Deprese a úzkostná panická porucha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jitka18  30.06.11 10:41
Deprese a úzkstná panická porucha

Zdravím, již 8 let trpím depresemi a panickou úzkostnou poruchou. Střídám různé léky teď beru Escitalopram 15 mg, plus při silné úzkosti xanax. Ovšem i tak mám neustálé úzkosti léky pomáhají velmi málo. Významně mi to zasahuje do života. Jelikož je na mě moje psychická nepohoda hodně vidět, nikde mě nechtějí zaměstnat. Už rok po maturitě neúspěšně hledám práci a i když někde opravdu hledají zaměstnance,kde splňuji veškerá kritéria, mě se stává, že mi vrazí dotazník a vyprovodí ze dveří. Je mi z toho potom ještě hůř. Už nevím jak z tohoto kolotoče ven, doktorka zkouší různé léky ale zatím mi žádné nezabrali. Co s tím?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Lada - slunce  30.06.11 11:26

Můžu se zeptat jak se vaše úzkostné projevy projevují? A z čeho máte tu úzkost?

Jitka18  30.06.11 12:20

Z čeho jí mám netuším. A projevují se bušením srdce, studeným potem, nutkáním jít na záchod, špatně se mi dýchá, mám strach ale nevím z čeho. A stává se mi to kdykoli, třeba doma při čtení knhy, sledování televize, u přítele.

Lucrezia
338 příspěvků 30.06.11 17:09
Lado-slunce

Od toho je to úzkostná porucha ,že se objevuje jakoby bezdůvodně.

Lucrezia
338 příspěvků 30.06.11 17:14
Jitko18

A co je pro Tebe horší, deprese nebo úzkosti?

Že AD nezaberou úplně, to je bohužel běžné. :-(
Já jsem brala už více druhů AD, i ten Escitalopram zrovna beru, ten mi zabíral nejlépe hlavně na depresi. Ale jen krátkodobě. Časem mi vždy lék přestane účinkovat a já musím měnit.

Chodíš i na terapie?

Lada - slunce  30.06.11 20:30

Vždycky to má nějákou příčinu.. nikdy není nic jen tak bezdůvodně:)

Jitka18  30.06.11 23:06

Nechodím, psychologům už nevěřím chodila jsme ke dvoum léta a k níčemu mi to nebylo. Takže psychology neuznávam.

Jitka18  30.06.11 23:06

Tak to já vážně netuším jakou příčinu můžem ít mopje úzkost když jsem doma a nic mi nehrozí.

Lucrezia
338 příspěvků 01.07.11 08:08
Příčina

Není to běžná vědomá příčina. Takže pro nemocného se to jeví jako bez příčiny. Objevuje se to v situacích, které si třeba nejsou moc podobné, jakoby kdykoliv.
Tu pravou příčinu má pomoci najít psycholog, pokud dělá druh terapie pracujicí s nevědomím (všechny směry vycházející z psychoanalýzy), případně alespoň KBT, která pracuje s projevy nemoci (poruchy).
Jitko, není psycholog a terapeut jedno a to samé. S psychologem si pokecáš, ale je to spíše podpora a poradenství, případně diagnostika, testy. Terapeut má své metody léčby, má výcvyk ve své terapii.
Nicméně rozumím Tvé nechuti se už někomu dalšímu svěřovat po Tvých zkušenostech.
Jde to i tak, řešit jen léky, ale znamená to pak brát prášky nadosmrti.
Zkuste změnit léky, je jich tolik, jistě Ti některé budou vyhovovat víc. A ten Neurol (Xanax), ten Ti při úzkosti nezabere vůbec? Kolik ho bereš?

pepča123  02.07.11 11:01

Měla jsem totéž,dokonce jsem se i stachem počurala na veřejnosti!Trapas který mi pomohl bojovat!Mě se to po lécích zhoršovalo takže to byl osobní boj.Já nebyla schopná jít ani pro poštu do schránky.Přišla jsem na fígl nasadila jsem tmavé sluneční brýle,žvíkačky do pusy a vyrazila nejdřív do malinkých obchůdků,kde se člověk otočí na podpadku a vyběhne-jakmile cítí,že to na něj jde.A pořád zkoušet dokud se to nepodá.Hlavně nezůstávat v tom sama svěřte se kamarádům a bojujte nebo vám uteče spousta let jako mě a ty už vám nikdo nevrátí!!!!ps:už dokážu jít i do supermárketu!!! :lol:

777
47 příspěvků 24.08.11 10:38
Pomoc do záhuby

Liby: Jo - pomohla, ale do mnohem hroších problémů. Navzdory zdánlivé „pomoci“ je to jistá cesta do pekla - a to naprosto doslova!! Názory a bludníé filozofie nezmění n ic na skutečné podstatě těchto praktik, nebezpečnějších než tvrdé drogy!!

Tom69
172 příspěvků 24.08.11 19:49

Reiki je spatlanina prvků magie, spiritismu, buddhismu, japonského pojetí buddhismu, taoismu, hinduismu a keltských pohanských kultů. Mně už tady chybí pouze vesmírní lidé a ezoterické děvy z TV Barrandov, tak se nenechte zblbnout:-)

Liby
6 příspěvků 25.08.11 09:27
Pdro 777 a Tom69

Vaše víra nebo spíše nevíra v sama sebe vás zavede do záhuby zcela jistě. Budu držet palečky, abyste našli správnou odbočku k lepšímu žití.

777
47 příspěvků 25.08.11 09:45

Madam chytrá je dokonale zaslepená a zbabělá připustit si svůj tragický omyl. Pozná ho nejpozději POZDĚ, ale zatím spoustu lidí strhne do záhuby pod záminkou „pomoci“. Mnohem lépe a šetrněji „pomáhají“ drogoví dealeři!! Odvahu konfrontovat svou filoziöfii s pravdou nemáte a jen tlacháte své vsugerované okultní bludy jako dementní feťák. Upřímnou soustrast!!

Liby
6 příspěvků 25.08.11 13:39
Pro 777

Nápodobně. Raději budu pomáhat těm co o pomoc stojí. Bůh s tebou amen.

Tom69
172 příspěvků 25.08.11 23:05

Pro Liby V depresi nemohou pomoci léčitelé, akupunktura, homeopatie
nebo jiné alternativní praktiky.

Milá Libuško, pominu fakt, že jste mne na bázi mého příspěvku poslala do záhuby, či kam, z lidského hlediska neslušné, odpovídat na dva příspěvky stejně, z obchodního hloupé, Vy jako altruista, přece máte pochopení, ne? Ale kašleme na detaily. Poslal jsem Vám odkaz na scripta o depresi a zásadní a základní závěr, který udělal renomovaný lékař. Skutečně, mým cílem není ani připravit Vás o kšeft, ani Vám ublížit, podle mne jste v zásadě hodná ženská, která se o něco snaží, ale … proboha Vás prosím, do depresí, anxiet a dalších věcí, velice závažných, se nepleťte. Deprese není lenost, to je velice nebezpečná záležitost, vím o čem točím z vlastní zkušenosti, nevím jak jste na tom se svědomím, ale tady, fakt, jéééééé já to myslela dobře a ono to nevyšlo… fakt ne, vyserte se na to, neberte moji zprávu ve zlém, zachraňuju Vám , ale Vy o tom nevíte, jestli nevíte, jak vydělat prachy, napište mi do schránky, pro Jihočechy mám slabost, něco vymyslíme, ale nezkažte si život tím, že se budete snažit poradit někomu v depresi či v syndromu vyhoření, tj. můj kamarád, budte prostě ráda, že jste nic, za nic ošklivého nemáte, snad, zodpovědnost, a věřte, kdybyste vypěstovala ty nejkrásnější ředkvičky v jihočeském kraji, budete spokojenější, než když na všechny témata tady budete reagovat jak pomůžete, jako taková supervědma. Na rozdíl od Vás, já Vás nezatracuju a přeji Vše dobré:-) Tom

dajen236
1 příspěvek 11.11.12 14:40
gad

Ahoj, prožívám GAD už skoro rok(je mi 26, Praha)..ráda bych si s někým popovídala třeba u čaje.. s někým kdo prožívá podobné stavy.. napište mi když tak na mail- Držím vám všem palce, léky a terapie potíže zmírňují, vydržte to!

