Depka a únava

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elurein  10.05.13 16:12
depka, únava, puls aj.

Dobrý den,

už dlouho mě trápí několik problémů. Máte někdo podobnou zkušenost nebo nějakou radu?

a) Psychika

Od „vyléčení“ anorexie jsou to 4 roky, jím normálně, ale toho anorektického způsobu vnímání jsem se jaksi nezbavila, tak si umíte představit, jak svoje o 12kg těžší tělo vnímám.

Kromě tohoto odporu k sobě samé jsem uvízla v nějaké bublině psychických potíží - 3 dny v týdnu letargie, apatie, spavost, 2 dny úzkostlivost, hysterie, 2 dny dobré: tak to obvykle vypadá v běžném týdnu. Pokud se mi naskytnou nějaké radostné chvíle a nakupí se skvělé zážitky, vím, že tak za dva dny přijde těžký propad, jako bych nějak „vyčerpala svou pozitivitu“.

Ve společnosti si obvykle připadám jako méněcenný „blbeček“, který nic nezažil, nic nezná atd., prostě outsider, na něhož ostatní pohlížejí s despektem. Takže radši sedím v bezpečí domova, s nikým nekomunikuji a dost mě to ubíjí – ne však tolik, jako výprava do společnosti, z níž vždy odcházím jako poražená.

Jak z toho ven? K psychiatrovi nechci, nechci brát léky – znám pár lidí, kteří AD berou a jsou nespokojení…mj. ztloustli (každý aspoň o 6 kg), což je pro mě pochopitelně naprosto nemyslitelné. Psychologové jsou hrozně drazí a těch, kteří mají smlouvu s VZP, je jako šafránu a navíc spíš berou těžké případy.

b) Zdraví

Už dlouhou dobu mě trápí únava, všechno ale vygradovalo po minulých prázdninách. Měla jsem hodně náročný jarní semestr 2012 a docela mě vyčerpala i letní brigáda. Už se mi nepodařilo nastartovat se, takže od října 2012 jsem většinu svého času prospala. Někdy to bylo vyloženě psychické: „Je mi mizerně, nechci se do ničeho pouštět, jdu radši spát.“ V poslední době je to ale trochu jiného rázu, mám spíš pocit, jako by mi tu psychickou letargii způsoboval právě spánek, ne naopak – často teď upadám do hrozně tvrdého spánku, který je plný strašně silných obrazů, doslova mě to pohltí a já se prostě nemůžu vzbudit… bez ohledu na to, kolik budíků si nařídím a kolikrát se mě přítel snaží vytáhnout z postele; jsem jako nemocný člověk, který blouzní. Často se mi to teď stává i ve dnech relativně šťastných – najednou mě přepadne strašná bolest hlavy, začnou mě pálit oči a mám co dělat, abych neusnula ve stoje. Jsou dny, kdy se mi podaří spát třeba jen 8 hodin v noci, ale obvykle to vypadá takto: v noci spím 10-12 hodin a pak ještě přes den 2-3.

Kromě toho si už od toho jarního náročného semestru všímám zvýšeného tepu. Klidový se mi pohybuje kolem 110. Teď jsem byla na kompletním kardiologickém vyšetření, dostala jsem i holter – klidový tep kolísal mezi 60 v noci a 160 ve dne (jediná aktivita, kterou jsem vykonávala, byla procházka se psem). Bylo mi řečeno, že to není nic patologického, a že jsem asi prostě „nervák“. Výsledky krevního vyšetření v pořádku – krevní obraz, jaterní testy, štítná žláza, borelie (kvůli té únavě): vše v normě. V moči mi nalezli bakterie, s tím se potýkám dlouhodobě.

Od zimy jsem také pořád nemocná, vždycky dva týdny se mi vleče nějaká nevýrazná nemoc, je mi divně a slabě podobně jako při nějakém lehčím nachlazení… pak to na týden přejde a je to tady znovu.

Mám taky hodně gynekologické potíže – v jednom kuse hustý bílý nebo lehce nažloutlý výtok, pořád jsem „promáčená“ a hrozně to zapáchá. Gynekolog mi už předepsal už několikrát různé léčivé přípravky, ale nemůžu se toho zbavit.

Omluvám se za tak dlouhý dopis, ale opravdu mě to všechno hrozně trápí a nevím, jak z toho ven. Lékaři mi řekli, že jsem v pořádku a koukají na mě jako na hypochondra, přestože jsem tam zavítala až po dvou letech (nerada chodím k lékaři). Prostě nemůžu normálně fungovat a potřebuji to změnit.
Děkuji za jakékoliv rady, budu za ně moc vděčná.

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek