Crohnova choroba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Johny109  28.08.13 21:26
Crohnova choroba

Dobrý den, mám dotaz.
Jaké máte zkušenosti z crohnovou chorobou?

Reakce:

koltík2  30.08.13 13:52

Pro Johnyho na Crohnovu nemoc. Už ROK! mám pokoj! Doporučuji: Dva šálky denně čaje z měsíčku lékařského. Popíjet denně čaj ze slézu přehlíženého (nejlépe čerstvou bylinu).Sléz namáčíme 12 hod ve sklenici studené vody. Střídat i čaj z heřmánku, přesličky rolní a kopřivy. DEnně 6 doušků (po jídle a před jídlem 1 doušek)nálevu za studena z puškvorce. Lžičku kořene puškvorce(v lé­kárně)do sklenice studené vody, nechat 6-12 hod ustát. Zažívacím orgánům prospěje i pití melty (čekanka v ní obsažená). Místo kávy a ještě nemusíš šetřit množstvím vypité kávy.

Johny109  15.10.13 20:27

Koltík2: měl jsi polyty?

hanz23  20.11.14 20:04
hanz23

Ja mam Crona 7 let a mam 6 operaci za sebou a je mi pouze 25 let jediny co mi hodne pomohlo je Biologicka lečba na kterou pořat dochazim takže žadni čaje nic takoviho určite nepomuže omezit cigarety a kafe a věnovat se trošku sportu :mavam:

Kveta012345  29.04.16 14:40
Crohnova nemoc

Dobry den, chci se zeptat jak cca dlouho trva ustaleni Crohnovy nemoci.
Dcera samovolne potratila a pri bolestech bricha ji hned posilali na gynekologii kde ji posilali zpet ze po revizi je vse v poradku, po treti navsteve pohotovosti ji zjistili zanet vejcovodu, nacez ji hospitalizovali ale vejcovod pry tim zanetem praskl tak ji ho laparoskopicky odebrali, kdyz ji stale nebylo dobre a hodnoty crp mela jako na houpacce mezi 300 a 150 tak jo udelali rtg a ct, na zaklede vysledku rekli podezreni na Crona a hned na operaci, behem te odebrali kousek tenkeho streva a podle vysledku z odebrane tkane potvrdili Crona. Po cca 1 tydnu kdyz hodnoty crp stale neklesaly tak dceru znovu otevreli a zjistili infekci v rane. Dnes je to 10 dni co ma otevrene bricho a ranu ji cisti. Za 3 dny uz ji snad zasiji a pak si pry pujde lehnou na gastro, mate s tim nekdo zkusenost jak to tam probiha a jak dlouho tam tak pacient byva? Dcera uz zacina normalne jist, chodit na wc a prakticky dostava jen antibiotika na tu ranu a nejakou podporu strev. Dekuji za odpoved

barb19
2 příspěvky 29.04.16 15:17
crohnova choroba

Ja zadne

iveta70  12.09.16 08:58
ivet

Ahoj mám crohna 10 měsíců a tět se mi začali dělat puchýře a otékat kotníky beru asacol 800 2-0-2 kinito 1-1-1 helicit 0-0-1 má tady někdo taky takové problémy

Mary 6
1 příspěvek 12.09.16 10:50
crohn

Mám crohna 5 let. Jsem po operaci 50cm tenkého střeva, a následně sepsi.Od té doby operace žlučníku, zápaly plic, ekzémy, ukrutné bolesti kloubů. Pomohla biologická léčba. Teď po 20 měsících mi ji vzali, objevila se u mne další hrůza- melanom maligní. Psychicky jsem vyřízená. Nevím co bude dál.

Jinuse  13.11.16 17:57
zánětlivé onemocnění střev

Manžel měl velké problémy, od lékařů jen hromady prášků a bylo mu hůř a hůř, až jsem
měla strach, že o něj přijdu. Takže jsme hledala a hledala a našla stránky http://www.uzdravtesejidlem.cz/…nosti/.Chvíli mi trvala změna jídla, zeleninu nakrájíme na 2-3 dny, takže jdu vařit a jen sesypu potřebné a orestuji atd. Maso jíme. Musel vynechat i pivo. Je úžasné jak se manžel po 10 dnech dodržování jídla bez složených sacharidů dal dohromady a nyní cca po půl roce má trávení vpořádku. Takže 1 pivo denně povoluji. Dodržuji jídlo s ním(přece nebudu vařit na 2×)t také se cítím skvěle. Možná Vám to někomu pomůže-majitel stránek si také užil své.

Váš příspěvek
Další témata z kategorie