Šelest na srdíčku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikol678  04.11.10 07:13
dcera má šelest i aritmii k tomu sportuje,neumře mi?

jsem zoufalá moje 12ti letá dcera má šelest na srdíčku a k tomu i aritmii už jsme byli na kardiologii,udělali nám EKG.potom jí lékařka zjistila onemocnění jater,bojím se o ní :-(

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 04.11.10 13:48

hezkej nadpis…hlavně to,,neumře mi,,

no, takže šelest na srdíčku má dneska asi 70% populace, života ohrožující stav to není. mají to děti i v menším věku. arytmie je taky častá - ale nepíše tu jakou arytmii - ta arytmie je samo o sobě jen nepravidelnost systoly a dyastoly…onemocnění jater? bylo by přímo náké specifikum?

když mi sem napíšete přesné znění ze zprávy od lékaře, např. vyhodnocení EKG když ho natáčely a souhrn diagnosy, tak vám řeknu jak na tom je a vlastně vám tím odpovím na to co chcete, samozřejmě když budete chtít se na cokoliv zeptat tak není problém, můžete tady nebo mi můžete napsat do zpráv.

A nebojte se, neumře vám…(teda jednou joo..ale na to je ještě dost času) :-)
PS: sport bych ukončil!! pro její bezpečnost

Nikol678  21.12.10 07:35

dekuji za odpoved. zase jsme byli u doktora a pro zmenu nam zistil tachykardii muzete mi odpovedet co to je? je to nebezpecne?

Dr.House
622 příspěvků 21.12.10 20:21

tachykardie je stav, při kterém srdíčko vydává větší frekvenci stlačení a ochabnutí…(systola a dyastola)
takže normální frekvence tepů je 70-90tepů/s u dos­pělého. jakmile je to více jak 90tepů/s hovoříme o tachykardii neboli zrychlená pulsace.
vaše dítko bude mít tak okolo 110-130tepů?

nikola678  22.12.10 13:34
otazky

no dcera mela 133 tepu za minutu coz se zdalo doktorovi moc.druhy den jsme byli na krvi kvuli stitny zlaze.rikal ze ma vyboulene oci ze by to stim mohlo souviset.docetla jsem se na internetu ze tachykardie zpusobuje onemocneni stitne zlazy je to pravda?no a nez nam doktor vzal krev poslechl si jeji srdicko a rikal ze takovou aritmii a selest jeste na detskem srdci neslysel a poslal nas urgentne na kardiologii kde nas objednali prednostne na 29.1. a take nas doktor poslal na vysetreni stitne zlazy muzu se zeptat jak se to vysetreni jmenuje?no a to onemocneni jater je take horsi nazev je cholestaza. vy jste lekar? muzu se zeptat jak se jmenujete a kde sidli vase ordinace? jste kardiolog nebo prakticky lekar?

Dr.House
622 příspěvků 22.12.10 16:33

zajímavé…váš dr. toho asi ještě tolik neviděl…
každopádně ŠŽ je vyšetření normálně klasicky pohmatem…tím se zjistí anatomické či patologické nálezy…dále může udělat krevní testy to znamená hormony ŠŽ, může udělat i ultrazvuk či CT nebo taky při nejhorší punkci ŠŽ - to je nabodnutí punkční jehnou štíznou žlázu…

každopádně cholestasa je porucha tvorby žluči v játrech nebo v tom jejím toku.to může být vyvoláno mnoha faktory…bylo by vhodné zjistit o který typ cholestásy jde…
ano jsem lékař,ordinaci nemám - jsem lékař na ARO a urgentní stavy…jméno nechávám v anonymitě…myslím že je to nepodstatné.

a na kardiologii určitě běžte…at víte co a jak ..držím palce..kdyby něco tak napište.

nikola678  23.12.10 09:50
dekuju

.{color: fuchsia}dekuju moc za odpoved uz jsem zase znervoznela protoze si stezovala ze kvuli prudkemu buseni srdce a boleni hrudi pri nadechu nemuze usnout dnes se chysam volat obvodakovi a kardiologovi jestli by neslo nas objednat jeste drive.mam opravdu strach :cry: nemuze se jednat o vrozenou srdecni vadu?manzelova maminka i babicka tim trpely taky me napadlo ze by to mohlo byt kvuli jeji vaze ve 12 letech vazi 56 kg asi to ma po manzelovi ten taky neni nejaky proutek :think:

nikola678  23.12.10 09:51
dodatek

predem dekuji za odpoved

Dr.House
622 příspěvků 25.12.10 20:59

to bude na 98% dědičná srdeční vada..ale s možnou kombinací s onemocněním štítné žlázy…ale to ted jen tak střílim od oka tu štítnou žlázu…ale je možné že tam porucha taky je. důležitější je to srdíčko…

ritchie64  28.01.12 13:50
extrasystoly

dobrý den p doktore mam po dvou lety operaci kat ablaci a občas mam extrasystoly hl po jidle a větší namaze beru procoralan 7mg myslite že bych měl absolvovat vyšetření nebo jeto to po ablaci normální stav?moc děkuji za odpověd RM. :D

Christy  13.03.12 17:39
dotaz

Dobrý den,

je mi 20 let, a už nějakou dobu se mi stává, že mi zničehonic začne bušit srdce takovým způsobem, jak kdyby snad mělo ,,vyskočit z hrudi", což by zřejmě nebylo nic nenormálního, kdyby se mi to nestávalo v klidových situacích, zejména, když třeba jen sedím nebo spím. Moc příjemné to rozhodně není. Nechci lidově řečeno dělat z komára velblouda, ale jsem kvůli tomu dost nesvá :nevim: .
Předem děkuji za odpověď

Váš příspěvek