Chřipko-bakteriální infekce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Radovanek  13.09.14 19:38
Chřipko-bakteriální infekce?

Dobrý den,
v pondělí jsem začal cítit, že něco není v pořádku, což se během dne potvrdilo, když mi začínaly teploty a v úterý se nemoc rozjela už se vší parádou - teploty i horečky, suchý kašel, bolest hlavy, únava. CRP mi vyšlo 31, což podle doktorky je taková šedá zóna, není jasné rozlišit, jestli to je bakteriální nebo virové. Napsala mi ATB Augmentin 625 mg, ale řekla, ať s jejich bráním ještě počkám, že uvidíme do středy, jak se to vyvine. Teploty ani náznakem nepolevily, CRP mi vyšlo 37. Doktorka teda nakonec souhlasila, ať ATB začnu brát, že by 3. den (v pátek) měl nastat zlom a stav se měl zlepšovat. Ze středy na čtvrtek mi v noci horečka vyletěla na 39 a já s tímhle nemohl vůbec usnout. Do dnešního dne (sobota) mám teplotu jako na horské dráze, někdy mám 38,5, obyvkle tak 37,5, někdy i dokonce (jenom chvilkově) 36,5. Bohužel dnešní ráno jsem se cítil fakt mizerně, v hlavě mi tepalo, čelo hořelo a nebylo mi vůbec dobře, tak jsem nedokázal pochopit, proč už nenastává zlepšení? Vysvětlení od mého táty (lékaře) je, že jsem buď chytil nějaký agresivnější kmen bakterie/viru nebo jsem byl oslabený po očkování tetanem (které proběhlo minulý týden v pátek). Pokud to je čistá viróza, ATB asi nepomůžou, nicméně otec je toho názoru, že v dnešní době jsou ty virózy tak zmutovaný, že už to automaticky přechází do bakteriální infekce. Tak nevím no, jestli třeba neberu ATB zbytečně nebo bych měl v pondělí si dojít pro nějaký silnější kalibr, pokud horečky do neděle neustoupí?:( Člověk je už z toho fakt vyčerpanej a neví, jak si horečky srazit, i přes braní Ibalginu 400, studené obklady na čelo a pití tekutin. Má někdo zkušenosti s tím, jak dlouho by vlastně takové kolísání (36-38) teplot mělo trvat, jak dlouho je to normální? Taky jsem si všiml, že po spánku mi teplota vždycky stoupne, takže když si mám jít lehnout, protože jsem už vyčerpanej, jdu do postele s nechutí, pač vím, že se mi zase přitíží.:/

Reakce:

Lucrezia
338 příspěvků 14.09.14 08:29
virus nebo bakterie...

Ahoj, Radovanku
Z Tvého příspěvku mám dojem, že se hodně pozoruješ, kolikrát jsi schopen si měřit teplotu, apod.
možná, že právě Tvá úzkost zvyšuje zátěž těla a ztěžuje uzdravení. Nedávné očkování proti Tetenu k oslabení imunity také jistě přispělo. To se nedivím.
Dala bych tomu čas. Pokud už jsi s ATB začal, nepřestávej. Teď už je lepší to dobrat.

Měla jsem to kdysi podobně, jako ty. Léčila jsem se na virózu, po 10 dnech pořád přetrvávaly teploty nad 38°C, ale ne stále, jen občas vyskočily. Dala mi lékařka ATB a než stihly zabrat pořádně, samo(aspoň takový byl můj dojem) se to zlepšilo. Už jsem tomu nevěřila. ATB je třeba ale dobrat. Jinak by příště nefungovaly, i když by byly použity správně.
Taky záleží jak často míváš ATB a celkově jak to s imunitou máš, ale to tady nevyřešíme, asi, že. :)
Tak přeji ať je ti brzy lépe a můžeš se věnovat příjemnějším věcem.

Váš příspěvek