Jak na hypertenzi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bota
6 příspěvků 17.12.10 21:03
jak na hypertenzi

Dobrý den,
tak jsem předevčírem byla na kontrole se štítnou žlázou.doktor mě změřil tlak a řekl mi že mám vysoký a bez léků to dál nepůjde. dal mi tritace a tramtarará, další. No a já si vzala tu tabletku, pořádně vyděšená z toho co mi řekl o tlaku a druhý den jsem v práci zažila horor. pracuji s klientama ti se mi ztráceli, přestával jsem je slyšet, dělalo mi potíž neupadnout, mimo pořádný ostudy jsem se vyděsila ještě víc. co se to děje, tak zle mi nebylo snad nikdy. tak jsem sio ten prášek už nevzal. dneska jsem doktorovi volala a řekla mut, začal na mě zhurta jestli se chci léčit nebo ne atd…
no od tý doby jeto 4. den se pořád sleduju, mám pocit, že mi lítá srdce. teď jsem třeba přišla ze sauny a bolí mě na prsou a laám po dechu, přitonm ale do sauny chodím pravidelně 20 let a vždy ok, te%d se ale nějak cítm nemocně. no mám starost . tlak se dá přece léeči nějak alternativně zpočátku ne?
koelgyně v práci mě včera změřila, měla jsem ho trochu nižší než u doktora, ale pořád vysoky. říkám si jestli to nemůže být strachem. před tím měřením jsem totiž byla na sonu štítné žlázy a dotorka mi dala zprávu pro lékaře/měřiče/ . tam bylo porogresivní zhoršujícíc stav…to mě taky dost vyděsilo.ach jo. nemůžu se smířit s tím že jsem najednou kardiak. pohybuju se pomalu jak magor, aby se to nehoršilo. trochu 8-) to celé nahlížím, ale potřebuji pomoci . nevím jak z toho ven.

Reakce:

Gloern  18.12.10 07:06

Ty příznaky co zde popisujete je nejspíš nízký tlak, zkuste probrat s praktickým lékařem dávkování či změnu léků. Také by bylo dobré kdyby jste tu napsala jaké léky vám napsal.

Měl jsem též vysoký tlak 160/100, 110 tepů v klidu v 27 letech :P předepsali mě lokren 20 (betablokátor) tlak spadl na 95/60, 34 tepů po půlce tablety denně byl jsem podobně v šoku jako vy, ale za 2 dny se to srovnalo do normálu. 120/70, 75 tepů..

Bota
6 příspěvků 18.12.10 17:33

děkuji :wink: NO,doktor mi napsal Tritace. Ale já bych asi chtěla dřív zkusit přestat pít čtyři kávy denně, míň chlastat nebo vvůbec , zkust třeba nějaké byliny než se vrhnout hned do chemie, když tělíčko takhle reaguje.
to je způsob řešení západní mediciny. jenže ten alopatický doktor na to neslyší. :twisted:
A ono se to panu Gloernovi srovnalo po změně dávkování, nebo v důsledku času, či jinak :?:

rachel12345678  27.02.11 18:11
vysoký tlak

Ahoj lidi,
vysokým krevním tlakem, trpím už déle než rok a hodně mi pomáhá pití byliny Hloh.Je k dostání v lékárnách.Já na bylinky a bylinkaření nedám dopustit a jak jsem prošla účinky jiných bylin, na tlak působí ještě řada dalších, ale hlohový čaj je nejvýce účinný.Chce to 5-7 šálků denně, pravidelně popíjet.

rachel12345678  27.02.11 18:13

…ještě jsem zapomněla napsat, že hlohový čaj působí příznivě na srdce.

lev 1  12.12.12 21:50

Ano, i ja se lecim na vysoky tlak a arytmii. Leky jsou jedy, po uziti leku jsem lezel skoro cely den. Doktori mi neveria maji mne za hypochondra a nez by neco zkouseli tak se smeji. Ted zkousim tinktury z hloch a jmeli. Jsem zvefav…

Váš příspěvek