Darování kostní dřeně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

this is not lupus
66 příspěvků 04.12.11 00:28
darování kostní dřeně

Mám dotaz, jestli má někdo zkušenost s konkrétním darováním, spíše se stavem potom, nemyslím týden nebo dva, ale dlouhodobě. Zajímal by mne i názor doktora House jako profíka. Pracuji ve zdravotnictví a můj dobrý známý lékař mne od toho nepřímo odrazuje. A vícekrát jsem slyšela z úst lékaře větu že oni by dřeň nikdy nedali, prý nejsou blázni. Konkrétního neřekne nikdo nic.
Ale hlodá ve mě červíček pochybnosti a hlavně se nabízí otázka- proč se samotní lékaři a zdravotníci do registru nezapisují? Všude to doporučují a hlásají že je to bezpečné, ale oni se toho evidentně bojí, zajímal by mne ten zakopaný pes. Díky. Alex

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 07.12.11 20:22

jak to myslíte dlouhodobě? samotný odběr jako dárce jen v CA nebo v LA ..výkon je během 30´ i s přípravou. a ten je pes je v tom, že ti lékaři, kteří na to nejdou jsou lékaři asi tak jako že MUDr. před jménem a ostatní jste nuly…protože rodiče byly hlupáci a chtěli mít doma člověka s titulem..a neznamená to že pokud má někdo titul MUDr. že je lidumil a chce lidem pomáhat. tihle páni lékaři jsou děsně chytří..ale stojí za prd…tak proto na to nejdou. a nebo mají jen strach..i tak to jsou jen lidi…

this is not lupus
66 příspěvků 08.12.11 14:01

Jo to s těma doktorama chápu, jde o pokrytectví.
Ale těmi dlouhodobými zkušenostmi mám na mysli následky, co to s člověkem může udělat za pár let? Nevím nejsem Mudr. ale mám dojem že když vám vezmou litr a půl dřeně tak to má nějaká rizika? Jako jediné riziko pro dárce je ale všude uváděno pouze možné komplikace při celkové anestezii.
Navíc je dárce potom ještě zdravotně monitorován po dobu 10. let od odběru, takže asi v tom bude něco víc, co vám nikdo neřekne než to co si můžete přečíst v každé druhé ordinaci. Podle všech veřejně dostupných informací pro dárce kromě anestezie není žádné jiné riziko a to se mi nezdá. Díky za názor.

Dr.House
622 příspěvků 08.12.11 16:26

jasně že to má následek ..když vám někdo veme litr a půl dřeně, tak bude náchylná na nemoce - vaše imunita se sníží…a ohrozit vás může i blbá rýma…o anestezii nemluvně - tam taky své + a - …ale dneska ta anestezie vypadá jinak než před 50 lety…ale ten odběr je prostě raritou a je málo pravděpodobný že by vám něco poté bylo…je to odběr stejný jako když darujete krev, taky nemáte následky..teda pokud sebou neplácnete někde…takže osobně bych to nehrotil…

this is not lupus
66 příspěvků 08.12.11 17:03

Ok tak díky za názor, já to nehrotím, ale snažím se být dobře informovaná, a když Vám každý říká něco jiného tak potom těžko říct, něco se mi na tom nezdálo. Nesmíte se divit, vím že zdravotník má mimo jiné v popisu práce taky NEŘÍKAT PACIENTOVI VŠECHNO :mrgreen: . Každopádně už jsem zapsaná. Vím že je malá pravděpodobnost že se budu s někým shodovat, ale přece.

Váš příspěvek