Boule na dásni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monika K.  15.11.11 22:58
Boule na dásni

Dobrý den,

byla jsem před 14 dni u zubaře po delší době. Zubař mi udělal RTG. Řekl mi, že jsem přišla včas, že mám velký zánět dásní atd. Nejdříve mě objednal k zubní hygienistce, ke které jdu za 14 dní, a poté mi rozplánoval návštěvy u něj. Teď se mi ale před cca 2 dni, udělala boule na dásni na horním patře za stoličkami. U jedné z těchto stoliček mi chybí plomba. Boule mě začala docela dost bolet, ale zároveň mě začali bolet i dutiny, na které také často trpím a ráno jsem smrkala krev. Chtěla bych se tedy zeptat, jestli je to vše spojené s tím zánětem dásní nebo s těmi dutinami nebo to může být i něco jiného. Ještě jednou zdůrazňuji, že jsem k zubní hygienistce objednána za 14 dní, tak jestli mám tedy vyčkat nebo co mám dělat dále. Když si vezmu brufen, tak se mi docela dost uleví. Předem moc děkuji za odpověď.

Vaše Vital

Reakce:

eliot
15 příspěvků 16.11.11 15:43

No momentalne resim podobny problem, mela jsem malou boulicku na dasni, opakovalo se to tak jsem sla k zubari, RTG ukazalo zubni absces, tzn. ze se mi u korene zubu vtvoril vacek naplneny tekutinou, je to zanet, vyzaduje si to cisteni, leky, kazy sice nemam tak udajne to mam po uraze, ale vyskytuje se to casteji pokud mate neleceny zubni kaz nebo zanet dasni. Zanet se muze rozsirit to uzlin i dutin. Pokud nechcete prijit o zuby bezte hned k zubari aby v lepsim pripade tuto variantu vyloucil, v horsim pripade potvrdil a zahajil hned lecbu. Ten muj bude mit co delat aby mi zuby zachranil. Drzim palce at to neni nic vazneho.

Monika K.  16.11.11 22:34

Děkuji za odpověď. A kde to bouly máte, já jí mám jako nahoře na patře.

eliot
15 příspěvků 16.11.11 23:24

ono je celkem jedno kde jsou, muzou se udelat kdekoli, obvykle to vypada jako puchyr naplneny tekutinou ruzne velikosti, byva to v blizkosti postizeneho zubu. Ale nemuzu vam s jistotou rict ze je to to co myslim, to vam presne rekne jen zubar.

elika260  30.07.12 22:48

Mam mensi problem udelala se mi mala boulicka ktera se hyba za stolickou. a dost to boli nebuzu polknout ani jist a bojim se aby to nebyl zanet protoze mam vytrzene krcne mandle

Liliana23  01.12.13 13:52
Nutné

Mám menší problém, v pátek když jsem se najedla tak se mi potom udelala boule na puse a nateklo mi to. Ted to docela boli, nevim co mám dělat..Mam to na leve strane dole. Za odpoved dekuji

Liliana23  01.12.13 13:52
Nutné

Mám menší problém, v pátek když jsem se najedla tak se mi potom udelala boule na puse a nateklo mi to. Ted to docela boli, nevim co mám dělat..Mam to na leve strane dole. Za odpoved dekuji

Váš příspěvek