Co na nízký tlak?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jarunka  18.01.10 12:14
Hypotenze, jak si pomoci sám?

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, kdo má zkušenosti s touto problematikou, jak nejlépe se stravovat, či čemu se naopak vyhýbat.
;-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Michaela  22.01.10 20:19

Můj lékař mi doporučil dát si kafe. Mně bylo 16 let a kafe mi velmi zachutnalo a skončila jsem u 17ti hrnků denně a málem v nemocnici s velmi vysokým tlakem. Takže jsem přešla na normální režim s tím, že jsem jenom začala víc pít - hlavně neperlivou vodu a bylinkové čaje. Léky jsem odmítla, protože prý poškozují játra (myslím konkrétně ty na hypotenzi). Tlak se mi upravil víceméně věkem - teď je mi 33 a mám 120/80. Jinak asi nejhorší to bylo při a po menstruaci, tak jsem si občas dala víno a vlažnou sprchu- lepší je studená, ale to by bylo asi po mně. Takže asi klasika - zdravý životní styl, pitný režim, sport.

Bábina  13.03.10 09:56
zký krevní tlak

Podle hesla udělej si sám,protože léky snad opravdu nejsou,si uvařte silnou hovězí SLANOU polévku(případně stačí i masox,dejte do hrnečku a pomalu teplé usrkávejte.Zbytek polévky můžete naporcovat do mražáku a v případě potřeby ohřát na poživatelnou teplotu.Rada je to mnohokrát ověřená a nebolí po ní žalukek,jako po litrech kávy.

Hana  16.03.10 14:24

Jenom reaguji na vami uvadenou skutecnost, ze leky na hypotenzi maji negativni dopad na jatra (ano, leky obecne pusobi negativne na jatra), ale ja osobne neznam zadny lek na nizky tlak (=hypotenze). Nic na nej neexistuje.

Bábina  16.03.10 14:35
Nízky krevní tlak

Máte úplnou pravdu ,léky na nízký tlak opravdu nejsou.Ověřila jsem si to u lékařů.Neberou to ani jako nemoc, ale spíše stresový stav.Takže,klid,troc­hu víc solit a pro dny motolice mít připravenou polévku,ato hodně osolenou.Je to léty ověřený lék.A to vínečko,když ho nebude moc si raději dejte jem tak pro potěšení, nežli jako lék.Při nízkém tlaku chce svoje i duše, ne jen tělo. :-D

Magierin
1 příspěvek 12.05.10 10:55
Telo a duse

Moc hezky radis,ony vsechny nemoce jsou psychosomatikeho puvodu a to telo s dusi je prosto vzdy spjato jako nerozlucna dvojcata:-)

Bábina
1450 příspěvků 12.05.10 11:08
Nízký tlak

Jsem ráda,že se ozval reiki učitel.Ale jsem opravdu přesvědčená,že u každého problému v těle ,by se nejprve měl najít a odstranit problém v duši,Tělo se už samo rádo přidá.A co dělat,když problém nelze, odstranit? Za žádnou cenu se nestat obětí.Já vím je to těžké,a chce to vůli a někdy i trénik.Ale věřte,že lidé kteří se mají rádi zádrhele života a zdraví snášejí mnohem lépe.Ale mít se rád,je pro někoho opravdový problém.A na úpravu tlaku opravdu pomáhá,brát život tak jak jde a dělat si malé radostí.Zkuste být člověkem,který,když vidí zpola plnou sklenici ,neřekne,už jen půlka.Zkuste říkat,dobrý ,ještě je tam půlka.A uvidíte že i vašemu tlaku ro udělá dobře.A poslední záchrana:slaná loévka lo lžičkách.Přeji všem zdraví, dobrou náladu a hezký den. 8-)

Marusína  16.05.10 18:42

Zdravím, na problémy s krevním tlakem jsem vyzkoušela kokošku pastuší tobolku. Poradila jsem i pár známým a funguje to. Bylinka stimuluje tlak střídavý, nízký vytáhne a vysoký sníží. V případě nízkého tlaku je dobré dát hned ráno na lačno trošku slivovice. Nejenže rozproudí krev, ale také pročistí zažívání. Jek se říká, kudy teče, tudy léčí. Kafe nic neřeší, jen nakopne srdíčko. Hodně zdravíčka :-)

Bábina
1450 příspěvků 16.05.10 20:01
Nízký tlak

Kokoška je bezvadný nápad,třeba i pro ty kteří trpí různými problémy s krvácivostí,třeba z nosu.Ale je dobrý pro ty ,kteří svůj problém znají a kokošku mohou v bilinkářství koupit.Tu slanou polévku má každý možnost udělat raz dva a kokošku potom schánět.Ne každý ji může natrhut, nebo koupit bez dlouhého cestováví.A nesmíme zapomínat na ty,kterým už to moc neběhá.Ale s tou skleničkou alkoholu bych radila opatrně.Ne každý má potíže jen s tlakem a mohl by si přivodit pěknou nepříjemnost v jiném orgánu.Ale výše krevního tlaku je opravdu záležitost spíše mysli,nežli těla.Kdo je v pohodě sám se sebou a se svým životem,bude v pohodě i se svým krevním tlakem.Jinak přeji hodně zdraví a pohody. 8-)

lekarnice  22.07.10 14:15

Musím nesouhlasit - pracuju v lékárně, na nízký tlak se předepisuje Gutron.

Bábina
1450 příspěvků 22.07.10 16:08
Děkuji za upozornění

Já mám informaci ,že na nízký tlak nic není od praktického lékaře.Děkuji,že ,mně upozorňujete.Jen prosí ještě,je na předpis,nebo volně v prodeji.To bude lidi zajímat. Ještě jednou díky

Vikynka
6 příspěvků 23.07.10 11:03
Nízký tlak

Zvýšit podíl soli v potravě, ale určitě ne začít jíst po kilech brambůrky.. dokonce jsem slyšela, že i vyšší konzumace vitaminu C (kiwi, rajčata, paprikové lusky, petržel), lékořice (např. pendreky), černý čaj (nechte jen 2 minuty louhovat).

Bábina
1450 příspěvků 23.07.10 11:12
Nízký tlak

Dorý příspěvek,ale s tou solí opatrně,ale Vikyna má pravdu,jen ten prndrek bych vyměnila za kékořicový čaj,ten neškodí zubům,jako v pendreku či v lékořicových bombonech.Ale jako rachlá pomoc na cestě,když se vám zatočí hlava venku ,bych ty lékořicové bombony i brala.

Angela_27  06.11.11 19:41

Léky na nízký tlak jsou,nevim te´d přesný název,ale google ho najde hned..I lékařka mi potvrdila,že opravdu léky jsou,ale prý mají tolik nežádoucíh účinků,že je velmi neradi předepisují,ovšem já mám tak velké problémy s nízkým tlakem,že je pravděpodobně budu užívat..

Bábina
1450 příspěvků 06.11.11 20:11
Nízký tlak

Pokud chcete nejprve zkusit bezpečnější bylinkovou léčbu,měla bych radu.Jednak ,přidejte trochu soli.Pokud Vám bude hodně zle, stačí třeba z masxu si udělat hrnek teplé slané polévky(hovězí vývar je lepší a může se uchovat v lednici).To je první pomoc.Rovněž je dobré vstávat s hlavou mezi koleny.A teď bylinky 85g rozmarýnu se maceruje v 1l bílého suchého vína po dobu 8 dní.pak se slije a skladuje se v chladu.Užívá se polévková lžíce ráno na lačno.Pokud řídíte tak asi další verze bude lepší 100g instatní kávy a 20g mateří kašičky(koupíte na farmářských trzích nebo u včelaře) a vše vmícháte do 1 kg medu,nejlépe v mixeru aby se vše dobře spojilo.Med musí být tekutý.To dosáhnete ponoření sklenice s medem do horké vody na několik minut.Berou se 2-4 čajové lžičky během dne.Pokud by Vám nevyhovoval ani jeden recept.Ještě by něco bylo.Ale to jedině příště.

Angela_27  08.11.11 20:04

Vaše rady vypadají opravdu dobře,já teda určitě vyzkouším :)

Bábina
1450 příspěvků 08.11.11 20:23
Nízký tlak

Nejen vypadají ale opravdu fungují.Dávám jen rady lety ověřené.Pak dejte vědět jak se cítíte.

Angela_27  09.11.11 19:40

Určitě dám :) Teď se snažim sehnat rozmarýn na to víno,ale v lékárnách jsem nepochodila,tak zítra navštívím obchod s bylinkama a snad tam uspěju..

Bábina
1450 příspěvků 09.11.11 19:59
Nízký tlk

Ten mají pouze zahrádkáři a nebo krámky s bilinkama.Já si ho pěstuju na balkoně v květináči.Je to i výborné koření,třeba na rybu nebo drůbež.Ale i do zeleniny.

Panelák  10.06.12 16:05
Ale ano:

Existuje:Gutron!

Panelák  10.06.12 16:09
lék existuje
@Bábina píše:
Máte úplnou pravdu ,léky na nízký tlak opravdu nejsou.Ověřila jsem si to u lékařů.Neberou to ani jako nemoc, ale spíše stresový stav.Takže,klid,troc­hu víc solit a pro dny motolice mít připravenou polévku,ato hodně osolenou.Je to léty ověřený lék.A to vínečko,když ho nebude moc si raději dejte jem tak pro potěšení, nežli jako lék.Při nízkém tlaku chce svoje i duše, ne jen tělo. :-D

Bábina
1450 příspěvků 10.06.12 17:26

Tak možná moje lékařka ho nezná.Ale já jsem stále pro bylinky raději, nežli pro prášky a našla jsem pár starých dobrých receptů.Pokud někdo bude mít zájem mohu je napsat.A možná,že i moje paní
doktorka lék zná,ale možná(vidíte stále to možná?)má určité kontraindikace,tak se bez vyšetření nebo anamnézy nedá brát.Tedy možná.Ale bylinky málo kdy mají kontrindikaci a když ,tak je uvedena.Ale děkuji za příspěvek.Člověk se stále učí.

Harison  11.06.12 08:39

Vyborne recepty na nizky tlak. Ja som tiez za alternativne metody liecby. Asi najdokonalejsie je otuzovanie syudenou vodou.Ja ho praktizujem ako 3×3. To znamena par minut teplou, potom studena asi minuta a dookola az to ukoncim treti krat studenou a hor sa do roboty okolo domu. funguje to sto percent. vrelo odporucam.

Harison  11.06.12 08:41

Velmi dobre je si precistit nadoblicky lekoricou a vitaminom B1 a B5 (B- komplex forte).

Panelák  11.06.12 09:02
Příroda je jemněší než agresivní léková chemie:

Ale také méně zabírá v případech,kdy je potřeba se rychle dostat z problémů s točení hlavy od níz.tlaku.Lék Gutron je na předpis.

Panelák  11.06.12 09:05
Rozmarýn.

Ten se koupí opravdu třeba v prodejnách s alter.medicínou a bylinářských prodejnách,jako u Fy.Grešík v Děčíně.

Harison  11.06.12 09:27

Priroda je mocna carodejka. Uz Hypokrates tvrdil, ze clovek nosi doktora v sebe, len mu treba pomoct. Ja som mal tiez pred 6-timi rokmi obrovske problemy s tocenim hlavy, zavrate, caste nachladenia 6× rocne antibiotika, prostata, unava, artroza atd. Potom som sa spamatal. Zacal som s ocistou tela a duse. Teraz mam na denom poriadku ocisty hrubeho creva, pecene, obliciek atd., sankpraksalana, hladovky cca 50 dni rocne, vitarianska strava, amaroli, meditacie, modlitby a zmena myslenia.A co sa stalo? Uz siesty rok som nebol u doktora a som uplne bez liekov. Vitalny a plny energie. Kto chce nech si vygoogli Genadij Malachov a kniha Totalni detoxikace ho posunie ku pevnemu zdraviu. Malachov ma asi 20 kniziek a vsetky su super.

Marie13  17.09.12 08:41
Kokoška a nízký tlak

Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat na nástup účinku u Kokošky? Zakoupila jsem tinkturu na nízký tlak, kapu 3× denně 9 kapek na lačno, ale paní v krámě mi spíše řekla, že je na krvácivost, tak abych jí nebrala zbytečně.
 Děkuji

Bábina
1450 příspěvků 17.09.12 11:38

Kokoška je na úpravu krevního toku.Tak talk zvýšuje. Ale daleko lépe působí hovězí nebo slepičí vývar. Může v nouzi být i z kostky. Také macerát rozmarýmu v bílém víně(na požádání dám recept),kašička z innst, kávy a mateří kašišky a medu a jiné byliny. Kokoška, ale jako čaj, upravuje všeobecně průtok krve tělem a tím upravuje KT.Ale čaj se používá na dlouhodobější léčbu. Pokud máte jen přechodně tlak dole tak je lepší něco z první pomoci, napsané nahoře. Kapky kokošky v lihu, by mohly TK zvýšit moc. A je pravda, že se kapky používají např. na úpravu menstruačních problému nebo při PMS ale vždy jako čaj. Kapky v lihu asi bych dala pro vyvolání menstruace při nastydnutí, nebo tak kde je potřeba opravdu rychlejšího toku krve. Pokud se podíváte do prvních příspěvků, tak tam už popisuji víno na NTK a vysvětluji účinek kokošky.

Marie13  17.09.12 11:45

Dobrý den, tlak nízký mám dlouhodobě a chvílemi je to utrpení, motání, omdlévání atd. Byla bych ráda, za každou radu. Kávu nemohu kvůli žaludku.
 Děkuji

Bábina
1450 příspěvků 17.09.12 11:48

Pro Panelák:Rozmarýn si můžete pěstovat i doma za oknem a je dobré ho pěstovat v ložnici, pro ty, kdo mají špatné spaní. A věřte, opravdu pomáhá. A Fy Grešík není jen v Děčíně, ale má pobočky po celé republice a i Evropě. Stačí si to dát do vyhledávače. A za jeho byliny dám ruku do ohně. Sama tam nakupuji a doporučuji. Byliny má dobře ošetřené a čisté. Mám je proměřené. A k rozmarýnu, můžete ho použít i jako koření při vaření, jako ostatně každou bylinu. Já ho dávám při přípravě ryb.

Bábina
1450 příspěvků 17.09.12 12:04

Pro Marie 13:Je potřeba upravit stravu. Přidat trochu jodované soli a tady jsem Vám překopírovala článek který už na této stránce je.Ale bohužel stránku si nikdo celou neprojde a já píšu stále dokola.Tak tady to jePokud chcete nejprve zkusit bezpečnější bylinkovou léčbu, měla bych radu. Jednak, přidejte trochu soli. Pokud Vám bude hodně zle, stačí třeba z masxu si udělat hrnek teplé slané polévky(hovězí vývar je lepší a může se uchovat v lednici).To je první pomoc. Rovněž je dobré vstávat s hlavou mezi koleny. A teď bylinky 85g rozmarýnu se maceruje v 1l bílého suchého vína po dobu 8 dní. pak se slije a skladuje se v chladu. Užívá se polévková lžíce ráno na lačno. Pokud řídíte tak asi další verze bude lepší 100g instatní kávy a 20g mateří kašičky(koupíte na farmářských trzích nebo u včelaře) a vše vmícháte do 1 kg medu, nejlépe v mixeru aby se vše dobře spojilo.Med musí být tekutý. To dosáhnete ponoření sklenice s medem do horké vody na několik minut. Berou se 2–4 čajové lžičky během dne. Pokud by Vám nevyhovoval ani jeden recept. Ještě by něco bylo.Ale to jedině příště. Tady jsou popsány všechny recepty a další byliny opravdu ještě jsou, ale působí kontroproduktivně zase jinde, tak je nerada dávám. Bylo by dobré nechat udělat celkové vyšetření a spíše hledat, proč takový problém máte a kde se bere. Nízky nebo vysoký tlak ukazuje, že někde něco nefunguje tak jak má. A tu rozmarýnu si určitě do květináče doma vysaďte. Je to bylinka která Vás uklidní už svojí vůní. A tu kokošku nechte na jiné věci, pokud nebude zjištěno, že máte problém tokem krve. Změřte tep. Pokud je pomalý tak možná. Pokud potřebujete víc mých rad a nebo vedení v léčbě, můžete si udělat registraci a dostanete k nick obálku jako mám já. Kliknutím na mojí obálku se dostanete do mé soukromé sféry a tam si můžeme psát. Někdy dotazovatelům vadí, že si s někým píšu dlouho, tak proto. Jinak moje rady nejsou žádná tajnost. Bábina osobně PS ta registrace a vstup do mé soukromé stránky platí pro každého. A máte pak možnost, prohlédnout si můj osobní profil.Aby jste věděli, že nejsem je zvědavá baba.

Marie13
2 příspěvky 17.09.12 12:12

Dobrý den bábino, jste moc hodná, vše jsem si četla, ale víno nemohu na žaludek a kávu také, tak nevím, jestli je to vhodné, nebo ne, kokošku mi doporučili, tak jsem zakoupila. Když je mi nejhůře, dám si špetku soli, ale občas mám stavy, že omdlévám v sedě a chce se mi na velkou, malou a zvracet a nevím, co s tím…Děkuji za rady. Zaregistrovala jsem se, ale zatím mi nejde poslat soukromá zpráva.

Panelák  19.11.12 16:58
Lék na nízký KT je!

Lék se jmenuje Gutron, tablety 2,5mg na předpis a pomáhá i snižuje rychlost tepové frekvence!

Panelák  20.02.13 15:26
Lék existuje

Na nízký tlak lékaři dávají Gutron, prášky nebo kapky.

OndraF  27.03.13 21:26

Na nízký tlak je zaručeně marihuana, ta vám 100% zvedne krevní tlak :!
mam to osobně vyzkoušený :P

slaveknovi
2 příspěvky 27.03.13 22:01

Kafe nebo léky. :-)

OndraF  28.03.13 09:06

Pořád jen léky… cpát do sebe nějaké chemie :cert: bylinky, bylinky ty jsou mocné

Panelák  28.03.13 16:22
Nejen nízký tlak

Ale po mariánce jste zkrátka mimo provoz i v dopravě, pěkně děkuji, fetovat nemíním. A to když policejní kontrola zjistí, tak se Vám tlak zvedne potom, až Vám seberou na 2 roky papíry! :roll:

OndraF  28.03.13 23:25

Nemluvim o tom zhulovat se nakaši :dance: ale jeden čoudík je lepší jak chemie lékařská :kytka:

Panelák  29.03.13 10:57

Kouřit jsem přestal díky bohu před 30 lety, nevím jestli bych se neposbláznil. Ale asi je nejlepší pohyb, když se může. Zdravím.

OndraF  17.04.13 11:00
marianka

Každý má na to svůj názor to je v pořádku :palec:.. každopádně na nízký tlak je prostě mařena účinná, mam to vyzkoušený na své ženě, která dost trpí na nízký tlak.. motání hlavy, omdlívání a vůbec tyhle fuj příznaky.. ani se nemusí tráva hulit když z toho kuchtíte pokrmy, samozřejmě nic silnýho. A jak je žena spokojená :pankac: že už se nemusí každou chvilku něčeho chytat…jen mě :hug: chichi

Panelák  17.04.13 13:42
No jo,ale mařena není...

Taky zdarma a neví člověk kolik kdo vydrží a za volantem no nazdar. Poliši už mají na to přístroje jako na alkohol, čauvejs.

OndraF  17.04.13 21:58

Jo, to je hlavní problém :zed: kde to pořád brát :dance: přístroje zřídka kdy použijou jelikož test je drahý.. ale náhoda je blbec :|

OndraF  23.05.14 16:27

No.. tak u mě to funguje obráceně :cert: :mavam:

OndraF  23.05.14 16:29

Říkám pořád že tráva je všelék :dance: :mavam:

Iniesta  02.09.14 19:11
Nízký tlak!?

Zdravým je mi 17 let a už dva roky mám problémy s nízkým tlakem. Je normální, že je mi na zvracení někdy se nadavuji. Je to pro mě velice nepříjemné, protože každé ráno jezdím v MHD a bojím se kdy to tam hodím nebo kdy omdlím. Tlak mám 85/58 taková chodící mrtvola. Nemůžu se soustředit motám se jak kača v čepici. Doktorka mi předepsala léky Gutron tak je užívám už nějakou dobu a myslím si, že je to stále stejné. Chtěla mě poslat ke psychoušovi, že jsem nějaký dement nebo co? Hlavně mě trápí ten pocit na zvracení. Prej krev mám dobrou. Děkuji za odpověď.

Vlasta Hamráková  10.01.15 10:17
kolísavý tlak a vysoký tep.

Dobrý den nevím jestli mé problémy souvisí s kolísavým tlakem, ale budí mě dechové potíže k ránu. Naměřím vždy nižší tlak okolo 90-100/60-70 a tep vždy kolem 85-100 za minutu. tepání slyším i v uších nejhorší je to večer v klidu na lůžku to v uších tepe jako o život a slyším to i při námaze. Co s tím. Uši mám prý v pořádku. Poraďte co s tím…Děkuji.

jiri4884  31.03.15 18:51
Sportovec a nízký tlak

Potřeboval bych fundovanou odepověď na problém jakým preparátem zvýšit krevní tlak a tudíž i výkon u sportovce s nízkým tlakem… děkuji :mavam:

verafojtu
10 příspěvků 01.04.15 14:15

Na nízký tlak kávů nebo něco s kofeinem. :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek