Prevence epileptických záchvatů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

D532  18.04.11 12:34
Epilepsia

Zdravím.Mojmu 17-ročnemu synovi diagnostikovali nedavno vrodenu epilepsiu.Je aktívny športovec,venuje sa od 6 rokov hokeju.Po dvoch zachvatoch/nevedel sa nadychnut a upadol do bezvedomia/mu nasadili lieky Orfiril long.Po tychto liekoch zachvat zatial našťastie nemal.Lekar mu povedal,že športovat može,ale len rekreačne-čiže trenovat može,ale zapasy nie.Syn je momentalne v dorasteneckom veku,cely svoj život smeroval na šport,chce ist študovat na FTVŠ-vyštudovat trenerstvo.Pokial by lieky zaberali a zachvaty by nemal nemohol by fungovat ako doteraz?Aky mate nazor…?

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 18.04.11 20:43

je tu někdo překladatel? prosím …at můžu poradit

přispěvatel  19.04.11 21:55

pokud tohle nejste dr.Housi schopen přeložit sám, pak bych o radu od vás snad radši ani nestál.

Dr.House
622 příspěvků 20.04.11 14:37

ano, jak slušný pacient ste…takové mám nejradši…

jsem jen líný to překládat…a mimochodem, já vás nepotřebuju - pokud to nechete přeložit…

Dr.House
622 příspěvků 21.04.11 09:17

dobrá tedy…

diagnostikovaná epilepsie je zlá nemoc, ale dá se s ní žít…bohužel pokud dostává záchvaty petit nebo grand mal je to zlé a dost ho to v životě omezí. Sport rekrečně je dobrá volba ale i tu bych si na vašem místě jako rodič ohlídal jelikož epilepsie je způsobená na základě okolním faktorů - pokud to např. v létě přežene s kopáním do míče - jeho tě bude vyčerpané (jako se normáln děje) jenomže vzruchy v jeho mkozku splaší neuron, kteý se ,,zblázní,, potom vzniká záchvat… studovat sporotvního trenéra je hezkej sen,ale lékař ho nepustí na tu školu, protože je zaměřená na fyzickou zdatnost a je většinou velkým spouštěčem epileptických záchvatů. Nevím, zdali vás někdo informoval o tom, že v Praze existuje oddělení, které se tímto zabývá a existuje chirirgická léčba gamanožem.
Dávejte si pozor ještě na plno psychický faktroů jako stres a podobné známky úzkosti, potom fyzické zdatnosti a rozrušení..to je hlavním spouštěčem záchvatů…při první pomoci, mu nic nestrkejte do pusy, jinak vás pokouše, dejte od něj všechno pryč aby si neublížil a vyčkejte než záchvat tonicko-klonických jevů přejde. pokud nepřejde, měl by dostat ampuli sedativ (Diazepam,Lora­zepam) do svalu injekčně. o všem si se synem promluvte at vám nic neuteče…

houfek  01.11.16 18:18
epilepsie

1-2krat takova deprese pocit jako před smrti trva zlomek vteriny delali mi eeg - výsledek neurolog - dobry hroty psychiatr mi napsal geratam - co s tim?

Edit admin - osobní údaje

Váš příspěvek