Darování kostní dřeně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

022.petr  06.01.11 11:03
Darování.

Dobrý den prosím chci se zeptat neco o darovani kostní dřene jak to probíha kolik se za to dostava a prosím hlavně zdali to je nebezpečne protoze kamos rika ze se muze skoncit i ochnuty ale nevím to se mi nechce zdat prosím o více informací.Děkuji s pozdravem Němec Petr

Reakce:

Hanka.XY
71 příspěvků 06.01.11 15:28

Dobrý den,

řekla bych, že je to stejné jako u darování krve, což jak je patrné z názvu - darování=bezplatné. Nemyslím si, že by vám dal někdo jen tak peníze na ruku. Možná nějaký poukaz a potvrzení pro odečet z daní. Nemyslím si, že by bylo etické chtít za darování kostní dřeně peníze.

Samotný odběr dnes probíhá stejně jako při odběru krevní plazmy s tím rozdílem, že před odběrem berete určitou dobu lék na vyplavení kmenových buněk z kostní dřeně. Ty se vyplaví normálně do oběhu. Pak jen přijdete na hematologické pracoviště, kde vám zavedou jehlu a asi dvě hodiny se vaše krev filtruje a vrací zpět do těla. Určitá rizika zde jsou, ale myslím, že v našich podmínkách jsou minimální.

S tím ochrnutím jste pravděpodobně myslela odběr kmenových buněk z lopaty kyčelní kosti. Ten se dělal dříve, dnes se provádí spíše výjimečně. Dárce byl hospitalizován, z kosti se pak odebrala kostní dřeň na několika místech. I tento odběr má svá rizika, ochrnutí mezi ně ale nepatří.

Bishopp  16.01.13 07:46
destičky

Blbost!! za darování krve se dlohou dobu platilo asi posledních 10 let ne! za destičky se platí pořád, teda aspon v Brně a je to 900 za odběr. Do registru dárců kostní dřeně jsem odhodlaný se na 100% přihlásit ikdyž bude bezplatně

ivanaivuse1983  04.02.13 18:48
chci se zeptat Dobrý den prosím chci se zeptat neco o darovani kostní dřene jak to probíha kolik se za to dostava a prosím hlavně zdali to je nebezpečne protoze kamos rika ze se muze skoncit i ochnuty ale nevím to se mi nechce zdat prosím o více informací. Děkuji s pozdravem ivana flitarova

sohhaj  01.10.13 20:05

Dobrý den jsem ročník narození 1977, je možné se ještě zapsat do registru kostní dřeně..

Váš příspěvek