Kryoléčba anální fisury

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Martin103  24.02.11 09:11
fisura: kryo léčba nebo masticky?

Dobrý den,

rád bych poprosil o vaše zkušenosti s léčbou anální fisury.

Mám diagnostikovánu chronickou anální fisuru konečníku (zadní). První vyšetření jsem podstoupil před 12 lety (bylo mi 21), kdy jsem měl výrazné problémy - pravidelné, někdy i dost silné krvácení (jasně červená krev), obstipace, bolesti při defekaci. Po tomto vyšetření mi lékař doporučil divulzi. Odmítnul jsem. Upravil jsem jídelníček (ovoce, zelenina, tekutiny, psylium), začal dbát na pravidelnost vyprazdňování. Problémy se výrazně zmenšily.

Po 12 letech (je mi 33) mě loni na podzim k lékaři přivedly dva důvody: 1) chtěl jsem vědět, jaký je „stav“ fisury po letech a 2) trvalé svědění a občasní pálení. Privátní lékař konstatoval stejnou diagnosu - chronická fisura „jako z učebnice“. Doporučil operativní řešení, konzervativní léčba (mastičky, čípky, sedací koupele) je prý v případě chronického stavu spíše neúčinná. Navrhl sfinkterotomii (naříznutí svěrače) nebo kryo léčbu (vypalování zmrazováním), příčemž ke druhé metodě se přiklonil.

Nejsem příznivcem chirurgických zásahů do těla, dokud to opravdu není nutné, ale víceméně jsem došel k závěru, že pokud chirurgický zákrok nepodstoupím teď, dříve či později se mu stejně nevyhnu. Akutní problémy nemám (až na to svědění), krvácení je jen občasné v podobě drobných stop na toaletním papíru, vyprazdňování pravidelní, stolice jemná, občas pálení a velmi občasná bolest. Takže mě nic akutně k zákroku nenutí.

Máte někdo zkušenosti s kryo léčbou fisury? Velmi laicky řečeno je to něco jako tzv. vypalování bradavic.

A jak řešíte svědění? Heřmánkové koupele nebo dub?

Vím, že už zde byla podobná diskuse, četl jsem ji a moc optimisticky to nevyznělo :-( Mně se jedná zejména o zkušenosti s tou kryo léčbou.

Děkuji všem.

Reakce:

mima9999  20.08.13 16:35

Ahoj.
V pondělí jdu na chíru na zmrazení hemeroidů, takže pak ti budu moct poreferovat.
Nicméně, na konečníku mi vyskočila píšťala a rovnou mi ji fikli, aby se mi „ulevilo“. Teda rozřezanej zadek je fakt úleva jak blázen. Nechápu jak na tohle přišli. Rána se zacelila a opět nalila krví. Pokud můžu radit, zajdi si na operaci dřív, než tě potká to co mě. Nikdy jsem neměla jiné problémy než občasné krvácení po stolici, cca 1× za čtvrt roku. Pak mi zde dne na den vyrašila na svěrači třešeň a fakt to bolí. :zed:

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu