Celiakie v dětství a biopsie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Renda78
3 příspěvky 13.12.11 10:56
celiakie

Ahoj chci se jen zeptat dcera má 2,5 roku a ted přišli na to že má celiakii máme jít do ostravy na biopsii střeva můžete mi někdo poradit jak to probíha moc se o dceru bojím a známi mě od toho odrazují tak si nevím rady doktorka říkala že je to v celkové anestezii ale i tak se bojím o dceru děkuji

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 13.12.11 19:12

ááá Geeova-Herterova choroba…
přímá biopsie není nic zlého - pokud je dcerka malá je celková anestezie na místě, jelikož jí to lékař zavede ústy endoskopickou trubici - což je hadice s kamerou a dalšími nápady…půjde přes jícen, žaludek, dvánáctník a do postižené oblasti tenkého střeva nebo půjde rektální cestou přes konečník - což asi ne, nezažil jsme to u malých dětí. výkon spočívá v tom že pokud se dostane do tenkého střeva, odebere malinký kousek sliznice, které odešle na histologii - na obrazovce to bude vvypadat strašně veliké ale až to vytáhne a dá to na sklo, sotva na to uvidíte. výkon normáln je během 10-15 minut - tím že dcera půjde do anestezie, se to prodlouží, protože nvození do CA trvá nákou dobu a potom záleží na době výkonu a na ukončení anestezii a probuzení. s tím, že po probuzení bude ještě tak pár hodin spinkat než se to ledvinami celé vyfiltruje a odejde močí , počítám tak 3-4 hodky po výkonu s tím že bude nejspíše v nemocnici přes noc na pozorování a na bezlepkové dietě.

Renda78
3 příspěvky 14.12.11 13:17

moc děkuju za odpověd nedá se říct že by mě to uklidnilo ale už jsem malinko chytřejší :) já doufám že se to nepotvrdí a že bude všechno v pořádku náš pan doktor v dubnu tohoto roku odesílal krev do Jičína na lepek tam se to nepotvrdilo a ted jak jsme byli v nemocnici dělali ji vyšetření a pani doktorka říkala že jeden test vyšel pozitiví a druhý zvýšený tak ještě pořád doufáme

Dr.House
622 příspěvků 14.12.11 16:16

to je zas věc druhá, obecně celiakie a biopsie..no, pokud vám to p=omůže tak opravdu se není čeho bát u toho odběru toho vzorku. je to každodenní rutina. pokud vám vyjde pozitivní tak kdyby něco napište, cokoliv s čím si nevíte rady.

Renda78
3 příspěvky 14.12.11 17:24

moc děkuju

Váš příspěvek