Nevolnost a zvracení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vessie  03.08.10 21:31
častá nevolnost

Dobrý den. Je mi 24 let a jsem celoživotní sportovec se zdravou životosprávou. Chci někoho poprosit o pomoc, prtože si už opravdu nevím rady. začalo to v březnu. Z ničeho nic se mi večer udělalo nevolno a chtělo se mi zvracet. Jelikož jsem o vánocích ze zvracení s příměsí krve musel na jipku, tak jsem měl neskutečné trauma z tohoto stavu a půl noci jsem ležel a bojoval s tou nevolností. Pokračovalo to každý následující den, kdy mi bylo několikrát denně na zvracení. Podstoupil jsem hadičku v žaludku i krev, ale prý jsem zdravý. Trvalo to střídavě tři měsíce, kdy po prvním měsíci se to zlepšilo a po dalších dvou téměř odeznělo. Občas se mi náznaky takového stavu vracely, ale občas. Za ty 3 měsíce jsem zhubl 15kilo tím, že jsem měl dny, kdy jsem z pocitu na zvracení nemohl jíst. Jsem sportovec a už dva měsíc cvičím jako dříve a stravuji se v pohode. Poslední týdny se mi tyto stavy začaly zase stupňovat. zatím je to v pohodě a dá se to zvládnout, ale jsem zoufalý z toho, že jsem se toho úplně nezbavil a nevím co mi je. Během celé té doby jsem ani jednou nezvracel. Hodně v tomhle hraje psychika, to jsem už zjistil, avšak mnohdy nezávisle na ní mi naběhne tento stav a já mám pocit, že mě zužuje nějaký fyzický problém. Nejčastěji to mívám večer, když ulehám do postele. Může mi prosím někdo pomoci? Kdyby jste mi alespon mohli poradit jaké oddělení mám projít resp s čím by tento problém eventuélně mohl být spjatý? Můj paktik se neosvědčil. Opravdu vás někoho prosím upřímně. Děkuji

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 04.08.10 12:31

zdravim…váš příběh je dojemný…málej jsem ukápl slzu…

vaše zvracení s příměsí krve ve mě hned frustruje to jestli takle náhodou nebumbáte občas alkohol - ale to mi vyvracuje to že píšešte že ste sportovec…v tom případ mě napadá z vaší báječné životsprávy i to že papáte ,, zdravě,, …nic méně žaludeční vřed či 12ctníkový vřed vám asi též vyloučily…

tak mám teda otázku: dělali vám testy na játra a štítnou žlázu?
pocit nevolnosti: píšete před spaním…máte ho i ráno? většinou je to spojené se žaludkem a mozkem…jedno z toho vám signalizuje váš báječný sportovní život…

a další otázky: berete náké léky? tím že ste sportovec - co takle náký pomocný látky typu energeťáky a bílkoviny na sexy tělo?

souhrnem k tomu že nevím jak vypadáte a pořádně neznám váš problém, až na to že se vám OBČAS udělá nevolno, mě napadá otázka kolik vám je let…

Vessie  04.08.10 17:26
Odp

Už jsem psal, že mi je 24 let. Podpůrné látky v mémživotě samozřejmě byly, avšak né během vyskytnutí se problému a ani né dnes. Nevím k čemu bude fotka, ale něco snad najdu. Příměs krve při zvracení byla kvůli natržení vnitřní dutiny, jednalo se o malé škrábance v důsledku nejspíše nadměrného množství zvratek. to zvracení bylo vyvolané dietní chybou, ale podle mě nemá cenu se nad tím pozastavovat, zmínil jsem to jen kvůli možné spojitosti s postraumatickým stresem. Játra ani štítnou žlázu mi nikdo nevyšetřoval. Je dobré zajít na tyto vyšetření? Děkuju

Vessie  04.08.10 17:28
Odp

To jsem já

Vessie  04.08.10 17:28
Odp

Tak fotka nejde nahrát

Dr.House
622 příspěvků 05.08.10 17:55

s tou fotkou jsem to nemyslel doslova…

posttrauma? to rozhodně není…

bylo by dfobré nechat si udělat tyto testy, ale informujte se u obvodního lékaře, pokud mu teda příjde normální to co máte…

Bábina
1450 příspěvků 03.09.10 13:37
Krvácení z žaludku

Pánové,mohu se vetřít do vaší pánské společnosti?Do­poručila bych Vám v případě,že Vás to opět navštíví 3X denně šálek čaje z heřmánku pravého,pokud na nej nemáte alergii,nebo měsíčku lékařského.1 lřičku bylin na šálek horké vody.Nejlépe před jídlem.Vyčistí to žalidek a uzavře jizvičky vyvolané prudkým zvracením.Přeji kráný den.

samantha1  09.09.10 00:11
krvacanie

Potrebujete komplexne a podrobne vysetrenia, a to nie len u jedneho lekara, a uz vobec nestaci len navsteva praktickeho lekara. Ten by vas mal poposielat skutocne taker vsade… ak ignoruje problemy, radim vam urychlene praktickeho lekara zmenit.
V prvom rade treba navstivit odborneho lekara Gastrenteorologa-urobi niekolko druhov vysetreni, a to gastroendoskopicke + odber krvi+ pravdepodobne aj mocu…
Tiez je vhodna navsteva internistu, dalej odbornika na vysetrenie stitnej zlazy…
Pamatajte, ze krvacanie nikdy nie je v poriadku a poukazuje na zdravotne problemy fyzickeho charakteru, ktore mozu byt aj skryte. Ak sa vam zdravotny stav docasne zlepsuje a potom opakovane zhorsuje nie je to OK. Docasne zlepsenie nastava aj pri velmi vaznych ochoreniach ale to neznamena, ze choroba je vyliecena… Este raz v prvom rade ZMENTE praktickeho lekara!Ak bude neskor treba aj dalsich. Poznam to z vlastnej skusenosti a zmena viacerych odbornikov mi dopomohla k presnemu definovaniu dost vaznej choroby a teda aj zapocatie spravnej liecby. Keby som tak nebola urobila neviem co by teraz so mnou bolo.

Bábina
1450 příspěvků 09.09.10 09:14
Krvácení z žaludku

pokud Vám lékař tvrdí že nemáte vředy,co takhle alergie na nějaké jídlo?Zjistil,jste co to zvracení vyvolává.Jak píšete gastro vyšetření jste podstoupil na JIP tam by to poznali,kdyby tam něco bylo.Sledujte,po čem Vám je zle.Na štítnou žlázu by ukazovalo to hubnutí,ale ne zvracení,to by jste mněl nezměznou chuť k jídlu a hubl,nebo nejedl a tloustl,to není Váš případ.Žlučník Vám na té jip určite dělali taky.Já bych to typovala na alergii,proto zapisujte po čem je ván je na zvracení,nemusíte zvracet.Někteří lidé prostě nesnesou něco v určitém jídle.Pokud možno,žádné fastfoody a čínské a různé jiné hotové polévky.Ty umí se zažíváním zacvičit.A určite sportujete v nějakém klubu a ten by mněl mít i trapeuta,ne jen trenéra.A pokud sám píšete ,že velkou část hraje psychyka,co jste pro to udělal?A toho lékaře opravdu změńte.Já vím,všude mají narváno a nechtějí brát,mám vlastní zkušenost,ale nedejte se,hledejte a třeba i škemrejte.Ten Váš Vám asi nepomůže.Já bych pro začátek,než se Vám podaří lékaře změnit,zašla za psychoterapeu­tem.Vydupejte si doporučení a dokumentaci,ať ví o co jde.Držím Vám palce a dejte vědět jak postupujete.Hlavně ten deníček,nevol­ností.Třeba to spolu vychytáme.

anton1
9 příspěvků 13.09.10 10:33
nevolnost po ránu.

