Chronický únavový syndrom - alternativa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katarína Nováková  10.09.10 07:46
Chronický únavový syndrom

O EBV a chronickom únavovom syndrome som sa dozvedela až z internetu.Sym­ptomy sú desivé(slabosť telesná,sústavné bolesti svalov a klbov,hlavy,nes­pavosť,časté vírusové či iné ochorenia,depre­sívny pocity -celkove som každému lekárovi vravela ,že ma bolí celý človek-živá mrtvola.Počas samoštúdia a rôznych rád som zistila na vlastnej koži ,že začína sa odstránením depresívnych faktorov (neprimeraná záťaž či zodpovednosť v práci,+ťažká rodinná anamnéza-nemoc partnera či blízkych,prekonaná toxoplazmóza(EB­V))niekedy sa to všetko zhrnie do kopy a organizmus človiečika to proste nezvládne.Základný problém je ale podľa mňa( som iba chemik),že samoriadiaci systém organizmu určený k detoxikácii organizmu vyple.Toxíny ,neurotoxíny začnú paralyzovať mozog,svaly,klby,or­gány a autoimunitný systém zlyhava.Preto som prísna na svoj denný program aktivít(cieľavedomá prácička-rozhodne na čerstvom vzduchu ak to ide,svičenie pri relaxačnej hudbe-všetko pomaly -neponáhľajte sa tam ,kam všetci aj tí zdraví smerujeme.Vychut­návajte si každú sekundu života,pre m%na je bolesť výzva k nejakel činnosti. Je najjednoduchšie vziať si od bolesti tabletku, na spanie tabletku,pri malom probléme utekať k lekárovi a podobne-otravovať tým okolie. Všetci nás aj tak vo väčšine považujú za hypochodrov alebo psychicky narušeným ľuďom.Telo treba doslova mojkať ono za to nemôže že nás život zahnal do vysokej turbulencie.Ja užívam koenzým Q10-každý deň 6O mg,užívam zelený jačmeň a chlorellu.Zvýšené dávky vitamínu C a stravu zelenina,zele­nina,ovocie-minimum južného,cesnak ,cibuľka,šťavy z cvikly( červená řepa)kyslú kapustu a hodne rýb.Imunita je 70% ovplyvňovaná v bruchu.Pijem čaje bylinkové ,ktoré si sama zbieram (ostropestrec Mariánsky -očisťuje pečeň,harmanček,re­pík,myší chvostík a žihľavu. Na žihľave žijem ako káčatko.V lete čerstvú a v zime sušenú si krátko zaparím horúcou vodou a zjem to celé-v praženičke ,či namixované v tvarohu.Naj­dôležitejší je ale zo stravy pitný režim-3 litre tekutín na deň( kontrolovane)A hlav­ne konať a nie rozpávať.Je toho veľa čo všetko robím pre svoje telíčko a hlavne ubolenú zdesenú myseľ čo sa vlastne stalo.Je nás zatiaľ tak málo,že keď si nepomôžete sami ,tak lekári sú skoro bezmocní.Jedine snáď Dr. Perrin odhalil pravú príčinu a lieči chronický únavový syndrom už aj v 4eskej republike-kontaktuje sa cez gogle .tam si zadajte Stuchlík-chronický únavový syndrom a informácia o ňom sa Vám sprístupni.Je to človek ,ktorý vzhľadom k onemocneniu svojej manželky na EBV našiel prlu v mori a dokázal prizvať Dr. Perrina z Manchestru v tejto súvislosti do Čiech.Ja osobne k nemu mám úctu a želám mu -a všetkým pacientom ktorým takto pomáha pevné zdravie a úspechy.Nebojte sa života.Na všetko je liek a odpoveď. Ale nezabúdajte že všetko má príčinu-oboje je kauzálne.Všeto so všetkým súvisí.A preto musíte riadiť svoj život sami. Telo a jasná myseľ je základný kapitál,o ktorý sa musíme starať.
Per asperam ad astram( po ťažkej ceste ku hviezdám).Verte si.

Reakce:

moominek
1 příspěvek 18.03.12 02:59

dobrý den,děkuji za info a podporu…bohužel jsem nucená se o tuto problematiku únavového s.zajímat…je to pro mě novinka a zároveň šok,sbírám teď info…respektuji váš dlouhodobý problém a zájem o různé alternativy…nejsem žádný fanatik,ale rozhodně má pro mě celostní medicína logiku a mé sympatie…takže…budu vděčná za jakékoliv zkušenosti,okol­nosti v této problematice…ví­te,já nejím vůbec maso a uzeniny asi 4 roky,je mi 20 let,tak nějak se to stalo a já to nechci měnit,na chvíli mi to pomohlo i od mého překyseleného žaludku,prostě k tomu inklinuji…mám údajně asi i reflux,ale tak nějak nárazově mě to opět začalo zlobit…nepovažuji se vlastně za vegetariána,protože jím ryby a neodmítám masový vývar/třeba v polévce nebo v nějaké omáčce/v rámci možností jím myslím vyváženě a zdravě…méně bílé mouky,zařazuji i jiné druhy,obecně méně cukru a moje strava je pestrá,miluju tvarohy a sýry…podle krevního rozboru jsou mé bílkoviny úplně v pořádku,ale stejně našeptávači říkají„to máš z toho,že nejíš maso,jsi slabá a bez energie…“…máte nějaké zkušenosti nebo povědomost o tom,že by to mohlo hrát nějakou podstatnou roli při řešení únavového s.?
moc děkuji za jakékoliv postřehy …hodně zdraví M.

FILDA80  31.05.16 15:56
Chronicky unavovy syndrom

S chronickym unavovym syndromem je to strasne tezke. Stavy silne ataky, ktere primominaji anginu se stridaji s celkem normalnim stavem. V 17 letech jsem prodelal I MONONUKLEOZU, take mivam nekolikrat do roka chronickou anginu, nejhorsi jsou ataky kdy boli kosti, klouby a v krku takze, teplota zvysena, Navsteva ORL, vzdy pri vyteru bezna flora. Nekdy nalez v krku normalni, nekdy hrdlo zarudle, ale celkem v normalu s doktory je to zacarovanej kruh, nakonec mi reknou angina to neni.Fajn,ale ten stav je hroznej.Doma jsem za hypochondra, asi I u doktora.Mam pocit, ze to u me spousti stres.Jak se lecim, nekdy pomuze ibalgin ahlavne hodit se do klidu. Bojuju nejen s nemoci, ale I s nepochopenim okoli.Tak se drzte pacosi. Filip35 let

JA-1234  13.07.16 04:48
CA123

Filip pise take z ciziny? (Bez diakritiky?…) Nevadi.
Ziji v Californii, a pisu rada foneticky (jinak cesky este umim). Na tuto hnusnou nemoc leceni neni (chronicky unavovy syndrom-v tele je virus, neznamo odkud se vzal a zpusobuje chronicky zanet mozku a mozkomisniho kanalu). Ja nemam ani tak moc unavu jako silenou nezvladatelnou o s p a l o s t. Usinam ve stoje.
Zabejva se tu tim vyzkumak (Stanford), a sem tam evidovana. Delaji se jen pokusy, beru uz asi 2 mesice anti-virovy lek (**) a upozornili mne, ze leceni je zdlouhavy. Cetla sem ze to muze trvat 1-2 roky (je to podle toho jak to ma clovek dlouho- mne to zacalo asi tak pred 4 roky- a postupne se zhorsovalo). Popisujou, ze positivni vysledek je asi 70%. Bolesti a rada jinych priznaku mne uplne presly po uzivaji SILNYCH probiotik. (Beru **, ale je to silene drahy- platim okolo $100 mesicne). Bolesti v krku uplne odesly. Radim nepouzivat zadny pharmaceuticky leky!!! O doktoru na hony utikam.
Co jim? Studuju vsechno mozny- JEN alternativni. Delam vsechno mozny “pro ZDRAVI”, a furt chcipu. Snazim se jist organicky (cesky ekologicky). Zadny MLIKO (je to svinstvo- uz davno tu rikal jeden cinskej doctor, ze “mliko patri jedine telatum” a ze clovek je jedinej tvor, kterej pije mliko v dospelosti). Piju jen kozi mliko! Zadnej CUKR (cukr je ten nejvetsi jed). Sladim jen se Stevia- cukr z korene rostliny- prirozeny, ne rafinovany. Aspon dve kiwi denne (jedno kiwi ma tolik Vitam C jako 5 pomerancu). Z masa jedine organicky kure (jist radsi min ale lepsi- ekologicku kure, to je to nebe a dudy). 5× tydne brokoli- (u vas brokolice).
Banany jenom ORGANICKY!! Byla sem v Costa Rica a videla ty hruzy!!
(Zeme stredni Ameriky jsou jediny na svete co nemaj zakazany DDT, a banany tam rostou celej svůj zivot ve takovych velkych- modrych pytlich, plnych DDT. Zamestnanci plantazi maji rakovinu, neplodnost… “Svinak pan DOLE”- jen bohatne). Tam sem si tenkrat rekla „radsi pul bananu, ale organickyho“ RADA- absolutne nedavat detem neorganicky banany!!!
Priznaky mam ty samy co vetsina lidi: nesnasim svetlo, hluk (jednou tejdne sem prijdou zahradnici a z tech jejich stroju je mne nanic a musim si sacpavat usi). Lekam se jak xy … (moje sousedka za zdi treba jen kejchne a ja se leknu- nebo kdyz zazvoni budik …). Nemuzu nic zpocitat (na pr. secitat, spocist dny z kalendare, vek- narozeni lidi..), ale pri tom si treba pamatuju Pythagorovu vetu (jde o pamet kratkodobou). Jsou to nepochopitelny hruzy- nemuzu ani cist. Horor je kdyz musim nekam zavolat. Soustredeni je problem, pamatovat si co mne kdo rek ….. (po kratkym tel hovoru se zhroutim- to je vsechno z toho zanetu mozku). Jedinou zabavou je mne chytrej telefon- ctu na nem denne zpravy, ktery jsou stejne na h…..
Furt rikam ze kdyby mne nekdo videl nabidnul by mne pistoli.

Edit admin

JA-1234  13.07.16 17:26
CA123

Jen jeste dodavam info a anglictine:
ME/CFS- Myalgic Encephalomyeli­tis/Chronic Fatigue Syndrome. Chronic fatigue syndrome causes debilitating and constant fatigue that persists for six months or more, is difficult to diagnose. Having depression along with CFS is common and can make CFS symptoms worse.
GOOD LUCK TO ALL OF US!!

Váš příspěvek