Nevolnost a slabost po návratu z Číny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Linarmi  31.01.11 16:00
Delší nevolnost a slabost

Dobrý den, je mi 21 let, byla jsem teď na semestr v Hong Kongu a na konci pobytu jsem se nějak strašně přetáhla - ve škole se uzavíraly známky, zkolaboval počítač a už udělanou práci jsem musela dělat znovu, do toho jsme cestovali, jeli jsme do Číny, pak jsem naháněla školu, pak do Thajska, zpátky do Hong Kongu, zase nahánět školu, byly velké rozdíly teplot, málo spánku, divné jídlo a na tělo toho asi bylo moc - večer cestou ze školy jsem málem zkolabovala v metru, no a od té doby se už druhý měsíc nemůžu zbavit potíží. I po návratu domů je mi nevolno, špatně jakoby od žaludku, nemám chuť k jídlu a občas je mi až na zvracení (ale nezvracím), slabo, mám závratě, neposlouchají mě nohy, bolí mě svaly, mám pocit, že se víc potím a tečou mi víc sliny, občas mě bolí hlava nebo břicho. Taky jsem unavená, pálí mě oči a občas cítím takový tlak v krku, nebo mi vyloženě zatuhává čelist; občas se mi udělá mdlo, jako bych měla omdlít. Mám trochu teploty, tak 37,3, ale to může být ještě z loňska - měla jsem mononukleózu. Byla jsem samozřejmě u doktora na infekčním, na cestovní medicíně, na gynekologii, interně, neurologii, dělali mi všemožné testy, krev, moč, parazity, magnetickou rezonanci, sono jater a slinivky, rentgen plic i lumbální punkci (báli se, co jsem v těch tropech chytila, takže to radši vzali docela důkladně) a zatím nenašli žádné možné vysvětlení. Na začátku bylo možná nějaké nachlazení nebo viróza, v Hong Kongu mi doktor říkal, že mám červeno v krku. Poraďte mi, jak mám tělu pomoct, aby se z toho zmátořilo? Bojím se, co to tak může být - předtím jsem celý život nebyla pořádně nemocná, až loni ta mononukleóza taky z přetažení.

Reakce:
 
Linarmi  31.01.11 16:12

Ještě doplňuju, že protože v nemocnici nevěděli, co tak se mnou, dali mi na tři týdny užívat antibiotikum Doxybene 100 mg 2× denně, doberu to za tři dny, minulý týden mi doporučili vysadit hormonální antikoncepci a počkat, co to udělá. Po tom návratu z Thajska bylo i mému příteli tak tři dny divně a taky měl závratě, ale u něj to samo brzy odeznělo. Stává se mi, že mám hlad, ale sním toho trochu a pak už nemůžu a není mi z toho dobře, přitom bych potřebovala přibrat, jsem dost hubená. Tlak mám nižší, ale to celý život. Nu, co myslíte, jak bych tomu mohla sama nějak pomoct? Díky moc za radu! :)

 
Rudolf Vácha  05.03.14 17:44
jak to dopadlo?

Mám po návratu z Thajska podobné problémy, nějaká rada?

 Váš příspěvek