Dobrý den. prosím o radu.Jedná se o mou 15ti letou dceru.které je vždy, když se něčehoho ráno nají i sebemenší sousto,tak se jí dělá od žaludku špatně. A to i v případě že je v naprostém klidu a bez stresu.ráno by i jedla a má pocit hladu,ale z tohoto duvodu nemuže rano snídat.první jídlo má vždy až kolem desate a to je v pohodě.toto jí trápí již několik let.2-3 roky.nás i jí to moc trápí a moc prosíme o radu. s pozdravem rodiče.

Bábina
1450 příspěvků 13.09.10 10:54
Zvracení po ránu

Nejprve bych se zamyslela nad tím,zda snídaně odpovídá dávkou a složením jejímu věku a konstituci,drob­nější děti mají sklon k pomalejšímu nastartování metabolismu.Na uklidnění žaludku můžete dát jednosložkový čaj,šalvěj,Tymián,a velmi se mi osvědčil čaj z drceného kmínu.Spařit lžičku horkou vodou,(asi hrnek na čaj),a nechat pod pokličkou 5-1O minut louhovat.Byliny nesladit,kmín je možno malinko přisolit.Pije se šálek večer,asi po dobu 3 týdnů.Pokud to nezabere napište,najdeme něco jinéhu.Ale myslím si že po úpravě snídaně bude dcerce,lépe.Zřejmně jí stačí ráno jen 1 nebo 2 sousta.Pokud jí později dobře,myslím ,že jde o pomalé nastartování trávení.Prostě její bříško se budí později než ona.

anton1
9 příspěvků 13.09.10 13:57

děkujeme bábinko za rychlou odpověd,ale myslíme si že to asi složením nebude.ono stačí když si jednou nebo dvakrát kousne do čeho koliv a po chvilce to cítí a je jí špatně.každopadně to co radíte vyzkoušíme a třeba to zabere.děkujem a přejeme krásný den.

Bábina
1450 příspěvků 13.09.10 14:19
Nechutenctví a zvracení

Ono ,určit jen z popisu, je těžké co to může být,Zkuste třeba vločky s jogurtem,nebo alespoň jogurt,mléko ne,to po ránu není dobré,ale lžička dobrého müsly s jogurtem nebo trochou kefíru dodá sílu do svačiny a nastartuje metabolizmus.Pozor na tvrdé,mastné a tavené sýry,jsou po ránu těžké.Kdyby to nezabralo,dejte vědět,možností je mnoho,ale raději postupuji od těch nejjednodušších­.A není zač děkovat,proto jsem tady.

anton1
9 příspěvků 13.09.10 18:10

ještě něco k tomu našemu případu.dceři je už ráno špatně, jak se probudí a před jídlem.jestli vám to pomuže.a tohle má už od malička.děkuji

anton1
9 příspěvků 13.09.10 18:13

ještě jsem zapoměl dodat že jogurt a lupínka jsme zkoušeli.opravdu nic do pusi po ránu nevezme.

Bábina
1450 příspěvků 13.09.10 18:29
Raní nevolnost

Lupínky jsou s tukem,ale zkuste nejdřív některý z čajů a uvidíme,Každé tělo má svoje biologické hodiny a možná vaší dcerce jsou jen o trošku pozadu,protože i dospělý človek by měl začít s jídlem, až v 8hod,protože je tělo připraveno vysílat távicí enzimy.Pokud jí jinak úplně normálně,nevydím zatím žádný zádrhel,než to že se ráno pomaleji nastartuje,proto ten čaj večer před spaním.Víte,nevrhne se hned zítra na snídani a nenacpe se jako budulínek,ale tělo pomalu přivedeme na časnější zpuštění trávení.Ještě mně napadlo,není problén zavpříčiněn tím,že se necítí dobře v kolektivu(ško­la,školka)nep­tejte se,spíše pozorujte a ať dcerka vypráví,co dělala,jak se jí to líbylo atp.S tím si určitě poradíte.A nemějte strach,ten má velké oči.Kdyby to byla nemoc,tak jí bude špatně pokaždém jídle.Připomeňte si Vy,co vaši prožily s Vaší snídaní.U nás to byl denní boj.

anton1
9 příspěvků 13.09.10 23:22

nene v kolektivu v pohodě a oblibená.žádný stresy.zkusíme ten čajík a za měsíc se vám ozvu.díky za rady a dobrou noc.

Bábina
1450 příspěvků 14.09.10 07:55
Nevolnost

Tak to je vpořádku.Za 3 týdny nashledanou.Pokud by se něco dělo pište dřív.

anton1
9 příspěvků 21.09.10 17:29
migrena

prosím o radu. dcera trpí občas migrenama.když ji to chytneje to hruza.Zvracení,mžit­ky před očima atd.slyšel jsem,že na migrenu jsou dobrý kapky alfa plus.tak bych chtěl slyšet váš názor. díky.

Bábina
1450 příspěvků 21.09.10 18:17
Zvracení a migrena

Bohužel migreny je měkolik druhů,tak na jeden druh kapky zaberou,na jiný druh zaberou kapky z řimbaby.na další druh zase čaj z řebříčku a na jiné zase čaj ze směsy bylim.Protože na PC těžko určím o který druh jde,musíte vyzkoušet jedno po druhém.A´t si dcera při ataku,nechá změřit krevní tlak,a dávejte pozor co je zpouštěč.Může to být málo,nebo moc spánku,předržený hlad,čokoláda,sý­ry,ryby.Potře­buji vědět,jestli je bledá,potí se,nebo jí prosvítnou žilky při záchvatu Takhle nám nezbyde nic jiného než zkusit hledat.Co neurologický nález?Hlavně hledejte zpouštěč.Pokud je v letech kdy menstruuje,bývá většinou právě toto zpoštěčem a pak kapky vyhovují.Pokud má záchvaty mimo „své dny“ musíme hledat dál.Bylo udělané EEG?Rengen páteře?Je toho moc.A mohu se zeptat,to je ta dcera co trpí ranní nevolností?Jestli ano,pak by bylo opravdu potřeba udělat celkové neurologické vyšetření,protože podle toho nezvrací jen při bolestech hlavy,ale potíže se zažíváním má průběžně.Pak by bylo na místě vyhledat neurologa.Může jít o žaludeční neurozu,pokud je to ta samá dívenka,o které si už píšeme.

anton1
9 příspěvků 21.09.10 19:21

děkuji.eeg vyšetření má uděláno.vše v pořádku.ale má skoliozu páteře.myslím že to je od krční páteře.ale je dost možný že to muže byt tím spánkem. ale nadměrným.pořád by spala. přijde ze školi lehne na gauč a spí.sedne k televizi a za chvíli je tuhá.i na intru si sní už delaji legraci že pořad spí.ale na druhou stranu hodně vydrží.v lete chodí na velké tury a taky závodně tancuje. spíš jí nevyhovuje sedět dlouho ve škole v lavici.tu migrenu má pravě většinou když je ve škole a kdyz maji zrovna vic predmětu.asi zkusim ten alfaplus na posílení organismu.Co říkáte?

Bábina
1450 příspěvků 21.09.10 20:09
Nevolnosti

Jasně ýjestli je to skoli horní části páteře,tak to může být bolest hlavy od toho,je to víc jak migrena,Prostě v momentě bolí celý člověk a netrvá to jen pár dní jako migréna,ale i týden.To nadměrné spaní může být únava,ale nemusí.Nechala bych udělat test na štítnou žlázu.Zvláště u dívek je důležité ŠŽ kontrolovat,pokud nechci jen léčit nemoc,ale uzdravit člověka.A asi bude děvenka přetažená,nena­ložila si trochu moc?Test na ŠŽ vám udělá obvoďák z krve.Ještě mi napište je štíhlá,hubená,nor­mální postavy,při těle?Je jí stále zima,horko?Abych mohla říci s 90% jistotou co jí pomůže,musím tohla vědět ,když ji nemohu vidět.

Bábina
1450 příspěvků 21.09.10 20:17
dodatek

No kapky když nepomohou tak neuškodí,tak to klidně zkuste,ale prosím nezapomeňte pátrat dál.Mě se nelíbí to spaní.V e zdravotních potřebách dcerce kupte buď nafukovací polštářek,nebo malý cvičební míč.Míč nafoukněte jen zpola.A ve škole když začne cítit,že to přestává být ono,ať si na měj sedne jako na polštář.Bude jí to nutit držet páteř ve správném úhlu a nebude si tolik namáhat záda.Jeden by byl dobrý i k televizi.Dáte mi vědět,jak dopadlo vyšetření štítné žlázy?

anton1
9 příspěvků 21.09.10 21:43

ano dám vám vědět.dcera je drobnější postavy.165 výš­ka.60kg váha.

anton1
9 příspěvků 21.09.10 21:52

není ji ani horko a ani zima. je spíš otužilá.ten stav u tý migrény ji trvá jen pár hodin.normálně se stoho vyspí a druhý den normálně funguje. tento stav má jednou nebo dvakrát do roka. ale hlava jí bolí dost často.

Bábina
1450 příspěvků 22.09.10 11:51
zvracení a nevolnost

Bolest hlavy a migrena jsou velké rozdíly,stejně tak bolest hlavy od skolio.Tím že je sportovkyně a otužilá může klamat tělem.Myslím tím,že jí není zima ani horko,mně tam stále vadí ta spavost.Dali jste ty kapky?Když zaberou dobře,pokud ne zkuste v bylinkářství kapky z řimbaby,ty jsou výslovně na migrénu. IBM váhy je v normálu.Je to takhle na dálku oříšek,Nechte udělat tu ŠŽ a pokud nemáte odvahu se jí vyptávat na takové ty ženské věci,myslíte,že by mi pod Vaším nick byla ochotná mi odpovídat?Může být háček tam.Kdyby to byla jen migrena,tu by jsme spolu vyřešili,ale jse tam pár věcí,které zase ukazují na něco jiného.Zřejmě má dcerka ješte nevyváženou hormonální hladinu a dělá to trchu neplechu,ale já nemám ráda slova,možná,snad,a­si.Ráda jdu na jistotu.Kdyby něco kdykoliv napište,teď počkáme,co ty kapky a její hlava.Můžete sledovat co jí,když jí to vezme?Zpouštěč může být alergie na nejaké jídlo.Tak teď počkáme co kapky,ale kdykoliv pište.

Dr.House
622 příspěvků 22.09.10 17:49

to IBM - nemá to být BMI? - jako body mast index??? :-P
nebechte se rušit..jen projíždím vaše smutné story…skoro se bavím tou nevolností…nemáte žvýku??…

Bábina
1450 příspěvků 22.09.10 18:52
Nevolnost

Omlouvám se to je překlep.Dokto­re,neštvete mně,migreny a stálá nevolnost už v pubertě není nic příjemného.Žvíkačku nemám,ale máte li nápad tak sem s ním. :-D

aaa9  26.06.11 11:28
psychosomatika

myslím,že jde spíše o psychosomatické potíže,pokud má pocit na zvaracení po probuzení.Netrápí jí něco ve škole? Anylyzovala bych i rodinné prostředí a celkovou atmosféru.

Bábina
1450 příspěvků 26.06.11 12:00
Nevolnost

Může se za tím ukrývat lecos.Stach ze špatných známek a navazujísí přísní rodiče,šikana ve škole a nemiusí být na první pohled zřejmá,ale také špatně postavená páteř,špatný stravovací režim a mnoho jiných příčin.Ale tady bych řekla,že jsou to nastavené biologické hodiny trochu jinak,pokud může děvše později jíst bez problémů.Každé tělo má nastavený čas k jídlu,k dílu,k od­počinku i spánku.A protože jsme každý originál,nepo­suzujte dceru podle ostatních.Pokud může později jíst bez jakéhokoliv problému,tak to tak nechte.Prostě ná tělo nastavené na jinou dobu nežli všichi okolo.

stránka na hovno  16.01.14 11:32
zamyslete se

:-D co máte furt s těmi čaji? Vy jste ale poradci či diktoři, jste k smíchu, jeden blbější jak druhej.

Váš příspěvek