Epilepsie - diskuze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hazel  29.08.10 11:27
Epilepsie

Máte tady někdo zkušenosti s epilepsii? Mě se ve čtvrtek stala taková věc…Chtěla jsem promluvit a volat o pomoc a nešlo mi to. Pak jsem, ale cítila jak mi křečuje obličej, byla to hrozná bezmoc. Kdyby u mě nestál můj přítel, vůbec si neumím představit co by se stalo…Zavolal mi záchranku a Ti mi dali injekci a v nemocnici mi nechali dát kapačku. Ale mám strach, že se to bude znovu opakovat…Máte někdo s tímto zkušenost?? :cry:

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 29.08.10 12:06

pokud vám někdo určil že máte epilepsii jak z zhlediska ambulantního tak i neurologie - tak ser vám to ještě asi párkrát stane.
záleží na tom co děláte : přepracovanost, námaha, vyčerpanost ale také příme blikající světlo…

doporučuji pořídit si k sobě Diazepamovou stříkačku první pomoci a helmu na hlavu.

hazel  29.08.10 14:41

To si myslíte, že je to až tak závážné???

Dr.House
622 příspěvků 29.08.10 15:40

kdo tu povídal o závažnosti?

jen řikám, že epileptický záchvat pokud vám ho stanovily - tak vás ještě párkrát za život potká.

horší to bude akorát kde a kdy…což já vám neurčím a neurčí vám to nikdo.

první pomoc znáte?: napíšu vám ji:
pokud vás chytne EZ (epil. záchvat) spadnete na zem - budete se třás - prostě křeče po celým těle - nepříjemné. do 5 minut by to mělo odeznít - proto si pořidte diazepamové pero , které vám podá zachránce - dává se do stehna. při EZ by vás měl někdo ohlídat, protože těmy křečemi si můžete ukousat jazyk, rozbít si lebku, rozlámat kosti - bylo by vhodné, kdyby vám zachránce udělal prostor kolem sebe a nechal vás jednoduše vyklepat - do 5minut by to mělo přejít. pokud ne - podává se pero, nebo se volá RZS.

hazel  29.08.10 21:55

A kde to pero seženu? Je to na lékařský předpis? Kdo mi ho může dát?

Dr.House
622 příspěvků 29.08.10 21:57

no všechno vám měli říci a popřípadně navést při vyšetření na průkaz epilepsie. někdo vás musel vyšetřit - neurolog. ten vám taky měl dát informace a případné pomůcky.

Bordik  14.04.11 22:56
Epilepsie

Zdravím všechny. Tyto stavy znám moc dobře. Epi mám víc jak 10 let, dá se s tím v klidu žít. Nelze se vyjádřit, nelze vytvořit kloudnou větu,ztuhne obličej… Já třeba jsem schopna říci jen slovo dobre. Víc nic. Všechno vnímáte, slyšíte lidi kolem vás, ale odpověď se ode mně nedočkají. Jen dobre, dobre. Za 1 - 5 minut je po všem a můžete se zas bavit normálně. Akorát máte někdy pocit šílené únavy a bere vás na spaní, jako by jste prohýřili noc. Výhodou možná u mně je, že než záchvat zcela propukne, tak cca 30 sekund mám jako by vrčení v levém uchu. To už pak vím, že se záchvatu nevyhnu. Znám člověka, který má záchvat skoro každý den a na pohotovosti v loňském roce byl 354×.

Vonzinka
1 příspěvek 18.06.11 06:51
Taky

Včera ve škole se mi stalo něco podobného, měla jsem křeče v prstech, třepala jsem se úplně celá a lidi okolo tvrdí že jsem je pak už ani nevnímala, pak vím že jsem šla s učitelkou na chodbu a na chvíli jsem zratila vědomí. Pak už nic, nic se neopakovalo, akorát jsem se cítila jak unavená. Až dneska mě napadlo se podívat na pžíznaky epilepsie, ale pořád si ale nejsem jistá. Mohlo by jít epileptický záchvat? Mám své podezření říct rodičům nebo je to planý poplach (maminka byla ve škole a ke konci to viděla)? Pokud ano, jaká je pravděpodobnost, že se objeví znovu? Dík za odpovědi, Vystršená

čakino  14.03.12 07:02
epilepsie

nechte si vyhledat EPILEPSIE A HOMOCYSTEIN

martin ŠEVČÍK  05.09.12 21:38
parciální simplexní záchvaty - BABSKÉ RADY

Dobrý den, moje mamka má epilepsii s parciálními simplexními záchvaty. Je po operaci aneurysmatu (zavedení stentu). Po operaci se ji začly objevovat epileptické záchvaty, které před tím nikdy neměla. Tyto záchvaty má zhruba 50× denně a strašně ji to trápí. I když bere léky na tyto záchvaty, moc ji v té dávce nezabírají (ve vetší dávce je zase unavená a motá se…). Lékaři už vyzkoušeli dva další léky, ale bezúspěšně a tvrdili, že na tento typ epilepsie už žádné jiné léky neexistujou.
Rád bych se zeptal, zda-li někdo nemá zkušenosti nebo nějaké babské rady, jak tyto křeče alespoň zmírnit? Děkuji všem za drahocené rady.

Majka Poláčková  02.10.12 18:27
epilepsia

Dobrý večer já sa liečim na Dg. Epilepsia už 28 rokov dostala som ju ako 20 ročná beriem 2 kombináciu liekov. Záchvaty sa mi ustálili ale prišli iné problémy. Mám veľmi veľkú slabosť HK hlavne pravej. Začali sa mi triasť a čo je horšie, mám veľké bolesti a svaly sa mi doslova trasú a trhá mi v nich.Dnes som bola na ortopédií, lebo ma začalo bolieť aj rameno, na RTG mi zistili nejaký malý útvar v svale, presne tam kde mám bolesti, lekár mi nevedel povedať čo to je. Prosím ak má niekto takéto problémy napíšte mi. Ďakujem

poldiček
1 příspěvek 18.10.12 10:51
epilepsie

V roce 2007 jsem měl jediný záchvat dodnes bez problému bez záchvatu diagnozaG412.V ro­ce2012 20.4.diagnoza G048 podle lekaře autoimunitní podklad dnes bez problěmu. Muzou mi odebroat hornickou rentu z pracovního úrazu? Děkuji za pomoc.

Martin Herman  31.01.13 09:04
Odpověď
@martin ŠEVČÍK píše:
Dobrý den, moje mamka má epilepsii s parciálními simplexními záchvaty. Je po operaci aneurysmatu (zavedení stentu). Po operaci se ji začly objevovat epileptické záchvaty, které před tím nikdy neměla. Tyto záchvaty má zhruba 50× denně a strašně ji to trápí. I když bere léky na tyto záchvaty, moc ji v té dávce nezabírají (ve vetší dávce je zase unavená a motá se…). Lékaři už vyzkoušeli dva další léky, ale bezúspěšně a tvrdili, že na tento typ epilepsie už žádné jiné léky neexistujou.
Rád bych se zeptal, zda-li někdo nemá zkušenosti nebo nějaké babské rady, jak tyto křeče alespoň zmírnit? Děkuji všem za drahocené rady.

Dobrý den, pane Ševčík. Mě je 20 let a trpím Epilepsií. Babské rady na Epilepsii můžou být nějaké bylinky je i plno Literatury o bylinkách, ale moc bych tomu nevěřil některé látky z bylinek atd. typu fenykl, šalvěj můžou být pro Epileptika dráždící takže bacha na to moc bych na to nedal když tak si najděte nějakého bylináře na netu je jich dost nebo i knížky jsou o bylinkách, ale jak říkám některé bylinky jsou dráždící a některé babské rady můžou ještě více uškodit i když antiepiletika jsou taky sami o sobě nic moc mají hodně nežádoucích účinků rozhodnutí je na vás, ale myslím, že takhle mamince nepomůžete zkusil bych spíše se optat v lékárně na nějaké potravinové doplňky na tyto problémy, ale toto určitě ne. Jinak to, že na vaší mamince vyzkoušeli jenom dva léky je docela málo je mnoho léků proti Epilepsii a dají se i kombinovat někdy se dávají i injekce když léky nezabírají. Dělejte jak myslíte, ale babskýma radama jí moc nepomůžete. Jinak ať se daří je to hnusná nemoc. S pozdravem Martin.

Zdravotník  28.02.13 17:11

V případě léčby a dodržování opatření proti záchvatům ( nepít alkohol aj.) by se záchvaty vyskytovat nemusely.. Jinak křeče se rozdělují na Klonické - svalové Záškuby, Tonické - svalové stuhlost, zatnutý sval… Dále na malý a velký epileptický záchvat a status epilepticus = život ohrožující „křečování“ - 30min a více..
Určitě je vždy vhodné volat ZZS (155), odstranit z dosahu věci o které by se mohl pacient zranit, mírně zaklonit hlavu (ne násilím) a počkat příjezdu záchranné služby.. (Možno podat Konečníkem Diazepam).. ale myslím že v dnešní době je lepší počkat na příjezd zzs.. V žádnem případě násilně otevírat usta, bránit v křečích…

Karenn  21.06.13 13:43
Změna záchvatů

Pěkný den, Je mi 33let a pilepsii mám od 3 tří let. V Březnu jsem při záchvatu aspirovala zvratky a bohužel skončila s oboustranným zápalem plic na ARO, měsíc jsem byla v komatu, podle Glasgou score - 6 poté jsem ještě byla udržována pod Proofolem v umělm spánku a dvakrát operována (stomatochirgický zákrok a výměna pacemarkeru)Bohužel se mi poté změnily záchvaty, jak do počtu, tak do typu, dříve jsem mívala dlouhé aury, jako výpadky zorného pole, migrenozní bolesti hlavy a jiné. Četnost byla jednou za měsíc a po záchvatu jsem byla okamžitě orientovaná a v pořádku. Teď mám záchvaty dvakrát týdně vždy tři zasebou a bohužel bez jakékoliv aury, nebo jiného upozornění, po záchvatu jsem velmi zmatená a neorientovaná, časem a místem. Chtěla bych se zeptat, jstli tyto změny mohlo způsobit kóma nebo prolongovaný spánek, jsem z toho dost nešťastná a bojím se kdykoliv večer ulehnout. Ještě bych chtěla napsat, že epilepsii, má získanou kříšením při kardiologické operaci. Děkuji za všechny odpovědi. Karen

Marcy 89
1 příspěvek 13.02.14 20:43

Dobry den chtela bych se zeptat, nemate nekdo zkusenost s kojeneckou epilepsii? Muj 3 mesicni syn mel 4 zachvaty cca po mesici vzdy se zahledel a zacali mu kmitat oci do stran 5-6vterin a dobry. V nemocnici nic nezjistili vsechna vysetreni vporadku je kojen a dobre prospiva.Mam se dal obavat? Mate nekdo zkusenost? Dekuji

tek  27.06.14 19:31
ss

Mam kamose a ten ma epilepsiji huli travu a bere tramaly 20dene prasku myslite ze to muze mit z toho? a kdyby trestal tak by se mu to zlepšilo? dekuju za odpoved

myskavana
1 příspěvek 15.06.15 12:54

Dobry den…ja a moje dcera mame epilepsii…zijeme v australii. Obe to mame diky autonehode. U moji epilepsie prvni prasek tagretol me nevyhoval, byla jsem agresivni ale druhy prasek lamotrigine mi zabral a uz asi dva roky jsem nemela zachvat.

Moje dcera je na tom jinak sice nema uz zachvaty ktere jsou videt ale ma velkou aktivitu v mozku…ktera byla hlavne kdyz spi ale ted uz to zacina I pres den…dostava strasne moc prasku…epilim, frisium. a ted vymeneny lamotrigine za ospolot. Tenhle novy prasek ji meni a ze skoly mi volaji a rikaji ze ji tam nechteji ze je sobe nebezpecna. Prasek jsem po dohode s doktorem snizila…s tim ze jsem si myslela ze az pojedu za nim do Sydney tak mi da jine prasky. nejela jsem tam ja ale muj manzel a on ji dal znova to same, s tim ze ty prasky ma uz tri mesice v sobe tak na to bude zvykla…ted ji davam 50mg rano a vecer ale ma se to vysplhat az na 125mg vecer a 75mg rano…epilepsii co ma nema moc deti…a pry je tezke v kombinaci prasku co bere vybrat neco jineho…nemate nekdo radu co mam delat…?? :! :!

Paáa  08.12.15 14:33
čau alkohol

Ahoooj mužu pít na epilepsii alkohol?? Nikdy jsem po něm záchvat neměl… :cert: :cert: :cert: :cert:

Kristýna 18
1 příspěvek 07.01.16 17:46

Dobrý den, zjistili mi před 2 měsíci ze mam epilepsií, beru pravidelně prášky Lamictal, a pořad cítím, že se mi chce omdlit, začnou se mi třást ruce, a rozmazané před očima. I když jdu na procházku, začne se mi točit hlava a začnou se mi podlamovat nohy. Tak se chci zeptat, jestli to nějak souvisí s epilepsii? Dekuji za odpověď

kleopatra.001  08.05.16 19:10
Paáa

Ty nejsi asi normální, chlastat na tak vážnou nemoc. Že??? A je úplně jedno, že si neměl záchvat. Když tedy nemíváš záchvat, tak se tím nechvástej a chlastej si dál, ale seš těžce nezodpovědným člověkem. Takové lidi bych přestala okamžitě léčit a léčbu by si platili v plné palbě celou sami. Máte na chlast??? Určitě máte i na léčbu!!!

kleopatra.001  08.05.16 19:14
Kristýna 18

Ahoj Kristýnko, jmenuji se Lenka. Tak jak to zvládáš??? Souvisely ty tvé problémy s epilepsií??? Já se léčím na epilepsii 24let a zajímají mě věci okolo této nemoci. :mavam:

Kleopatra.001  10.05.16 17:02

:D Dobrý den, zlepšilo se to, ale i tak se mi začne točit hlava při delší prochazce. Mivam i zaskuby rukou, a divne mluvim. Chci se zeptat, jestli to bude tak napořád. Děkuji za odpověď

kleopatra.001  10.05.16 22:05
@Hazel píše:
Máte tady někdo zkušenosti s epilepsii? Mě se ve čtvrtek stala taková věc…Chtěla jsem promluvit a volat o pomoc a nešlo mi to. Pak jsem, ale cítila jak mi křečuje obličej, byla to hrozná bezmoc. Kdyby u mě nestál můj přítel, vůbec si neumím představit co by se stalo…Zavolal mi záchranku a Ti mi dali injekci a v nemocnici mi nechali dát kapačku. Ale mám strach, že se to bude znovu opakovat…Máte někdo s tímto zkušenost?? :cry:

ahoj, léčím se na epilepsii cca 24let. po sedmi letech jsem před rokem dostala záchvat, nyní 12/2015 a 23.01.2016. Nevím co byly spouštěcím mechanismem, co jsem udělala špaatně. Ale jsem z toho dost psychicky rozhozená. Lékař mě odeslal v lednu na kliniku - něco jako CT a teď čekám, přijde mi domů pozvánka a půjdu do nemocnice na pozorování - prý na 1 den. celkem mě to mrzí. Jsem v tomto spolehlivým člověkem a když se mě to stalo - hodně mě to vzalo a mám sama o sebe strach. můžu říct, že mám strach jít na kolo, které jsem dostala, už vůbec nechci chodit k vodě. před rokem jsme začali chodit k vodě… A můžu říct, že mi to svým způsobem ubralo na sebevědomí. tím jsem chtěla říci, že je to taková nevyzpytatelná diagnóza, která může vymizet zcela, ale může se rovněž tak vrátit. Omlouvám se, že neřeknu lepší zprávy. :,(

kleopatra.001  10.05.16 22:19
@Kleopatra.001 pí­še: :D Dobrý den, zlepšilo se to, ale i tak se mi začne točit hlava při delší prochazce. Mivam i zaskuby rukou, a divne mluvim. Chci se zeptat, jestli to bude tak napořád. Děkuji za odpověď

Ahoj Kristýnko. Je moc fajn, že se to zlepšilo. Sice to není dlouho, co ti řekli, že je to epilepsie, ale znám lidi, nebo slyšela jsem, co se z toho dostali naprosto. zrovna jsem psala, že se léčím cca24let a po zhruba 7letech se mi před rokem objevil záchvat prvý, v prosinci před vánoci druhý a 23.4 2016 další. jelikož je mi 37let, beru to jinak, než když jsem byla mladší a v pubertě. Tak nějak mě to mrzí, ty prvé dny po záchvatu jsem si říkala stále „proč“? já nevím, co to mohlo znovu spustit. cítím se i jakoby méněcennější, mám menší sebevědomí, prostě mám sama v sobě problém a nedobře to snáším.
Co se týče tvých problémů s točením hlavy, zkus se poradit se svým neurologem, jestli to nemohou dělat např. léky. Protože mi hodně dloouho neurolog dával dohromady skladby léků. Záškuby provázejí epilepsii. Ne každý je má, ale objeví se. třeba já je před záchvatem teďka měla - přes den, také jsem se zahleděla a jakoby neodpověděla při konverzaci-teda zpomaleně a večer jsem dostala záchvat s bezvědomím a křečemi. Píšeš, že divně mluvíš - i toto jsou projevy záchvatu - tedy můžou být. já třeba chci odpovědět když se proberu, když začnu vnímat, ale nemohu odpovědět. Fakticky mě to dost ubíjí. Neurolog neví z čeho to mohlo takhle zase vyvstát. výsledky EEG mám v podstatě jako vždy.. Jdu na 1den do nemocnice-poslal mě tam neurolog na noc na pozorování. Moc ti přeji, aby se ti to srovnalo a patřila k těm, kterým to prostě postupem času vymizí… Je to nevyzpytatelná nemoc, sama to znám. Ale bohužel je součástí nás, takže nezbývá, než se s ní naučit žít. :potlesk:

kleopatra.001  10.05.16 22:21
@kleopatra.001 pí­še:
ahoj, léčím se na epilepsii cca 24let. po sedmi letech jsem před rokem dostala záchvat, nyní 12/2015 a 23.04.2016. Nevím co byly spouštěcím mechanismem, co jsem udělala špatně. Ale jsem z toho dost psychicky rozhozená. Lékař mě odeslal v lednu na kliniku - něco jako CT a teď čekám, přijde mi domů pozvánka a půjdu do nemocnice na pozorování - prý na 1 den. celkem mě to mrzí. Jsem v tomto spolehlivým člověkem a když se mě to stalo - hodně mě to vzalo a mám sama o sebe strach. můžu říct, že mám strach jít na kolo, které jsem dostala, už vůbec nechci chodit k vodě. před rokem jsme začali chodit k vodě… A můžu říct, že mi to svým způsobem ubralo na sebevědomí. tím jsem chtěla říci, že je to taková nevyzpytatelná diagnóza, která může vymizet zcela, ale může se rovněž tak vrátit. Omlouvám se, že neřeknu lepší zprávy. :,(

Kleopatra.001  16.05.16 18:43
Epilepsie

Dobrý den, EEG mám taky v pořádku a i tak mivam občas záchvaty. Tak mě paní doktorka objednala na vyšetření na Magnetickou renozanci. Teď by jsem se měla dozvědět výsledky, tak mám strach jak to dopadne. Občas myslim na nemoc, ale pokousim se na to zapomenout, ale moc to nejde. Chci se zeptat, jestli můžu sportovat( běh, bruslení, plavání, atd.) :) Děkuji za odpověď

Jana 0  26.05.16 06:45

Dobrý den, chtěla bych se zeptat… Manžela občas přepadnout záchvaty dnes v noci měl další. Začíná to tím, že spíme a pak najednou cítím jak se vedle mě třepe to trvá tak cca 2 minuty pak se mi snaží něco říct ale nemůže mluvit u toho se ještě trochu dusí a občas je i dost agresivní ale díky tomu že nemůže vstát tak se díky bohu nic nestane. Vždy mu přiložím mokrý ručník na obličej a rázem upadne do hlubokého spánku. RÁNO SI NIC NEPAMATUJE A O NIČEM NEVÍ.(Ráno kolem očí se mi objeví červené tečky)Tohle vždy zvládnu sama doma ale poprvé jsem volala záchranku a na různých vyšetřeních mu nic nenašli..Akorát mu sebrali na půl roku řidičák. Už si nevím rady co s tím… každý den se bojím usnout…Během 2 let už měl 5 záchvatů..
Neví někdo jestli by to nemohla být epilemsie? Prosím o jakoukoliv radu.
 Děkuji

Váš příspěvek