HLA B27 revmatoidní artritis

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pappy
1 příspěvek 27.09.12 15:00
HLA B27

Dobrý den,

je mi 29let, před rokem a půl mi byla zjištěna HLA B27-revmatoidní artritida, užívám každé ráno Metipred, plaquenil, každé tři měsíce chodím na odběry, pro kontrolu k vůli játrám prozatím je vše v pořádku, ale co za rok za dva. Před dvěma měsíci se můj stav zhoršil mám zase opuchlé klouby na rukou, bolesti zad jsou tak silné, že si musím užít ibalgin 400,,miluji pohyb, tanec jenže poslední měsíce nemám nějak náladu, jsem pořád unavená. Mám 4letou dcerku než začala chodit do školky hodně mě zaměstnávala, je hyperaktivní, takže jsem se nezastavila, když jsem měla bolesti než mi zjistili nemoc-bylo to strašné, nemohla jsem si obout boty, nohy jsem měla oteklé a na dotyk citlivé a bolestivé, ruce mne bolely tak, že jsem nemohla uřezat chleba, nemohla jsme dcerku udržet na rukou, schody byly pro mne horor.,záda ani nemluvím, no prostě po práškách to ustoupilo, ale teď jako by se to vracelo-nevím možná je to počasím jak se mění, nejsem doktor. S manželem jsme chtěli ještě jedno dítě, doktorka mi řekla, že můžu, ale stav se může po porodu zhoršit nebo zůstat stejný a z toho mám velký strach---kdyby to mělo být horší tak to bych asi už nezvládla psychycky-jenže všichni v rodině na mne tlačí, že už by měla mít dcera sourozence na co čekáme-oni prostě nechápou, že jsem nemocná.,už nevím jak jim to mám vysvětlit myslí si, že jsem hypochondr. ASi---mám strach nedávám to najevo snažím se být veselá,,ale někdy to nejde---bojím se co bude dál.

Můžete mi poradit něco abych nemusela brát prášky které mi ničí játra? Něco po čem se budu cítit lépe a budu vědět, že mi to neškodí?

Děkuji

Reakce:

andy7
4 příspěvky 18.11.12 11:22

Ahoj pappy, moje dcera je taky hla b27 positiv. Má nejhorší formu artritidy. Trpí jí již od tří let. Vystřídali jsme spoustu léků, ale bohužel tě neuklidním. Toto onemocnění nelze řešit jinak. Mohou ti pomoci potravinové doplňky, jako omega 3 mastné kyseliny, vitamíny D a Calcium. Bohužel je toto autoimunitní onemocnění, proto bys neměla užívat žádné multivitaminy atd. Já Sárce kupovala alespoň probiotika, ta nejsilnější a nejkvalitnější, co byla na trhu, abych jí alespoň udržela zdravá střeva. Můžeš zkusit homeopatii, ale s tou já zkušenosti nemám. Nechtěla jsem nic riskovat. My jsme ve fázi injekční léčby, protože se jí příznaky neustále zhoršovaly a dokonce se nám podařilo dostat i biologickou léčbu. Nevím, jestli je tohle zrovna výhra, ale daří se jí dobře. Dříve bývala neustále v nemocnici na kapačkách, užívala kortikoidní léčbu, která jí zbržďovala růst, methotrexát, po kterém jí bývalo zle, až mi přestala skoro jíst. Nevím, co bude dál, nejde předvídat. Tobě chci jen říct, že se nemáš nechat do ničeho nutit. Těhotenství v tomto stavu dle mého nepřipadá v úvahu, hormony s tebou mohou ošklivě zatočit. Taky jsme se s lékařem na toto téma bavili. Těhotenství je třeba dopředu řádně naplánovat, vysadit léky, protože tyto se v těhotenství nesmí, ublížilo by to miminku. Tvoje potíže by se mohly taky hodně zhoršit, nevím, nevím. Nějak nechápu tvou rodinu…měli by tě podporovat a pomáhat ti. Toto je vážné onemocnění a postihuje nejen klouby, ale i jiné orgány. Sárka má již chronickou uvenitidu (má srostlou duhovku se sítnicí) spojenou s artritidou, vysoký tlak…vezmi si ve 13 letech…je to k pláči… :,(. Doporučuji ti vzít své příbuzné k lékaři, aby jim oznámil, jak vážnou chorobou trpíš, že nejsi žádný hypochondr, ale že jsi opravdu vážně nemocná a že to není žádná legrace. Držím ti palečky, ať se ti daří a přeji hooooodně moc zdravíčka…papa :mavam: :mavam: :mavam:

andy7
4 příspěvky 18.11.12 11:26

…jo a klouby opravdu reagují na počasí i na nachlazení…vět­šinou, když je malá nachlazená, zhorší se i její celkový stav…tak papa

Vladimír13  19.02.15 15:51

Revmatoidní artritida a jiné záněty jsou způsobeny nedostatkem určitých proti-zánětlivě působících minerálů a vitamínů v těle, často vyčerpaných stresem, bez nichž nefunguje správně tlumení rozvoje zánětů v těle a vyrovnávání překyselení v těle. Používám přístroj, který změří jakých, pro zdraví důležitých minerálů a vitamínů, máte v těle nedostatek a poradím, jak si je doplnit. Existuje přímá souvislost mezi nedostatkem minerálů v těle a konkrétními nemocemi. U artritidy je tato souvislost naprosto zřejmá a prokazatelná. Kdo by měl zájem, může mne kontaktovat na čísle 608 155 338.

Věra 123  30.05.16 04:36

Pane Vladimíre, jak poznáte nedostatek minerálů atd. Já mám RA 40 roků a trpím a trpím. Nikdy mě žádný lékař neříkal nic o dietě a zrovna včera jsem uvařila k obědu silnou rajskou omáčku, hodně zavařených domácích rajčat a ještě raj. protlak a nespím celou noc jaké mám bolesti i ve svalech/hlavně/,mám totiž už i svalovou RA, nejen klouby. Vzpomínám, že už se mě to stalo za život podruhé. Tu bolest, štípavou nepřeji nikomu.Je to opravdu z toho? Jsem přesvědčena, že ano, ale chci, aby mě to někdo potvrdil. Děkuji všem kdo mě odpoví. :mavam:

P12g  10.06.16 17:29

Dobrý den,
RA mám diagnostikovanou od 15, ted je mi 21 let, čtyři roky jsem brala methotrexat a salazopyrin. Ted jsem dva roky bez prášků, ale zase mně začínají klouby bolet, nemáte nějaký doplněk stravy nebo mast, která by na to pomáhala? Velmi nerada bych se k práškům vracela. Díky za rady :)

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu