Recept na oteklé nohy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  22.06.10 18:24
Bylinka

Jestli budete někdo vědět o nějaké dobré bylince na rychlé odvodnění při otoku dolních končetin,dejte mě prosím zde v diskuzi vědět.Mám silné otoky končetin při artróze,stále užívám furon/léky.Chtěla bych se léčit převážně přírodní cestou.Děkuji předem.
Jozinka :-)

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 30.06.10 19:13

já sice neznám alternativní přírodní cestu v tomto problému, ale chci se zeptat na rozhodnutí proč přejít na přírodní alternativu? On Vám furon vadí nebo tak? ( jen se ptám - zajímá mě logika toho…) saamozřejmě odpovídat nemusíte. :-)
možná ted blábolim ale kaštonová mast? :-)
držim palce :-)

Bábina
1450 příspěvků 12.07.10 16:51
Oteklé nohy

Ten lék co doporučujete je to,co moje přítelkyně nazývá „čůrací prášky“?No nevím ,ale kdybych mněla stále běhat na ministerstvo úlevy,ve dne ,nepříjemné a v noci otravné,to bych raději zůstala u toho svého zelí.Najdete na Babských radách.

Jarka Semlerová  13.07.10 22:09
lymfo

Zkuste lymfodrenáže - ruční nebo přístrojové. Mně pomohla přístrojová.

Bábina
1450 příspěvků 14.07.10 07:35
Oteklé nohy

To je velice dobré,ale ne každému dostupné,mohu také doporučet př.baňkování a to je s dostupností stejné.A pro někoho kdo, žije z důchodu i drahé.Já uvádím vždy tu nejlépe přístupnou cestu pro všechny,které mají stejné trápení.

Anonymní  09.09.10 08:59
Studené nohy

mívám problémy s prokrvováním končetin, pomáhají masáže, ginkgo (beru GingiMax), hodně chodit. Měli byste tip na nějaké bylinky?

Bábina
1450 příspěvků 09.09.10 09:46
Studené nohy

To bude zajímat více lidí.Ženy na to trpí často.Tak nejprve koupele.: do teplé vody rozmýcháme lžíci mletého zázvoru.Pokud budete dělat koupel celkovou do vany asi 5 lžic.V koupeli provádíne masáž nohou.Báječně je to prokrví.Je potřeba zlepšit krevní oběh a tomu pomůže obyčejný jablečný mošt vícekrát za den.A nejlepší na konec :Do 1l červeného vína dáme 1Og komonice lékařské a necháme asi 9-10 dní vyluhovat.Pak slijeme.Užíváme takto,prvné 3 dny 3 ČAJOVÉ lřičky vždy před jídlem.Tedy 1 lžičku před jídlem 3× denně a pak už můžeme 1 polévkovou lžíci.Ale prosím OPRAVDU NEPÍT.

alena49
3 příspěvky 01.12.11 13:54
Oteklé nohy

Prosím Bábinu:
Kde v Babských radách najdu nějaké povídání o oteklých nohách a účinku zelí? A hlavně jak na to. Ať dělám co dělám, žádnou radu jsem nenašla a moc bych ji potřebovala pro svého bratra.Prášky taky bere, ale bez efektu. Třeba by zelí zabralo dale víc, než nějaká chemie.
Moc děkuju a přeju mnoho krásných dnů.

Bábina
1450 příspěvků 01.12.11 14:16
oteteklé nohy

Dáte si to dovyhledavaci tabulky .Ale tady to máte.Bílé hlávkové zelí naklepete list aby změkl košťál,nahřejete v mikrovlnce ,nebo přežehlíte žehličkou.Při­ložíte,na to igelit,lze i bez něj a ovázat ručníkem,aby bolavé místo bylo v telple.Dává se většinou na noc.První dobu pokud je v kloubech zánět bude po nějaké době užívání zelí zapáchat.To je známka,že léčka ulevuje.Zábaly se přestávají dávat až tehdy,když je zelí suché.Rada je moje ,tak jí nemusíte hledat.Jinak jste registrovaná,tak klepnutím na mojí obálku se dostanete na moje osobní stránky,kde se můžete ptát na cokoliv budete potřebovat.Protože pokud je otok případně od ledvin ,nebo srdíčka,doporučila bych zároveň čištění ledvin nebo posílení srdce.

kmotra
114 příspěvků 18.12.11 10:42
ginko

na oteklé nohy? Mě ho lékařka doporučuje na uši.

