Jak na akné bez antikoncepce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ulinka
2 příspěvky 04.05.11 12:10
Jak na akne bez antikoncepce

Dobrý den, poradil by mi někdo, jak vyřešit problém s akné? Nemohu brát ze zdravotních důvodů antikoncepci (po 8 letech užívání už žádnou nesnesu) a kožní lékařka mi řekla, že v mém věku (32) jde o akné způsobené množstvím mužských pohl.hormonů a nepomůže nic, než antikoncepce. Jde spíše o menší pupínky, připomínající kopřivku, než velké hrboly - ty mám vyjímečně. Zkoušela jsem různé mastičky a vodičky, ale nic nepomáhá, včetně drahé dermokosmetiky z lékárny - La roche possay atd. Občas nemám téměř nic a z toho jsem celý měsíc osypaná a rozlézá se mi krupička až na krk. V mém věku se cítím víc než trapně a ráda bych se toho zbavila.
díky za každou radu.

Reakce:

Jaňulka 1
1 příspěvek 10.05.11 08:18

Ahoj, mám ten stejný problém. Je mi také 32 let, vysadila jsem antikoncepci po 15ti letech a vypadám hrozně-teda jak ty píšeš, chvíli líp a z toho hrůza. Kožní mě dala Skinoren krém. Jak jsem ho přinesla, tak jsem pročítala ohlasy a všechny kladné. I já se přidávám, pomohl hodně. Když si to mažu poctivě, tak je to fajn. Jen menzes to kazí..Je na předpis a stojí cca 180-200Kč.

ulinka
2 příspěvky 09.07.11 10:09

Jani, mockrát děkuji za tip, zkusím u kožní, snad mi to také pomůže..začínám zkoušet čistit organismus různými čaji atd. a trošku to pomáhá..teď mi to akorát kazí sluníčko, jsme z něj ještě víc osypaná..ale ten krém každopádně vyzkouším. Díky moc

Bábina
1450 příspěvků 11.07.11 19:05
Bylinky na akné

Pokud by jste prošly diskusí, viděli by jste,že už se na stránkách tento problém řeší.tak tedy znova.Je třeba nasadit ledvinový čaj.Přidat do stravy vitamím A a zinek.Na obklady zanícené pokožky udělat čaj z Vlaštovičníku většího,nebo macešky rolní.Nálev z jedné lžičky na 1|4 l horké vody.Přiklopit a nechat 6-1O min louhovat.Lze tento nálev používat i jako pleťovou vodu .Můžete též použít obklady z kaše kořenu lopuchu ,ale nejednodušší obklad je ve spojení s bilinnou vodou obklad z listu kapusty.List omyjeme pomačkáme,jako by jsme mačkaly papír a na 1|2 hodiny přiložíne na obličej.Pak omyjeme shora uvedeným bylinným výluhem.,také je nutné upravit jidělníček.Nic ostrého,čokolá­du,kakao.atd.Čis­tit ledviny je u akné důležitá,protože se tam shromažďují odpadní látky z těla.Je také nutné upravit pitný režim.

Mia123456  01.05.12 20:55

Zdravím, tak mě je sice jen 16 let, ale akné trpím už od 11 let a fakt hroznou formou. Mockrát jsem byla u ruzných dermatologů, v ruzných ordinacích. Nakonec mi jedna doktorka doporučila antikoncepci, ale to nemůžu, protože mi to nedovolí mamka, takže až od 18ti. Jinak jsem hodně na alternativní léčbu, takže odvary z bylinek. Bylinkové čaje asi 3× denně( hodně mi chutnají, takže bych je pila i normálně), pak obklady, třeba se sodou…v horké vodě. Solné koupele(třeba se solí z mrtvého moře). Jinak líh na pročištění, sem tam i jodisol(na největší pupínky a záněty) a desinfekci. Přesto jsem pořád na stejném místě, mastičky a krémíky z lékárny, nepomohly a přinesly spoustu vedlejších učinků( šupinatění, apod.). Přípravky z drogerie jsou na nic. Každý den jsem na vzduchu, nepoužívám make-up(ano, je to těžké, ale jde to vydržet, už jsem si zvykla) a jím hodně zeleniny a tak. :,( Bohužel si nemůžu pořizovat hodně drahé přípravky z lékárny, z rodinných důvodů -.- Takže mi zbývají nějaké další odvary, ale to si budu muset kupovat pytel ruzných bylinek :roll: Pokud mi někdo můžete něco doporučit, budu ráda. :)

jááááááá  28.05.12 17:59

ahojky :)) poradil by mi tu někdo jak se zbavit pupínků na zádech obličeji a trošku i na dekoltu? Je mi teprve 14let a nevím ci stím mám dělat ;( V létě nemůžu nosit ani tílka a skoro ani normální trička..Prosím poraďte mi..:)

Váš příspěvek