Jak poznat anorexii a bulimii?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

S. Klára S.  02.04.11 23:36
BULIMIE,ANOREXIE...

Dobrý večer všem. Měla bych na Vás všechny dotaz.První je , jestli existuje anorexie spojená s bulimií?Druhý: Je mi 15 měřím 164cm a vážím 58 kilo. Lidé o mě říkají že sem pěkná zábávná ,kamarádská. Jenže teď jsem bez partnera i kdyby se někdo našel. Takže k mému problému. Občas když sem se cítila přejedená tak sem např. 1 nebo 2× do měsíce strčila prsty do krku aby mi bylo lépe. pak malinko častěji a teď už 3 dny po sobě jídlo zvracím. Většinou večeři. Nemám ale pocit, že se přejídám. Jím normálně,a ale např. čokoládu nebo rohlík se salámem apod. Má to něco společného z bulimií? Případně byla by konzultace s psychologem možná bez vědomí rodičů? Děkuji za odpovědi.

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 03.04.11 11:50

no nazdar,

to, že nemáš partnera je na tvých sladkých 15 normální…

nejsem psycholog, ale když si dáš normální polévku s rohlíkem a normální jídlo a omezíš čokoládu, možná se zbavíš toho pocitu že si anorektička, a taky se ti možná najde partner..

S. Klára S.  03.04.11 12:52

Ano make-up sem opravdu zkousela;). Jenom se ptám, jestli si mylsíte že je to už porucha nebo že je to třeba pubertou. S tím partnerem sem to myslela tak, že sem ho moc milovala a jestli nění nějaký,,blok" kvůli jemu.

Dr.House
622 příspěvků 03.04.11 17:56

blok? …vy netrpíte anorexií a ani bulímií…jen si to myslíte,protože se toho bojíte…toho bloku se zbavíte, když přestanete myslet na to, že moc jíte, nebo že ste moc tlustá…budte prostě svá…anorexii nemáte…to poznám už z těch příspěvků…a neptejte se mě proč…mám na to zvláštní dar…

divka12345  11.02.12 13:32
strach

ja mam strach ze budu mit anorexii kdyz budu drzet dietu …je to mozne???

divka12345  11.02.12 13:33
divka12345 píše:
ja mam strach ze budu mit anorexii kdyz budu drzet dietu …je to mozne???

Lucrezia
338 příspěvků 11.02.12 18:19

No, já bych to tak nepodceňovala, vzhledem k tomu, že vím, jak to začíná vždycky tak nevinně. jednou, pak podruhé, pak 3× týdně, pak 3× denně…a je průser na světě.

Anorexie s bulimií se často prolíná. Buď periodicky (období přejídání a „očišťovacích procedur“, s obdobími hladovky.

Velmi typický je ale průběh jednorázový. Anorexie se při pokusu o „uzdravení“ zvrhne v přejídání (tělo dlouho trpělo nedosgtatkem, chce to dohnat) a po následném pocitu viny a selhání přijdou na řadu ty „očišťovací“ činnosti. Zvracení, projímadla, odvodňovací preparáty…

Tvůj příběh je patrně jen stresová reakce, která přejde.

Pokud by se ale stupňovala a trvala dýl jak několik týdnů, rozhodně bych psychologa vyhledala.

Váha a výška (BMI) není při bulimii směrodatný. Podvyživené může být i obézní tělo, když je obrané o základní živiny.

ty máš váhu v pořádku. Netrap se tím.
Jestli z toho bude buzlimie, se uvidí časem, věřím, že nemusí být.
Spousta lidí občas zvrací od nervů.
Důležitá je motivace zvracení, a Tvůj pohled, jak vidíš své tělo. To je pro dg. smerodatné určení takové

Váš příspěvek