Petra1970  11.11.12 19:39
ahoj tome69

Zadej si do vyhledávače deprese homeopatie a pár odkazů ti ukáže, že homeopatie funguje. mě potkalo to samé, úzkostné ataky a pak deprese, nevím v jaké fázi moje deprese byla, ale klepala jsem se celý den, nemohla nic dělat, zhubla jsem o dvě velikosti, bála se kamkoli jít. v té době jsem vůbec nechápala o co jde. doktor ani léky mi nepomohly. V breku jsem vyhledala homepata /kvalitního/, aby mi dal neco na uklidnění. Ted po roce léčby jsem o 90% vpohodě, a děsí mě jen vzpomínky co to bylo za hrůzu.

Tom4444
64 příspěvků 11.11.12 22:33
Petra 1970

Ahoj Péťo, díky moc za radu, můj příspěvek je již více než rok starý. Naordinoval jsem si pár zásadních věcí, například svého psa nejméně dvakrát denně o víkendu i vícekrát a jsem v zásadě v pohodě. Je to přesně jak píšeš. Z devadesáti procent, možná i více v pohodě. Nicméně, asi jsme prožili podobné. Klepačka, neschopnost se najst, v podstatě to vše bylo tak hnusné, že jsem se rozhodl alespoň psychicky, když víc nejsem schopen, tady podobně postižené lidičky podporovat. S přáním všeho dobrého Tom

Petra1970  12.11.12 18:54
Tom

Ahoj Tome, já mám v plánu na jaro štěně Fleta, je to super pozitivní pes, takže se na něj moc těším. Asi je taky dobře si naplánovat nějaké věci co by tě bavily, at máš nějaký plán, nejakou budoucnost. To mluvím za sebe, může to být ale rada i pro druhé. Ze začátku může jít o maličkosti, třeba jen přesadit kvítka :). Takže ty jsi to zvládl bez jakéjoki pomoci? Před rokem jsi zněl dost přešle ;). Co myslíš, že byl ten spouštěč? Petra

Tom4444
64 příspěvků 12.11.12 19:52
Petra 1970

Ahoj Péťo, stěně Fleta, myslíš tím patrně flat coated retrievra, nebo jsem mimo? Fakt hodně dobrá volba. Bez jakékoliv pomoci? Ani omylem. Pomohli mi naprosto všichni, rodinou počínaje a prací konče. Což je dáno asi tím, že jsem byl a díky Bohu už zase jsem hodně aktivní člověk. Je tady ještě jedna diskuse, jmenuje se Deprese a jak ji zvládat, pokud by se Ti někdy chtělo tam napsat, ty holky jsou dost v pr,,, a jsou rády za každé dobré slovo. Spouštěč nevím. Patrně můj styl života. Všechno naplno. Trochu jsem zvolnil. Ale jenom trošku. Abych byl úplně přesný před rokem jsem byl taková pochodující mrtvolka. Ted už si v podstatě jen hlídám pár věcí, které si asi budu muset odpustit:-). Ty víš, co byl u Tebe spouštěč? Tom

Petra1970  12.11.12 20:25
Tom

Jj, přesně tak Flat CR :). Já myslím, že to musí zvládnout každý sám, takže rodina je podpora, ale zvládl jsi to spíš ty sám nějakou svou změnou, náhledem, odprostění se od něčeho. :potlesk:. Diskuzi co zminuješ jsem navštívila jako první, už jsem si tam přečetla i nějaké tvoje odkazy. Psala jsem tam něco podobného, ale nikdo se nechytá, asi píšu nevěrohodně, ale fakt jsem homeopatovi děkobala za záchranu života :). Já myslela, že deprese je jen nějaká nechut cokoli dělat. Ale pokud to byla ona, tak mě překvapuje, že má i fyzické příznaky, přišlo mi to jak panické ataky. Ale to vše jsem našla až po půl roce co se mi to stalo a byla jsem celekm o. k. Mě bylo zle i ze čtení zpráv na internetu, takže i nějaké emoční informace mě rozkoply. Já měla spouštěč potlačení své osoby ve vztahu, dlohodobý stres, který mi jako strs nepřipadl, nenapadlo mě, že když se nervuješ, ža ti „hrábne“. Humáč, ted si nenechám nic co by mi nějak vadilo vůči mě. Píše se taky, že deprese jsou z neumění říkat „NE“ s čímž jsem měla taky problém. Petra

Tom4444
64 příspěvků 12.11.12 21:11
Petra 1970

Nevím, jestli se Tě tímto příspěvkem nedotknu. Ale mám z nějakých mých vnitřních důvodů odpor k homeopatii a všemu podobnému. Ale opravdu z Tebe cítím vnitřní sílu a jsi dle mého názoru skvělý člověk. V těchto intencích jsem Ti nabízel účast na diskusi v druhém podobném tématu. Jinak Flat coated si nevybere hned tak každý, blahopřeji, skvělá volba, které konkuruje dle mého názoru pouze hovavart a můj milovaný RR. Jak píšeš o těch zprávách, jak Tě rozhodily, rozumím. Jakýkoliv trochu drsnější film mne rozhodil. A fyzické příznaky? Bývalý aktivní cyklista má problém vůbec vstát z postele. Je to všude stejné. A proto my silní bychom měli říct pár slov těm, kteří tak silní nejsou. Tom

Petra1970  12.11.12 22:11
Tom

Říká se, že homeopatie není pro každého. Ale tvůj negativní přístup je spíš k alternativám, takže to neberu nijak špatně vůči sobě ani homeopatii ;). Já jsem Ti odpovídala, že jsem na téma deprese…už psala, ale nikdo nereagoval. Holky berou AD se kterýma já nemám zkušenosti a nevím jak přesně je podpořit. Mám pocit, že jsem dva tři měsíce plula životem bez AD a žádná rada mě nenapadá. Že to bude lepší? Někdo tam psal, že už má deprese pár let, takže nevím co takovým lidem poradit, když léky potlačují problém. Chci poradit, ale zatím jen tím co pomohlo mně a to byla homeopatie. Petra. Pozdravuj RR :)

777
47 příspěvků 13.11.12 10:41
Homeo ...

Homeopatie není pro nikoho!!! Je to částečně placebo a částečně vliv stejného zdroje, jakou mají ve své podstatě problémy, na které „pomáhá“ - zvláště v případě psychických!!! V konečném důsledku je to horší než se „léčit“ silnými dávkami tvrdých drog. jediný rozdíl je v tom, že u drog je následek zjevný, zatímco tady si to nikdo nepřipouští, když to „funguje“. Syntetické „léky“ jen potlačují symptomy, ale NIC neudělají s příčinou problému. Homeopatika zdánlivě pomohou, ale vskrytu mnohem víc škodí, než nejhroší „vedlejší nežádoucí účilny“ léků. Ale negativní následky si samozřejmě nikdo nedává do souvislosti s touto „úspěšnou léčbou“ - a tragické už vůbec ne!! Efektivní řešení problémů spočívá v odhalení PRAVÉ příčiny a ta je díky těmto podvrhům dobře skrytá.

Petra1970  13.11.12 19:44
777

A ty máš s čím problém, s depresemi nebo s homeopatií? nejsem homeopat, jen jsem chtěla tady poradit s tím co pomohlo mě, jestli je to placebo je mi to jedno, hlavně jsem úplně někde jinde než před rokem a nemusela jsem brat AD. máš zkušenost s tím, že by ti homeopatie ublížila? Mně se příčina mých problémů postupně vybavuje a spoustu věcí si začínám uvědomovat co bylo špatně, takže nemám pocit, že by ji homeopatie skrývala.

Tom4444
64 příspěvků 13.11.12 22:21
Petra 1970

Jasně, rozumím Ti. Víš k těm alternativám. Mé příspěvky před rokem byly dost zoufalé. Realita je taková, že čistě například čerpám životní energii v lese. Asi jako každý. A s pejskem super. Ale tak trochu odmítám dávat to do souvislostí s nějakou kosmickou energií nebo tak něco. Prostě na horách mi bylo vždy dobře. Až budeš mít svého fleta, napiš mi třeba do schránky pár řádek:-). Dneska jsem si vyjel v rámci práce třičtvrtě nádrže a pouhá hodina a půl s mým RR mně hodila do naprostý pohody. Vše dobré, Péťo. Tom

777
47 příspěvků 14.11.12 16:17
Homeo - deprese, .

Deprese, úzkostné panické poruchy… mají hlubší příčinu, než co bývá jejic spouštěcím mechanismem. Stejně jako alergie mají příčinu jinde než v alergenech. Homeopatie jen zbaví symptomů, ale neřeší TU příčinu. Zvlášť, když má stejný zdroj. Deprese jsem mívala, dokud jsem právě tohle nevyřešila (pravý původ, nejen zprostředkovatele).

Petra1970  14.11.12 19:41
777

Byla bych ráda, kdybys nám tady konečně poradila něco pozitivního nezávadného, jak na ty deprese a panické poruchy bez AD, homeopatik, léčitelů… Co jsem si pročetla Tvoje příspěvky, tak doporučuješ raděj drogy, jen samá kritika všech a všeho, ale rada žádná. Pokud to není moc intimní, zajímá mě co u Tebe byl pravý původ deprese. Já mám pocit, že z části už vím co byl spouštěč i hlubší příčina mých problémů. Petra

777
47 příspěvků 03.01.13 01:16
Příčiny a řešení

Odpověď není zrovna atraktivní a vždy se setkávala s pohrdavou ignorancí a odporem lidí, kterým by pomohla - kdyby použili zdravý rozum a vzali ji vážně. Takže jsem opatrná na to něco veřejně psát. Kdo OPRAVDU radu a pomoc chce, může napsat vzkaz. Ale znamená to odvahu respektovat FAKTA, která odporují většinovému „svrchovanému“ názoru. Ostatní mohou dál hýčkat své problémy a dělat kšefty farmac. průmyslu a šarlatánům!

Lili78
1 příspěvek 13.05.13 20:25

Dobry den, je to poprve, co si ctu o techto problemech a zjistuji, kolik lidi timto trpi. Hlavne se chci zeptat, zda ma nekdo neco podobneho jako ja.
Vzdy jsem byla zcela normalni :) Urcite se mi spousta lidi ted vysmeje, ale co se vyhlasilo to, ze ma byt konec sveta, tak na to moc normalne nejsem. V ten den „co to melo prijit“ jsem mela totalni zachvat uzkosti, abnormalni buseni srdce, strasny strach, studeny pot, neustale jsem utikala na wc, nemohla jsem se soustredit az mi z toho uplne zdrevenely ruky, se kteryma jsem proste nepohla. Nemuzu v te chvili mluvit a od te doby se soustredim strasne na zvuky okoli. Odjakziva mam strach z proletajich letadel a tim to kazdy den zacinalo.Vse je cely den v poradku, vecer slysim litat letadla, ty zvuky me hodi do stresu, nervozity a strachu. Vystupnovalo se to tak, ze v kazdem dopravnim prostredku mam obavy, aby se nic nestalo a porad mam v hlave tragicke scenare. Kdyz me nic netrapi, tak si z toho umim udelat srandu, ale zacalo se to stupnovat a vzdy lituju toho, ze nemam doma zadny prasek na uklidneni. Chtela jsem se zeptat, zda mi nekdo dokaze poradit, kam se obratit. Jestli psycholog nebo nekdo jiny. Rikam, nikdy jsem nepotrebovala nikoho vyhledavat, tak o tom nic nevim a budu rada, kdyz mi nekdo poradi. Dekuji moc

vladula111  16.05.13 10:48
panická porucha

Ahojky už 2 roky trpím težkou panickou poruchou návali horka a zimi tlak v hlavě silné bušení srdce sucho v ustech prostě pocit že mám infarkt nic mi nepomáhalo až na diazepam vždy když začnu atak pocitovat dám si pilulku diazepamu a uleví se mi na druhé straně at je atatk silnějš je potřeba aby člověk nepodlehl a sáms e stím vyrovnal nemyslet na to být co nejvíce vklidu uplně zamezit stresu atak sem měla skoro každý týden až do doby co sem si sama řekla dost ted smei to stane jendou za 4-5 měsíce a dám si diazepam lehnu si a jsem vklidu duležité je nemít strach a vyrovnat se sám se sebou a zemzit stresům a uzkosti a také změnit životozprávu :-)

eva57856  27.09.13 11:07

Úzkost je nepříjemná věc, znám to z osobního života. Ale nikdy bych neřekla, že se úzkost objevuje zničeho nic, bez příčiny, to je nehoráznej nesmysl, něco takového se dočíst. Mívám taky strachy, že se stane něco strašného a nevím co.Ve chvílích velké úzkosti člověk přemýšlí o velmi destruktivních myšlenkách, až by se dalo říci, že z tohoto se přece nemůže sám dostat, pocity zbytečnosti lidského bytí a zbytečnosti uplně všeho. Řešení je následující:umět uvolnit tělo, klidně si každý den jen tak lehněte a uvolnujte svaly. Naučte se dobře dýchat, klidně a hluboce.Asi taky dost pomáhá, když se člověk překonává, když se snaží někam směřovat. Například začněte cvičit a řekněte si, že chcete mít hezkou postavu a držte se toho. Omezte cukr, jezte zdravě a věnujte se konstruktivní činnosti, začněte se třeba sami učit cizí jazyk nebo skládejte básničky,coko­liv.Nebo taky můžete ležet, zkuhrat jak se máte špatně…odpovězte si na otázku:není náhodou vaše úzkost způsobená leností??kdyz se člověku něco nechce a jen tak se povaluje, nemá smysl života a nikam nesměřuje. Následují destruktivny myšlenky, otázky, deprese, úzkosti. Mám to podobně, ještě pár povzbudivých vět:Nejde o to, jak inkasuješ, tady jde o to, kolik ran uneseš a přesto se znovu zvedneš, kolik ran dokáže přijmout a nezastaví tě, jeno tak se vítězí! Je jedno jestli bojujete s těmito stavy rok nebo 10 let, pokud ale je to třeba těch 10,tak něco sakra děláte špatně a chození po doktorech za vás ni nevyřeší, léky jen potlačí a psychické bolesti snesitelnější. Po vysazení se opět vše vrátí. Až zas bude den, kdy pocítíte silnou úzkost, po odeznění na to zapomente, vstaňte znovu na nohy a žijte přítomností, nemyslete na to, jak ta úzkost byla strašná, pracujte, studujte, bavte se, cvičte, čtěte, ukízejte…jen nesedte na židli a nebrečte, že to nejde.

Psyche6969  30.09.13 01:22
@Jitka18 píše:
Nechodím, psychologům už nevěřím chodila jsme ke dvoum léta a k níčemu mi to nebylo. Takže psychology neuznávam.

U nás se mluví, že rozdíl mezi psychologem a psychiatrem je ten stejný jako mezi notářem a právnikem. Když na toho pravnika nemáš, budeš notář…

777
47 příspěvků 11.10.13 15:22
@eva57856 píše: Úzkost je nepříjemná věc, znám to z osobního života. Ale nikdy bych neřekla, že se úzkost objevuje zničeho nic, bez příčiny, to je nehoráznej nesmysl, něco takového se dočíst. Mívám taky strachy, že se stane něco strašného a nevím co.Ve chvílích velké úzkosti člověk přemýšlí o velmi destruktivních myšlenkách, až by se dalo říci, že z tohoto se přece nemůže sám dostat, pocity zbytečnosti lidského bytí a zbytečnosti uplně všeho. Řešení je následující:umět uvolnit tělo, klidně si každý den jen tak lehněte a uvolnujte svaly. Naučte se dobře dýchat, klidně a hluboce.Asi taky dost pomáhá, když se člověk překonává, když se snaží někam směřovat. Například začněte cvičit a řekněte si, že chcete mít hezkou postavu a držte se toho. Omezte cukr, jezte zdravě a věnujte se konstruktivní činnosti, začněte se třeba sami učit cizí jazyk nebo skládejte básničky,coko­liv.Nebo taky můžete ležet, zkuhrat jak se máte špatně…odpovězte si na otázku:není náhodou vaše úzkost způsobená leností??kdyz se člověku něco nechce a jen tak se povaluje, nemá smysl života a nikam nesměřuje. Následují destruktivny myšlenky, otázky, deprese, úzkosti. Mám to podobně, ještě pár povzbudivých vět:Nejde o to, jak inkasuješ, tady jde o to, kolik ran uneseš a přesto se znovu zvedneš, kolik ran dokáže přijmout a nezastaví tě, jeno tak se vítězí! Je jedno jestli bojujete s těmito stavy rok nebo 10 let, pokud ale je to třeba těch 10,tak něco sakra děláte špatně a chození po doktorech za vás ni nevyřeší, léky jen potlačí a psychické bolesti snesitelnější. Po vysazení se opět vše vrátí. Až zas bude den, kdy pocítíte silnou úzkost, po odeznění na to zapomente, vstaňte znovu na nohy a žijte přítomností, nemyslete na to, jak ta úzkost byla strašná, pracujte, studujte, bavte se, cvičte, čtěte, ukízejte…jen nesedte na židli a nebrečte, že to nejde.

TOHLE vám stačí?? Tahle rada je jen částečně „efektivní“, jen se člověk zaměstná a dočasně ty myšlenky a pocity nevnímá. ALE mnohem efektivnější by bylo zbavit se jich - odstranit jejich skutečnou příčinu, kterou ani žádný „odborník“ nezná. TO byste snad nechtěli??? :zed:

nell12  13.11.13 10:32

Ahoj, je tu někdo kdo by mi mohl poradit nejakého bezplatného psychologa zabívajícího se PP? Děkuji

nell12  13.11.13 10:34

Jo a měl by být z Brna

ja13  13.11.13 21:59

DObrý den.
Problémy, kterými trpíte a které řešíte prášky - nic nevyřešíte. Pouze potlačujete problém, nehledáte příčinu. Přičina je jednak ve sresech, špatném pitném režimu, překyselení atp. Potřebadetoxikace organismu, pročištění. Není to po mailech, je to o osobnímjednání a nebo prvotním řešení písemném a poté osobním. Kdo z vás s popisovanými problémy by měl zájem o jejich řešení, klidně se mi ozvěte, rád to s vámi proberu a pomohu. Musíte ale chtít i vy. Maila mám v záhlaví. Děkuji

janaBav  14.11.13 18:05
777 dotaz

Ahoj všichni, taky mě trápí tyto problémy. Ale hlavne by mě zajimalo od 777 jak se daji tyhle problemy tedy resit?? nejakej konkretni,,navod,,

ryka
4 příspěvky 14.11.13 19:43
nevím co se děje

Možná nic možná něco, ale je to příšerné. Jsem sportovně založená donedávna akční, dělala jsem léta servírku takže komunikativní bavilo mě to, dělala jsem i jiné práce(prodávala, vařila)pořád mezi lidmi.Jsem 8rokem doma a nastal čas jít znova do práce a začal můj problém-při prvním pohovoru jsem se začala třást a nemohla dýchat bylo mi na zhroucení jako idiot ani se nedivím že se jakože ozvou, možná to ani neříkaly. Bylo mi tak, že jsem si řekla už nikdy více, ale práci potřebuji takže na druhý jsem si vzala prášek od kamarádky a bylo to v pohodě. No co jsem tím chtěla říct to je, že to trvá půl roku kdy pozoruji absolutní neschopnost komunikace a nezvládání stresových situací nejsem to já zničeho nic se vnitřně třesu snad ob den, nakupovat chodí jen manžel to nezvládám, cesta autem kdy musím děti odvést do školy, když je manžel v práci je jeden velký třes, děti nesmí promluvit ani slovo(a to jsem kdysi jezdila jak profík),na úřad mě jímá hrůza a ještě větší hrůza je si představit, že mě přijmou do práce a budu se tam klepat jak troska neschopná. Nikdy v životě jsem žádné léky nebrala ani na chřipku. jsem sebevědomá(přet­vařuju se)když mě nikdo nevidí tak se choulím. Nikdy by mě nenapadlo, že něco takového prožiju ani ve snu. Musela jsem se objednat at mi aspoň psych. poradí co se se mnou děje, ale až za 14 dnů proto sem píšu, jestli si něco nenamlouvám a že to přejde. Nechci prášky a ani to všechno neumím zastavit

Petra888  15.11.13 15:04
pro ryka

Nevim, jestli te to uklidni, ale jsem na tom uplne stejne a take mi pred tim nikdy nevadilo komunikovat s lidmi atd…dite mam sice jedno, ale taky mam problem ho odvest do skolky a tak dale..Nestala se ti v posledni dobe nejaka vypjata situace? me to zacalo po traumaticke udalosti

nell12  15.11.13 18:23

Ahoj, taky se mi pri pohovorech trese hlas jako nejake pubertacce.dnes je to druhy den, co jsem po uplne hroznem tydnu v pohode. K psychi.jdu poprve, tak jsem taky zvedava, co bude dal…

ja13  15.11.13 21:37

Zjistěte si příčinu problému, hledejte. Něco je v prostředí, něco je ve vás. Když půjdete k psychologovi nebo psychiatrovi, tak se s vámi trochu pobaví, ale co je na tuti, napíše vám nějaké prášíčky. A to si holky rozmyslete, protože psychofarmaka z vás udělají… raději an to nepomyslet. Máme zakyselené organismy, jte co jíte a pak to takhel dopadá. samozřejmě nějaká traumatizující událost tam může být a to nejen z blízkého období, ale třeba i časově již dávno zapomenutá, ale vaše podvědomí si ji nyní vybavilo. Uvedeníé lékaři nebudou hledat příčinu, budou řešit možná důsledek, ale práškama. Takže oblbnou vaši centrální nervovou soustavu. Vy poté budete žít jako bez duše, vše vám bude jedno, až jednou… Ale myslete na to, že asi každá mátě nějakého potomka a tento potomek to bude sdílet svámi a vy to přenášet na něho a budete vychovávat stejný problém do budoucna. Zkuste zavzpomínat třeba na svoje dětství, jeslti právě zde byl problém, který se nyní aktivoval. A s těmi lékaři a prášíčky… až některá z vás některé z těchto oborů navštíví napište zda jsem měl pravdu a skutečně to tak bylo. Rád se poučím, ale zejména si myslím, že mi dáte za pravdu. Jsem kdykoliv k dispozici a pomoci.Je to ale na osobní konzultace a zjiš/tován příčiny. Měste se krásně. A ještě jedno takové heslo CHCETE SE LÉČIT NEBO UZDRAVIT???

nell12  16.11.13 18:06

Dobrý den, ja 13.Taky nemám z braní pilulek dobrý pocit. Teď mi dala moje obvodní helex a ačkoli jsem moc nectěla(po prvním týdnu jsem se ptala, jestli ho už můžu vysadit)beru ho třetí týden a je pravda, že mi 2× pomohl, jinak bych určitě zase umírala a v noci nezaspala ani na hodinu.Ty máš s PP nejaké zkušenosti?
Na psychoterapeuta bohužel nemám peníze, protože jsem teď momentálně bez práce.
Máš osobní zkušenost s tím, že se z toho kruhu lze dostat i bez AD?

ryka
4 příspěvky 16.11.13 18:40
jsem tu

Zvláštní, nikdy by mě nenapadlo hloubat do nějakých dávných věcech, ale je to tak,2sebevraždy v rodině, můj syn má důchod schisofrénie, přihodilo se mu to v 2ročníku báňské, je fajn není agresivní a vím o této nemoci všechno(moc jsem se o to zajímala, a pomáhám mu protože ho miluji, mám ještě mladší děti 9,5,ale asi mi fakt kape na karbit

ja13  16.11.13 18:54
NEKAPE

Nemějte strach, že vám kape na karbid! jenom prosím přemýšlejte a nedělejte věci jako ovce, jako všichni osotaní. Heldejte prosím příčiny. K tomu Helexu - přečtěte si vedlejší účinky kde jsou m. j. i deprese. Může se to stát návykovým a potom jste… Jak jsem psal i jinde. Děvčata, máte dábelsky překyselené organismy, takže z toho potom jsou deprese. Lékaři u vás nebudou pátrat po příčiě. ti vám vyseknout hedle ty prášky a z vás se postupně opravdu budou stávat cvoci. Prominte mi to, ale je to tak. za chvíli vám tyhle prášíčky nebudou stačit, takže dají silnější a silnější a až z toho můžete spáchat sebevraždu. Kdyby náhodou tak můj mail je zdravi-krasa1@seznam.cz.

ryka
4 příspěvky 16.11.13 19:30
ale... kape

Není normální být všude a pomáhat nemocným včetně syna a starat se o malé děti a sportovat a mět 45 let a být aktivní i sexuálně a najednou nic nebaví

ja13  16.11.13 19:35

Vážená, tak musíte dělat všechno pro to, aby to bylo všechno O. K. věřit… Myšlenka a víra je všemocná. vy jste odkud?

ryka
4 příspěvky 16.11.13 19:56
no tak děkuji

Nesnáším příspěvky, které, jsou nic neříkající vážená, takže jen k věci

nell12  16.11.13 20:47

Vim, ze helex je navykovy, ale zase si rikam, ze snad ta doktorka vi, co dela…a ze mela nejaky duvod mi rict, ze ho jeste vysazovat nemam. uvidim za tyden, jak mi bez neho bude..

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek