Jakého lékaře si lidé přejí?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dr.House
622 příspěvků 09.06.11 10:37
CO BYSTE SI PŘÁLY OD VAŠEHO LÉKAŘE?

prosím, chtěl bych ze zvědavosti se zeptat, co byste chtěli od lékaře kterého zrovna máte, at už je to váš ošetřující lékař, ambulantní, nebo lékař z rxchlý záchranný, obvodák, gynekolog, …co od lékaře čekáte a ba naopak co vám na lékařích vadí? Děkuji za stručné odpovědi…doufám, že vás tu bude plno, protože aspon každý z vás si tu na doktory stěžuje, tady máte možnost se vyjádřit - na férovku! …Dr.House

Reakce:

ammazonne
8 příspěvků 09.06.11 17:25
Médecins sans frontières
Dr.House píše: … Děkuji za stručné odpovědi…doufám, že vás tu bude plno, protože aspon každý z vás si tu na doktory stěžuje, tady máte možnost se vyjádřit - na férovku! …Dr.House

Citation:

„Díky nemoci známe hodnotu zdraví, díky zlu hodnotu dobra, díky hladu sytost, díky únavě odpočinek.“

Zajímavé to téma.

Mnoho ctností a samozřejmě, že lépe bez neřestí.

Skromný, moudrý, empatický, tolerantní, nezaujatý, vstřícný, optimistický, ale i přímý, sebejistý a rozvážný, dobrého srdce a bystrého rozumu…

Toto vše a ještě více se požaduje od jediného člověka.

Velmi náročné to povolání a dřina asi, ale komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.

V každém případě klobouk dolů před těmito Don Quichotty i před Vámi „Dr. House“.

Lékaři bez hranic(MSF)

S pozdravem,

Ammazonne.

P.S.: Zřejmě jsem neobjektivní, ale neznám problematiku českého lékařství. Českou lékařku, znám jen jednu a má všechny tyto vlastnosti…
Je to moje sestra a tímto se klaním i jí.

Příspěvek upraven 10.06.11 v 07:36

Dr.House
622 příspěvků 09.06.11 18:20

páni…budu se červenat…chcete žvejku?

ammazonne
8 příspěvků 09.06.11 18:31

Samozřejmě, že ne.

Rádo se stalo,

s pozdravem,

Ammazonne.

Dr.House
622 příspěvků 09.06.11 18:40

to je dobře..žádnou nemám…ale i tak mě dokážete pěkně nakopnout těma vašema sladkostma…hustý! škoda že nejste lékařka…mohla by být sranda…

Lucrezia
338 příspěvků 09.06.11 20:25
Dr.House píše:
prosím, chtěl bych ze zvědavosti se zeptat, co byste chtěli od lékaře kterého zrovna máte, at už je to váš ošetřující lékař, ambulantní, nebo lékař z rxchlý záchranný, obvodák, gynekolog, …co od lékaře čekáte a ba naopak co vám na lékařích vadí? Děkuji za stručné odpovědi…doufám, že vás tu bude plno, protože aspon každý z vás si tu na doktory stěžuje, tady máte možnost se vyjádřit - na férovku! …Dr.House

Já myslím, že od svého lékaře dostávám to co potřebuji. asi mám na doktory štěstí.
Zato někdy sestřičky mě štvou, protože jsou indiskrétní (vyptávají se na potíže už v čekárně a komentují to) a hrají si na „paní doktorky“, a rozhodují o tom, jestli jste akutní případ nebo ne.

ammazonne
8 příspěvků 10.06.11 07:34

Hmmmm…škoda…diskuze prošla cenzurou, hezký den.

Dr.House
622 příspěvků 10.06.11 10:18

ale to snad nee…jaká cenzura??? …tady je to upřímný a otevřený, samozřejmně bez vulgarismů…sarkasmy se ale počítají,ale na ty mohu děla jen já…

Dr.House
622 příspěvků 10.06.11 10:19
Lucrezia píše:
Dr.House píše:
Já myslím, že od svého lékaře dostávám to co potřebuji. asi mám na doktory štěstí.
Zato někdy sestřičky mě štvou, protože jsou indiskrétní (vyptávají se na potíže už v čekárně a komentují to) a hrají si na „paní doktorky“, a rozhodují o tom, jestli jste akutní případ nebo ne.

ano, některé sestry jsou duté jak bambus, jelikož si přesně hrají na doktorky, jenže každej normální ví, že sestra nemá na rozhodnutí stavu vůbec nárok, tak jí hloupost pouze nadnáší…

Lucrezia
338 příspěvků 12.06.11 08:25

ano, některé sestry jsou duté jak bambus, jelikož si přesně hrají na doktorky, jenže každej normální ví, že sestra nemá na rozhodnutí stavu vůbec nárok, tak jí hloupost pouze nadnáší…

To ale bohužel nezabrání tomu, že přes sestru se k doktorovi nedostanu, když se rozhodne mě tam nepustit. :-?

Dr.House
622 příspěvků 16.06.11 11:45

není pravda - sestra je povina předat pacienta k lékaři. To až teprve lékař rozhodne, ale z povinnosti lékař musí příjmout pacienta. pouze pořadí určuje jinak… nikoli sestra

Lucrezia
338 příspěvků 17.06.11 11:28
Dr.House píše:
není pravda - sestra je povina předat pacienta k lékaři. To až teprve lékař rozhodne, ale z povinnosti lékař musí příjmout pacienta. pouze pořadí určuje jinak… nikoli sestra

Výborně, , a co mám dělat? Poprat se s ní? Násilím odtáhnout z ordinace?
Vždyť i když telefonuji lékaři, píšu mu maily, vždy to bere sestra.

Já jednou doktorce psala dost intimní info (mail je na lékařčino jméno), a pak jsem po půl roce zjistila, že ten mail sestra doktorce vůbec nepředala, a doktorka mi nevěřila, že jsem něco takového púsala, a důvěra byla narušená. Ta blbá jsem byla já. pacient je bezmocný, v tomto.

Mam hulákat a být sprostá v čekárně, aby mě pustili dovnitř, ať se mě zbaví??

freya1988
1 příspěvek 15.12.13 19:56

Doktor by měl být pro pacienta, pacient by neměl být pro doktora pouhým číslem, ale i člověkem, který má nějaký problém. Měl by na něj mít čas, rozumím, že i lékaři jsou lidi, ale poznám, pokud má lékař pouze blbou náladu, či pokud se mi nevěnuje pokaždé. :,(

Váš příspěvek