Alkoholismus u žen

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rennata
1 příspěvek 12.02.11 11:43
Já alkoholička

Můj otec hodně pil. Já sama jsem se zařekla, že nikdy pít nebudu. Přesto jsem ve 20 letech začala pít. Vybourala jsem se opilá s autem. V 25 letech jsem skončila na léčbě. Pět týdnů po ní jsem se napila znova. Propila jsem se do takového stavu, že ve 30 letech se se mnou rozvedl manžel a šestiletý Matýsek byl svěřen do péče mé matky. Pokusila jsem se o sbevraždu. Zachránili mě. Odvezli rovnou do léčebny závislostí v Bohnicích. Tam jsem potkala tepapeutku Moniku. Měla jsem štěstí. Hodně moc mi pomohla. Už nepiju 4 roky. A Matýska mám zpátky v péči, jsem rozvedená.

Takže léčit se ze závislosti má smysl, jen je potřeba chtít a narazit na správného člověka. Renča

Reakce:

Ivana131  22.02.11 03:23
závialá na alkoholu

Je mi 43 let a jsem závislá na alkoholu a taky na lécích na spaní. Začala jsem je brát po vysazení pití a tase jsem v tom lítala. Ted jsem je brala 10 dní a dávky jsem musela zvýšit z jedné tablety Hypnogenu na 3=5 a to i přes den, abych zabila čas. Ted už druhou noc nespím, co vypiji, tak zkončí v záchodě,tak to pěkně se mnou cloumá.Nedala by jste mi kontakt na tu terapeutku?Děkuji.

vivita
5 příspěvků 23.02.11 17:48
pití a nepití

Z toho kraťoulink=ého textu si dovoluji usuzovat, že jste Renátko šťastná… Prošla jste si léčebnou,ovšem z těchto stručných anam. dat nemohu posoudit, zda jste léčbu absolvovala takřík. celou, nebo jste odešla dříve, např. s domněním, že začínáte Nový život, což, předem neznevažuji, jen stat. se to povede málo komu. Z hlediska mé seminární práce-docentury se Vás dovolím pozeptat na drobnou otázečku, nemusíte odpovídat, jak jinak… Jen,táži se: úplně jste z života vyloučila tu malou molekulu, jež Vám před tím…působila takové nesnáze, nebo ji jen teď dokážete „ovládat“ ,netvrdím, že jsem abstinent, to tedy ne…Mám rád život, se vším pěkným a veselým, co nám přínáší..Zůstává-li ethanol sluhou, je vše v nejlepším pořádku.. Přeji Vám, Vašemu potomstvu a Vašemu partnerovi to nejlepší. Kdykoli se na mnbe můžete obrátit s jakoukoliv otázkou. Bude-li v mých silch odpovědět, rád tak učiním, když ne, mám se s kým poradit. Pavel

vivita
5 příspěvků 23.02.11 18:09
pro ivana131

Drahá Ivo, nejste rozhodně ojedinělým případem, kdy se Klín-vybíjí Klínem.Terapeut či psycholog v tuto chvíli příliš nezmůže. Vím o Vás jen to Vaše pití, 5 hypnogenů denně- což je solidnéí nálož a emeze-zvracení- nic neobvyklého. Doporučoval bych Vám, jste m,ladá žena a internet jistě není jediným Vaším osobním zÁVAZKEM a to dříve než se prohloubí deprese neb nevěřím že je jž neMATE KOUPIT LÍSTEK NA DOPRAVU A OKAMŽITĚ NAVŠTÍVIT ŽURNÁLNÍHO L=ÉKAŘE NEJBLIŽŠÍ PSYCH. KLINIKY ČI LÉČEBNY DĚVČE, MÁTE ŠANCI BÝTI ZA 1 TÝDEN AŽ 14 DNÍ PŘELÉČENA, ALE NESLIBUJI, ŽE PRVÉ 2 DNY BUDOU PŘÍJEMNÉ. jDĚTE DO TOHO A DOPRÁCE SE VRÁTÍTE ČILÁ, ZDRAVÁ A SILNÁ, ANI NEBUDETE VĚDĚT, CO - ŽE SE VLASTNĚ STALO.jSTE NA začátku závislosti, zatím jde o banalitu, nenechte to broučku zajít dál, máte tu svůj úkol…Ale sama-si nepomůžete, věřte mi, věnuji se tomu již dlouho, a věste, zkušenosti odtama, nejen, že Vám zásafně změní život a pohled na něj,ale ppochopíte smysl věcí jež Vs dříve an nenapadly,a taková změna,je dar,jste - li účetní,PŘESTANETE JÍ BÝT LÍBAM A HODNĚ ŠTĚSTÍ OZVĚTE SE,PAVEL

evates
2 příspěvky 05.07.11 12:19
3 měsíce

Čtu tady různé příběhy a úspěšné léčby nebo opakující pití. Já už jsem psala příspěvek do odbourání alkoholu. Tady bych chtěla napsat o léčbě na 3 měsíce!!!!!Já když nastoupila, tak jsem slyšela pacientky, já budu jen půlku nebo já půjdu dřív, že už všechno ví atd. Tak jsem se radovala, že můžu odejít, neuměla jsem si představit být tam 3 měsíce, no a najednou to byl měsíc pryč, měsíc a půl za mnou, dva atd. Uplynuly tři měsíce a já se loučila a brečela jsem jako děcko. Byli jsme tak perfektní sestava, vynikající sestřičky, dobrého psychiatra a vynikajícího psychologa. Podle mě, odejít dřív než 3 měsíce, tak je to hrubé nedokončení léčby. Po třech měsících jsem to u sebe pozorovala takhle: První měsíc jsem tupě seděla na sezení a řekla bych, že jsem vůbec nechtěla o čemkoli mluvit, jen jsem poslouchala, během 2.měsíce jsem se začala aktivně účastnit rozhovorů a začala jsem chápat všechno, co jsem slyšela a ve 3.měsíci jsem vlastně to všechno vstřebávala a dokazovala sama sobě, že jsem to ne jen poslechla, ale opravdu pochopila. Taky musím říct, že Antabus nemůžu brát, protože jsem první den na léčení měla silný epileptický záchvat a když jsem potom šla z léčení domů a sestra mně řekla, ať nepiju, že ten první den to bylo strašné, to mně tak vystrašilo, že to mám hluboko v sobě zakořeněný, ne že by se to zase mohlo stát, ale že by se to opravdu stalo a taky bych se nemusela už probrat. Jezdím strašně ráda na setkání a taky tam s chutí při vykládání říkám, že je tolik lidí, co jsou nemocní a nemůžou za to, zatímco my si za to můžem samy a měli bychom se za to stydět a ne svádět na to, že je to nemoc. Ano, je to nemoc, ale my můžem ze sebe udělat abstinujícího alkoholika, a to jde!!! Já budu končit, za 5 let, co se stalo s některými spolupacienty, s kterými jsme byli v kontaktu by byl dlouhý a smutný článek. Držím palce všem, co půjdou do léčebny a dopadnou na 1* :-)

Taromira
3 příspěvky 25.04.12 19:03
Prosba

Dobrý den, chtěla bych zjistit jak jsou přesné testy na jaterní enzymy GMT.

michal35
2 příspěvky 26.08.13 01:09
přítelkyně

Dobrý den
Mám problém s tím, že myslím že moje partnrka má počínající závislost na alkoholu.
Já osobně mám se závislostí konkrétně na opiáztech zkušenost.7
vV současné době již šest let uspěšně abstinuji a dávm si velký pozor.
byl jsem dvakrát v léčbě a tudíž jsem absolvoval řadu přednášek.
Konkrétně si dodnes pamatuji, že jakmile blízcí závislého začínají mít pocit že něco není v pořádku, míjí začít konat…
moje partnerka myslím problém s alkoholem má.
pro příklad
jsem doma jen o víkendu a kdykoliv máme možnost, sama si o alkohol řekne.
Jestliže máme volný večer, je její jednou z prvních záležitostí starost o to co budeme pít.
pokud se stane, třeba jako včera, že je naše pití spíše sporadické, má narážky a výtky k mému sxuálnímu výkonu.
pokud pijeme, málokdy se stane, že se nepohádáme. často si dá třeba jen sklenku i přes den.
musím poznamenat, že domácnost a postarání o dceru je vynikající.
Nicméně dcera je z parterčina předchoího vztahu a jsme spolu tři roky.
spolu žijeme rok a mallé je ted osm
nedávno měla potíže s tím, že 14 dní koktala způsobem, že byla v křeči a nevydala hlásku.
Přisuzuji to ale probémům s jejím bývalý partnerem.
Nejsem si jistý, zda mám se svými pociti o podezření se závislostí začínat.
ví, že bude ohen na střeše ao svoji partnerku nechci přijít.
děkuji za odpověd a případné rady.
 Michal

michal35
2 příspěvky 26.08.13 01:15

Dobrý den
Mám problém s tím, že myslím že moje partnrka má počínající závislost na alkoholu.
Já osobně mám se závislostí konkrétně na opiáztech zkušenost.7
vV současné době již šest let uspěšně abstinuji a dávm si velký pozor.
byl jsem dvakrát v léčbě a tudíž jsem absolvoval řadu přednášek.
Konkrétně si dodnes pamatuji, že jakmile blízcí závislého začínají mít pocit že něco není v pořádku, míjí začít konat…
moje partnerka myslím problém s alkoholem má.
pro příklad
jsem doma jen o víkendu a kdykoliv máme možnost, sama si o alkohol řekne.
Jestliže máme volný večer, je její jednou z prvních záležitostí starost o to co budeme pít.
pokud se stane, třeba jako včera, že je naše pití spíše sporadické, má narážky a výtky k mému sxuálnímu výkonu.
pokud pijeme, málokdy se stane, že se nepohádáme. často si dá třeba jen sklenku i přes den.
musím poznamenat, že domácnost a postarání o dceru je vynikající.
Nicméně dcera je z parterčina předchoího vztahu a jsme spolu tři roky.
spolu žijeme rok a mallé je ted osm
nedávno měla potíže s tím, že 14 dní koktala způsobem, že byla v křeči a nevydala hlásku.
Přisuzuji to ale probémům s jejím bývalý partnerem.
Nejsem si jistý, zda mám se svými pociti o podezření se závislostí začínat.
ví, že bude ohen na střeše ao svoji partnerku nechci přijít.
děkuji za odpověd a případné rady.
 Michal

Váš příspěvek