Pravidelné páteční opíjení se

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ttom  29.05.11 15:55
Jak jsem na to ?

Zdravím, dnes je den kdy jsem si řekl, že se podělím o své zkušenosti a více méně s prosíkem o pomoc bych chtěl vědět Váš názor na mous situaci.

Jsem kuřák a rád se napiji, již 3 roky mám práci a po tuto dobu chodím jednou týdně, většinou v pátek na pivo. Dříve když jsem pracoval doma jsem chodil poměrně často a to třeba i 3× 4× do týdne a zhulákával jsem se poměrně dost (okna). Nyní co jsem v práci tak jak jsem již psal jsem většinou v pátek v hospodě, kde pro mě není problém spořádat 8 desítek a do toho taky třeba 5 malých becherovek. Celá sobota je po té o ničem protože půl dne střízlivým a v neděli nastupuje pravidlená deprese, kterou jsem začal mít až poslední dobou pávě po pití. Je to taková jakoby sociální fobie. Nechce se mi vůbec mezi lidi, jsem spíše pasivní a mám poměrně špatnou náladu. Takto to praktikuji už ty 3 roky co jsem v práci. Nyní se pozastavuju nad tím, jestli už není něco špatně. Protože celých 5 pracovních dní nepiju ani doušek a v práci ani nemohu kouřit tak se vždy těším na pátek, že se uvolním, napiju se, zakouřím si více cigaret a pobavím se s přátely. Jenže opět nastartuje ten víkendový kolotoč a vždy sobota proležená na gauči, a v neděli opět již zmiňovaná depka. V pondělí jsem pak v práci ok, ale ten víkend prostě stoji za nic. A to doslova. Rozapdl se mi teď vztah, který jsem sám ukončil domluvenou pauzou a nevím jestli není na vině právě tento můj alkoholový zlozvyk a páteční dýchánky.

Takže když to shrnu, tak jsem fakticky kvartální alkoholik, protože jsem alespoň jednou týdne v hospodě a pěkně se zbořím. To mě dovedlo k tomu, že možná jsem na dobré cestě stát se alkoholikem ? Nebo jím už jsem. Možná, že už jím opravdu jsem a potřebuju buď pomoc odborníka nebo pevnou vůli ? Nevím a přemýšlím, že s tím budu muset něco brzy udělat. Plánuju jít do školy takže to bude docela záhul, už mě i přijali a v polovině září nastupuji. Nyní přemýšlím o tom, jakým způsobem prožít víkend tak abych nemusel každý pátek uhánět do hospody pro mou týdenní dávku jedu pro pár hodin bezstarostného života.

Pokud byste měli pro mě nějaké rady, moc rád bych si je přečetl a budu čekat jestli někdo nezažívá, nebo nezažíval něco podobného. Také jsem ochoten odpovědět na otázky, které byste mi případně kladli.

Hezký den

Reakce:

ttom  29.05.11 16:05

Ještě bych doplnil pár informací. Je mi 32 let. Žiju poměrně normální život, asi jako každý pracující člověk, ovšem teď menší krize kvůli rozhodu (možná trvalého).

Přes týden mi většinou alkohol nechybí, ale o víkendu jsem jak jsem psal opravdu neschopnej si říct, že nikam nepůjdu. Problém je, že nemám rád kamarádšofty, takže nemám víceméně nějaké stále nejlepší kámoše. Jen ty hospodské…, se kterými bych chodil o víkendu třeba sportovat. Možná je to celé mou životní situací, protože víceméně nejsem spokojený s tím kde bydlím, jak to tu vypadá, a co se v okolí děje, ale možná, že je to jenom další výmluva jak si ospravedlnit tento ponor do možná pekelných propastí. Fakt je, že přes týden se jakoby vrátím do normálních kolejí a v pátek jsem tak nabitý pozitivní energií, že mi to nedá se nejít někam bavit. Jelikož nejsem však úplnej blbec a přemýšlím o tom, tak jestli to nejsou ony růžové brýle, které alkohol nasazuje. A jelikož jsem začal trpět tou nedělní dopresí, dohnalo mě to k zamyšlení, že s mím tělem není něco v pořádku a nebo to s tím alkoholem už opravdu přeháním a tělo se takto brání ?

Fakt by mě zajímal názor někoho fundovaného v oboru a nebo zkušenostma.

:-?

kmotra
114 příspěvků 29.05.11 20:40
dobrý večer

jste mladý člověk, a myslím, že byste s tím měl něco udělat, chcete li. Nejít v 1 řadě v pátek do hospody, protože si na sobotu naplánujetete třeba výlet. Na něděli taky něco, třeba návštěvu plovárny, bazenu, apod. Hledat si prostě práci, která by vás odvedla od hospody.Nyní v létě to půjde snadno.

Váš příspěvek