Bulka v prsu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Efkas  13.02.10 20:25
Bulka na prsu

Dobrý den,
Už je to dlouho co jsem si nahmatala v bradavce bulku a hned vedle se mi udělal takový pupínek ze kterého si každý den vymáčknu takovou bílou tuhou hmotu,Chtěla jsem se zeptat jestli je dvod k obavám..
Předem děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Helena  07.03.10 18:01
Bulka v prsu

Dobrý den, přečetla jsem si Vaši zpravu o nalezené bulce v prsu.Chci Vám vzkázat , aby jste neváhala a navštívila co nejdříve mamograf a nic neodkládala. Nemusí to být nic vážného a zbytečně se tak stresujete. A kdyby to bylo to druhé - vážné tak vězte, že i to se dá zvládnout. Vím o čem píši - mám to totiž za sebou. Dnes jsou metody na zvládnutí nemocí úžasné ale chce to přijít v č a s ! Držím palce Helena

Efkas  08.03.10 07:47
Bulka v prsu

Děkuji za odpověd a v brské době si zajdu k lékaři.Je mi 20let a tu bulku tam mám už nějaký ten rok,když si zatlačím na bradavku,tak mě to místo pak bolí ještě dlouhou dobu.Může i tuková bulka bolet?
Hezký den

Bábina  08.03.10 10:03
Bulka v prsu

Děvče zlaté, asi budeš mít štěstí,z vlastní zkušenosti vím,ze v počátečním stádiu rakovina nebolí.To je právě ta zrada.Když už bolí, to by sis s námi opravdu nepsala.Ale k doktorovy a poklusem.Na mamograf tě doporučí gynekolog ale i tvůj praktický lékař.Držím ti palce ať to dobře dopadne.A mně můžeš věřit ,že každý den o který půjdeš včas ,je krok směrem k životu. Věř mi ,mám zkušenost. 8-)

Efkas  08.03.10 20:31

Děkuji za cenné rady,k doktorovy zajdu.
Tu bulku už tam mám několik let,ale začalo to bolet až ted,ale říkám si,že je mi teprve 20let,takže rakovinu mít snad nemůžu,ale četla jsem si spostu informací na internetu a tam píšou,že ojediněle můžou rakovinu mít i mladší lidé.je to dané i geneticky a u nás v rodině je docela vysoký výskyt rakoviny,ale né prsu,většinou dělohy.Mějte se pěkně…

Bábina  09.03.10 12:42
Bulka v prsu

Neboj, když to bolí tak to podle mně rakovina nebude,ale doktora to chce.Protože náhoda je blb.Obpucť, že tykám,ale mám stejně starou vnučku,a ja rakovinu prsu prodělala,a zalpať panbuh jsem živá.Určitě ti všichni z této stránky budem držet palce.Viďte děvčata.A dej nám potom vědět jak si dopadla. 8-)

Helena  10.03.10 20:28
Bulka v prsu

To je dobře, že jste se rozhodla jít k lékaři, já věřím, že to bude OK. Budu Vám držet palečky. Helena

Bábina  21.03.10 20:24
bulka v prsu

Pro Efkas:
už jsi byla u toho doktora?Neodkládej to. :-/

MATEVA
1 příspěvek 03.05.11 22:10
Nevím si rady

Dobrý den, jsem mladá maminka , je mi 25 let a mám 4 letou dceru, jsou to 2 roky a 3 měsíce , co jsem si nechala dát implantáty do prsou. celou dobu bylo vše v pořádku a já si je spokojeně užívám, jenže cca před měsícem mě začalo bolet v podpaždí a udělala se mi tam bulka, zhruba před 14 dny, se mi udělala velmi bolestivá bulka v prsu , která bolí na dotek , a další bulka nad klíční kostí - na krku, ( hned jakoby v tom trojúhelníku) , ta nebolí ,jen je hmatatelná, vím, že se říká, že rakovina nebolí.. mám se něčeho obávat?? v pondělí zajdu k lékaři, jelikož je mi to nepříjemné… nemůže mi ta bulka tlačit na silikon a proto bolí? Předem Vám všem děkuji za odpovědi … A.

Bábina
1450 příspěvků 04.05.11 12:55
Bulka v prsu

Tak Vám poradit neumím,protože jsem ještě s nikým po implantátech nepracovala a v literatuře,nic nenašla.Ale poradím Vám jedno.Obraťte se přímo na mamoporadnu ve vašem bydlišti.bývá u každé větší nemocnice.jsou to lékaři,kteří se onemocnění prsů zabývají jako profesí.Ono nemusí jít hned o zhoubné nádory.Jsou i takové,které život neohrožují a ani se nemusí vyndavat,Ale pro jistotu si i zaplaťte mamograf a sono.Ty 3OO,–Kč za to stojí.Bezplatně to provádí jen pro ženy po 45letech ,dcery,matek s rakovinou a na doporučení právě mamoporadny.Ale u Vás to spíše vypadá na lymfatické uzliny,už podle bolesti a toho trojůhelníku.Než půjdete na vyšetření můžete bolavá místa natírat majiránkovým olejem,nebo mastí z měsíčku,ale hodně vetřít a dávat obklady z kaše z jistů jitrocele,svízele a stonků a listů měsíčku.Protože byliny ještě čerstvé nebudou i ze sušených můžete kaši udělat tak,že bylinky v poměru 1:1 podrtíte na co nejmenší kousky a snícháte s vodou na kašička a chvilku necháte stát.Pak nanesete na plátno(kapesník,plí­na,utěrka) a přiložíte na celý bolavá trojůhelník. Ovážete nebo přikryjete gázou a přilepíte náplastí. Necháte dokud byliny jakoby nevyschnou a opakovat.Po návštěvě lékaře se můžete zase ozvat a podle nálezu pomoc upravím.Nezadávejte ale prosím novou stránku.Tady nám zadané upozornění.

LPal  06.10.11 09:46

Ahoj, je mi 17nact let a asi pred dvema dny jsem si nahmatala v levem prsu neco jako bulku, je to tvrde a ma to velikost tak 1,5cm. Muze to nejak souviset s menstruaci? Kdyz to ohmatam, tak to trochu boli. Nevíte o co by se mohlo jednat? Mám z toho celkem strach. Nejlepsi varianta je jit na ultrazvuk? dekuju moc

Bábina
1450 příspěvků 06.10.11 10:15
Bulka v prsu

Nemusíte myslet hned na nejhorší.Ale ,opravdu ta nejlepší varianta je ginekolog.A ten rozhodne,protože má zkušenost,zda ultrazvuk,nebo mamograf,nebo mamoporadna.Může to souviset i jen s menstruací.Ale víte,jistota je to nejlepší.Může se bulka po menstruasi ztratit, a může být jen cysta,nebo tukový hrbol.To všechno může.Ale odborník Vám řekne,co to je.Jen se nebojte.A dejte vědět jak jste dopadla.Budu Vám držet palce,

Liba.lill  04.12.11 11:09
Bulka v prsu - velká jako vejce.....

Všechny Vás zdravím :). Bohužel jsou věci, které by Vás vůbec nenapadly, ale stalo se i mně, že mám v prsu bulku velkou jako vejce. Objevila se mně minulý týden a kvůli velikosti mně vyčuhuje z kůže. Dá se s ní pohybovat a místo pod ní bolí, samotná bulka nebolí. Může mně prosím někdo poradit (z vlastních zkušeností), co by to mohlo podle popisu být? Jestli se jedná o tukovou bulku, nádor nezhoubný, či o rakovinu :,( ? Mockrát děkuji za rady a zkušenosti. Lill

Bábina
1450 příspěvků 04.12.11 11:51
Bulka v prsu

Nic neodkládejte a navštivte svého gynekologa,Ten Vám řekne o co může jít.Než jsem prodělala rokovinu,měla jem v jednom prsu cystu,a ta musí taky ven,ale dnes jí jen vysají,a podruhé nádor ale nezhoubný.Biopsie je asi na místě.Vánoce nevánoce,Jděte.Mně rakovinu oprerovali taky 22.prosince.Prostě je lepší špatná jistota a dobrý život po všem.A nebo blbý krátký život v nejistotě.Ale to že to bolí a hýbá se ,to bych hádala tu cistu.Ale opravdu raději jděte.