Bábina
1450 příspěvků 18.12.11 11:20
Oteklé nohy

No to taky nevím proč ginko na oteklé nohy.Neprošla jsem teď celou stránku.Ale já ho doporučuji na roztašení cév.Tedy na studené nohy a ruce,na prokrvení mozku, třeba před zkoužkou,aby se lépe hlava plnila vědomostmi a u těch uší může jít také o zůžené cévy a žikky v učním bubínku a jinde.Ale na OTEKLÉ nohy určitě ne.

Příspěvek upraven 17.05.12 v 10:58

Bábina
1450 příspěvků 17.05.12 10:58

Ano to je výborné,ale co ti co jsou v důchodu a nemají na to?A každé otékání nohou chce vyšetření.Na to nesmíte zapomenout.Je to signál,že je něco špatne.U Vás by to napravila třeba ken bedynka nebo stolička pod nohy,aby jsne si dlouhým sezením neutlařovala proudění krve.Nemusí být nody zrovna až na druhé řidli a pod stolem si podložky nikdo nevšímna.Věřte mi.Ale jinak je nutné zjistit,zda se nejedná o nemoc srdce nebo ledvin,pokud nohy otékají za všech podmínek,také se tak projenuje různé žilní a cívní onemocnění a revmatismus.Proto raději vyšetřit.A doma si můžeteudělat zábal z bílého zelí (hlávkové) nebo březového listí,případně přesličkový obklad.

kmotra
114 příspěvků 19.05.12 18:06
Bábino,

jako obvykle máte pravdu. Nohy můžou natékat i z nadváhy, nebo z dlouhého stání. Tady je skutečně vhodné se zamyslet.Zjistit příčinu. A to mázání? To Prisnitc, mazání je drahší, lze je skutečně kombinovat v bylinkami, či jinýn , levmějším nazáním. To máte ppravdu.

Bábina
1450 příspěvků 20.05.12 16:45

No nejlevnější mazání je kostivalová mast a nebo něco s kafrem.A zábaly a mazání lze použít už před vyšetřením.Teprve po vyšetření z čeho otoky jsou lze napsat vhodný bylinný čaj,který nemocný orgán podpoří a tín otoky ustanou.

Kamtcha  30.05.12 15:20

Ahoj, také s tím mám problémy..sedím celý den v kanceláři. Někde jsem četla, že pomáhá v sedě vypnout nohy na špičky a zase povolit. Opakovat několikrát za den, tak zkouším. Ale jakmile začne být venku teplo nohy mi otékají kolem kotníků:(

alena49
3 příspěvky 01.06.12 11:52

S tímto má asi hodně žen problémy a nejsem žádná vyjímka. Nohy jako báně, že se nemůžu obout kolikrát ani do bot. Tak jsem to vyřešila výše uvedenou radou Bábiny a zatím, musím to zaťukat do dřeva, to působí.Dala jsem si pod stůl obrácenou bedýnku od zeleniny, na to malý polštářek a je to paráda. Žádné masti nepoužívám a jde to.

dagmarka88  03.06.12 20:23
oteklé nohy

Mě také otékají nohy. Vpráci to nebylo možné dávat nohy do vyšší polohy :lol:.Dobré je komperesivní prádlo ,punčochy ,podkolenky,je spouty výrobků které opravdu pomáhá .Tak to je tak malá rada ode mě. Využít kompresivní
výrobky 8)

Bábina
1450 příspěvků 10.06.12 14:13

Kompresní prádlo je dobré,ale ne na celodenní nošení.Potom se dělají křečové žíly.Protože ještě víc omezíte proudění krve do nohou a v žilách se dělají městky.Ono stačí,že si proudění krve a hlavně dobré proudění lynfy a celé látkové výměny zpomalíte dlouhým sezemim.

kmotra
114 příspěvků 10.06.12 15:32
Bábino, ono o je

dobrá rada. Máte však radu pro prodavačky, soustružníky, apod, kteří jsou třeba 8 hodin v práci, plus cesta do práce a z práce? Ti lidé to prostě nusí vydržet v podpůrných prostředcích. Bohužel. :mavam:

Bábina
1450 příspěvků 14.06.12 11:29

Jasně, ale tazatelka uvedla, že celý den při práci sedí. Proto tato rada byla mířena tam. Lidé kteří při práci stojí, komtresní punčochy a zdravotní obuv nebo ochrannou obuv využijí dokonale. Pro ně taky byly tyto pomůcky navrženy. Ale po příchodu domů ihned sundat, ošetřit nohy buď kafrovou mastí nebo Alpa krémem a nohy zvednout. A pří sezeni zase, netlačit na žíly ve stehnech.

Bábina
1450 příspěvků 14.07.12 00:16

Ano, ale záleží na tom proč a z jakého důvodu a při čem nohy otékají Váš recept je dobrý pro ty, co na něj mají. Ale tady je dost lidí, kteří si chodí pro radu sem, že na výrobky z reklam nedosáhnou. A třeba na otoky při nemoci ledvín nebo srdce, to je lék opravdu nevhodný. Ale když už jsme u Priessnitze co třeba jeho střídavé koupene v hodrké a studené vodě. Tačí na to dva lavory. A je dobré na dno přidat oblázky nebo kaštany. A hezky na pět dob šlapat v horkém a na pět dob ve studené. Oblázky vydrží víc než kaštany. Ale oboje masíruje zakončení meridiánů v chodidlech.(me­ridián= dráha toku energie, lidsky řečeno) Prokrví to končetiny a uleví od únavy. Nakonec nohy namazat kafrovou mastí nebo alpakrémem a do rána se budete cítit, že máte nohy jako nové.

Danušice  02.08.12 18:01
Adjustační ponožky

Mně pomáhají adjustační ponožky, už v nich i spím a ráno mám nohy jak vyměněné. Krásně roztáhnou prsty a celkově nohy uvolní. I otoky jsou pak menší, protože pomáhají i krevnímu oběhu.

Bábina
1450 příspěvků 03.08.12 17:10

Pokud je nosíte jen do postele, pak ano.Ale, na delší sezení nezapoměňte podložit chodila a při stání nebo chození, co některá zaměstnání vyžadují, přidejte zdravotní obuv. Proč se nohy mají při sezení podložit? Aby se nestlačovaly žíly a cévy a tím se neomezovat tok lymfy. Protože z toho vznikají otoky. Pokud máte dost vysokou podložku, stehna máte nadzdvižená od žile a nic nebrání průtoku krve a tím i lymfy.

Renni
2 příspěvky 18.08.12 10:42
oteklé nohy a bolesti

Dobrý den pracuji ve fabrice mé nohy trpí šíleně stojím jen ruce nám jdou a vodu u sebe mít nesmíme :cert: jen na hale a to od linky po půl hod. nejde už by na vás koukali divně a jste rádi že máte práci i za malí peníz, na wc jen o svačině protože jeto přes celou halu. :dance: Prostě když přijdu domů vče měškrtí jak sem nateklá hlavně nohy a břicho a šíleně bolí nohy :! :! mám na levé noze křečové žíly ale na operaci nechci. Když sem doma a mám spánek i chůzi tak sem oka. jemě 50let a trpím nato už co pracuji po fabrikach jen těžké práci a teď ještě stresy což dříve nebylo musíte moc makat a pořád málo jen honění jak ve 20letech atd. prosím jaký čaj či mast??? :mavam: :mavam:

Bábina
1450 příspěvků 18.08.12 11:20

U Vás jde hlavně zřejmě o přetížení organismu. Jinak jako nemoc jako takovou, která by otoky zavinila nemáte. Myslím, že tady by byly vhodné kompresní punčochy a zdravotní obuv.Ale píšete, že otákáte celá. Proto ve dnech kdy pracujete by Vám mohl ulevit čaj z měsíčku.1 šálek ráno a 1 šálek večer.1lžičku byliny zalijete 14l horké vody a přikryté necháte 5-10 min louhovat.Pije se pomalu po doušcich. Je možné napsat různé složené čaje proti otokům, ale pro Vás nebudou mít význam, protože máte otoky z přetížení. Po třech týdnech se musí čaj vyměnit za jinou bylinu.Tak se ozvěte. Napíšu vám něco na střídání.

Renni
2 příspěvky 19.08.12 08:36
oteklé nohy a bolesti

Dobrý den hned vám odepisuji a napíšu více. Už 6krát sem měla jít na operaci, ale odmítla :nevim: Pak nesmím mít dlouhé stání a sezení nejlepší je chůze, ale né v horku to vůbec to mé nohy trpí hlavně ta levá už od mala sem se se žíly narodila a dělala těžkou práci staré prádelny a mlékárny. Též jak mám stres tak celá nateču, protože v práci fabrice musíte makat naplno amálo na tekutinu ještě podle sebe a ta voda z baleru mě dobře nedělá, pak i málo na wc a tím pak vidíte jak máte moč tmavou a po čase vám začne zlobit močák :cert:kdyby bylo práce dostatek tak si můžete podle vás i vašeho zdraví vybrat, ale dnes to tak není. Jaké masti si mám koupit v lékarně za přiměřenou cenu? Taky každá bylina též zadrží velkou stranu na wc to už mám též oskoušené, pak musím pít ovocné čaje. Ascin Teva co mě můžete o něm napsat beru ho. Většinou mám nateklé dole kotníky a na levé noze jak je žíla už léta mám svědění i hnědý světlí flek. Nejsem tlustá naopak, jeto asi vše Děkuji :mavam: :mavam:

pavlušenka  25.08.12 15:05
Otok nohou

Dobrý den, poslední dobou mi opravdu hodně natékají nohy. Ovšem otoky jsou takové, že to vypadá, jako když vás štípne nějaká potvora. Více mám oteklou pravou nohu.Otok je v oblasti nártu, kotníku a částečně lýtka. Je to dost viditelné. Kůže úplně šponuje. Že mi v létě a při větší zátšži otékali nohy bylo normál, ale jak je mám ted oteklé, mě docela vyděsilo. Můžete poradit. Děkuji Pavluša

Bábina
1450 příspěvků 25.08.12 19:02

A jste si jistá, že vás nic neštíplo? Víte borelu teď už přenáší i komáři a štiplice. A takový otok, jak píšete pokud pálí nebo svědí, může být od muchničky. Pokud nemáte oteklé obě nohy, bylo by dobré udělat krev na borelu a zatím dávat obklad z březového listu.Asi hrst listu potlučete paličkou na kousku látky. Dáte na chvíli vychladit do ledničky a pak přiložíte, dáte igelit a ovážete. Pokud do týdne otok nesejde, tak k lékaři a nebo ze znova ozvěte. Pak by se musela začít čistit krev. Zábal vyměňujete podle potřeby. Je možné i listy v sáčku dát dopředu do lednice a pok odebrat hrst, potlouct…a dál stejný postup. Že je pořeba výměna poznáte, že listy budou suché.

pavlušenka  25.08.12 21:19

Děkuji za odpověd'.Opravdu mě nic neštíplo. Nohy mám oteklé obě dvě, ale ta pravá je jak jsem popsala v předchozím příspěvku. To víte, člověk odkládá co nejdéle lékaře, jelikož neumí nic jiného, než vám napsat plno léků a tím to hasne. Klidně to napíši, je mi 43let, a již nyní beru patero léků. Hrůza. Když o tom člověk tak přemýšlí, můj první lék mi byl napsán před 6lety, kdy mi zjistili sníženou funkci štítné žlázy. Beru dosti silné hormony LETROX 150mg, a od toho se mi začali odvíjet mé další napsané léky. Díky hormonům(sice né jenom z hormonů, ale převážně ano),jsem začala přibývat na váze. Najednou mi byl zjištěn vysoký cholesterol, po nějaké době vyšší tlak. Též jsem epileptička, a také mám lupenku. U lupenky chvíli zůstanu. Hodně se mi zhoršila a paní doktorka mi napsala hormonální kortikoid PREDNISON. Než jsem ho začala brát, tak jsem si na internetu zjistila co je to za sajrat. Otékáte, přibýráte. Tak jsem ho odmítla a to byl u lékařky ohen' na střeše. Tak jsem se s milou paní doktorkou rozloučila. Snad vám nevadí, že jsem vám zde popsala celý můj chorobopis. Děkuji za ochotu a rady

Bábina
1450 příspěvků 26.08.12 10:48

Prosím, můžete si udělat registraci místo přihláčení? Dostanete obálku ke jménu jako mám já. Kliknutím na mojí obálku se dostanete do mé soukromé sféry. Vaše potíže se asi budou upravovat podle Vašeho popisu dlouhodobě. Proto raději budeme psát v soukromí. Děkuji. Tento vzkaz patří pavlušence. A Váš chorobopis si pak překopíruju na vaší stránku, aby jste to nemusela přepisovat. Bábina v, r.

hejhulka111  10.09.12 21:52
oteklé nohy:-(

Jak se zbavit otoků nohou při sedavém zaměstnaní

Ahojík..je mi 39 mám mírnou nadváhu, sedavé zaměstnáni..4×. týdně 12h…rok a půl po operaci plotének…během každé směny cítim jak mi otékají lýtka..jak jdu domů mám je jak konve..můžete poradit co se stím dá dělat Děkuji Jiřa:-)

Bábina
1450 příspěvků 11.09.12 23:33

Při sezení podložit pod nohy podložku, tak aby se stehenní čás co nejméně dotýkala židle. Prostě sedět na hyždích. Pokud sedíte a nohou přes nohu nebo na celé proše stehen, utiskujete dlležité žíly, ve kterých proudí krev a lymfa, Krev se vrací ale lymfa se městná ve spodní části nohou. Občas je dobré, je li to možné, se postavit. Pokud to práce nedovoluje několikrá během dne zakružte nohama v kotnácích a protáhněte nárty, tak aby se lymfa rozproudila.Doma nohy ošetřete omytím a nějakým krémem, buď s alpou, nebo kafrem a nohy nahoru!!Při ležení je dobré podložit alespoň kolena. A trocha chůze pěšky není na škodu, Všechno co se u kotníků a lítek nasřádá se chůzí rozhýbe.

topcz
1 příspěvek 04.10.12 23:15
Oteklá levá noha

Ahoj,

je mi 75 a zaklepat na dřevo (klepu si na čelo, doufám, že je to slyšet), v nemocnici jsem ležel jednou se zlámanou pravou nohou pod kolenem. K obvoďačce chodím jednou za 2 roky pro papír do ŘP. Takže mimo běžné chřipky a nyní stařeckých nemocí jako je napůl hluchota na levé ucho jsem v podstatě zdráv. A to (přiznávám bez mučení) kouřím od 16 let v průměru 30 denně. Dříve jsem měl dost pohybu, bohužel nyní posledních cca 10 let se snažím vydělávat podnikáním na Internetu, což znamená v průměru 10 hodin denně u PC. Za těch 10 let jsem nabral cca 8 kg, dnes při výšce 175 je hmotnost 80 kg, bohužel se to usadilo v oblasti kolem pupíku (jak říkával blahé paměti Menšík). Na procházky chodím 5× denně vždy půl hodinky, protože to mě chodí vyvenčit moje fena německého ovčáka.

Dnes ráno jsem se probudil a kouknu, levou nohu mám od prstů, nárt, kotník, až po koleno, jak malé slůně. Šel jsem k obvoďačce, ale naše zlatá MUDr. si zrovna na dnes a zítra vzala volno. Sousední MUDr. mě poslala na cévní vyšetření, kde poté další MUDr. konstatoval, že jsem OK. Nic nenašel, (což se přiznám, se mi docela ulevilo). Koupil jsem si v lékárně octan hlinitý mast (někde jsem slyšel že se to dávalo na otoky), stahovací obvaz a od oběda mám haksničku zabalenou. Moc to nepomáhá. Nic mě nebolí, nesvědí, chodím normálně, pitný režim dodržuji (možná piji až moc), tak teď nevím. Takže prosím - Babo raď! Na oplátku komukoliv kdo zde píše a bude mít zájem, mohu dát užitečné rady z oblasti Internetového marketingu a zaslat zdarma balíky software. Stačí poslat email.

Bábina
1450 příspěvků 16.10.12 21:24

Rada byla zaslána na soukromou stránku a to bez nároku na odměnu :D :D :D

helenak
1 příspěvek 06.03.13 04:20

Dobry den.Jsem v thajsku a spalila jsem se tady. Nejdrive me nohy stipaly a ted pro zmenu je man druhy den otekle. Poradte co s tim.Mela bych jit na mas
az? predem dekuji za rychlou odpoved.
 Helena

new mind
2 příspěvky 30.05.13 16:48
Otoky končetin dotaz pro Babinu:)

Hezký den přeji, našla jsem tyto stránky a jsou u velmi zajímavé věci:)Chtěla jsem Vás poprosit o radu, tak trochu jsem změnila pohled na život a začala žít jinak- zdravěji, je to asi 2 měsíce, přidala jsem sport, začala jíst zdravě, vyřadila cukry maso, alkohol, kouření, mouku, tuky, podařilo se mi shodit 6 kg, pokračuji dále, ale nějak jsem si všimla že mi začaly otékat nohy, je to znát nejvíce okolo kotníků a také kolen, vypadají jako „vodní postel“ i se tak chovají, když s nimi zatřepete..ráno je to ok, postupem dne se to zhoršuje. Mývám i pocit těžkých nohou, poradíte do s tím? Dnes jsem ve městě narazila na paní s bilinkami, ale pravými sypanými tak sem koupila na očistu lymf. systému a začala popíjet. jinak mi otékají i spodní víčka, je mi 37 let, váha 72 kg/165 cm žena:)Velice děkuji za jakoukoli odpověd. S přáním hezkého dne new mind

Aiwa85  19.06.13 10:00
Otoky lýtek

Dobrý den, obracím se s prosbou o radu. Je mi 27 let, měřím 161 cm a vážím 57 kg. Mám sedavé zaměstnání a trpím otoky nohou. Přes noc mi vždy „odpuchnou“, ale po necelé hodině na nohou je mám okamžitě oteklé - zejména lýtka a kolena vč. kotníků. Jsem z toho nešťastná, vyhýbám se nošení sukní a kraťasí. 3× jsem navštívila lékaře a byly mě doporučeny kompresivní punčochy a Detralex (nyní v posledním zdrav. zařízení Diohes), ale výsledek žádný, prý se s tím nedá nic dělat. Nevíte čím to je, že mi opravdu nic nepomáhá? A jak rychle docílit toho (např. po příchodu z práce), aby otoky aspoň trochu (přechodně - do večera zmizly)?

kjlop  19.06.13 12:22

Dobrý den, napadá mě…ledviny, apod máte v pořádku? Detralex je velmi silný lék na žíly. Ty máte taky v nepořádku? Být vámi nechám si vzít moč, eventuelně krev na kontrolu

Aiwa85  19.06.13 12:44

O žádných potížích nevím. Navštivila jsem 2× cévaře, cca před 14 dny jsem byla na žilní chirurgii - vždy mi řeknou to samé - Detralex + punčochy. Je pravda, že po Detralexu (nyní Diohes) mě nohy nebolí, nateklé je mám ale pořád stejně :(. To mám jít k obvodní a vyžádat si takové vyšetření? Proč mě na něj neposlali zmiňovaní navštívení lékaři? Při poslední návštěvě mi doktorka neudělala ani vyšetření průchodnosti žil, jen řekla, že je to dané typem postavy a způsobem ukládání tuku (gynoidní typ) a tím, že jsem měla potíže se štítnou žlázou (tu mám dva roky bez potíží, v normalu).

bubittka_2  01.07.13 15:53

Když jsem celý den na nohou, tak mě taky otékají a nebo teď v létě, když je horko, je to to samé. Většinou jsem to řešila tím, že jsem si dala nohy nahoru a bylo to lepší, ale poslední dobou mi to moc nepomáhalo, tak jsem našla že je na to dobrý kaštanový krém. Dá se i udělat domácí, ale já na tohle vyrábění moc nejsem, tak jsem si ho koupila v lékárně. jmenuje se kaštanový gel valoven myslím :)a je určený i na křečové žíly, ale ty teda naštěstí nemám.
Nohy si tím natřu, hodím na chvíli nahoru a za chvíli je to v pořádku

barcast
1 příspěvek 05.07.13 22:51
rada o oteklých nohách

Bábina: Dobrý den, jen tak listuju internetem a zajímám se o svou maminku. Našla jsem tuhle stránku a i když jste vedli diskuzi na téma OTEKLÉ NOHY, psala jste tam svůj recept s hlávkovým zelím atd., tak raději píši osobně. Maminka trpí v momentální době nadměrně oteklými nohami. Je sice spíše obézní postavy, má sedavé zaměstnaní v kanceláři. Šla k doktorovi, ale ten jí řekl, ať se nediví, že to je tím zaměstnaním. Ale nijak jinak jí nedoporučil nic. Tak se chci zeptat vás, ani se neví, zda to má od ledvin, od srdíčka nebo tak. Rozhodla jsem se, že po tom zkusí zapátrat sama. Co byste mi tak doporučila, aby to zabralo. Nechci se totiž obávat, že by na nějakou léčbu už bylo pozdě, a tak jsem si tohle břemeno vsugerovala do sebe, že s tím musím já sama něco dělat, jelikož i mě to samotnou zajímá.
Moc děkuji za vaši odpověď

bubittka_2  08.07.13 09:16

Oteklé nohy mohou ukazovat na špatné fungování ledvin nebo srdce, to samozřejmě může zjistit lékař, takže ideální by bylo ho navštívit a vyžádat si vyšetření. Taky to může způsobovat kouření, obezita, špatný pitný režim, může to způsobovat i nevhodná obuv. Pokud je na vině obezita, doporučuje se relaxovat s nohama nahoře a taky se doporučuje chůze a nebo plavání.

Standa 1925
1 příspěvek 03.02.15 16:54
Oteklé nohy

Mám otce kterému bude letos 90 let. Na svůj věk velice vitální. Pádem si způsobil pohmoždění nohy a následně silný otok. Využil jsem „bábinu“radu s přiložením hlávkového zelí a ono to skutečně funguje Moc ti bábino děkuji.

Marcelikk  18.02.15 13:45

Mě pomáhá Priessnitz žilní. Používám jak tabletky, tak i krém- ten je super na otoky, pak mě vždy spadnou a žilky mizí, super :)

Ajvíí  05.04.15 18:50
Také nohy !

Dobrý den. Je mi padesát, postava štíhlá, nožky v pořádku, žádné otoky, jen slušné bolesti zřejmě z přetížení ( prodavačka neustále v pohybu :D ). Nějak se mě moc nezdá Detralex, prý po něm bývá zácpa, raději zkouším přírodní a alternativní metody. Celý život jsem pracovala v sedě v kanceláři a nikdy mě nohy nebolely, poslední dva roky jsem „na nohou“ a bolí a bolí. Punčocháče, lymfodrenáže, skvělá obuv, kaštanové gely… Téměř vše jsem vyzkoušela a zatím nic. Když přijdu domů, tak na mě ještě hupsne retriever a čeká mě další dvouhodinovka v lesích. :roll:
Cévy, žíly - snažím se o maximálně syrovo-enzymatickou stravu, pokouším se o vitariánství, dělám si očisty střev, jater a snažím se jíst tak, abych nezatěžovala ledviny. Nemáte někdo zkušenosti, jak změnou stravy a zdravým životním stylem těm pacinkám pomoci? Svou práci miluji, ale nevím nevím, jak dlouho toto vydržím. Samozřejmě jsem nekuřačka, abstinentka, zdravěji sakra už snad ani žít nemůžu :mrgreen:
Děkuji Iva

lukasspoklicky
10 příspěvků 09.04.15 15:56

Lioton jsem také slyšel že pomáhá.

bubenik  18.09.15 20:52
oteklé nohy

Ahojky, mám problém s oteklými kotníky. Je to zhruba 2 měsíce a nazuji jen pantofle :? Příčinu bych věděla jde o zvětšenou hladinu jaterních testů. Tak jsem přestala s alkoholem ikdyž jsem si dala jen příležitostně a piji vodu tak 1,5 denně :potlesk: Prietznic nepomáhá a do toho mám přetrhaný vazy v kotníku s naštíplou kostí, tak i na otoku to musím mít zafixovaný. Chtěla jsem po mudr.aby mě napsala Furon, ale to prý nesmím. Tak nevím jak tomu pomoci.

JindraGr  25.10.15 14:41
otekle koleno

Dobrý den mám čtrnáctní po operaci kolena, je to v pohodě, ale mám stále oteklé koleno a nemůžu při cvičení ohýbat koleno bolí to jak čert, jen jestli není nějaká mastička, aby otok splaskl. Děkuji Jindra

Terka.theya  26.07.16 20:10
Co mají říkat?

Mají nosit zdravotní obuv *** sama sjem v obchodě stávala a vím co je to za peklo :cert: Tady se dá vybrat :))))

Edit admin - odkaz

Váš příspěvek