Dlouhotrvající nevolnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

beruska324
2 příspěvky 14.09.10 08:13
Dlouhotrvající nevolnost

Dobrý den, je mi 16 let a skoro dva měsíce trpím na nevolnosti od žaludku. Nejdříve to byli celodenní, od rána do večera, v noci mě to budilo. Teď je to trochu lepší i když ani ne. Pořád je mi zle, zvláště po nějakých jídlech, například ryba,pomazánkové máslo…Jsem jen na rohlících, zhubla jsem 4 Kg. Jaterní testy v pořádku, Helicobacter Pylori negativní, nízký krevní tlak ze začátku 100/60 a naposledy 95/55. Nic mě nebolí jen je mi zkrátka špatně a já nevím z čeho, lékař s tím nic nedělá a mě je už vážně do breku. Nemůžu do školy, v noci se vzbudím je mi hrozně na zvracení, vždy si vezmu alespoň kinedryl ten mi pomůže… Na gastroskopii jít nechci, dal by se žaludek vyšetřit třeba ultrazvukem ? :cry: Je to nesnesitelný alespoň pro mě, nesnáším nevolnosti a zvracení je to pro mě takové trauma. Naštěstí já nezvracím ani průjmy nemám jen je mi zle od žaludku. Nemáte někdo zkušenosti ? Nemohlo by jít pouze o překyselení žaludku nebo něco podobného ? Lékařů se bojím a na hadičku bych nešla ani kdyby mě měli tahat za vlasy. Děkuji za odpověď Veronika

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 14.09.10 15:55

zdravim Veroniko..jsem lékař: BAF…

takže ty příznaky co tu píšete se dějí každý den nebo jen někdy? třeba kolísavě?

překyselení žaludku byste mohla pocítit třeba například pálení žáhou…a hlavně to není překyselení žaludku, rptože v rybách a v máslech jsou takzvané omega 3 mastné kyseliny, které žaludek rovnají v kyselosti a zásaditosti…takže váš je špatný…

krevní tlak máte opravdu hezký - hodně nízký , asi budete dost hubená holčina…

vyšetření žaludku jde ultrazvukem ale nic moc jako, ta gastroskopie by byla nejideálnější…

tak: co takle nervozita? býváte často nervozní? myslim si totiž že to bude psychomotorické - což znamená způsobené psychickým stavem - obzvlášt nervozita, deprese, a další…

vsadim dvacku, že máte takovou tu úzkostlivou bolest která dělá ten ošklivý sevřený pocit nevolnosti…??

podle testů to nevypadá ani na infekci. ale nechal bych si pro jistotu udělat test na zžaludeční enzymy - mohl by tamn být i vřed…

beruska324
2 příspěvky 14.09.10 17:06
Dr.House píše:
zdravim Veroniko..jsem lékař: BAF…

takže ty příznaky co tu píšete se dějí každý den nebo jen někdy? třeba kolísavě?

překyselení žaludku byste mohla pocítit třeba například pálení žáhou…a hlavně to není překyselení žaludku, rptože v rybách a v máslech jsou takzvané omega 3 mastné kyseliny, které žaludek rovnají v kyselosti a zásaditosti…takže váš je špatný…

krevní tlak máte opravdu hezký - hodně nízký , asi budete dost hubená holčina…

vyšetření žaludku jde ultrazvukem ale nic moc jako, ta gastroskopie by byla nejideálnější…

tak: co takle nervozita? býváte často nervozní? myslim si totiž že to bude psychomotorické - což znamená způsobené psychickým stavem - obzvlášt nervozita, deprese, a další…

vsadim dvacku, že máte takovou tu úzkostlivou bolest která dělá ten ošklivý sevřený pocit nevolnosti…??

podle testů to nevypadá ani na infekci. ale nechal bych si pro jistotu udělat test na zžaludeční enzymy - mohl by tamn být i vřed…

Dobrý den, tyto příznaky se objevují každý den. Stres ani nic podobného nepociťuji jen občas pracují nervy. Je pravda že to může být s psychiky, začalo to den na to co jsme se s přítelem hrozně pohádali. Již v dřívější době asi ve 13letech jsem brala antidepresiva Rivotril zároveň s Prothiadenem. To jsem měla zase problém s průjmy. Trvalo to asi 6 let než jsem se průjmů zbavila, a vážně bych nechtěla aby i tento stav trval tak dlouho. Sotva mohu chodit do školy v tomto stavu jsem nepoužitelná :cry: Vážně už nevím, je to traumatizující. Na gastro se bojím jít i když by to asi vážně bylo nejlepší ale myslím si že to bude uplně stejné jak s těmi průjmy…Hromada vyšetření a uplně na nic. :-(