Liba.lill  05.12.11 12:01
Bulka v prsu - velká jako vejce.....

Velice moc děkuji za rychlou odpověď :) . Takže prošla jste si celkem vším, jak popisujete…nejdříve cysta, nezhoubný nádor a nakonec :,(…jste statečná žena :potlesk: !!! Byla byste tak moc ochotná a zkusila podle popisu (neboť jste se mohla dotýkat více možných variant), co by to v mém případě mohlo znamenat? Samozřejmě je to jen orientační stanovisko…strašně moc děkuji! Nachází se to u mně v levém prsu na boku, bez podprsenky mně to vyčuhuje z kůže. Když to uchopím do prstů, tak to v tom prsu klouže, dá se s tím pohybovat, nebolí to, ale místo pod tím ano, až ale na té kosti uvnitř prsa, za kterou je srdce. Když mám podprsenku, tlačí mně to na srdce a hůře se mně dýchá. Když jsem měla poslední periodu, tak jsem měsíc krvácela. Nyní se mně více, jak měsíc perioda nedostavila…Je mně 13.12.11 45 let. Bulka je velká, jak je výše v nadpisu. Děkuji a přeji krásný den… :kytka:

Bábina
1450 příspěvků 05.12.11 12:14
Bulka v prsu

No v každém případě to chce gynekologa a mamograf.Ale podle toho že se to hýbá a bolí tak bych podle toho co jsem prodělala já,řekla cista nebo tuková sraženina.Tu může mít i velice štíhlá žena.A zřejmě je to vyvolané nastupující menopauzou.Pokud budete potřebovat čaj při potížích přechodu,ráda Vám nějaký napíšu.Ale…Váš prodlém nevidím,a nemohu si ho ověřit osobně v oku nebo na uchu(diagnost­.metody)proto se jen odstřeluji od toho co píšete a od svých zkušeností.Opravdu ke gynekolovi jděte,jednak uvidí a může lépe určit diagnozu,a může vám dát doporučení na mamograf.Tím je jedno,kolik vám je let a neplatíte to.Pokud uzná ,že to není k operaci,napište a já Vám poradím obklady.

Liba.lill  05.12.11 12:57
Bulka v prsu - velká jako vejce....

Děkuji Vám za vše.....kdyby to byla cysta, budou to operovat, nebo to vysají a stejně se tak zeptám, kdyby to byla tuková sraženina, bude nutná operace, nebo stačí odsání? Ptám se z toho důvodu, že se nenacházím v ČR, ale ve Skotsku a tady je to s vyšetřením ,,běh na dlouhou trať''. Budu mít problémy i po návratu do ČR s přihlášením na Zdravotní pojišťovně, protože ve Skotsku, pokud tady máte bydliště jste okamžitě státem zdravotně pojištěna a nějaké odhlašování se tady nedělá, tak jak v ČR. Jenže to v ČR po mně budou chtít doložit a já nemám čím…Ptám se proto, že bych vyšetření v ČR zaplatit možná zvládla, ale na operaci nemám…

Bábina
1450 příspěvků 05.12.11 13:07
Bulka v prsu

Dříve se cisty operovaly.Ale teď se prý odsávají a tukové sraženiny operují.Ale poradím Vám něco.Místo přihlášky si zadejte registraci.Dos­tanete obáku a s tou můžete kliknout na soukromé stránky buď moje nedo Dr House.Je to také nick.Ale je to opravdu lékaž z ARO.Ten by Vám o tom co by lékaří doporučily pověděl víc.Já vždy měla operace,ale medicína jaksi pokročila.Nebo přijďte ke mně na soukromou ,tady nemohu nic dalšího radit.Do soukromých stránek se dostanete po registraci kliknutím na obálku toho ke komu chcete do soukromí jít.

Liba.lill  05.12.11 13:14

Hodná DÍKY! :kytka:
Budu postupovat, dle Vaší rady. Chtěla bych jen ostatním zakřičet a hodně nahlas:,, Buďte hrdí na to, že jste ČEŠI, a že pocházíte z České země !!!''. Vím o čem píši…
 Lill

Bábina
1450 příspěvků 05.12.11 13:22
Bulka v prsu

Jo bohužel,vím.

Liba Lill
1 příspěvek 05.12.11 14:08

Tak jsem zaregistrovaná, ale musím pokračovat v diskuzi, aby to plně fungovalo, prý…Já se nebojím operace, ani toho, že by to byla rakovina, on si člověk v mé situaci kolikrát říká, aspoň tam…budu mít klid. Mně jde o to, na co se mám připravit, mám dvě studující dcery, ještě ,,nevyletěly z hnízda, bylo by mně smutno z toho, opustit ,,hnízdo dříve, než z něj obě vyletí… :,(

Bábina
1450 příspěvků 05.12.11 16:13
Bulka v prsu

Většinou se uzdraví z rakoviny , jakékoliv ti,co ji berou jako jakoukoliv jinou nemoc.Dnes se umírá na infarkt možná častěji,než na rakovinu.Ale nemá to ted strašne odstrašující název.Je pravda,že lečba je hrozná,ale kdo chce žít,tak to vydrží .Jen je potřeba jít včas.

pepinouska
1 příspěvek 11.01.12 12:29
Bolest prsu

Dobrý den. Je mi 40 let a mám dvě děti. Asi před rokem a půl jsem byla na mamografu kvůli bolesti prsu a nahmatání bouličky. Lékař mi nic nenašel,prý mám zvětšené prsní žlázy a cysty. Nyní to začlo opět bolet,hlavně při chození ze schodů,nebo při běhání.Nahmatala jsem si zas bouličku,to prso na zmáčknutí zas je bolestivé. Pět let jsem měla zavedené NT Mirena,nyní jsem dva měsíce po vyjmutí. HA neberu.Prosím o radu co by to mohlo být. Děkuji

Bábina
1450 příspěvků 11.01.12 15:39
boulička v prsu

Pokud boulička bolí nebo se pohybuje při tlaku,tak bych řekla,že to může být zduřelá uzlina v prsní žláze.Z valstní zkušenosti Vám mohu říct,že rakovina bolí,až když není návaratu a projevuje se jinak ne jen bouločkou.Jinak rakovina nebolí.Proto jí tolik žen podceňuje.Ale bylo by dobré navštívit Vašeho gynekologa.Ten pohmatem by měl poznat o co se jedná může to být cista,tukový uzlík atp.Můžete se také objednat na mammo poradnu(mamma=prso)Po­kud Vám lékař potvrdí,že to není nic závažného,můžete si dávat obklady z napařené přesličky nebo březového listu.Ale v každém případě vyhledejte mammoporadnu nebo Vašeho gynekologa.Ale je nutné to neodkládat.Pokud výsledky budou nega a budete potřebovat poradit s opklady napište.

michal40
2 příspěvky 16.01.12 17:26

Zdravim mužete to vic upřesnit problem s nadrem?

b-livia  24.01.12 20:29
zdravim

dobry vecer chela by som sa spitat ze co je vlatstne cysta? mam 28 rokov a dve deti.dnes som bola na ultrazvuku prsnikou a tam mi povedal dosktor ze tam mamm malu cystu asi 6 mml velka. podla neho je to malinke ze si to ani nenahmatam ale aj tak sa teras bojim , ja mam nalozenu mirenu teliesko uz druhi krat som si ju dala .teras ju mam dva mesiace tu novu. nemavam menstruaciu skoro vobec ginekolog povedal ze je to dore a ze mam bit spokojna lebo mi j dobre spravil.ine zeny mavaju bolestivu a dlhu menstruaciu. len bi som chcela vediet ze ci to nema stim nieco spolocne. doktor ktori mi robil ultrazvuk prsnikov povedal ze sa mi moze sama stratit.ze to nic nieje.a pre istotu ma prist orok.prosim odpiste mi na mail.dakujem .je vlastne podla vas cista nebezpecna v mojom pripade? lebo ja som taki clovek ze ked sa nieco dozviem tak porat siaham na lieki proti depresii a hned myslim na najhorie :)

michal40
2 příspěvky 24.01.12 20:58
xxxx

Dobry večer cysta je takovy tuhy kulaty utvar jako by boulička. co se tyče cysty muže vam praskut či nemusi tak samozřejmě musi se sledovat zda se nezvěčuje. pokut ano jsou dvě možnosti but se vysaje s prsu ven nebo se provadim operačni zakrok.

Bábina
1450 příspěvků 24.01.12 23:02
Cysta?

Pokud Vám byla cysta diagnostikována po mamografu,prřípadně po vyšetření sono,opravdu jí lékař může nechat vstřebat,nebo doporučit vysátí,podobně jako se dělá biopsie a nebo odoperováním,ale o prso nepřijdete,žádný strach.Ale pokud je jeho diagnoza určena pouze pohmatem,bylo by dobré,aby jste zažádala gynekologa nebo praktického lékaře na doporučení na mammo poradnu(mamma= prs)tam budete pod kontrolou.Stejně budete muset kontroly podstupovat ,tak proč ne u odborníků.Mam­moporadny jsou většinou u chyrurgie v nemocnici.Lékař by mněl vědět,které dny fungují.Pokud to bude cysta diagnostikovaná přístrojově a lékař jí nechá vstřebat,napiš­te,Napíšu Vám obklady a mazání aby se léčba urychlila.

fjrncjhf  01.02.12 21:29
klam ?

Ahoj chtěl jsem se zeptat :) Je mi patnáct a mám dve bulky na bradavkach jsou takove měkke ale už to mám docela dlouho :) doktor mi řekl že je to puberto :) Nějaké dobré rady prosím :)) Děkuju

fjrncjhf  01.02.12 21:44

Taky rád zdravím bohužel to asi nepude na emailu jsem nebyl ani nepamatu ji ani si nepamatu ji heslo :( moc se omlouvam neslo by to napsat tady :)) rad bych vedel co stim :( :) Děkuju vám.. :)

Bábina
1450 příspěvků 01.02.12 22:46
Bulky V prsu

Soukromé adresy se na stránkách zadávají jen v soukromém sektoru stránek.S mužskou problematikou nemám zkušenost,já se zabývám ženami.Ale Na této diskusi si najděte někde kde píše značka Dr,House.Je to opravdu lékař.Mohl by vám poradit.A nebo si na těchto stránkách zadejte místo přihlášky registraci a vstupte do jeho soukromého sektoru.Pokusím se ho sehnat a poslat ho sem.Ale vydržte.Když slouží tam na PC neuřaduje.Jdu ho hledat.B

Bábina
1450 příspěvků 01.02.12 23:07
pro fjrnjhf

Doudám že to uměleské jméno jsem opsala dobře.Doktorovy jsem napsala na soukromou stránku,ať mi sem příjde píchnout.Tak doufám že to najde a odpoví Vám.Mějte ale trpělivost.

asdfafa  02.02.12 12:28

Děkuju vám moc :)

Bábina
1450 příspěvků 02.02.12 12:39

Není přeci zač.Proto tu jsme,aby jsme pomohli.Jen vydržte.B

Dr.House
622 příspěvků 02.02.12 19:30

jsem tu, a je tu takový bordel že nemám ani chuť t tu studovat kdo co píše. Bábino kde je ten chlapec, který má ten problém? napiště mi to tu ve zkrácené formě co vás trápí a jaký máte problém a s čím. Děkuju

Bábina
1450 příspěvků 02.02.12 19:41

Je mu patnáct má 2 bulky na bradavkách měkké na pohmat,má je dlouho,lékař řekl,že je to puberta.Já potřebuju vědět,jestli jo,nebo ne.Napište to prosím doktore tady aby si to hoch mohl přečíst.Zřejmě těm dalším rádcům nedůvěřuje.Já to z mažskými neumím.Víc neuvádí.Stačí doporučit obklad?Nebo vy doporučíte nějaká vyšetření.Víte ,že tohle téma je má noční můra.A díky ,že jste přišel.B

Dr.House
622 příspěvků 02.02.12 19:44

tak ať mi tu napíše jak to vypadá, jak je to velké a ve kterých místech - at se tu napíše třeba jako anonym - zajímá mě teda jak jsem napsal…kde to přesně je, na kterých místech, jak je to velké, a at mi to trošku popíše jak to vypadá. zatím víc udělat nemůžu…a závěr taky ne…

Bábina
1450 příspěvků 02.02.12 19:49

Chlapec si to určitě přečte má jakousi podivnou značku skoro jako anonymní.Díky B

Bábina
1450 příspěvků 02.02.12 19:51
pro asdafafa

Přečtěte si co doktor potřebuje vědět a napište mu to sem.B a jestli nemáte zadané upozornění tak nahoře na stránce si ho zaklikněte.B

asdfafa  03.02.12 23:42

Dobrý den jsem tu :)) Bulky mám přesně na bradavkach … velké je to tak půl centimetru a když si šáhnu lehce na Bradavku tak je to měkke když na to zatlačím tak ej to tvrdé :)) Děkuju budu čekat na odpověď :))

kmotra
114 příspěvků 04.02.12 09:31
Asdfaldo,

objednejte se k lékaři. Doporučí vás gynekolog, nebo praktický lékař. Nebo jste snad už byla?

Dr.House
622 příspěvků 04.02.12 11:12

Dobře, a co bradavky - připúadají ti spíš takové vystouplé? ono to nic vážného není. Js v pubertě a to co cítíš jsou žlázy, hormony se hold plaší. Když si to zmáčkneš bolí to?

Kmotra: kdepak..to není holčina - toto je kluk. Toho bych na gynekologii neposílal :-)

kmotra
114 příspěvků 04.02.12 12:49
Doktore,

ten kluk…nějak mi to uteklo, myslela jsem, že má jinou přezdívku. Dík za upozornění. Máte pravdu, kluk dospívá.

asdfafa  04.02.12 12:54

ani moc vytouple nejsu ale když mám na fotbale uplé tričko tak to de vidět :))

asdfafa  04.02.12 13:06

a nebolí to :)

Anonymní  04.02.12 13:09
Myslím si,

že by vás měl vidět nějaký lékař. Zajděte si proto k dorostovému, je ván tuším 5 let. Na dálku, se hůř radí. Pro klid „duše“.někdo by to měl asi vidět. :mavam:

Bábina
1450 příspěvků 04.02.12 15:31

Vite milý anonime.Chlapci není 5 let,to by těško s doktorem komunikoval,ale je v pudertě.A nebojte se,je v dobrých rukách.Doktor je čistě náhodou lékař a výborný diagnostik.AŽ udělá diagozu,pošle ho rovnou tam,kam by měl chapec jít.Pokud by jste četl všechno,dozvěděl by jste se,že chlapsi dorosťák řekl,že o nic nejde.A pokud vím i muži ba i velice mladí muži mohou dostat to co ženy s tímto problémem.Proto Vám radím,nechte to na našem doktorovi

Dr.House
622 příspěvků 04.02.12 15:39

Tak dobrý kluku (jméno neznám a přezdívka pod kterou vystupuješ je dlouhá a nesmyslná) je to jen tzv. gynekomastie - což je v pubertě u chlapců i dívek zcela normální. ničeho se nemusíš bát. za čas až se hormony uklidní to přejde a nebude tě to v ničem omezovat - akorát ti jen doporučím abys ted třeba neposiloval někde v posilovně nebo vyvíjel fyzickou posilu na hrudník a prsní svalstvo. jinak se fakt nemusíš ničeho bát.

Bábina
1450 příspěvků 04.02.12 15:46

Chlapče věř mu ,je to fakt doktor.Pokud ti to moc vadí,můžeš si na noc dávat na ty bulky kašičku z jitrocele kopinatého.Jde udělat i ze sušené byliny.Tu trošku ti mamka napaří na sítku a rozpatlá na kašičku.Nanese na kousek hadříku nebo gázy a přelepí,Rychleji se ti bulky vstřebají.Tohle zase umím já,víš.Tak Ti oba přejen hodně zdraví a drž se doktorových rad.

asdfafa  04.02.12 22:21

Děkuju vám moc krát,jestli jsi vzpomenu tak bych dal vedět,jestli to vyšlo :)) Moc díky za rady :))

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek