Bylinný čaj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kuří nožka  03.11.14 22:15
bylinný čaj

Dobrý den,
chtěla bych svému bratrovi namíchat čaj z různých bylinek. Je poměrně neurotický – trpí mírnou obsedantně kompulzivní chorobou, je hysterický, má problémy se spaním a k tomu všemu je v permanentním stresu. Našla jsem si, že by se mu mohla hodit Třezalka tečkovaná, Meduňka lékařská a Pelyněk pravý, ale nejsem si jistá, jestli se tyto bylinky ve výsledném nápoji nebudou vzájemně negativně ovlivňovat nebo hůř, nechci ho přiotrávit :) Poradíte mi prosím, v jakém množství a jestli vůbec je míchat? Děkuji.

Reakce:

Krásná bylinka
6 příspěvků 05.04.15 16:42
Čaj na nervy

Já používám tyto dvě směsi:
100g nati dobromysli, 50g nati třezalky,50g listu vrbky úzkolisté, 25g květu vřesu, 25 g květu měsíčku
Snižuje psychické napětí, uklidňuje, zlepšuje náladu, tlumí úzkosti. Podáváme formou nálevu, dle potřeby i několikrát denně. Doba léčby jsou nejméně 3 týdny, nejvíce 3 měsíce.

nebo

Pro celkové posílení: 2 dílů natě meduňky, 2 dílů natě třezalky, 1 dílu natě řebříčku, 0,5 dílu kořene kozlíku, 0,5 dílu chmelových šištic, 0,5 dílu květu levandule. Připravujeme jako nálev a pijeme několik šálků denně.

Připravovala jsem je pro sebe, pro kolegyně v práci a pro synovu přítelkyni a dobré

karolinalovosi
10 příspěvků 08.04.15 16:23

Vyzkouším také.

Váš příspěvek