Dráždivý tračník - průjmy a zácpa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pipinapi  26.06.11 14:28
dráždivý trakčník

Chtěla bych se zeptat,trpím už několik let střídavě průjmy a zácpou,přičemž průjem převládá.Má lékařka to uzavřela jako dráždivý trakčník,i když jsem podstoupila,jen kolonoskopii,kde se nic nenašlo.Zkoušela jsem jíst i zdravě,ale nepomohlo to.Mívám pálení žáhy,škroukání v žaludku,vypouklé břicho a plynnatost.Co bych ještě měla vyzkoušet,opravdu už si nevím rady.Pro okolí bývám občas i cítit,což mi zničilo úplně psychiku.Je mi 35.

Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 15.07.11 11:08
Dráždivý trakčník

Nejprve bych Vám poradila nejjednodušší způsob úpravy Vašeho trápení.Kupte si v lékárne Pssilium(omlouvám se jestli se to píše jinak).Je to vláknina z jitrocele indického a upravuje stolici do normy.Prodávají to jako prášek do vody nebo kapsle.Kapsle jsou dražší ,ale můžete je vzít i na dovolenou a lehko se polknou.Tato vláknina upravuje stolici tak,aby byla jen taková jak má být, ani zácpa a ani průjem.Pokud po dobrání bylinky nebude dosažen dobrý výsledek,klidně se ozvěte.Musely bychom nasadit větší kalibr.Dám si Váš dotaz na upozornění.

pipinapi  23.07.11 12:56

Dobrý den,děkuji za radu.Před třemi týdny jsem na doporučení jedné paní začala brát Lepicol,obsahuje psyllium a navíc má probiotické kultury a trávicí enzymy.Vydrželo mi to na 14dní,2krát denně 2lžičky.Před týdnem jsem si koupila obyčejné psyllium,protože tam Lepicol neměli a hned je znát rozdíl.Už zase mi večer škrouká v břiše a zase dopoledne běhám několikrát a ani konzistence není,co prvních 14 dní při Lepicolu.Tak nevím,jestli si tělo zvyklo a nebo v tom mohou hrát roli trávicí enzymy?Chtěla bych slyšet Váš názor…popřípadě,jak jste psala,že by jsme nasadili větší kalibr.V srpnu nastupuji do zaměstnání a mám strach,abych tam díky svému zdraví vydržela.Bohužel už s tím dlouho bojuji a komplikuje mi to život.Děkuji za odpověd.

Bábina
1450 příspěvků 23.07.11 17:49
Dráždivý trakčník

Indický jitrocel pomáhá až po nějaké době užívání,protže se nejprve po zánětu musíte vyčistit.Ten těžší kalibr je čaj z puškvorce .Tedy z jeho oddenku.Do hrnku studené vody vsypete jednu rovnou lžičku prášku z kořene puškvorce a necháte přes noc stát přikryté pokličkou Ráno trochu přihřejete,scedíte a před každým jídlem vypijete jeden doušek.To je při dodržení diety na trakčník 6 doušků za den.Víc opravdu ne!!!!Bylo by dobré vyhledat akupunkturistu nebo alespoňakupře­suristu aby Vám ošetřil bod dráždivého trakčníku.Dietu Vám doufám lékař stanovil.Nemí moc přísná ale jde o dodržení 6 porcí denně a nezi tim nejíst.Aby to střeva stačila zpracovat.Jinak brožury o dietě pokud nejste poučená koupíte v lékárně nebo v bylinkách.Tím by se měly odbourat i Vaše potíže s nadýmáním a škrundáním.Pokud něčemu nebudete rozumět nebo budete něco ještě potřebovat,klidně napište.Nechávám si výzvu.

Váš příspěvek