Bábina
1450 příspěvků 19.09.10 16:51
Slabý žaludek

Tak beruško,když doktoři nenašli nemoc,začneme uzdravovat člověka,co Vy na to.UDĚLÁTE SI POŘÁDEK VE STRAVOVÁNÍ.To je moc důležité při slabém žaludku.Budete baštit každé 3 hod trošku.Prostě jíst jednou denně a to celý den.A k tomu začneme čajem z kmínu,Lžičku nedrcenéhu kmínu necháte přejít varem a 1Omin louhovat.Pokud máte doma kmín mletý nebo drcený staří spařit horkou vodou a opět vylouhovat.Budete pít ráno a večer před jídlem.Pokud čaj přisolíte,zvedne Vám to i trochu tlak.A než ulehnete,tak nebudete myslet na to,že Vám zase bude špatně,ale na toho hezkého kluka od vedle.Jasne!!!.

Asketka
19 příspěvků 02.12.10 23:13
To budou nervy...

když se nic nenašlo a když to souvisí s tím rozchodem. Pozitivní je, že to není nic horšího, ale dokáže to otravovat život pěkně. Dá se to léčit ta k jak říká Bábina, starat se o sebe a jednat se sebou hodně ohleduplně. Žaludek se u citlivějších osob od nervů rozhoupe snadno. Ono je spousta bylinek na zažívání, ale u těch nervů je to trošku jinak, protože příčina je o kousek vedle. Malé dávky potravy a často jsou dost podstatné, hodně přemýšlet o tom, co by tak mohlo chutnat, nejíst věci, které nesednou. Mě docela zabírá jablečník, i na ty nervy. On není moc hořký, tak akorát, a kromě toho tu kytku mám vysloveně ráda, připadá mi taková hodná, trochu sametová, tak v tom hraje určitě roli i duševno.
Recept mé snachy je pití čajů, na to je vysloveně vysazená, má jich zásobu a má to fakt něco do sebe. Když jsou nervy rozhašené, tak takový dobrý teplý čaj, pěkně po douškách, když se nějak poeticky jmenuje - to spraví tělo hodně. Ledviny se zahřejí, propláchne se tělo a toxiny se odplaví.
Na nervy je taky dobrý vitamín B, protože nervová soustava ho ve stresu prý nějak extrémně požírá.
Dost důležité je uvědomit si, jak nervová soustava stres zpracovává. Někdo žije ve velké permanentní zátěži a tvrdí, že mu to nevadí - ale tělo se mu sype. To je pak potřeba si ujasnit, odkaď pokaď a vysloveně vědomě si nepříjemné aktivity zakazovat. Vydržet a ovládnout se není vždycky dobrý nápad.

Bábina
1450 příspěvků 03.12.10 09:25
Bolesti břicha

Víte milá Asketo,oni vpodstatě všechny nemoci,pokud nejsou vrozené,mají základ v nervové soustavě.Nemoc nám ukazuje,že je někde něco špatně.A špatně to nemusí být zrovna v nás,ale kolem nás a mi to vstřebáváme jako negativní,protože se nás to dotýká.Na úpravu zažívání Berušce zatím opravdu pomůže kmín,aby zase začala baštit.A na nervy je moooc dobrý čaj ze 2dílu natě meduňky,2dílů natě třezalky,1dílu natě řebříčku,O,5dílu kořene kozlíku,O,5 chme­lových šištic a O,5dílu levandule.Při­pravuje se jako nálev a pije se nekolik šálku během dne,Je dobré ho zahrnout do pitného režimu.Jen pokud někdo prodělal rakovinu čehokoliv musí vynechat třezalku a nahradí jí mateřídouškou.Oni všechny zažívací potíže jsou vlastně o tom,že se nám stalo něco,co obrazně nemůžeme strávit.A mi tady se snažíme napravovat následky a ne příčiny.To je bohužel chyba západní medicíny.

Asketka
19 příspěvků 03.12.10 19:47
Ten recept na čaj mi připadá moc pěkný

jsou tam samé hezké a voňavé kytičky. protože mám, rakovinu za sebou, překvapilo mě to s tou třezalkou a mateřídouškou - já totiž skutečně třezalku moc ráda nepiju, zato mateřídouška je jedna z mých nejoblíbenějších, jako vůně, do čaje, jako bylinný polštářek.

Bábina
1450 příspěvků 03.12.10 20:01
Nevolmost

Každý dobrý bilinkářby Vás měl upozornit,že třezalku ani jako Janův olej po rakovině NESMÍTE používat.Zrovna tak by Vás měl lékař upozornit,že musíte být opatrná na B vitamíny,a jsou i omezení při rehabilitaci pohybového ústrojí.Když se Vám můj „kytičkový“ čaj líbí,předpoklá­dám,že Vám bude i chutnat a moc si přeji aby Vám i pomáhal.

Asketka
19 příspěvků 03.12.10 20:08
No to je zajímavé!

Pohybové ústrojí rehabilituji už skoro dvacet let - a musím dodat, že za poslední rok konečně začínám být spokojená s výsledky. To by mě tedy vůbec nenapadlo, že i tady má třezalka své omezení. Nevíte náhodou proč?

Já vím, že třezalka je velmi zvláštní rostlina a že s ní musí člověk opatrně. Líbí se mi vzhledově, ale opravdu jsem neměla ani s olejem ůspěchy, vadila mi hlavně vůně.

Bábina
1450 příspěvků 03.12.10 20:24
Rehabilitace

Rehabilitace a třezalka spolu nesouvisí.V re­habilitaci jsou omezení ma teplo(bahno,sla­tina) na magnetoterapii a na tu červenou lapmpu(vypadl mi název )a horské slunce.Třezalka má něco co by mohlo obnovit nebo nastartovat potíže,zrovna tak jako vše co jsem uvedla.Já sama jsem po rakovině a mám vrozené pohybové potíže,proto jsem se o to hodně zajínala a protože dělám akupresuru a k tomu ty bylinky nějak přišly samy,musela jsem se naučit co lidé jako mi dvě mohou a co né,aby si zdraví udrželi,popřípadě upevnili a ne se přivedli opět na onko.Ale podle mně, je úplně nejlepší rehabilitace cvičení,procház­ky,pokud to chodí a optimismus.A také brát život kapku z nadhledem.Já se už léta drží své životní mantry:Kdo se nevzdává,je silnější než osud.Není to z mé hlavy.Napsal to Remarqe ve Třech kamarádech.A věř­te,že mi to opravdu moooc pomáhá.Ale pro dnešek se musím rozloučit.Dnes byl perný den a potřebuji si odpočinout.Ale poud budete chtít něco vědět mimo zadaná témata,můžete vstoupit na mou soukromou stránku.Pro všechny jsou mé pomyslné dveře PC otevřené.Ale prosím až zítra,dnes opravdu končím.

Jitka Šándorová  01.01.13 21:15
Čajík na nervíky

Dobrý den, též se potýkám s dlouhodobou nevolností a zřejmě také z nervíků, i když si žádných nejsem vědoma. Chtěla jsem se zeptat bábinky kde tento čaj seženu??nebo kde si ho nechat namíchat??Děkuji moooc. Jitka

Jitka Šándorová
1 příspěvek 01.01.13 21:36
Dlouhodobá nevolnost

Jinak se potýkám s velmi podobným problémem jako slečna, je to opravdu hrozný, mám doma roční holčičku a chtěla bych sse jí věnovat naplno a ne mít takový dny kdy je mi prostě tak zle že musím na pohotovost :/

Bábina
1450 příspěvků 02.01.13 13:08

Na příspěvek bylo odpovezeno na soukromé stránce. protože zadavatelka dala dotaz i tam. A to beru přednostně.

veve0202  03.01.13 09:46

Dobrý den, také bych potřeboval pomoct při doléčení jsem po zánětu tl. střeva ještě dobírám antibiotika(di­vertikulitida)ne­ní mě dobře. Moc děkuji.

Bábina
1450 příspěvků 03.01.13 13:24

Pro veve O2O2 prosím udělejte si registraci, místo přihlášky. Dostanete obálku jako mám já nebo zadavatelka před Vámi. Kliknutím na mojí obálku se dostanete do mé soukromé stránky. Protože naše spolupráce asi bude taky na delší čas. A ráda bych věděla ještě delší věci, abych Vám mohla poradit dobře. To co tu píšete je velice rámcové a to mi nestačí

ivanka159
1 příspěvek 04.01.13 18:20
také isté problémy

Dobrý deň, mám presne tento istý problém, môžem vám napísať súkromnú správu?

Bábina
1450 příspěvků 04.01.13 18:51

Ivanka 159 zadala dotaz i na mojí soukromou stránku .Ty beru přednostně a tak dotaz byl zopovězen tam.

veve02020  04.01.13 20:24

Dobrý den, tak jsem se zaregistroval a ta obálka mě nenaskočila, kde je chyba? Nějak se mě to nedaří.

Jakub1998  04.01.13 22:34
Žaludešní červy

Něktéré druhy žaludečních parazityckých červů, způsobují dlouhodobé nevolnosti, protože narušují správnou funkci žaludku. Ale jesli je opravdu máš, tak stačí jenom jíst hodně syrového česneku, to je spolehlivě zabíjí.

Bábina
1450 příspěvků 04.01.13 23:02

Pro veve O2O2O:To je divné. Opravdu jste udělala registraci? Zkuste jiný nick! Protože zatím moje podadenská stránka funguje normálně. Jen nedávejte dotaz na distusi i soukromou stránku zároveň, jsem opravdu jen člověk a mám opravdu jen jednu hlavu a dvě ruce. Přidejte do nick více písmen a uberte číslice. Pak kliknutím na mojí obálku se dostabete na mou poradenskou stránku. Ale hned prosím svůj dotaz rozšiřte o to, co máte za problém a co Vás vlastně trápí. Z Vašeho dotazu není jasné co po mně chcete.
Pro Jakub 1998: na to je lepší, pokud tento problém je diagnostikovám 3O stroužků časneku a 5 citronů z dobře umytou kůrou rozmiksovat a svařit s 1 l vody. Přecedit a uschovat v lednici. Ráno se bere jedno štamtrdle na lačno asi 1|2 hod před jídlem. Ale musí být provedená dobrá diagnostika. Já to dělám 30 let a ještě jsem se s tím nesetkala, škrkavky, hlísty a roupy to ano.Ale nevím co vy pod pojmem červy si představujete.

Jakub1998  04.01.13 23:11

Nevím jesli to víte ale existuje přes 3 tísíce drůhů červů tihle se dají chyti v tropech.

Jakub1998  04.01.13 23:11

Ale čtu jen knihy nejsem lékař

Bábina
1450 příspěvků 04.01.13 23:26

No tady sice nemrzne, ale tropické nemoci se tu zatím nevyskytují. A pokd si někdo přiveze takový suvenýr z dovolené, máme specializovaná pracoviště na tropické nemoci.Ale myslím že lidi už jsou dosttečně poučeni, čeho se v tropech na dovolené vyvarovat, aby temto „radovánkám“ zabránili.

Jakub1998  04.01.13 23:28

No jo, a prosí poraďe mi s tikem v oku.

veve02020  05.01.13 09:18

Dobrý den tak se mě nedaří reg.tak bych napsal něco tady.Jsem po druhé po zánětu tl. střeva s přestávkou asi 5let. Ješte mi není dobře, břicho mi někdy trochu pobolívá, jím docela dobře ale bojím se, protože nevím co můžu a co ne. Stolice je v pořádku. Někdy mám menší chuť k jídlu. Prostě pořád to břicho nějak cítím. Nevím co byste ještě chtěla vědět. Děkuji jsem muž.

Bábina
1450 příspěvků 05.01.13 11:31

Dobrá podstatné jste napsal. Já podle toho co píšete pouze mohu předpokládat, že máte po několika zánětech slepého střeva srůsty na okolí. To může být přirostlá střeva k sobě, k břišní stěně a různé jiné. Nejlepší by bylo objednat se na sono.Ta vyšetření co jste prodělal srůst neprokáží. Ty hledají nemoc ve střevech a ne v břiše. A asi to bude trvat tak dlouho, pokud vám „slepáka“nevyndají. Ale může vám pomoct pouze ulevit, ne vyléčit čaj komonice lékařské.1 vrcho­vatou lžičku přelijete šálkem vařící vody a necháte 10min. přikryté louhovat a pak přecedit. Pije se šálek vždy po jídle. Ale, zřejmě dokud slepé střevo nebude vyjmuté, záněty a problémy se vám budou neustále vracet. Proto bych doporučovala nebrat čaj jako pitnou kůru po dobu tří týdnů, ale poze v době, kdy se Vám ozvou problémy. Kdyby Vám tento čaj „nesedl“z nejakého důvodu, napište. A domluvíme se na jném. Ale dost by mi pomohlo sono břicha, protože si na Vás nemohu sáhnout.

Dalibor7
213 příspěvků 05.01.13 13:35
Dalibor7

Bábině můžete věřit, más ní jen ty dobré zkušenosti a jen bych dodal něco ze své zkušenosti, najděte si na netu JEMNÝ DOTEK, první stránku od vrchu má paní Urlichová, ona dělá viscerální trapii, jde o masáž orgánů, která právě ty srůsty střev a jiných orgánů rozdělí jen rukama, paní Urlichová toto ovládá skvěle.

veve02020  05.01.13 14:36

Moc děkuji za odpověd. Sono břicha mám z 12.12.12 tak ho celé opíšu. Vyšetření limitované zvýšenou pneumatozou střevní. Játra v oblouku, zvýšené echogenity, bez zjevných ložiskových změn, přehledná pouze z větší části z mezižebří. Intra-ani extrahpetalní žluč. cesty nedilatované. Źlučník obvyklého tvaru a velikosti, s jemnou stěnou, obsah anechogenní. Pankreas a retroperitoneum špatně přehledné, bez hrubých patol. změn. Ledviny obvyklého tvaru i velikosti, KPS nedilatovaný. Slezina nezvětšená, homogení. Klíčky střevní nedilatované, stěna sigmatu v délce asi 5cm naznačeně vrstevnatá, lehce rozšířená. Appendiks spolehlivě neidentifikuji. Závěr. Susp. insip. zánětlivé změny sigmatu. Světlá játra/v. s.při steatoze/Děkuji.

Bábina
1450 příspěvků 05.01.13 16:13

No tak to je problém. Ten appediks není vidět a podle sona ho lékař nenašel. Což znamená, že je za střevní hmotou a každý další zánět a nebo dietní chyba vám může udělat problém. Vsadila bych i na to, že bude pořádně zvětšený a pokud nepraskne, tak Vás bude trápit, i mnoho let.Jsou tam pozánětlivé menší změny. Ale jak se budou záněty opakovat, tak se budou zvětšovat. Srůsty zatím tam nejsou, Čaj co jsem Vám napsala Vám může průběžně ulevovat. Pokud Vám zrovna tyto byliny nesednou, tak mi po vyzkoušení napište. A prosím, zkuste se nějak zeregistrovat. Protože nemohu si na těchto stránkách dělat reklamu, mohu Vám u sebe navrhnou určitý druh léčby. Pokud budete zaregistrovaný pod jiným nick, tak dejte vědět, že jste to vy.
Pro Dalibora:Díky za pochvalu pane kolego, ale za tu reklamu, i když né vaší Vám utrhnu obě uší. Zadavatel určitě umí číst a když hledá pomoc, tak si prostuduje všechno. Předpokládám já.

adam87  24.07.15 10:54

Dobrý den, mám takový problém, je mi 28, a už delší dobu mám pocit na zvracení, nekdy se i pozvracim. vždy to začne tím když mám jít něco vyřídit na úřad nebo i když se mám ucházet o zaměstnání, když mám třeba jet s někým v autě, to samé i v MHD. mám i takový pocit když mám jít třeba k lékaři. proto to vždy raději vzdám a je to zase nějak tak v poho. a už sem z toho zoufalý :,( nemůžu jit ani na rande. prostě děs.. prosím o radu. děkuji :,(

velki.j  30.08.15 23:28
je mi spatne a mota sa mi hlava

Dobry den potrebovala by som pomoct kazdy den mi je spatne a sem tam da mi toci hlava tehotna nie som robila som si test neviem co mam robit zijem v uk viete mi poradit dakujem.

VlaďkaVac
1 příspěvek 03.10.16 14:27
Dlouhodobé nevolnosti

Dobrý den,
dlouhodobými nevolnostmi trpím také. Byla jsem na vyšetření gastro, kolonoskopie, CT břicha, ultrazvuk. Výsledek zúžený jícen a v něm probíhající zánět. Toto jsem měla přeléčeno. Pak jsem se náhle zhoršila, nevolnosti trvají. Dostala jsem Controloc, na dlouhodobé užívání, ale po něj je mi ještě hůř, nezabírá. Byla jsem u lékaře několikrát, ale už mi nedokázal poradit a řekl mi, že se s tím mám smířit, že to mohou být i následky komplikovaného porodu císařským řezem, kdy mě 3× revidovali a asi jsou tam srůsty. Je to těžké, mám 2 7-leté děti a musím fungovat, ale když je mi zle, klesne mi tlak a já nemohu nic dělat. Stresem netrpím, jsem spíš pohodář, ikdyž hodně vytížený (práce, děti, kroužky, škola), ale dokážu vypustit. Je nějaká možnost co s tím udělat, nebo se s tím smířit? Mám strach, aby se to nerozvinulo jednou v rakovinu žaludku nebo něčeho jiného.

Váš příspěvek