Dysplazie prsu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Milada  28.01.10 17:03
Dysplázie prsu

Je mi 55 let.
Při mamografickém vyšetření mi bylo sděleno, že mám dysplázie. Kontroly nutné po jednom roce. Chtěla bych se zeptat na přípravek INDONAL WOMAN (SYNERGIA). Případně podobný. Je užitečné ho užívat preventivně? Máte s ním zkušenosti? Děkuji.

Reakce:

Petttruše
5 příspěvků 24.11.15 17:00

Hezký den,

já bych diskuzi chtěla obnovit a zeptat se, zda-li se touto diagnozou mám nějak znepokojovat. Byla jsem v prsní poradně, jelikož při větším zmáčknutí obou prsou mám prostě uvnitř samou nerovnost a sem tam uzlík a prd poznám. Paní primářka v mé poradně mě vyšetřila asi z pěti poloh a řekla, že mám krásně bohatou prsní žlázu, což ženy v mém věku mívají (je mi 30 let). Mě ta bohatá prsní žláza znepokojuje…Nikde žádnou bulku nemám, ještě jsem objednána na sono, aby si mohla založit do karty, jelikož jsem byla poprvé.
Do zprávy mi napsala, prsa symetrická, bez palpakčního podezření, bez uzlin v prsou a axilách, bohatá prsní žláza. Stav odpovídá hormonálnímu stavu a věku.

Před rokem jsem dokojila (dvě děti po sobě s přestávkou na druhé těhu, dohromady jsem kojila každé dítě 1,5 roku, od 06/12 beru Letrox 50 na hypofunkci šž, velikost prsou E).

V doporučence na sono jsem našla, že mni do diagnozy napsala N60.8, což je „JIná benigní dysplazie prsou“. K tomu mi nic neřekla, jen že mám prsa v pořádku a nemám se znepokojovat a při samovyšetření netlačit.

Chci se zeptat, zda-li někdo dysplazii prsou má a zda-li je to nějaký důvod k znepokojování i tak? na netu jsem četla nějaké věci o tom, že se to musí hlídat apod… :think:

Váš příspěvek