Euthyrox a šalvěj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kokeš  20.07.11 09:25
bylinky a léky

Prosím můžete mi někdo poradit. Slyšela jsem , že když někdo bere léky euthyrox na štítnou žlázu, nesmí bylinku Šalvěj Lék. Co je na tom pravdy díky

Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 20.07.11 11:13
Euthyrox a šalvěj

Nevím,kdo Vám tuto radu dal.Ale není to pravda.Euthyrox je hormon štítné žlázy,který je Vám uměle dodáván do těla,protože buď jste po operaci ,nebo žláza nefunguje.Tak přidáním ethyroxu žijete jako normální zdravý člověk.A lidé bez problémů se ŠŽ šalvěj používají.Já osobně beru euthyrox 15O a šalvěj používám ,ne jen jako léčivku ale i jako koření.Nemá prostě řádné omezení,neobsa­huje jod.

kokeš  20.07.11 14:46
šalvěj a šž

díky za odpověď, dnes jsem se ptala i v lékárně, nemělo by tato kombinace vadit. hezký den :-)

Bábina
1450 příspěvků 20.07.11 16:06
Šalvěj a ŠŽ

Opravdu mi můžete veřit a lékárníkovi taky.Nevím,kdo vám to řekl.Já jsem leta bylinkářka a sama trpím ŠŽ a beru erthyrox.A nikdy ,nidke jsem neviděla,nečetla a ani neslyšela,že to nejde dohromady.V tom případě by jí lidé se zdravou ŠŽ nemohli používat také ,neboť Euthyrox není lék jako takový ale výtažek ze štítné žlázy,tedy její hormon.V podstatě toto onemocnění a jeho léčba se snese se vším.Tak nemusíte mít obavy.Jen pozor na věci,kde je hodně jodu.Ale jodovaná sůl není na závadu.Jen třeba v lázních ,jodové koupele, ne.Prášek ale berte opravdu pravidelně,protože jeho vysazení má pro tělo nedozírné následky.Jinak přeji hodně zdraví

kokeš  21.07.11 11:28
bylinky šalvěj

Já Vám ze srdce děkuji za tuto informaci. Mějte se hezky, psala jste,že jste bylinnářka, ráda bych si s Vámi někdy popovídala a získala cenné informace ohledně bylinek a léčivek. Zdravím.

Bábina
1450 příspěvků 21.07.11 20:45
Šalvěj a štítná žláza

Popovídat si můžeme ,pokud si uděláte registraci.Pak kliknete na mojí obálku u nick a jste na mé soukromé stránce.Ale neručím za to,že Vám odpovím ihned. :-D

Vasek123
1 příspěvek 30.09.11 12:18
Třezalka(hypericin) vers. Euthyrox

Dobrý den,můžete prosím poradit o použití preparátů s třezalkou(hy­pericin) pro paní, která používá denně Euthyrox 150, respektive vlivu na jeho použití. Děkuji za odpověď

Bábina
1450 příspěvků 15.10.11 22:57
Štítná žláza a byliny

Kontraindikace třezalky je pouze rakovina.A kon­traindikace k štítné řláze je pouze bublinatka a další mořské řasy.Jinak nemusíte mít strach.Bylinky pomáhají .Jen na některé je třeba dát pozor.Proto to ve svých čajích raději uvádím.Ale máte pravdu v tom, že je lepší se zeptat, nežli udělat chybu a přivodit si komplikace.

lala11
2 příspěvky 10.09.12 13:28
štítná žláza

Dobrý den, můžete mi prosím poradit. Slyšela jsem, že při užívání EUTHYROX 50 můžu přibrat na váze. Nikdy jsem neměla problémy se štítnou žlázou, ale po vyšetřeních které jsem prodělala po dřívějších problémech(unava, příbírání na váze (během roku 10kg nahoru, nikdy předtím jsem problémy s váhou neměla ani po 2 dětech, brnění prstu na nohou i rukou, bolesti stěhovavé svalů rukou a nohou tlaky v nadbříšku, zhoršené dýchání)mi diagnostikovali subklinickou hypotyreosu, autoimunní tyreopatii mi předepsali eurhyrox 50.Mám obavy, že přiberu na váze ještě víc. děkuji.. :)

Bábina
1450 příspěvků 10.09.12 13:39

Ne je to obráceně. Přibíráte na váze kvůli štítné žláze. A pokud se nebudete léčit, bude z Vás kulička s různými problémy až demencí. Euthyrox jakékoliv šarže naopak váhu udržuje v normě. Já osobmě deru 100 a mám 55 kg s botama. A pokud se budete snažit váhu srovnat, mohu vám na soukromé stránce poradit a chvíli Vás vést. Není to drasťák a není to jojo efekt. A právě euthyrox, Vám váhu udrží. Je po hormon štítné žlázy a proto není třeba brát různé jodové doplnky .To by jste si jen uškodila. Pokud to snížení váhy, budete se mnou chtít zkusit, klikněte kursorem na mou obálku, a můžete mi tam napsat. Pokuď Vám to nepůjde a budete to chtít napište tady. A já vstoupím do Vaší soukromé stránky, protože obálku máte.

Samia Sami  18.09.16 20:51
vysazení Euthyroxu

Dobrý den, zmínila jste se, že vysazení Euthyroxu může mít pro tělo nedozírné následky. Můžete uvést jaké? Beru lék jen ohledně uzlíků, které na štítné žláze mám, ale dozvěděla jsem se, že Euthyrox rozhodí i ostatní hormony, zejména ženské, což se stalo a já uvažuji o tom, že ho vysadím, jelikož uzlíky dlouhodobě nerostou. Dočetla jsem se, že jeho vysazení se běžně děje. Děkuji.

Lenka6777  20.09.16 07:53
Samia Sami

Dobrý den, taky se léčím s hypotyreózou a proto si dovolím reagovat na na Váš příspěvek. Byl Vám indikován Euthyrox, takže se pravděpodobně léčíte u endokrinologa. Rozhodně bych bez vědomí lékaře nic nevysazovala.
Euthyrox hormony nerozhodí, to je omyl. Spíš nesprávná funkce štítné žlázy, ať už snížená či zvýšená činnost, může udělat z celkového tělesného metabolismu pěkný guláš.
Pokud máte uzlíky, ty by se mohly po nějaké době užívání léku (měsíce, roky…) i ztratit, V takovém případě se pak lék vysadí. Většinou je však léčba celoživotní.
Mně tento lék pomáhá vrátit se do normálního života. Zbavit se nadváhy, únavy a depresí.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu