dětmi, tak se zvířátky. mám v plánu taky vyzkoušet…

odpocivejte v pokoji  08.07.13 00:24
!! pomerančová šťáva !!

Zdravím! Poblíž místa na okně, kudy mravenci prolézali do bytu (skrz zpětnou zarážku proti zavírání okna), jsem do je jich cestičky postavil nízkou mističku o průměru cca 8 cm, kterou jsem trochu pod okraj naplnil pomerančovou šťávou…
Ráno jsem se nestačil divit, když jsem přes mravence skoro neviděl oranžovou barvu.
Chytilo se jich tam mraky. Mělo to sice tak veliký účinek pouze a tom jednom místě na okně, ale ucpal jsem díru a doufám, že až se mravenci pochytají, zas alespoň na čas zmizí.. Budiž jim země lehká

zaneta4  20.12.13 02:57
jak na mravence

Ahoj my máme mravence snad všude..mame je zřejmě pod celým domem, mame jednopatrovy dum, v půlce domu máme dřevěné podlahy a jinak betonové. Aniž bysme měly doma drobky stejně se objevují, jak na koberci tak na linu v kuchyni. vůbec nevím s kama lozí někdy je jich moc na jednom místě, někdy zase jen pár různě na koberci. v loni sem jich měla plnou kuchyň a teda ti naši mravenci jdou jak na sladké tak i na slané. v loni jsme měly mravence v kuchyni takové ty střední a okřídlene, letos i když je zima máme malinké. používáme spray biolit a funguje ale né na dlouho, jediné co se nám osvětčilo na delší dobu jsou domečky na mravence, je to něco jako mravenčí bufet, možná i stejné. máme obtíž v tom že máme malé děti, respektivě batolata a skolkače takže domečky musíme dávat na místa jako za gauč za linku v kuchyňi aby se k tomu nedostaly. takže pokud máte doma děti či zvířátka tak to dejte na místo kam se nedostanou. funguje to tak na vyhubení celeho mraveniště. s mravenci je dlouhý boj a snad bude i časem úspěšný…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další témata z kategorie